تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سامانه تاییدیه تحصیلی | سایت تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir

📚 خلاصه ای از مقاله سامانه تاییدیه تحصیلی | سایت تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir:

سایت تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir

این مطلب در خصوص سامانه تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir نوشته شده و نحوه ورود به سایت تاییدیه تحصیلی و استفاده از آن را آموزش داده است

سامانه تاییدیه تحصیلی | سایت تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir

سامانه تاییدیه تحصیلی | سایت تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir

همانطور که می‌دانید، یکی از مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی، مدرک تاییدیه تحصیلی است. در گذشته، افراد برای دریافت این مدرک مجبور بودند به یکی از دفاتر منتخب پیشخوان مراجعه کنند و ساعت‌ها منتظر باشند تا این گواهی برای آن‌ها صادر شود. اما خوشبختانه با راه‌اندازی سامانه تاییدیه تحصیلی، امکان درخواست و دریافت این مدرک به صورت غیرحضوری فراهم شده است.

جهت ورود مستقیم به سامانه تاییدیه تحصیلی کلیک کنید

سایت تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir

اشخاصی که قصد دریافت این مدرک را دارند، می‌توانند با مراجعه به سایت تاییدیه تحصیلی به آدرس emt.medu.ir، درخواست خود را ثبت کرده و به راحتی این مدرک را دریافت کنند. با توجه به اینکه این سامانه تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش است، دیگر نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان برای درخواست گواهی تاییدیه تحصیلی نیست! این سامانه برای ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌های سراسر کشور، استخدام در برخی ارگان‌های دولتی و حتی ترجمه مدارک تحصیلی، تاییدیه تحصیلی الزامی است که به منظور تضمین صحت مدارک تحصیلی توسط ارگان‌های مربوطه صادر می‌شود.

اما تاییدیه تحصیلی چیست و چگونه می‌توان آن را دریافت کرد؟ این دو سوالی هستند که ذهن اغلب پذیرفته‌شدگان را به خود مشغول کرده است. به طور مثال، هر سال بسیاری از پذیرفته‌شدگان به دلیل عدم آگاهی کافی از روش دریافت این تاییدیه، نتوانسته‌اند ثبت‌نام خود را در دانشگاه انجام دهند. به همین دلیل، در ادامه این مقاله، به سوالات داوطلبان درباره تاییدیه مدرک تحصیلی و روش دریافت آن پاسخ داده شده است.

معرفی تاییدیه تحصیلی برای ثبت نام در دانشگاه و ترجمه مدارک تحصیلی

هنگامی که داوطلبان قصد ثبت نام در دانشگاه یا ترجمه مدارک تحصیلی خود را دارند، ابتدا باید صحت آخرین مدرک تحصیلی خود را به دانشگاه یا سازمان مربوطه اثبات کنند. یکی از راه‌های انجام این کار، دریافت تاییدیه تحصیلی می‌باشد.

تاییدیه تحصیلی به معنای پاسخی است که در پاسخ به استعلام از مدرک تحصیلی فرد فارغ‌التحصیل ارائه می‌شود. این تاییدیه به صورت یک نامه محرمانه توسط دفتر پیشخوان دولت از اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل فرد دریافت شده و به محل دانشگاه قبولی، دارالترجمه رسمی یا سازمان مربوطه ارسال می‌شود.

دریافت تاییدیه تحصیلی به طور عمومی توسط سه دسته از افراد مورد نیاز است: اول، داوطلبانی که در آزمون کنکور سراسری شرکت کرده و پس از اعلام نتایج، تصمیم به ثبت نام در مقاطع بالاتر را دارند. دوم، افرادی که مدرک تحصیلی خود را باید توسط دارالترجمه ها ترجمه نمایند. سوم، افرادی که در یک سازمان خاص می‌خواهند استخدام شوند.

در حال حاضر، دو روش حضوری و آنلاین برای دریافت تاییدیه تحصیلی وجود دارد. با انتشار ویروس کرونا، بسیاری از متقاضیان ترجیح می‌دهند روش آنلاین را برای دریافت تاییدیه تحصیلی خود انتخاب کنند. داوطلبانی که روش آنلاین را برای دریافت تاییدیه انتخاب کرده‌اند، می‌توانند از طریق لینک زیر وارد سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی شوند.

بیش تر بخوانید: سایت همگام hamgam.medu.ir

راهنمای استفاده از سامانه تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir

در پی غیر حضوری شدن فرایند تدریس در مدارس، آموزش و پرورش سامانه‌های الکترونیکی مختلفی را برای انجام امور مربوط به آموزش و پرورش به کار گرفته است؛ از جمله سامانه سیدا، سامانه همگام و برنامه شاد. یکی دیگر از این سامانه‌ها سامانه تاییدیه تحصیلی به نام emt.medu.ir است.

این سامانه که تحت نظارت آموزش و پرورش راه‌اندازی شده است، قادر است مدرک تحصیلی دانش‌آموزانی که قصد ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی را دارند، را تایید و فرم مربوط به آن را صادر کند. لازم به ذکر است که این سامانه فقط مدارک دیپلم دانش‌آموزان را تایید می‌کند و برای دریافت این گواهی، افراد باید مقطع و نظام آموزشی خود را وارد کنند.

افرادی که تمایل به دریافت این مدرک را دارند، باید وارد سامانه شوند و فرم درخواست تاییدیه تحصیلی خود را تکمیل کنند و در نهایت یک کد رهگیری دریافت کنند. با استفاده از این کد رهگیری، افراد می‌توانند در مراحل بعدی وارد سامانه شوند. توجه داشته باشید که این کد رهگیری نشان‌دهنده صحت مدارک شما است و باید در زمان ثبت نام به دانشگاه ارائه شود.

بیش تر بخوانید: سامانه سیدا sida.medu.ir

روند دریافت تاییدیه تحصیلی به صورت حضوری

اشخاصی که از طریق آزمون کنکور یا ثبت نام مستقیم، در دانشگاه‌های پیام نور و آزاد پذیرفته شده‌اند یا به دنبال استخدام در یک ارگان خاص می‌باشند و نیازمند ترجمه مدرک تحصیلی خود هستند، برای دریافت و درخواست تاییدیه تحصیلی باید به صورت حضوری به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و پس از تکمیل فرم‌های موردنیاز و تقدیم مدارک موردنیاز، رسید تاییدیه تحصیلی خود را دریافت کرده و آن را در زمان ثبت نام حضوری دانشگاه ارائه می‌دهند. در این بخش، مراحل و مدارک موردنیاز برای دریافت تاییدیه تحصیلی به صورت حضوری بررسی شده‌اند.

دریافت تاییدیه تحصیلی به صورت حضوری

نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی از سایت emt.medu.ir

بسیاری از افراد به دنبال دریافت تاییدیه تحصیلی به صورت اینترنتی هستند. امروزه دریافت تاییدیه تحصیلی به صورت اینترنتی سبب تسریع در فرآیند ارسال تاییدیه تحصیلی به محل مورد درخواست فرد متقاضی شده است. اما عدم آگاهی از مراحل دریافت این تاییدیه، داوطلبان را دچار مشکلاتی در حین ثبت درخواست می کند. به همین خاطر در این قسمت مراحل دریافت تاییدیه تحصیلی اینترنتی را توضیح دادیم.

✅ مراحل دریافت تاییدیه تحصیلی از سامانه

1️⃣ ورود به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی به نشانی emt.medu.ir

2️⃣ کلیک روی گزینه “ثبت نام تاییدیه تحصیلی”

3️⃣ تکمیل اطلاعات خواسته شده

4️⃣ بررسی و تایید اطلاعات ثبت شده

5️⃣ پرداخت هزینه از طریق درگاه بانکی

6️⃣ دریافت کدپیگیری جهت استعلام تاییدیه تحصیلی​

بیش تر بخوانید: سامانه فاینال final.medu.ir

راهنمای تصویری ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی

اشخاصی که تمایل دارند درخواست تاییدیه تحصیلی خود را در سایت تاییدیه تحصیلی با آدرس emt.medu.ir ثبت کنند، باید ابتدا به این سایت مراجعه کرده و فرم تقاضای خود را تکمیل نمایند. سپس با دریافت کد رهگیری، به دانشگاه خود مراجعه می‌کنند. در ادامه، مراحل ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی به شرح زیر است:

? ۱. ابتدا یکی از مرورگرهای موجود در لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود را باز کنید و ترجیحاً از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس استفاده کنید.

? ۲. در مرحله بعد، در موتور جستجوی گوگل عبارت emt.medu.ir را جستجو کنید تا به طور مستقیم وارد سایت تاییدیه تحصیلی برای تایید مدرک تحصیلی دیپلم شوید.

? ۳. سپس در صفحه اول سایت، سه گزینه برای شما نمایش داده می‌شود. برای ثبت درخواست خود، بر روی گزینه “ثبت نام تاییدیه تحصیلی” کلیک کنید.

راهنمای تصویری ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی

 

? ۴. ثبت درخواست و تکمیل فرم در این سامانه در پنج مرحله انجام می‌شود. دقت کنید که در این پنج مرحله، باید اطلاعات را به دقت وارد کرده و با دریافت کد رهگیری، مراحل را تکمیل کنید.

⬇️ مرحله اول: انتخاب نظام و مقطع. در این مرحله، نظام و مقطع تحصیلی خود را انتخاب کنید و با وارد کردن کد امنیتی و کلیک بر روی گزینه “تایید”، به مرحله بعدی بروید.

راهنمای ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی

⬇️ مرحله دوم: وارد کردن اطلاعات تحصیلی و هویتی دانش‌آموزان. در این مرحله، سه نوع اطلاعات باید وارد شود. اطلاعات شناسنامه دانش‌آموز و اطلاعات فارغ‌التحصیلی آن. در نهایت، با وارد کردن اطلاعات استعلام‌گیرنده و کلیک بر روی گزینه “ادامه و گام بعدی”، به مرحله بعدی بروید.

آموزش ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی

⬇️ مرحله سوم: تایید اطلاعات. در این مرحله، باید اطلاعات وارد شده را بررسی کرده و پس از صحت آنها، به مرحله بعدی که شامل پرداخت هزینه صدور تاییدیه تحصیلی است، بروید.

⬇️ مرحله چهارم: پرداخت هزینه. در این مرحله، شما باید هزینه صدور تاییدیه تحصیلی را که در حال حاضر ۲۳۰۰ تومان است، از طریق درگاه‌های بانکی پرداخت کنید و سپس به مرحله بعدی که شامل دریافت کد رهگیری است، بروید.

⬇️ مرحله پنجم: دریافت کد رهگیری. در این مرحله، پس از تکمیل تمامی مراحل، کد رهگیری درخواست خود را دریافت می‌کنید و می‌توانید با ارائه این کد رهگیری در دانشگاه خود ثبت نام کنید.

پس از ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی در سامانه، سازمان آموزش و پرورش بر اساس مدارک تحصیلی شما، مدرک تحصیلی را بررسی کرده و در صورت تایید، گواهی تاییدیه تحصیلی را به شما ارسال خواهد کرد.

? نکته: کد رهگیری نشان دهنده صحت مدارک شما می باشد و طبق آخرین اطلاعیه آموزش و پرورش این کد می تواند در هنگام ثبت در دانشگاه های مختلف تحویل داده شود. اگر دانشگاهی برای ثبت نام خود از سامانه های اینترنتی استفاده می کند، افراد می توانند کد رهگیری را در همان سامانه وارد نمایند. اگر هم نیاز به مراجعه حضوری به دانشگاه می باشد، افراد می توانند کد رهگیری ثبت نام خود در این سامانه را به فردی که امور ثبت نام آن ها را انجام می دهد، تحویل بدهند.

همچنین، این موضوع را در نظر داشته باشید که کد رهگیری برای انجام مراحل بعدی یا پیگیری وضعیت درخواست شما در این سامانه مورد نیاز می باشد. بنابراین، با توجه به نکات ذکر شده کد رهگیری خود را حتما در جایی محفوظ نگهداری کنید تا آن را فراموش نکنید.

بیش تر بخوانید: سامانه جامع آزمون های سراسری my.sanjesh.org

راهنمای پیگیری درخواست تاییدیه تحصیلی از سایت emt.medu.ir

پس از ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی در سامانه emt.medu.ir، هر فرد یک کد پیگیری درخواست دریافت می‌کند که با استفاده از این کد رهگیری، می‌تواند وضعیت درخواست خود را در این سامانه بررسی کند. برای پیگیری درخواست تاییدیه تحصیلی، مراحل زیر را دنبال کنید:

? ۱. وارد سامانه تاییدیه تحصیلی مدارک آموزش و پرورش به آدرس emt.medu.ir شوید.

? ۲. گزینه “پیگیری تاییدیه تحصیلی” را انتخاب کنید.

راهنمای پیگیری درخواست تاییدیه تحصیلی

? ۳. اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید، از جمله کد پیگیری و کد ملی.

نحوه پیگیری درخواست تاییدیه تحصیلی

? ۴. وضعیت درخواست تاییدیه تحصیلی مدارک آموزش و پرورش خود را مشاهده کنید.

در این سامانه، شما قادر خواهید بود با استفاده از کد پیگیری درخواست، به راحتی وضعیت درخواست تاییدیه تحصیلی خود را بررسی کنید.

نکته: افرادی که ملیت ایرانی ندارند یا به عبارتی اتباع خارجی هستند، باید کد اتباع خود را به جای کد ملی وارد نمایند.

بیش تر بخوانید: سایت ثبت نام کتاب درسی 1402 – 1403

نمونه تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

برای آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان به فرم تاییدیه تحصیل، در پایین مقاله نمونه ای از این فرم برای شما آورده ایم. دقت کنید که این فرم در هنگام ثبت نام و مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان به دانش آموزان تحویل داده می شد.

نمونه تاییدیه تحصیلی آموزش و پرورش

برای ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی افراد می توانند با کمک سامانه ذکر شده و بدون هیچ مراجعه حضوری، اقدام به ثبت نام و درخواست کد رهگیری نمایند.

بیش تر بخوانید: sahat.medu.ir

زمان لازم برای دریافت تاییدیه تحصیلی

مدت زمانی که تاییدیه تحصیلی به درخواست کننده ارسال می‌شود، بستگی به زمان فارغ التحصیلی افراد در مقاطع مختلف دارد. اگر مدرک خود را در سال‌های اخیر دریافت کرده باشید و آنها را پشت سر هم و با ترتیب سریعتر ارسال کنید، می‌توانید تاییدیه تحصیلی خود را سریعتر دریافت کنید. با این حال، در هر صورت، معمولاً حدود دو هفته زمان می‌برد، اما در برخی موارد این مدت زمان بیشتر می‌شود.

هزینه تاییدیه مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

هزینه تاییدیه تحصیلی برای هر مقطع تحصیلی معمولاً بین ۲۳۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ تومان است. اگر هزینه‌ای با تفاوت زیاد مشاهده کردید، به مراجع مربوطه اعتراض کنید.

علت عدم دریافت تاییدیه تحصیلی

چندین دلیل می‌تواند منجر به عدم دریافت تاییدیه تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی شود که عبارتند از:

  1. وجود نقص در پرونده تحصیلی در مدرسه.
  2. وجود نقص در درج یکی از نمرات سال تحصیلی.
  3. عدم درج نمره درسی در مقطع تحصیلی.
  4. گم شدن پرونده در مدرسه. این ممکن است در پرونده‌های قدیمی یا در مدارسی که منحل شده‌اند، رخ دهد.

به این ترتیب، در صورتی که تاییدیه تحصیلی شما دریافت نشده است، باید این دلایل را بررسی و اقدامات لازم را انجام دهید.

بیش تر بخوانید: سایت سازمان سنجش sanjesh.org

نحوه دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی از آموزش و پرورش

پس از صدور تاییدیه مدرک تحصیلی توسط سازمان آموزش و پرورش در مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی، این مدرک به صورت محرمانه به دارالترجمه سازمان استعلام گیرنده تاییدیه تحصیلی یا دانشگاهی که فرد قصد تحصیل در آن را دارد، ارسال می‌شود.

دریافت تاییدیه تحصیلی برای افراد دوره بدون کنکور نیز الزامی است. این دسته افراد نیز برای دریافت تاییدیه تحصیلی خود اقدام کرده و تفاوتی با داوطلبان کنکور ندارند. به طور کلی، اگر قصد ثبت نام در دوره‌های بدون کنکور و موسسات آموزش عالی را دارید، باید برای دریافت تاییدیه تحصیلی اقدام کنید.

در سامانه EMT، متقاضیان پس از وارد کردن اطلاعات فردی و مشخصات مدرک تحصیلی خود، درخواست تاییدیه تحصیلی را از آموزش و پرورش منطقه خود ارسال می‌کنند. بعد از انجام مراحل ثبت درخواست و صادر شدن کد رهگیری که برای فرد ارسال می‌شود، او می‌تواند با استفاده از آن از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شود. در صورت وجود مدارک و اثبات درستی آنها، درخواست تاییدیه تحصیلی در آموزش و پرورش بررسی شده و در صورت تأیید، مدارک تاییدیه به صورت الکترونیکی به دریافت‌کننده فرستاده می‌شود.

تاییدیه تحصیلی شامل دو مدرک تایید تحصیل و سوابق فارغ التحصیلی به همراه ریزنمرات و محل تحصیل فرد است و برای دانشگاه یا مراکز آموزشی مربوطه صادر می‌شود.

نحوه دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی از طریق پست

آیا می‌توان برای دریافت تاییدیه تحصیلی به اداره پست مراجعه کرد؟ خیر، با راه‌اندازی سامانه تاییدیه تحصیلی با آدرس emt.medu.ir دیگر نیازی به حضور حضوری در اداره پست نیست. تاییدیه تحصیلی به صورت آنلاین برای فرد درخواست‌دهنده صادر می‌شود.

بیش تر بخوانید: سامانه سمیاد فنی و حرفه ای

سامانه تاییدیه تحصیلی | سایت تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir

سامانه تاییدیه تحصیلی | سایت تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir

برچسب ها

تاییدیه تحصیلی سامانه تاییدیه تحصیلی سایت تاییدیه تحصیلی سامانه درخواست تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

سامانه تاییدیه تحصیلی | سایت تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل