تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد

📚 خلاصه ای از مقاله حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد:

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد

در این مقاله به بررسی حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد پرداخته شده و جزئیات نحوه امتیازبندی مدارس شاهد برای افراد عادی و دارای سهمیه ذکر شده است

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد

امر تأمل‌برانگیزی که در راستای قبولی در مدارس شاهد قرار دارد، وجود امتیاز حداقلی مورد نیاز است. مطابق دستورالعمل‌های رسمی، دانش‌آموزانی که امتیاز برتری دارند بر اساس اساسنامه‌های مدرسه، در اولویت قرار می‌گیرند، چه شاهد باشند یا خیر. برای هر سال تحصیلی، نحوه امتیازدهی به مدارس شاهد از طریق اعلام یک اساسنامه به متقاضیان اطلاع‌رسانی می‌شود.

علاوه بر دانش‌آموزان خانواده‌های شهدا و ایثارگران، مدارس شاهد نیز از میان متقاضیان دیگر قبولی می‌کنند. با افزایش تعداد متقاضیان در این مدارس، اطلاع رسانی به دانش‌آموزان و اولیا به شرایط قبولی و امتیازهای حداقلی بسیار اهمیت می‌یابد. چرا که دانش‌آموزانی که حداقل امتیاز موردنیاز برای پذیرش در مدارس شاهد را کسب نکردند، از لیست پیش‌ثبت‌نام حذف می‌شوند و اجازه‌ی تحصیل در این مدارس را نخواهند داشت.

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد

میزان امتیاز به میزان احتمال قبولی دانش‌آموز در مدارس شاهد مرتبط است، از این رو متقاضیانی که امتیاز حداقلی برای قبولی را کسب کرده‌اند، می‌توانند درخواست ثبت‌نام خود را ارسال و با تکمیل مدارک موردنیاز، احتمال قبولی خود را افزایش دهند.

لازم به ذکر است که امتیازدهی مدارس شاهد برای دانش‌آموزان عادی و فرهنگی‌ها تنها در صورتی انجام می‌شود که ظرفیت پذیرش آنها تکمیل نشده باشد. به دلیل کمبود آگاهی برخی از دانش‌آموزان و والدین عزیز از نحوه امتیازدهی مدارس شاهد، اطلاعات لازم در ادامه به‌همراه جزئیات موردنیاز بیان می‌شود.

جدول امتیازات مدارس شاهد

“در برترین مدارس کشور، یعنی مدارس شاهد، امکانات مناسب و اساتید مجرب موجب شهرت آن شده است. این مدارس در سطوح مختلف تحصیلی، از ابتدایی تا متوسطه دوم، دانش‌آموزان را به خود جذب می‌کنند. این مدارس به‌ویژه برای فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان و ایثارگران، و حافظان قرآن در نظر گرفته شده‌اند. دانش‌آموزانی که سهمیه‌ای بیش از ۲۵ درصد دارند، بدون محدودیت مجاز به تحصیل در این مدارس خواهند بود.

اما برای سایر دانش‌آموزان که در این گروه‌ها قرار نمی‌گیرند، نیز ظرفیت‌هایی در نظر گرفته شده است، البته با رعایت شرایط و مقررات مدرسه. مهمترین شرط ثبت‌نام در مدارس شاهد، کسب امتیاز کافی است و برخلاف سایر مدارس، نیازی به آزمون ورودی ندارد.

در آغاز هر سال تحصیلی، جدول امتیازبندی مدارس شاهد از سوی ستاد ثبت‌نام این مدرسه اعلام می‌شود. دانش‌آموزان با امتیاز بالاتر، اولویت بیشتری در قبولی خواهند داشت. جدول امتیازبندی مدارس شاهد برای دانش‌آموزان شاهد در ادامه آمده است.

جدول امتیازات مدارس شاهد جدول امتیازات مدارس شاهد

برای ثبت‌نام موقت، متقاضیان باید مدارک مورد نیاز خود را در سامانه پادا بارگذاری کنند. پس از ارائه مدارک، تمامی اطلاعات موردبررسی قرار می‌گیرد و در صورت تأیید، پذیرش نهایی انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس شاهد
بیشتر بخوانید: سامانه پادا

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد

در مورد حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد، باید گفت که این موضوع از جمله شرایط اساسی ورود به این مدارس است. میزان امتیاز مورد نیاز برای قبولی به دو عامل از جمله وضعیت دانش‌آموز (فرزند شاهد یا غیرشاهد) و نوع مدرسه شاهد مرتبط است. بنابراین، هر دانش‌آموز باید مطابق با جدول محاسبه‌ی امتیاز، مقدار امتیاز کسب شده را محاسبه نماید.

بر اساس بخشنامه ثبت‌نام مدارس شاهد، اگر حداقل امتیاز برای قبولی بین دو یا چند دانش‌آموز مساوی باشد، ملاک انتخاب آن‌ها میزان فاصله محل سکونت از مدرسه شاهد مربوطه خواهد بود. به این ترتیب، دانش‌آموزانی که فاصله کمتری با مدرسه دارند، در اولویت قرار خواهند گرفت.

از نظر کلی، می‌توان گفت که حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد با توجه به تفاوت‌های مختلف، معمولاً باید بالای ۶۰۰ باشد. به این ترتیب، متقاضیان دارای این امتیاز می‌توانند برای مراحل بعدی دعوت حضوری شوند. بنابراین، ممکن است مدارک دانش‌آموزان با امتیاز کمتر از ۶۰۰ هم در برخی موارد بررسی شود و در صورت تکمیل نشدن ظرفیت‌های مدرسه، پذیرفته شوند.

بیشتر بخوانید: سامانه سناد | snd.medu.ir
بیشتر بخوانید: ثبت‌نام پایه هفتم پادا
بیشتر بخوانید: ثبت نام پایه اول ابتدایی

امتیاز بندی مدارس شاهد برای دانش آموزان عادی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، در صورت وجود ظرفیت کافی، علاوه‌بر فرزندان شهدا، مقداری سهمیه برای پذیرش دانش‌آموزان غیر شهد نیز در نظر گرفته شده است. اولویت پذیرش این دسته از متقاضیان به افرادی تعلق می‌گیرد که حافظ قرآن یا برنده مسابقات علمی، هنری، ورزشی، دینی یا فرزند فرهنگی‌ها هستند. در جدول زیر امتیازبندی مدارس شاهد برای دانش‌آموزان عادی که حافظ قرآن هستند یا برنده مسابقات، آمده است.

امتیاز بندی مدارس شاهد برای دانش آموزان عادی

باید یادآور شویم که علاوه بر امتیازبندی مدارس شاهد برای دانش‌آموزان عادی فوق، متقاضیان در تمامی مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم باید از شرایط علمی در نظر گرفته‌شده نیز برخوردار باشند. همچنین، اولویت انتخاب به افرادی تعلق خواهد گرفت که بیشترین امتیاز را کسب کنند.

بیشتر بخوانید: سایت همگام
بیشتر بخوانید: سامانه المپیاد دانش آموزی
بیشتر بخوانید: سامانه سیدا

امتیاز فرهنگیان در مدارس شاهد

در دستورالعمل‌های ثبت‌نام مدارس شاهد، به بخشی از پذیرش فرزندان کارکنان اداره کل امور شاهد، همچنین فرهنگیان و کارمندان اداره آموزش و پرورش در سطح استان، شهرستان و مناطق بنیاد شهید و امور ایثارگران اختصاص داده شده است. روش امتیازدهی به این دسته از متقاضیان در مدارس شاهد در جدول زیر آمده است. دانش‌آموزان می‌توانند با مشاهده این موارد از فهرست مدارس شاهد، نزدیک‌ترین مدرسه به خود را انتخاب و به ثبت‌نام در آن اقدام نمایند.

امتیاز فرهنگیان در مدارس شاهد

امتیاز فرهنگیان در مدارس شاهد برای دانش‌آموزان متقاضی، شرط دارد که یکی از والدین آن‌ها حتماً جزو کارکنان مشغول در طرح شاهد باشد. شرایط لازم برای این کارکنان هر سال در دستورالعمل‌های مرتبط منتشر می‌شود و والدین متقاضیان باید حتماً به یکی از این موارد تعلق داشته باشند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس نمونه دولتی
بیشتر بخوانید: ثبت نام تیزهوشان
بیشتر بخوانید: سایت ثبت نام کتاب درسی

راهنمایی قبولی در مدارس شاهد

با توجه به موقعیت علمی و تحصیلی برتر مدارس شاهد، بسیاری از والدین به دنبال قبولی فرزندان خود در این مدارس هستند. به‌منظور مشاوره‌ی قبولی در مدارس شاهد، توصیه می‌شود که قبل از اقدام برای ثبت‌نام، با دقت اطلاعاتی از قبیل حداقل امتیاز برای قبولی در این مدارس، شرایط ثبت‌نام، موضوع پرداخت شهریه و مدارک مورد نیاز را کسب کنید.

یک نکته‌ی حائز اهمیت این است که متقاضیان باید مدارک مربوط به امتیازهای خود را با دقت و به‌موقع ارائه دهند. به‌دلیل ارائه ناتمام یا نادرست مدارک موردنیاز، قبولی دانش‌آموزان را تهدید کند و حق‌های آن‌ها را تضمین نمی‌کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره‌ی امتیازبندی مدارس شاهد، می‌توانید به جداول فوق مراجعه کنید. با این حال، مسئولان زیرمجموعه، با بررسی مدارک، امتیاز نهایی متقاضیان را تعیین می‌کنند و افرادی که امتیاز موردنظر را داشته باشند، در اولویت قبولی قرار می‌گیرند.

بیشتر بخوانید: کارنامه امتحان نهایی
بیشتر بخوانید: ثبت نام مهد کودک
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته نهم به دهم

 

در صورت نیاز به مشاوره تلفنی رایگان با موبایل می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد کلیک کنید.

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد

برچسب ها

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد نحوه امتیازبندی مدارس شاهد امتیاز بندی مدارس شاهد برای دانش آموزان عادی قبولی در مدارس شاهد

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد,امتیاز بندی مدارس شاهد برای,نحوه امتیازبندی مدارس شاهد,بخشنامه ثبت نام مدارس شاهد,لیست نام و آدرس مدارس شاهد,مشاوره قبولی در مدارس شاهد,شرایط ثبت نام مدارس شاهد,امتیاز بندی مدارس شاهد,ثبت نام مدارس شاهد,نحوه امتیازبندی,قبولی دانش آموز,حداقل امتیازات,امتیاز نهایی,شرایط قبولی,امتیاز بندی,مدارس شاهد,امتیازبندی,مدرسه شاهد,امتیازات,امتیاز,شاهدی,مدارس,قبولی,شاهد

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

حداقل امتیاز برای قبولی در مدارس شاهد

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل