تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور | sahba.pnu.ac.ir

📚 خلاصه ای از مقاله ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور | sahba.pnu.ac.ir:

ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور | sahba.pnu.ac.ir

در این مقاله جزئیات سامانه سهبا دانشگاه پیام نور به نشانی sahba.pnu.ac.ir و نحوه ورود به سایت سهبا پیام نور و راهنمای تصویری آن ارائه گردیده است

ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور | sahba.pnu.ac.ir

ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور | sahba.pnu.ac.ir

برای تسهیل دسترسی دانشجویان به برنامه درسی هر ترم، دانشگاه پیام نور سامانه هوشمند برنامه‌ریزی آموزشی خود را با نام “سهبا” راه‌اندازی کرده است. برای استفاده از امکانات این سامانه، دانشجویان باید به سایت سهبا به نشانی sahba.pnu.ac.ir مراجعه کنند. جهت ورود به سایت سهبا دانشگاه پیام نور و مشاهده برنامه کلاسی، وارد کردن اطلاعاتی مانند عنوان رشته تحصیلی و نام استاد و … ضروری است.

ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور | sahba.pnu.ac.ir

دانشگاه پیام نور با توجه به تعداد زیاد واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور، بسیاری از دانشجویان را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. با توجه به گستردگی و پراکندگی دانشجویان و واحدهای دانشگاه پیام نور، این دانشگاه به طور دائم، در صدد راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی برای تسهیل آموزش و امور دانشگاهی می‌باشد. این سامانه‌ها با هدف ارائه بهترین خدمات برخط به دانشجویان این دانشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی از سامانه‌های الکترونیکی دانشگاه پیام نور، سامانه هوشمند برنامه‌ریزی آموزشی سهبا است. این سامانه با هدف جستجو و نمایش برنامه‌های آموزشی ترمی و روزانه دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور راه‌اندازی شده است. دانشجویان دانشگاه پیام نور بدون نیاز به مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی، می‌توانند لیست برنامه آموزشی خود را از طریق این سامانه دریافت کنند. در ادامه این مقاله، توضیح داده شده است که چگونه می‌توانید وارد سامانه سهبا دانشگاه پیام نور با آدرس sahba.pnu.ac.ir شوید.

معرفی سامانه سهبای دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور با تلاش‌های خود در جهت فراهم‌سازی خدمات آموزشی برخط به دانشجویان، سامانه “آموزش آنلاین” راه‌اندازی نموده است. این سامانه به دانشجویان این دانشگاه امکان می‌دهد تا به صورت آنلاین به دروس و منابع آموزشی خود دسترسی پیدا کنند.

سامانه آموزش آنلاین دانشگاه پیام نور، با استفاده از فناوری‌های نوین و ابزارهای پیشرفته، به دانشجویان امکان می‌دهد تا به راحتی و با سهولت درس‌های خود را مطالعه کنند. این سامانه امکاناتی نظیر دسترسی به جلسات آموزشی آنلاین، دسترسی به منابع آموزشی متنی و چندرسانه‌ای، بارگذاری تمرینات و پروژه‌ها، ارتباط با استادان و همکاران، و مدیریت برنامه درسی را فراهم می‌کند.

با استفاده از سامانه آموزش آنلاین، دانشجویان دیگر نیازی به حضور حضوری در دانشگاه برای حضور در کلاس‌ها ندارند. آن‌ها می‌توانند در هر زمان و هر مکانی که دسترسی به اینترنت دارند، به دروس خود دسترسی پیدا کنند و فرایند یادگیری خود را ادامه دهند. همچنین، امکان تعامل و بحث و گفتگو با دیگر دانشجویان نیز از طریق این سامانه فراهم شده است.

سامانه آموزش آنلاین دانشگاه پیام نور یکی از اقدامات برجسته این دانشگاه برای بهبود و توسعه آموزش برخط است. این سامانه، به دانشجویان این امکان را می‌دهد که با استفاده از فناوری در راستای یادگیری خود، بهترین نتایج را کسب کنند و به طور مداوم در تمامی مراحل تحصیل خود پیشرفت کنند.

سامانه هوشمند برنامه ریزی کلاس و درس سهبا با هدف استفاده بهینه از منابع موجود، بهبود وضعیت برنامه ریزی مراکز دانشگاه پیام نور و هم چنین اطلاع رسانی آنلاین به دانشجویان به صورت جامع، راه اندازی شده است. در ادامه مقاله قصد داریم توضیحات کاملی درباره نحوه ورود و استفاده از این سامانه را ارائه نماییم.

بیش تر بخوانید: ورود به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور

نحوه ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور

دانشجویان دانشگاه پیام نور به منظور ورود به این سامانه می توانند وارد سایت سهبا پیام نور به آدرس sahba.pnu.ac.ir شوند.و برنامه آموزشی خود را اعم از تاریخ و ساعت برگزاری هر درس را از طریق سامانه سهبا دانشگاه پیام نور دریافت کنند.

? در ادامه نحوه ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور ارائه شده است.

  1. ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور به نشانی sahba.pnu.ac.ir
  2. انتخاب گزینه “مشاهده برنامه کلاسی پیام نور”
  3. ورود به سامانه مشاهده برنامه کلاسی و تکمیل بند های خواسته شده شامل:

✔ مرکز (محل تحصیل)

✔ عنوان رشته تحصیلی

✔ نام درس (واحد)

✔ نام استاد

  1. جست و جوی موارد بر اساس اطلاعات وارد شده
  2. انتخاب درس مورد نظر از بین موارد نمایش داده شده
  3. انتخاب گزینه مشاهده برای نمایش روز و ساعت برگزاری کلاس ها

هم چنین داوطلبان می توانند پس از ورود به سامانه سهبا به جای انتخاب گزینه “مشاهده برنامه کلاسی” گزینه “برد الکترونیکی برنامه کلاسی” را انتخاب کنند و با وارد کردن واحد محل تحصیل برنامه کلی واحد را مشاهده کنند.

بیش تر بخوانید:  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

آموزش تصویری نحوه ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور sahba.pnu.ac.ir

✔1- برای ورود به سامانه برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور ابتدا آدرس sahba.pnu.ac.ir را وارد نموده و سپس دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

نحوه ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور

✔2- در قسمت پایین فیلد مورد نظر، لازم است اطلاعاتی همچون عنوان رشته خود را وارد نمایید. برای آن دسته از دانشجویانی که رشته آنان از جمله رشته نرم افزار تجمیع است، حتما همین رشته را در سامانه sahba.pnu.ac.ir انتخاب نمایید.

برای انتخاب رشته خود نیز، همانند مرحله قبلی در ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور، کافی است بخشی از حروف مربوط به رشته خود را وارد نمایید تا تمامی رشته های مرتبط و دارای حروف مشترک را برای شما ارائه نماید.

سهبا دانشگاه پیام نور

✔3- در مرحله بعدی، نوبت به وارد کردن نام استاد درسی است که مایل به انجام دریافت آن در سامانه sahba.pnu.ac.ir می باشید. نام درس و همچنین استاد مورد نظر خود را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه جستجو کلیک نمایید.

سامانه برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور

پس از وارد نمودن اطلاعات موجود در سامانه سهبا دانشگاه پیام نور، می توانید لیست تمامی کلاس های مورد نظر را مشاهده نمایید.

توجه داشته باشید که برای مشاهده برنامه کلاس خود لازم است بر روی آیکن مربوط به برنامه کلاسی کلیک کنید و سپس از برنامه درسی خود اطلاع یابید.

بیش تر بخوانید: سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد

مشاهده برنامه کلاسی در سامانه سهبا

راهنمای مشاهده برنامه کلاسی در سامانه سهبا پیام نور به صورت تصویری در ادامه بیان شده است. برای مشاهده برنامه کلاسی خود لازم است مراحل زیر را انجام دهید.

✔1- مراجعه به سایت سهبا به نشانی sahba.pnu.ac.ir و انتخاب گزینه “مشاهده برنامه کلاسی”

مشاهده برنامه کلاسی در سامانه سهبا

✔2- تکمیل فیلدهای مشخص شده و کلیک بر روی گزینه “جستجو”

مشاهده برنامه کلاسی در سامانه سهبا

 

✔3- انتخاب گزینه “مشاهده”

مشاهده برنامه کلاسی در سهبا

✔4- مشاهده جزئیات برگزاری کلاس های آموزشی

نحوه مشاهده برنامه کلاسی در سامانه سهبا

☑️ توجه داشته باشید که برای مشاهده برنامه درسی خود در سامانه سهبا، حتما باید برنامه کلاسی گروه درس مورد نظر از سوی دانشگاه محل تحصیل منتشر شده باشد. از همین رو، چنانچه هر یک از پارامترهای رشته، درس و نام استاد در کادرهای مربوطه قابل نمایش یا انتخاب نیستند، به دلیل عدم انتشار برنامه درسی گروه مورد نظر از سوی مرکز می باشد.

☑️ این سامانه هم چنین آخرین اطلاعیه های منتشر شده از سوی دانشگاه ها مبنی بر لغو جلسات و یا برگزاری کلاس های الکترونیکی را نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در صورتی که هنگام مشاهده برنامه کلاسی خود در سامانه سهبا، سیستم جامع گلستان و یا سایت اختصاصی دانشگاه محل تحصیل خود با مشکل مواجه شدید، می توانید سوالات خود را با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی ندای مشاور در میان گذاشته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

بیش تر بخوانید: سامانه هم آوا علمی کاربردی

ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور | sahba.pnu.ac.ir

ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور | sahba.pnu.ac.ir

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور | sahba.pnu.ac.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل