تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

آموزش فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

📚 خلاصه ای از مقاله آموزش فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور:

فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

توضیحات جامع درباره مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور در سال جدید و همچنین مدارک لازم برای فارغ التحصیلی پیام نور و راهنمای نحوه صدور گواهی موقت فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور آورده شده است.

آموزش فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

آموزش فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

در پیام نور، دانشجوان پس از پاس کردن واحدهای درسی و قبولی در همه دروس، می‌توانند مراحل فارغ‌التحصیلی خود را در سایت گلستان پیام نور به آدرس reg.pnu.ac.ir به پایان برسانند و مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهی موقت دانشگاه پیام نور را به صورت آنلاین یا حضوری به دانشگاه ارائه دهند.

فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

تمامی مراحل فارغ‌التحصیلی و تسویه حساب دانشجویان پیام نور، ارائه مدارک لازم برای فارغ‌التحصیلی و تسویه حساب را در سایت گلستان پیام نور پیگیری می‌کند. دانشجویانی که این مراحل را به درستی انجام داده و مدارک آنها توسط دانشگاه تایید می‌شود، می‌توانند گواهی موقت پایان تحصیل خود را از دانشگاه پیام نور دریافت کنند.

برای دریافت گواهی موقت، دانشجویان باید با مراحل فارغ‌التحصیلی آشنا باشند. در این مقاله، مراحل فارغ‌التحصیلی دانشگاه پیام نور، مدارک مورد نیاز برای فارغ‌التحصیلی و فرآیند صدور گواهی موقت فارغ‌التحصیلی دانشگاه پیام نور به طور کامل توضیح داده شده است.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه پیام نور

فرآیند فارغ‌التحصیلی در دانشگاه پیام نور

در سال‌های اخیر، تحصیل در دانشگاه پیام نور در انواع رشته‌ها، مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. دانشجویانی که در این دانشگاه قبول شده و ثبت نام می‌کنند، پس از گذراندن واحدهای هر ترم، مراحل فارغ‌التحصیلی خود را طی می‌کنند. این مراحل فارغ‌التحصیلی در سایت گلستان پیام نور با آدرس reg.pnu.ac.ir به صورت آنلاین انجام می‌شود.

در سایت گلستان دانشگاه پیام نور، دانشجویان می‌توانند امور آموزشی و اداری خود را از جمله انتخاب واحد، درخواست مرخصی تحصیلی، درخواست انتقالی، حذف و اضافه و پرداخت شهریه را به صورت غیرحضوری و آنلاین انجام دهند.

مراحل فارغ‌التحصیلی در دانشگاه پیام نور در مقاطع مختلف نیز از طریق سایت گلستان دانشگاه پیام نور به صورت آنلاین انجام می‌شود. اولین مرحله برای شروع فرآیند فارغ‌التحصیلی، ارسال درخواست به دانشگاه است. دانشجویانی که تمامی واحدهای مربوط به مقطع تحصیلی خود را گذرانده‌اند، می‌توانند از طریق پورتال گلستان دانشگاه پیام نور، درخواست فارغ‌التحصیلی را به صورت آنلاین ارسال کنند. در سایت گلستان، مدارک مورد نیاز برای فارغ‌التحصیلی نیز ذکر شده است و دانشجویان باید همراه درخواست خود این مدارک را ارائه دهند.

سپس، دانشجویان باید صبر کنند تا درخواست و مدارک ارائه شده توسط دانشگاه پیام نور تایید شود. پس از تایید دانشگاه، دانشجویان می‌توانند هزینه‌های مربوط به فرآیند فارغ‌التحصیلی را در سامانه گلستان پرداخت کنند. پس از تسویه حساب با دانشگاه پیام نور، گواهی موقت پایان تحصیل برای دانشجویان صادر می‌شود و آنها قادر به دریافت آن می‌باشند.

همچنین، مدرک اصلی پایان دوره دانشجویان نیز مدتی پس از صدور گواهی موقت توسط دانشگاه پیام نور صادر می‌شود و فارغ‌التحصیلان می‌توانند با استفاده از سامانه استعلام مدرک تحصیلی، اطلاعات مدرک خود را استعلام و دریافت کنند.

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

روش صدور گواهی فارغ‌التحصیلی در دانشگاه پیام نور

برای دانشجویانی که در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پیام نور یا رشته‌های دارای کنکور تحصیل می‌کنند، پس از پایان ترم‌های تحصیلی خود، برای دریافت مدرک تحصیلی مربوطه، باید بدهی خود را با واحدهای مختلف دانشگاه تسویه کرده و با ارسال مدارک لازم و درخواست فارغ‌التحصیلی به دانشگاه پیام نور، مراحل فارغ‌التحصیلی را طی کنند.

دانشجویان مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه پیام نور می‌توانند از طریق سامانه گلستان دانشگاه پیام نور، مراحل مربوط به فارغ‌التحصیلی و دریافت گواهی موقت را مشاهده و با تکمیل فرم‌های مربوطه، سایر مراحل فارغ‌التحصیلی را انجام دهند.

بعد از تسویه حساب با دانشگاه پیام نور و عدم وجود بدهی مربوط به شهریه، و پیش از ارسال مدارک لازم به دانشگاه، برای دانشجویان گواهی موقت صادر می‌شود. این گواهی موقت نشان می‌دهد که دانشجو دروس مربوط به دوره تحصیلی خود را با موفقیت گذرانده است و هیچ مانعی برای فارغ‌التحصیل شدن او وجود ندارد.

در سایت گلستان پیام نور، بعد از ورود به پورتال گلستان دانشگاه پیام نور، دانشجویان می‌توانند مدارک لازم برای دریافت گواهی موقت را مشاهده و پس از ارائه مدارک به دانشگاه، گواهی موقت دانشگاه پیام نور را دریافت کنند.

با استفاده از گواهی موقت فارغ‌التحصیلی دانشگاه پیام نور، می‌توان در آزمون‌های استخدامی شرکت کرد یا در کنکور مقاطع بالاتر شرکت نمود. و پس از تهیه مدرک اصلی دانشگاه پیام نور، دانشجویان باید اقدامات لازم برای دریافت مدرک اصلی خود را انجام دهند.

بیش تر بخوانید: edu.pnu.ac.ir

مدارک مورد نیاز برای فارغ‌التحصیلی در دانشگاه پیام نور

همان‌طور که قبلاً توضیح داده شد، دانشجویانی که تمامی واحدهای درسی دانشگاه پیام نور را در یک مقطع تحصیلی با موفقیت گذرانده‌اند، می‌توانند با ارائه درخواست فارغ‌التحصیلی به دانشگاه، مدارک لازم برای فارغ‌التحصیلی و پرداخت هزینه‌های مربوطه، فرآیند فارغ‌التحصیلی خود را انجام دهند.

بعد از انجام مراحل فارغ‌التحصیلی در دانشگاه پیام نور و تأیید مدارک و درخواست توسط دانشگاه، گواهی موقت پایان تحصیلات برای دانشجویان با شماره دانشجویی دانشگاه پیام نور صادر می‌شود. در فرآیند فارغ‌التحصیلی دانشگاه پیام نور، از دانشجویان خواسته می‌شود تا یک سری مدارک لازم را تکمیل کرده و به دانشگاه به صورت آنلاین و حضوری ارائه دهند. در این بخش از مقاله، مدارک موردنیاز برای فارغ‌التحصیلی در دانشگاه پیام نور توضیح داده شده است.

  •  ارائه اصل کارت دانشجویی
  • ارائه اصل و دو برگ کپی از مدارک پایه
  •  تاییدیه تحصیلی و ریزنمرات تأیید شده توسط دانشگاه
  •  دو سری کپی از تمامی صفحات شناسنامه، پشت و روی کارت ملی
  •  شش عدد عکس 3×4 پشت نوشت شده
  •  واریز فیش بانکی به مبلغ 60 هزار تومان برای گواهی موقت و دانشنامه به شماره حساب 2178609001007 بانک ملی به نام دانشگاه پیام نور
  •  ارائه یک تمبر 10,000 ریال برای صدور مدرک هنگام مراجعه به اداره فارغ‌التحصیلان

در صورتی که هر یک از مدارک فوق را قبلاً به دانشگاه پیام نور ارائه داده‌اید، نیازی به ارائه مجدد مدارک لازم نیست.

بیش تر بخوانید: ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

بیش تر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

آموزش فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

آموزش فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

برچسب ها

فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور مدارک لازم برای فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور نحوه صدور گواهی موقت فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور مدارک لازم برای فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور و نحوه صدور گواهی موقت فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور,مدارک لازم برای دریافت گواهی موقت دانشگاه پیام نور,مدارک لازم برای فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور,مدرک گواهی موقت فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور,مراحل فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور,رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور,فارغ التحصیلی از دانشگاه پیام نور,صدور گواهی موقت دانشگاه پیام نور,فراغت از تحصیل دانشگاه پیام نور,واحدهای هر ترم دانشگاه پیام نور,فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور,مدارک لازم برای فارغ التحصیلی,پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور,انتخاب واحد دانشگاه پیام نور,مراحل مربوط به فارغ التحصیلی,تسویه حساب دانشگاه پیام نور,گواهی موقت دانشگاه پیام نور,سامانه استعلام مدرک تحصیلی,انصراف از دانشگاه پیام نور,گواهی موقت پایان تحصیلات,مدارک لازم را به دانشگاه,دکترای دانشگاه پیام نور,شهریه دانشگاه پیام نور,مراحل فارغ التحصیلی,دانشگاه شهریه پرداز,دریافت گواهی موقت,دانشگاه پیام نور,گواهی موقت پایان,مدارک لازم برای,فارغ التحصیلان,فراغت از تحصیل,reg.pnu.ac.ir,فارغ التحصیلی,فارغ التحصیل,مدرک تحصیلی,مدارک لازم,گواهی موقت,پیام نور,دانشگاه,تحصیلات,تحصیلی,دریافت,مدارک,گواهی,مدرک,صادر

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

آموزش فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل