تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ظرفیت مدارس تیزهوشان

📚 خلاصه ای از مقاله ظرفیت مدارس تیزهوشان:

ظرفیت مدارس تیزهوشان

در این مقاله ظرفیت مدارس تیزهوشان سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ بررسی و تعداد قبولی های آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و ظرفیت پذیرش نهم به دهم تیزهوشان ارائه شده است

ظرفیت مدارس تیزهوشان

ظرفیت مدارس تیزهوشان

رشته‌های تحصیلی مدارس تیزهوشان همواره مورد توجه دانش‌آموزانی بوده‌اند که هدف ورود به این مراکز علمی را دنبال می‌کنند. اما برای ورود به این مدارس، دانش‌آموزان باید موارد مشخصی را مد نظر قرار دهند. به طور کلی، زمان و شرایط ورود به مدارس تیزهوشان در دو دوره‌ی مختلف، یعنی پایه‌های ششم ابتدایی و نهم متوسطه اول، انجام می‌شود.

آن دسته از دانش‌آموزان که تصمیم به ورود به مدارس تیزهوشان دارند، ابتدا باید ظرفیت مدارس تیزهوشان برای سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳ را در نظر بگیرند. با توجه به ظرفیت مدارس مختلف، این دانش‌آموزان می‌توانند یکی از مدارس مورد نظر خود را انتخاب کنند یا در صورت وجود چند مدرسه تیزهوشان در شهرستان خود، سه اولویت را تعیین کنند.

در مقطع ابتدایی، دانش‌آموزان پایه‌های ششم می‌توانند به مدارس تیزهوشان وارد شوند، همچنین دانش‌آموزان پایه‌های نهم متوسطه اول نیز امکان ورود به این مدارس را دارند اگر در آزمون ورودی مربوطه موفقیت آمیز باشند.

ظرفیت مدارس تیزهوشان

یکی از سوالات متداول میان داوطلبان آزمون ورودی مدارس تیزهوشان، تعداد دانش‌آموزانی است که در هر سال موفق به قبولی در آزمون تیزهوشان می‌شوند. پاسخ به این سوال بستگی به ظرفیت مدارس تیزهوشان هر استان دارد و همواره ممکن است متغیر باشد. این اطلاعات در مقاله‌ای که درباره ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان برای سالتحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ منتشر شده است، به تفصیل ذکر شده‌اند.

به این ترتیب، ورود به مدارس تیزهوشان به توجه به ظرفیت هر مدرسه و مقطع تحصیلی امکان‌پذیر است. دانش‌آموزان علاقه‌مند می‌توانند با مطالعه‌ی دقیق اطلاعات موجود، درست‌ترین تصمیم را درباره‌ی آینده‌ی تحصیلی‌شان بگیرند و به بهترین راهکار برای ورود به این مراکز علمی دست پیدا کنند.

ظرفیت مدارس تیزهوشان پایه ششم به هفتم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اشخاصی که به شرایط شرکت در آزمون‌های ورودی مؤسسات آموزشی تیزهوشان در مقاطع ششم تا هفتم دست یافته‌اند، می‌توانند در آزمون‌های مرتبط با ورود به پایه هفتم مؤسسات تیزهوشان در سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳ شرکت کنند. پس از قبولی در آزمون، انتخاب مؤسسه آموزشی مورد نظر برای ثبت‌نام انجام می‌شود.

در هر سال، ظرفیت مؤسسات آموزشی تیزهوشان با یکدیگر تفاوت دارد. همچنین، ظرفیت مؤسسات تیزهوشان مرتبط با پایه هفتم در سالتحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ در هر یک از استان‌های کشور متفاوت است. لیست ظرفیت مؤسسات آموزشی تیزهوشان 1402 – 1403 در برخی از اوقات در سایت سازمان استعدادهای درخشان به‌روزرسانی می‌شود.

در صورت تمایل به شرکت در مؤسسات آموزشی سمپاد، افراد باید مؤسسه آموزشی تیزهوشان مدنظر خود را بر اساس محل اقامت و منطقه تحصیلی خود انتخاب کنند. امکان ثبت‌نام در مؤسسات تیزهوشان استان‌های دیگر نیز وجود دارد، اما محل برگزاری آزمون تیزهوشان باید در استان محل اقامت کنونی افراد باشد.

ظرفیت پذیرش هر یک از مؤسسات آموزشی تیزهوشان مرتبط با پایه‌های ششم تا هفتم در استان‌ها به‌صورت محدود است و هر مؤسسه حدوداً بین 40 تا 60 نفر را به عنوان دانش‌آموزان جدید به‌پذیرش می‌گیرد. البته، این تعداد در برخی استان‌ها مانند استان تهران ممکن است تا 100 نفر نیز افزایش پیدا کند. پس از اعلام نتایج قبولی در آزمون تیزهوشان، دانش‌آموزان می‌توانند در مؤسسات آموزشی سمپاد ثبت‌نام کنند.

لازم به ذکر است که پذیرش دانش‌آموزان در مؤسسات آموزشی تیزهوشان بر اساس اولویت‌های انتخابی و ظرفیت مؤسسات تیزهوشان 1402 – 1403 انجام می‌شود. پس از قبولی در مؤسسه و تعیین اولویت‌های انتخابی توسط دانش‌آموزان، امکان تغییر این اولویت‌ها وجود نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: اخراج از مدارس نمونه دولتی
بیشتر بخوانید: اخراج از مدارس تیزهوشان

ظرفیت تیزهوشان پایه نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اشخاصی که قصد ثبت‌نام در مؤسسات آموزشی تیزهوشان در مقطع متوسطه دوم را دارند، می‌توانند با داشتن شرایط شرکت در مدارس تیزهوشان نهم به دهم در این مدارس حاضر شوند. پذیرش دانش‌آموزان در مؤسسات تیزهوشان نهم به دهم در سالتحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ بر اساس ظرفیت هر مؤسسه تیزهوشان انجام می‌شود.

ظرفیت مؤسسات تیزهوشان در مقطع تحصیلی نهم تا دهم متوسطه دوم در هر یک از استان‌های کشور متفاوت است. تعداد ظرفیت مؤسسات تیزهوشان در همه استان‌ها، همچنان محدود بوده و رقابت بین دانش‌آموزان بسیار بالا است.

معمولاً ظرفیت مؤسسات تیزهوشان در زمان ثبت‌نام، از طریق سامانه‌های مؤسسات و یا سازمان استعدادهای درخشان به دانش‌آموزان اعلام می‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند بر اساس ظرفیت پذیرش هر مؤسسه در رشته مورد نظر خود ثبت‌نام کنند.

ظرفیت پذیرش تیزهوشان در مقاطع نهم تا دهم در هر یک از مؤسسات و استان‌ها محدود بوده و برای هر مؤسسه حدوداً بین ۳۰ تا ۵۰ نفر می‌باشد. این ظرفیت گاهی توسط سایت مرکز ملی استعدادهای درخشان اعلام می‌شود. هنگامی که دانش‌آموز در رشته‌ای که انتخاب کرده است، قبول می‌شود، دیگر امکان تغییر رشته یا حتی مؤسسه‌ی انتخابی برای او وجود نخواهد داشت.

اگر شهرستان دانش‌آموزان دارای چندین مؤسسه‌ی تیزهوشان باشد، دانش‌آموزان می‌توانند ۳ اولویت انتخابی را مشخص کنند. هم‌چنین، دانش‌آموزان باید در مؤسساتی که امکان تحصیل در آن‌ها برای آن‌ها فراهم است، ثبت‌نام کنند. پس از قبولی، امکان تغییر اولویت انتخابی برای دانش‌آموزان وجود نخواهد داشت.

توجه: لازم به ذکر است که اطلاعات ارائه‌شده در این متن مربوط به ظرفیت مؤسسات آموزشی تیزهوشان در سال‌های ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳ است و ممکن است در آینده تغییر کند.

بیشتر بخوانید: نمونه دولتی قبول نشدم
بیشتر بخوانید: تیزهوشان قبول نشدم

نحوه قبولی در مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در هنگام ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان، اولویت‌های مدارس انتخابی دانش‌آموزان نیز در سیستم ثبت‌نامی درنظر گرفته می‌شود. بنابراین، دانش‌آموزان باید در زمان ثبت‌نام، بر اساس ظرفیت مؤسسات تیزهوشان ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳، اولویت‌های مورد نظر خود را ثبت کنند.

تمام نتایج آزمون ورودی مؤسسات تیزهوشان مرتبط با پایه‌های ششم و نهم، در اواخر مرداد ماه سال ۱۴۰۲، در سایت ثبت‌نامی برای این آزمون به نشانی “my.medu.ir” منتشر خواهد شد. در صورتی که دانش‌آموزان در اولویت‌های انتخابی خود قبول شوند، می‌توانند با مراجعه به مؤسسه‌های مورد نظر، مراحل ثبت‌نام خود را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: تاثیر مدارس تیزهوشان در کنکور
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته نهم به دهم
بیشتر بخوانید: اعلام نتایج مدارس تیزهوشان

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی ظرفیت مدارس تیزهوشان کلیک کنید.

ظرفیت مدارس تیزهوشان

ظرفیت مدارس تیزهوشان

برچسب ها

ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ تعداد قبولی تیزهوشان ششم به هفتم ظرفیت پذیرش تیزهوشان نهم به دهم ظرفیت قبولی آزمون تیزهوشان 1402 - 1403

شرایط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم,شرایط شرکت در آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم,ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳​,ظرفیت مدارس تیزهوشان 1402 - 1403,ظرفیت پذیرش نهم به دهم تیزهوشان,سایت مرکز ملی استعدادهای درخشان,سایت سازمان استعدادهای درخشان,ظرفیت مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ -,مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳​,ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان,تعداد ظرفیت مدارس تیزهوشان,مدارس تیزهوشان نهم به دهم,برگزاری آزمون تیزهوشان,ظرفیت مدارس تیزهوشان,ظرفیت قبولی مدرسه,مدارس تیزهوشان,مدارس تیزهوشان,مدرسه تیزهوشان,مدارس استان ها,تیزهوشان بوده,مدارس سمپاد,1402 - 1403,تیزهوشان,1402 -,مدارسی,مدارس,مدرسه,آزمون,ظرفیت,۱۴۰۳,1403,ششم,نهم

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ظرفیت مدارس تیزهوشان

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل