تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

تیزهوشان قبول نشدم

📚 خلاصه ای از مقاله تیزهوشان قبول نشدم:

تیزهوشان قبول نشدم

در این مقاله به سوال اگر سمپاد قبول نشویم چه می شود پاسخ داده شده و راه کارهای موجود برای دانش آموزانی که دغدغه شان تیزهوشان قبول نشدم است، بررسی شده است

تیزهوشان قبول نشدم

تیزهوشان قبول نشدم

در پاسخ به سؤال کسانی که مدعی می‌شوند تیزهوشان قبول نشده‌ام، چه باید عمل کرد؟ و یا اگر نتوانیم در مدارس استعداددرخشان سمپاد قبول شویم، چه خواهد شد؟ می‌توانیم بیان کنیم که افرادی که در مؤسسات آموزشی برتر یا آموزشگاه‌های معتبر ثبت‌نام نمایند، به خدمات آموزشی با سطح بالا دست خواهند یافت. همچنین، فرصتی برای ثبت‌نام در سایر مدارس نظیر مدارس دولتی، فرهنگ، البرز و غیره نیز وجود دارد. فقدان برنامه‌ریزی مناسب و مطالعه منابع آزمون “تیزهوشان” می‌تواند منجر به عدم کسب قبولی در این آزمون گردد.

تیزهوشان قبول نشدم

افرادی که نتوانستند در آزمون ورودی مدارس مستعدان قبول شوند، ممکن است فکر کنند که به مسیری بی‌آخره رسیده‌اند و فرصت تحصیل در مدارس عالی با سطح آموزش بالا برای آنان وجود ندارد. هر سال، به دلایل مختلف، افراد زیادی در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان قصد راهیابی نداشته و به دلیل عدم دریافت راهنمایی صحیح درباره تحصیل در مؤسسات عالی دیگر نیز فرصت خوبی را از دست می‌دهند. نقبولی در مدارس تیزهوشان به معنای رسیدن به مسیر بی‌خروج نیست و راه‌های زیادی برای تحصیل مناسب در دسترس خواهد بود.

به پرسش “چه باید کرد اگر در مدارس تیزهوشان قبول نشویم؟” باید گفت که راه‌های متعددی برای دستیابی به تحصیل خوب و ورود به مؤسسات عالی دیگر وجود دارد که در این مقاله به طور دقیق بررسی شده است. با خواندن مقاله در دست مشاهده، مطالعه‌کنندگان به دلیل عدم قبولی در مؤسسات مستعدان و همچنین راهکارهای مؤثر در آزمون “تیزهوشان”، اطلاعات کاملی را دریافت خواهند کرد.

تیزهوشان قبول نشدم

در پاسخ به افرادی که اظهار می‌کنند که توانایی قبولی در مدارس تیزهوشان را نداشته‌ام، باید توضیح داد که معمولاً ظرفیت مدارس تیزهوشان محدود است و هر دانش‌آموزی قطعاً پذیرفته نمی‌شود. برای ورود و ثبت‌نام در مدارس تیزهوشان، باید از طریق سامانه my medu.ir در آزمون ورودی آن شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کنید. با توجه به محدودیت ظرفیت این مدارس و کمبود تعداد آن‌ها، امکان رد شدن در آزمون تیزهوشان وجود دارد و کسب قبولی در آزمون ورودی مدارس سمپاد نیازمند تلاش فراوان است.

یکی از مسائلی که برای پاسخ به سؤال “اگر در مدارس سمپاد قبول نشویم، چه کاری باید انجام دهیم؟” باید توضیح داد، امکان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان است. افرادی که در آزمون تیزهوشان شرکت کرده و با توجه به دانش خود پاسخ‌های خوبی به سؤالات آزمون داده‌اند، اما قبولی نیافته‌اند، می‌توانند اعتراض کنند.

لطفاً توجه کنید که اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان از طریق سایت ثبت نامی آزمون تیزهوشان که پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش است، امکان‌پذیر است. نتایج اعتراض به جواب آزمون تیزهوشان نیز 2 تا 3 هفته پس از ثبت اعتراض اعلام می‌شود. افرادی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان شرکت می‌کنند، اما به دلایل مختلف به درستی به سؤالات آزمون پاسخ نمی‌دهند، قادر به کسب قبولی در آزمون تیزهوشان نخواهند بود و در صورت ثبت اعتراض، مجدداً رد خواهند شد.

افرادی که موفق به قبولی در آزمون تیزهوشان نشده‌اند، می‌توانند در مدارس برتر دیگری که در استان خود وجود دارند ثبت‌نام کرده و امید خود را برای تحصیل در مراکز آموزشی با کیفیت بالا حفظ کنند. در واقع، مدارس برتر در استان‌های مختلف محدود به مدارس تیزهوشان نیستند و بسیاری از مدارس با کیفیت بالا وجود دارند.

بیشتر بخوانید: پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش

بیشتر بخوانید: اخراج از مدارس تیزهوشان

علت های عدم قبولی در مدارس تیزهوشان

بررسی علل عدم قبولی در مدارس تیزهوشان به افراد کمک می‌کند تا از عدم قبولی در این مدارس جلوگیری کنند و برای شرکت در آزمون ورودی آنها آماده شوند. افرادی که نگران آزمون تیزهوشان هستند و می‌پرسند اگر در تیزهوشان قبول نشدند چه باید کرد، نیازمند آشنایی با دلایل عدم قبولی در تیزهوشان هستند.

یکی از دلایل عدم قبولی در مدارس تیزهوشان، عدم تمرین مکرر بر روی تست و مطالعه منظم است. دانش‌آموزان باید در نظر داشته باشند که هر نوع روش مطالعه‌ای برای کسب قبولی در آزمون تیزهوشان مناسب نیست و آنها باید روزانه چند نمونه سوال آزمون تیزهوشان را حل کرده و با روش‌های تست زنی آشنا شوند.

عدم شرکت در کلاس‌های فوق برنامه و استفاده از کتاب‌های تست مناسب، با توجه به منابع آزمون تیزهوشان در پایه‌های ششم تا هفتم و نهم تا دهم، نیز می‌تواند از دلایل عدم قبولی در تیزهوشان به حساب آید. کسب نمره بیست در آزمون‌های ترم مدارس، لزوماً به معنی قبولی در آزمون ورودی مدارس نیست و دانش‌آموزان علاوه بر تسلط بر سوالات تشریحی، باید تسلطی نیز بر سوالات تستی داشته باشند.

به افرادی که می‌پرسند اگر در سمپاد قبول نشوند چه باید کرد، توصیه می‌شود قبل از شرکت در آزمون تیزهوشان، دلایل عدم قبولی در تیزهوشان را مورد بررسی قرار داده و آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون تیزهوشان کسب کنند. یکی دیگر از دلایل عدم قبولی در تیزهوشان، تجربه استرس زیاد و مدیریت ناکافی زمان در جلسه آزمون است. دانش‌آموزان باید با آرامش در جلسه آزمون تیزهوشان حاضر شده و زمان خود را مدیریت کرده و در صورتی که به یک سوال پاسخ ندانستند، بدون هدر دادن زمان، به سوال بعدی بروند.

بیشتر بخوانید: اخراج از مدارس نمونه دولتی

بیشتر بخوانید: تجدید شدن در امتحانات نهایی

راهکارهای موفقیت در آزمون تیزهوشان

بهتر است قبل از اینکه به سؤالاتی مانند “اگر قبول نشدم در آزمون تیزهوشان چه باید کرد؟” یا “اگر در سمپاد قبول نشویم چه اتفاقی می‌افتد؟” برسید، راهکارهای موفقیت در آزمون تیزهوشان را مورد بررسی قرار دهید. این راهکارها بسیار ساده هستند و با رعایت آنها، دانش‌آموزان می‌توانند در آزمون سمپاد موفق شوند. راهکارهای موفقیت در آزمون تیزهوشان عبارتند از:

 • مطالعه منظم: برای موفقیت در آزمون تیزهوشان، مطالعه منظم و تمرین مکرر بسیار ضروری است. دانش‌آموزان باید به مدتی مشخص در روز به مطالعه اختصاص داده و تست‌های مرتبط را جدی بگیرند.
 • برنامه‌ریزی: داشتن برنامه‌ریزی مناسب برای آزمون تیزهوشان به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا بازدهی بیشتری از مطالعه خود بدست آورند و از مطالعه بی‌هدف و بی‌فایده پرهیز کنند. عدم برنامه‌ریزی ممکن است باعث سردرگمی شود و باعث کاهش بازدهی در مطالعه گردد.
 • مشاور مناسب: داشتن یک مشاور تحصیلی مناسب به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا شانس قبولی در آزمون تیزهوشان را افزایش داده و با داشتن برنامه‌ریزی صحیح پیشرفت خوبی کسب کنند. مشاور تحصیلی با توجه به نقاط قوت و ضعف دانش‌آموز، او را در مسیر مطالعه برای کسب قبولی در آزمون تیزهوشان هدایت می‌کند.
 • استراحت و تفریح: مطالعه بی‌وقفه و بدون استراحت، ضررهای زیادی دارد و به ضرر دانش‌آموز خواهد بود. دانش‌آموزان باید حتماً به ذهن خود استراحت داده و در طول هفته زمانی را برای استراحت و تفریح در نظر بگیرند.
 • در مورد راهکارهای موفقیت در آزمون تیزهوشان باید گفت که تنها داشتن مطالعه کافی برای کسب موفقیت در آزمون تیزهوشان کافی نیست و دانش‌آموزان باید مطالعه درست و صحیحی داشته باشند. علاوه بر این، تغذیه سالم و مصرف غذاهای مناسب نیز به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا بهتر درس بخوانند و به‌راحتی تمرینات تستی را حل کنند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته نهم به دهم

بیشتر بخوانید: ثبت نام جهش تحصیلی

گزینه های پس از عدم قبولی در تیزهوشان

بهتر است به سوالی که اگر در آزمون تیزهوشان قبول نشدیم چه کار کنیم و همچنین اگر تیزهوشان قبول نشدم چه راهکاری وجود دارد، پاسخ داده شود. پس از اعلام نتایج از سامانه my. medu. ir و در صورت عدم کسب نمره لازم برای قبولی در آزمون تیزهوشان مقطع ششم به هفتم و نهم به دهم و عدم قبولی، افراد می‌توانند مدارس برتر دیگر در استان خود را بررسی کرده و برای ثبت‌نام در آن مدارس اقدام نمایند. لازم به ذکر است که مدارس تیزهوشان تنها مدارس برتر کشور نیستند و مدارس دیگر نیز امکان ارائه خدمات آموزشی سطح بالا را دارند.

به‌طور معمول، مدارس غیرانتفاعی در استان‌های مختلف کشور، مانند استان تهران، خدمات آموزشی سطح بالا را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند و کلاس‌های فوق‌برنامه نیز تشکیل می‌دهند. به‌عنوان مثال، مدارس برتر غیرانتفاعی آفرینش و سوده به عنوان بهترین مدارس دخترانه در استان تهران شناخته می‌شوند و مدارس ماندگار البرز و علامه طباطبایی نیز جزو بهترین مدارس پسرانه استان تهران محسوب می‌شوند.

همچنین مدارسی مانند مدارس فاطمه زهرا ، مدارس سرای دانش ، مدارس سلام ، مدارس دکتر حسابی ، مدارس فرهنگ ، مدارس شاهد ، میتوانند گزینه خوبی برای ادامه تحصیل دانش آموزان باشند.

به سؤالی که اگر در آزمون سمپاد قبول نشویم چه گزینه‌هایی داریم، باید گفت که افراد می‌توانند در مدارس نمونه دولتی یا مدارس هیئت امنایی ثبت‌نام کرده و در مدارس عادی تحصیل کنند و همچنین در آموزشگاه‌های خارج از مدرسه نیز ثبت‌نام نمایند. در سراسر کشور، آموزشگاه‌های معتبر برای ارتقای سطح آموزشی دانش‌آموزان و آماده‌سازی آنان برای شرکت در کنکور تاسیس شده‌اند و ثبت‌نام در این آموزشگاه‌ها می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد.

بیشتر بخوانید: سامانه پادا pada.medu.ir

بیشتر بخوانید: ثبت‌نام پایه هفتم پادا

تجربه کسانی که در تیزهوشان قبول شدند

افرادی که نگران شرکت در آزمون تیزهوشان بوده و به سؤالی که اگر در آزمون سمپاد قبول نشویم چاره‌ای وجود دارد، اهمیت می‌دهند، بهتر است تجربه افرادی که در تیزهوشان قبول شده‌اند را مورد بررسی قرار داده و مشاوره‌ای درباره قبولی در آزمون تیزهوشان مقطع ششم ابتدایی و آزمون نهم به دهم متوسطه دریافت کنند. افراد اگر مطالعه صحیحی داشته و برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند، احتمال قبولی در آزمون تیزهوشان را افزایش می‌دهند و نیازی به پرسش اینکه اگر تیزهوشان قبول نشدیم چه باید کرد، ندارند.

شرکت‌کنندگان در آزمون تیزهوشان تأکید می‌کنند که مهمترین عامل برای قبولی در آزمون تیزهوشان داشتن اطلاعات کامل درباره مباحث و منابع آزمون است. سوالات آزمون تیزهوشان مقطع ششم به هفتم بیشتر مربوط به مباحث هوش هستند و سوالات آزمون تیزهوشان مقطع نهم به دهم شامل مباحث هوش و همچنین سوالات کتاب درسی مرتبط با تمامی دروس مهم دانش‌آموزان مانند ادبیات، معارف، ریاضی، مطالعات اجتماعی و علوم می‌باشد.

یکی از موارد مهم در مشاوره قبولی در تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی مقطع نهم به دهم، یادگیری مطالب فراتر از کتاب درسی است. این مورد با مطالعه کتاب‌های کمک درسی یا شرکت در کلاس‌های آمادگی برای آزمون تیزهوشان امکان‌پذیر است. همچنین تمرین و حل تست‌های متعدد به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا بهبود درسی را تجربه کنند و در مدیریت زمان موفقیت بیشتری داشته باشند.

شرکت در آزمون‌های آزمایشی یا بررسی آزمون‌های گذشته تیزهوشان نیز به متقاضیان کمک بزرگی می‌کند. داشتن اعتماد به نفس و انگیزه، همراه با آرامش در جلسه امتحان، جزء موارد ضروری برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب است. دانش‌آموزان نیاز دارند در روز امتحان، تغذیه سالم داشته و پیش از روز امتحان به اندازه کافی استراحت کنند.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج مدارس تیزهوشان

بیشتر بخوانید: ثبت نام تیزهوشان

پنج ترسی که برای قبولی در آزمون تیزهوشان باید کنار گذاشته شوند

خیلی از افراد رویای دکتر یا مهندس شدن و قبولی در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را در دل خود حمل می‌کنند. اما برخی از ترس‌ها و ناتوانی‌ها که این افراد را در غلبه بر آنها باز می‌دارد، می‌تواند این رویا را به واقعیت نرساند. بدون توانایی در غلبه بر این پنج ترس، هر چه هدف در سر دارید، همچنان ارزشی نخواهد داشت.

 • 1. ترس از خطر و شکست:
  اگر شما می‌خواهید در مدارس تیزهوشان یا در رشته تحصیلی مورد علاقه‌تان درس بخوانید، باید از ترس خطر و شکست عبور کنید. پیش‌بینی کردن آینده کاری و تحصیلی یک وظیفه پیچیده است. با ریسک‌پذیری، شما می‌توانید به پاداش‌های بزرگتری دست پیدا کنید. برخی از افراد ریسک را به عنوان چیزی منفی می‌بینند، اما خطر یک چیز است که باید به آن بپردازید. به جای فرار و پنهان شدن، باید خطر را درک کنید تا بتوانید گام‌هایی را بردارید که از کنارشان عبور کنید. اینکه اگر نتوانید رقابت کنید یا شکست بخورید چه اتفاقی می‌افتد؟ این مانعی برای موفقیت است. البته ریسک‌پذیری ممکن است با خطر شکست همراه باشد، اما احتمال شکست به این معناست که فرصت موفقیت وجود دارد! تا زمانی که این احتمال را نپذیرید که ممکن است شکست بخورید، فرصت موفقیت به خودتان را نخواهید داد.
 • 2. ترس از نظرات اطرافیان:
  ما در جهانی زندگی می‌کنیم که برخی از افراد لذت بیشتری از شکست دیگران نسبت به موفقیت‌شان می‌برند. ترس از اینکه دیگران منتظر شکست شما هستند، گاهی گام‌های شما را لرزان می‌کند. شما با تعارضات زیادی از دوستان و خانواده خود روبرو خواهید شد، با حرف‌هایی که باعث دلسردی می‌شوند. بنابراین، اعتقاد به خود و هدفی که می‌خواهید بدست آورید، بسیار مهم است، در غیر این صورت فرصتی برای قبولی در آزمون تیزهوشان یا هر آزمون دیگری وجود ندارد.
 • 3. ترس از تصمیم اشتباه:
  یکی از ترس‌های رایج که افراد موفق را مانع می‌کند از خود سؤال کنید: آیا این فکر به شما آسیب می‌زند که ممکن است تصمیم اشتباهی بگیرید؟ برای رفع این نگرانی، می‌توانید اقداماتی انجام دهید. درباره رشته تحصیلی مورد علاقه‌تان و شغل آینده‌تان در بازار کار تحقیق کنید، با معلمان و دانشجویان موفق یا فارغ‌التحصیلان این رشته مشورت کنید، درباره مدارس مورد نظرتان جستجو کنید و با دانش‌آموزان قبول‌شده در آزمون تیزهوشان صحبت کنید. برنامه‌ریزی مناسبی برای درس‌خواندن داشته باشید تا بیشترین شانس موفقیت را داشته باشید. اگر تنها نمی‌توانید برنامه ریزی کنید، با مشاور تحصیلی مشورت کنید.
 • 4. ترس از ضعف‌ها:
  ترس از نداشتن دانش و توانایی کافی برای یک انسان موفق، که تازه در این مسیر قرار دارد، طبیعی است. بسیاری از افراد به کارنامه و نمرات دوستان خود نگاه می‌کنند و به خود می‌گویند: “من نمی‌توانم!” اما به خودتان بگویید که می‌توانید.
 • 5. ترس از فداکاری زندگی:
  موفقیت در تیزهوشان زمان و تلاش بسیاری را می‌طلبد، اگر می‌خواهید موفق شوید. بسیار مهم است که این شرایط را بپذیرید. موفقیت تحصیلی نیازمند تمرکز شما است و ممکن است زمان زیادی را برای خانواده و دوستانتان باقی نگذارد. سعی کنید آماده بودن خود را برای مواجهه با این واقعیت‌ها درک کنید. اگر می‌خواهید به سمت هدفتان قدم بردارید، آماده کار سخت باشید. با تمام توان خود پیش بروید و هر فرصتی که در دسترستان قرار می‌گیرد، از آن بهره ببرید و خودتان را تشویق کنید تا روحیه خوبی را حفظ کنید. به خودتان انگیزه دهید و بدون هیچ شکی به این باور برسید که موفق خواهید شد.

بیشتر بخوانید: تک ماده نهم

بیشتر بخوانید: کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی تیزهوشان قبول نشدم کلیک کنید.

تیزهوشان قبول نشدم

تیزهوشان قبول نشدم

برچسب ها

تیزهوشان قبول نشدم اگر سمپاد قبول نشویم دلایل عدم قبولی در تیزهوشان راهکار های قبولی در آزمون تیزهوشان

مشاوره قبولی تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم,پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش,اگر در تیزهوشان قبول نشدم چه کار کنم؟,مشاوره قبولی تیزهوشان ششم ابتدایی,منابع آزمون تیزهوشان ششم به هفتم,نمونه سوالات آزمون تیزهوشان,اگر سمپاد قبول نشویم,ظرفیت مدارس تیزهوشان,تیزهوشان قبول نشدم,تیزهوشان قبول,قبول نشدن,تیزهوشان,قبولی,سمپاد,نشدم,اگر

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

تیزهوشان قبول نشدم

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل