تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

📚 خلاصه ای از مقاله اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳:

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

در این مقاله به اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، زمان و نحوه مشاهده نتایج تیزهوشان پرداخته شده و در مورد اینکه نتیجه آزمون کی میاد توضیح داده شده است

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

هر سال، یک آزمون با نام “آزمون تیزهوشان” برای دانش‌آموزان پایه نهم برگزار می‌شود. این آزمون به منظور انتخاب دانش‌آموزان با استعداد جهت ورود به مدارس سمپاد اجرا می‌شود. تاریخ برگزاری آزمون تیزهوشان از گذشته‌ها با تاریخ 2 تیر ماه 1402 هم‌خوانی داشته است. پس از اتمام آزمون، نتایج آن در تاریخ 11 مرداد ماه 1402 از طریق وبسایت my.medu.ir اعلام می‌شود.

شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از اعلام نتایج، با وارد شدن به حساب کاربری خود در “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان”، نتایج خود را مشاهده کنند. همچنین، اطلاع‌رسانی‌ها درباره تاریخ انتشار نتایج پذیرش از طریق کانال تلگرام تیزهوشان انجام می‌شود. پس از اعلام نتایج، دانش‌آموزان موفق می‌بایست مدارک مورد نیاز خود را به مدرسه مراجعه داده و توجه داشته باشند که عدم مراجعه به موقع به منزله انصراف قطعی از پذیرش در دبیرستان استعداد درخشان خواهد بود.

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

آزمون مدارس تیزهوشان برای سنجش دانش‌آموزان به‌منظور ورود به مدارس استعدادهای درخشان برگزار می‌شود. این آزمون اجازه می‌دهد که فردی که ویژگی‌های موردنیاز را دارد، از فرصت تحصیل در این مدارس بهره‌مند شود. پس از برگزاری آزمون، داوطلبان و والدین آن‌ها منتظر اعلام نتایج هستند تا بدانند کدام دانش‌آموزان به مدارس استعدادهای درخشان پذیرفته می‌شوند.

نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403 به متقاضیان کمک می‌کند تا برای سال تحصیلی جدید انتخاب مدرسه متناسب با نیازهای خود را انجام دهند. برای دانش‌آموزان و والدین آن‌ها، اطلاعات مرتبط با نتایج آزمون بسیار حیاتی و بخشی از آینده تحصیلی دانش‌آموزان محسوب می‌شود.

اطلاع‌یافتن به‌طور سریع از نتیجه، برای دانش‌آموزان مهم است. بنابراین، می‌توانند جزئیات زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم را جستجو کنند. در ادامه، به نحوه مشاهده نتایج تیزهوشان مدارس دهم 1402-1403 و زمان اعلام آن توجه می‌کنیم.

روش مشاهده نتایج آزمون با استعداد نهم به دهم 1402 – 1403

برای دریافت نتایج آزمون با استعداد نهم به دهم، می‌توانید اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهید تا در مورد قبولی یا عدم قبولی خود مطلع شوید:

1. به وبسایت my.medu.ir مراجعه کنید و کد ملی، 6 رقم سریال شناسنامه و کد امنیتی را وارد نمایید.

روش مشاهده نتایج آزمون با استعداد نهم به دهم

2. بر روی آیکون “آزمون سمپاد” کلیک کنید.

روش مشاهده نتایج آزمون با استعداد نهم به دهم

3. وارد صفحه شخصی خود در سامانه شوید. در صورت پذیرش، نام مدرسه‌ی قبولی نیز قابل مشاهده است. اگر پذیرش نشده‌اید، اعلام “عدم پذیرش” در بخش “وضعیت پذیرش در استعداد درخشان” خواهید دید. همچنین با کلیک بر روی “دریافت کارنامه”، می‌توانید نتایج آزمون را به صورت دقیق‌تر (تعداد پاسخ‌های صحیح و غلط) مشاهده نمایید.

بیشتر بخوانید: اخراج از مدارس نمونه دولتی
بیشتر بخوانید: اخراج از مدارس تیزهوشان
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته نهم به دهم

جزئیات اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

  • دانش‌آموزانی که بر اساس اظهارنامه تیزهوشان در یکی از گزینه‌های انتخابی خود قبول شده‌اند، باید با حضور حضوری به مدرسه پذیرفته شده مراجعه کنند و اسناد لازم را تحویل دهند تا ثبت‌نام خود را انجام دهند.
  • برای دانش‌آموزانی که در این آزمون قبول نشده‌اند، حداکثر یک هفته پس از اعلام نتایج آزمون، کارنامه‌ای تحت عنوان “کارنامه عدم قبولی” منتشر می‌شود که جزئیات تعداد پاسخ‌های صحیح و غلط، نمره در هر درس، نمره کل داوطلب و نمره آخرین فرد قبول‌شده را نمایش می‌دهد.
  • پذیرش نهایی دانش‌آموزان در هر یک از رشته‌های ریاضی-فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و سمپاد مهارتی، بستگی به کسب نمره حداقلی و ارائه مدارک موردنیاز دارد. توجه داشته باشید که تغییر رشته برای پذیرفته‌شدگان در سال اول ممنوع بوده و در سال‌های بعدی نیز تنها در صورت کسب نمره حداقلی در رشته‌ی موردنظر در آزمون ورودی و داشتن شرایط موردنیاز، امکان تغییر رشته وجود دارد.
  • چنانچه پس از پذیرش در آزمون تیزهوشان و انجام ثبت‌نام حضوری، نیاز به تغییر مدرسه دارید، باید از ضوابط نقل و انتقال تیزهوشان و نمونه‌های دولتی دهم در سال‌های 1402 تا 1403 مطلع شوید و اگر دارای شرایط موردنیاز هستید، برای دریافت انتقال اقدام کنید.
  • طبق دستورالعمل منتشر شده توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، افرادی که از سهمیه مربوط به متقاضیان دوقلو استفاده می‌کنند، در صورتی که فقط یکی از آن‌ها در آزمون قبول شود، قبولی نفر دیگر برای انتقال وابسته به کسب حداقل 80 درصد امتیاز آخرین فرد پذیرفته‌شده در مدرسه‌ی موردنظر را دارند.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم
بیشتر بخوانید: زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی
بیشتر بخوانید: اعلام نتایج مدارس تیزهوشان

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

برای داوطلبانی که قبول شده‌اند، کارنامه‌ها منتشر نخواهند شد. اما برای شرکت‌کنندگانی که نتوانسته‌اند قبول شوند، کارنامه‌ها یک هفته پس از اعلام نتایج در دسترس قرار می‌گیرند. این کارنامه شامل جزئیات تعداد پاسخ‌های درست و غلط، نمره هر داوطلب در هر موضوع آزمون، نمره کل و امتیاز آخرین فرد قبول‌شده در مدارس موردنظر است.

در همین زمان با صدور کارنامه‌ها برای داوطلبان قبول‌نشده، لینک اعتراض به نتایج آزمون فعال می‌شود. اگر دانش‌آموزانی اعتراضی دارند، می‌توانند درخواست خود را برای اعتراض به نتایج آزمون را در سامانه مربوطه ثبت کنند.

✅ مواردی که قابل اعتراض هستند عبارتند از:

⬅️ 1. وجود تفاوت‌ها در تعداد پاسخ‌های صحیح، پاسخ‌های غلط و سوالات بدون پاسخ بین کارنامه و پاسخ‌نامه مرجع.
⬅️ 2. اشتباه در محاسبه تراز علمی آزمون.
⬅️ 3. عدم تطابق اولویت‌های انتخابی درج شده بر روی کارنامه با اولویت‌های درج شده بر روی کارت ورود به جلسه یا فرم ثبت نام اولیه.
⬅️ 4. عدم رعایت شرایط مربوط به پذیرش دوقلوها یا چندقلوها.
⬅️ 5. موارد دیگری که دانش‌آموزان معتقدند به آن‌ها می‌توان اعتراض کرد.

در صورتی که دانش‌آموزان می‌خواهند اعتراض کنند، به حساب کاربری خود در سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان مراجعه کنند و با دریافت فرم درخواست تجدیدنظر، به مراحل لازم پرداخته و نتایج رسیدگی به اعتراض‌ها معمولاً دو تا سه هفته پس از پایان مهلت اعتراض اعلام می‌شود.

بیشتر بخوانید: نمونه دولتی قبول نشدم
بیشتر بخوانید: تیزهوشان قبول نشدم
بیشتر بخوانید: اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی

 

در صورت نیاز به مشاوره تلفنی رایگان با موبایل می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم کلیک کنید.

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

برچسب ها

اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ زمان اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم 1402 - 1403 نتیجه آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ نتیجه آزمون تیزهوشان دهم 1402 - 1403

اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ , زمان اعلام نتایج تیزهوشان نهم به دهم 1402 - 1403 , نتیجه آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ , نتیجه آزمون تیزهوشان دهم 1402 - 1403

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل