تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

عدل ایران | سایت www.adliran.ir | سامانه عدلیران

📚 خلاصه ای از مقاله عدل ایران | سایت www.adliran.ir | سامانه عدلیران:

عدل ایران

توضیحات جامع درباره سامانه عدل ایران www.adliran.ir و همچنین آموزش نحوه ورود به سایت سامانه قضایی، و لینک ورود مستقیم به سایت adliran.ir و امکانات سامانه عدلیران و روش نصب سایت عدل ایران بیان شده.

عدل ایران | سایت www.adliran.ir | سامانه عدلیران

عدل ایران | سایت www.adliran.ir | سامانه عدلیران

⚡️ یک سامانه آنلاین در ایران با آدرس وب www.adliran.ir و با نام‌های دیگری مانند سامانه ثنا یا سامانه عدل یا عدلیران شناخته می‌شود. این سامانه، به عنوان سامانه اصلی قوه قضاییه، خدمات قضایی را به شکل آنلاین برای افراد جامعه فراهم می‌کند. با ورود به وب‌سایت adliran.ir ، کاربران می‌توانند از امکاناتی مانند دریافت ابلاغیه الکترونیکی، پیگیری روند پرونده و ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه بهره‌مند شوند.

برای ورود مستقیم به سایت سامانه عدل ایران قوه قضاییه روی لینک کلیک کنید.

عدل ایران

⚡️ با ظهور اینترنت در زندگی انسان‌ها، دولت‌ها نیز سعی کرده‌اند خدمات خود را در قالب الکترونیکی ارائه داده و از این طریق آن‌ها را سریعتر و آسان‌تر برای شهروندان انجام دهند. دولت‌های حاکم در ایران نیز در سال‌های اخیر گام‌های موثری برای الکترونیکی کردن خدمات خود برداشته‌اند.

⚡️ سامانه عدل ایران www.adliran.ir، که توسط قوه قضاییه تأسیس و راه‌اندازی شده است، از جمله اقدامات مهم دولت در راستای الکترونیکی کردن خدمات است. جالب است که اغلب افراد به این سایت را به عنوان سایت ابلاغ الکترونیکی می‌شناسند و به سایر خدمات آن غافل هستند.

⚡️ در این مقاله، در ابتدا به سوالی پاسخ می‌دهیم که سامانه عدل ایران با آدرس وب www.adliran.ir چیست؟ سپس، روش ورود به وب‌سایت adliran.ir، امکانات سامانه قضایی عدل ایران و نحوه نصب این سامانه را توضیح خواهیم داد.

کاربران عزیز برای ورود مستقیم به سامانه عدل ایران قوه قضاییه باید به سایت اینترنتی adliran.ir مراجعه کنند.

معرفی سامانه عدل ایران www.adliran.ir

✨  با گسترش اینترنت در سال‌های اخیر، دولت‌ها نیز تلاش کرده‌اند تا خدمات خود را به شکل آنلاین و بدون نیاز به حضور حضوری، برای شهروندان فراهم کنند. یکی از سامانه‌های مهم در این حوزه، در کنار سامانه ملی آرای قضایی و سامانه رفاهی قوه قضاییه، درگاه خدمات الکترونیک قضایی یا سامانه عدل ایران با آدرس وب www.adliran.ir است. این سامانه، خدمات مرتبط با دستگاه قضایی را به مراجعین این دستگاه به صورت آنلاین ارائه می‌دهد.

✨ سایت عدل ایران که به نام‌های دیگری مانند سامانه ثنا یا سامانه عدل یا عدلیران نیز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای از خدمات قضایی متنوع را از طریق اینترنت به مراجعین دستگاه قضایی ارائه می‌دهد. این سامانه به گونه‌ای عمل می‌کند که در بسیاری از موارد، نیاز به حضور حضوری افراد در شعب دادسراها و دادگاه‌ها را از بین می‌برد و در نتیجه، تعداد مراجعات حضوری به دستگاه قضا به‌طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

با وجود اینکه مشاهده و دریافت ابلاغیه الکترونیکی یکی از مهم‌ترین امکانات سامانه عدل ایران با آدرس وب www.adliran.ir است، اما خدمات این سایت محدود به این امکان نیست. سایر خدمات این سامانه شامل جستجو در دفاتر خدمات قضایی، پیگیری روند پرونده، ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه و دسترسی به سامانه اطلاع رسانی پرونده اشخاص می‌باشد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام ثنا

ورود به سایت عدل ایران adliran.ir

سامانه عدل ایران یا سایت درگاه خدمات الکترونیک قوه قضاییه، یک سامانه الکترونیکی است که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می‌کند. برای استفاده از خدمات مختلف این سایت، افراد باید ابتدا به نشانی اینترنتی adliran.ir مراجعه کرده و از امکانات الکترونیکی سایت عدل ایران بهره‌برداری نمایند. در ادامه، نحوه ورود به صفحه اصلی سامانه عدل ایران را توضیح خواهیم داد:

1. ابتدا یکی از مرورگرهای لپ‌تاپ یا گوشی هوشمند خود را باز کنید.

توجه: برای استفاده از خدمات الکترونیکی قوه قضاییه، استفاده از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس توصیه می‌شود.

2. در قسمت جستجوی گوگل، عبارت “سایت عدل ایران” را تایپ و جستجو کنید.

3. پس از مدت کوتاهی، گوگل سایت خدمات الکترونیک قضایی را برای شما جستجو می‌کند. این سایت همان سایت عدل ایران است. روی آن کلیک کنید تا به راحتی وارد سایت شوید.

سامانه عدلیران

4. در حال حاضر، شما به سایت مورد نظر هدایت شده‌اید و می‌توانید از تمامی خدمات ارائه شده در سامانه عدل ایران استفاده کنید.

عدلیران

بیش تر بخوانید: sana.adliran.ir

آموزش نصب سایت عدل ایران

سامانه عدل ایران دارای امکانات بسیار زیادی است که به افراد این امکان را می‌دهد تا برای انجام خدمات مختلف قوه قضاییه به صورت غیرحضوری وارد سامانه عدل ایران شده و مراحل مورد نیاز را انجام دهند. با ثبت نام در سامانه عدل ایران و دریافت نام کاربری و رمز عبور (که به ترتیب همان کد ملی و رمز ثبت نام است)، افراد می‌توانند وارد سایت عدل ایران شده و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

خوشبختانه به دلیل اهمیت و استفاده‌ی گسترده از این سامانه، امکان نصب برنامه سایت عدل ایران روی گوشی‌های همراه فراهم شده است و افراد می‌توانند به راحتی از طریق گوشی‌های هوشمند خود از امکانات متنوع این سامانه بهره‌برداری کنند. نام اپلیکیشن سایت عدل ایران، اپلیکیشن عدالت همراه است و برای نصب آن می‌توانید از طریق صفحه اصلی عدل ایران adliran.ir این اپلیکیشن را دانلود کرده و پس از نصب، با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد شوید و از امکانات آن بهره‌برداری نمایید.

دانلود برنامه عدالت همراه برای دستگاه‌های اندروید

در صورتی که از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنید، می‌توانید برای دانلود برنامه عدالت همراه یا همان برنامه ثنا به فروشگاه برنامه‌ها (مثلاً برنامه بازار) مراجعه کنید و با جستجوی نام این برنامه، آن را بر روی دستگاه‌های اندرویدی خود نصب کنید.

برای دانلود مستقیم برنامه عدالت همراه برای گوشی های اندروید روی لینک کلیک کنید.
برای دانلود برنامه عدالت همراه از کافه بازار روی لینک کلیک کنید.

adliran.ir

دانلود برنامه عدالت همراه برای دستگاه‌های آیفون

با خوشبختی، نسخه iOS برنامه عدالت همراه برای گوشی‌های آیفون موجود است که افراد می‌توانند به راحتی با دانلود و نصب این برنامه بر روی گوشی‌های خود از امکانات سامانه عدل ایران استفاده کنند. برای دانلود نسخه iOS برنامه عدالت همراه، می‌توانید از یکی از فروشگاه‌های برنامه (مثلاً سیب آپ و آی اپس) استفاده کنید و با جستجوی نام این برنامه، آن را بر روی دستگاه‌های هوشمند خود نصب کنید.

برای دانلود از سیب آپ نسخه iOS برنامه عدالت همراه، روی لینک کلیک کنید.

www.adliran.ir

راه‌های ثبت نام در سامانه ثنا

برای ثبت نام در سامانه ثنا دو راه وجود دارد. راه اول روش غیرحضوری است که با ورود به سایت sana.adliran.ir قابل دسترسی است. راه دوم مراجعه حضوری به دفتر خدمات الکترونیک قضایی می‌باشد.

ثبت نام حضوری در سامانه ثنا

در روش حضوری، شما باید با مدارک هویتی خود به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و با ارائه این مدارک، درخواست رمز شخصی خود را در سامانه ثنا دریافت کنید. در این روش، شما باید یک خط تلفن همراه به نام خود داشته باشید. لازم به ذکر است که مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حضوری شامل کارت ملی، شناسنامه، آدرس، شماره تلفن، کد پستی و امضای الکترونیکی (از سوی دفتر) می‌باشد.

ثبت نام اینترنتی در سامانه ثنا

برای ثبت نام اینترنتی در سامانه ثنا، به آدرس sana.adliran.ir مراجعه کرده و بر روی گزینه ثبت نام برخط کلیک کنید. در این روش، ما در حال حاضر در حال آموزش روش ثبت نام افراد حقیقی هستیم.

سایت www.adliran.ir

در مرحله بعد، شما باید اطلاعات شناسنامه‌ای خود را مانند شماره ملی، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه وارد کنید. سپس با تیک زدن کادر مربوطه، قوانین و مقررات سامانه را تایید کنید.

سایت adliran.ir

در مراحل بعدی، جزئیات اطلاعات شخصی خود را مانند نام و نام خانوادگی، آدرس، کد پستی و اطلاعات شغلی وارد کنید. سپس سامانه یک رمز شخصی به شما ارائه می‌دهد که با استفاده از آن می‌توانید وارد سایت عدلیران شوید.

امکانات صفحه اصلی سامانه عدل ایران

بعد از ورود به وب‌سایت عدل ایران (www.adliran.ir)، متوجه خواهید شد که این سامانه (درگاه خدمات الکترونیک قضایی)، امکانات قضایی متنوعی را ارائه می‌دهد. در این قسمت از مقاله، به توضیح امکانات صفحه اصلی عدل ایران خواهیم پرداخت که شامل موارد زیر است:

1. اطلاع رسانی در سایت adliran.ir

بخش اطلاع رسانی صفحه اصلی عدل ایران، خدمات مرتبط با اطلاع رسانی را برای کاربران این سامانه فراهم می‌کند. بخش اطلاع رسانی شامل گزینه‌های اطلاع رسانی برای اشخاص حقیقی و اطلاع رسانی با رمز پرونده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با وارد کردن شماره پرونده و کد ملی، پرونده خود را پیگیری کنند. همچنین، بخش اطلاع رسانی برای وکلا نیز وجود دارد که عملکرد مشابهی دارد، با این تفاوت که برای وکلا طراحی شده است.

2. جستجوی دفاتر خدمات و واحدهای قضایی در سامانه عدل ایران

در صفحه اصلی عدل ایران، اگر شما به دنبال نشانی دفاتر خدمات قضایی یا مجتمع‌های قضایی باشید، می‌توانید با استفاده از قسمت‌های جستجوی لیست دفاتر خدمات و جستجوی واحدهای قضایی، دفتر خدمات یا مجتمع قضایی مورد نظر خود را پیدا کنید. همچنین، سامانه ابلاغ عدم سوء پیشینه نیز این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است تا بدون نیاز به مراجعه به دفاتر پلیس + 10، گواهی عدم سوء پیشینه خود را به صورت آنلاین دریافت کنند.

3. نوبت دهی اینترنتی در سامانه عدلیران

سامانه نوبت دهی قضایی که در سایت عدل ایران قرار دارد، امکان اخذ نوبت مراجعه به شعب دادگاه‌ها و دفاتر خدمات قضایی را به صورت آنلاین فراهم کرده است. همچنین، دانلود اپلیکیشن عدالت همراه نیز از جمله امکانات این بخش است.

4. دسترسی سریع

دسترسی سریع صفحه اصلی عدل ایران، چهار امکان را برای کاربران فراهم می‌کند. این امکانات عبارتند از:

  • ارائه و پیگیری درخواست عفو: با این گزینه، امکان درخواست عفو به صورت غیرحضوری وجود دارد.
  • محاسبه هزینه دادرسی و تعرفه خدمات: کاربران می‌توانند از طریق این امکانات، هزینه طرح دعوای حقوقی و کیفری و هزینه دفاتر خدمات قضایی را محاسبه کنند.
  • پرداخت اینترنتی: امکان پرداخت هزینه دادرسی از طریق سامانه عدل ایران وجود دارد.

5. خدمات ویژه در سامانه عدل ایران

در بخش خدمات ویژه سایت عدل ایران، سامانه‌های زیرمجموعه‌ای قرار دارند:

  • سامانه احراز هویت برخط قوه قضاییه: این سامانه به کاربران امکان ثبت نام و احراز هویت در سامانه ثنا را به صورت آنلاین می‌دهد.
  • سامانه ثبت نام الکترونیک قضایی: با کلیک بر روی این سامانه، کاربر به سامانه ثبت نام الکترونیک ثنا هدایت می‌شود و می‌تواند در آنجا ثبت نام کند.
  • سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی: این سامانه به کاربران امکان مشاهده ابلاغیه‌های الکترونیکی و ورود به سامانه ابلاغ الکترونیکی را می‌دهد.
  • سامانه خدمات ویژه مقام قضایی: این سامانه‌ها به ترتیب، برای ارائه خدمات قضایی به قضات، وکلا و کارشناسان، دفاتر خدمات قضایی و اشخاص حقوقی طراحی و راه‌اندازی شده‌اند.

6. استعلام قضایی در سامانه www.adliran.ir

در بخش استعلام قضایی سایت عدل ایران، چهار خدمت به کاربران ارائه می‌شود:

  •  استعلام وضعیت کارشناس و استعلام وضعیت وکیل: این امکان به اشخاص امکان پیگیری آخرین وضعیت اشتغال کارشناسان و وکلای قضایی را می‌دهد.
  •  استعلام مدرک قضایی: در حال حاضر، تنها استعلام گواهی عدم سوء پیشینه در دسترس است.
  •  استعلام سابقه طرح دعوای مرتبط با چک: با استفاده از این امکان، می‌توان دعاوی مرتبط با چک را استعلام کرده و در صورت عدم طرح دعوا ظرف 3 سال گذشته، درخواست رفع سوءاثر از چک صادر شده را ارائه نمود.

به طور خلاصه، صفحه اصلی سایت عدل ایران شامل امکانات اطلاع رسانی، جستجوی دفاتر خدمات قضایی و مجتمع‌های قضایی، نوبت دهی اینترنتی، دسترسی سریع به امکانات مختلف، خدمات ویژه و استعلام قضایی است. این امکانات گسترده‌ای را برای کاربران فراهم می‌کند و به آنها کمک می‌کند تا بدون نیاز به حضور حضوری و به صورت آنلاین از خدمات قضایی استفاده کنند.

سامانه ثبت نام و احراز هویت برخط قوه قضاییه

یکی از سامانه‌های زیرمجموعه سامانه عدل ایران، سامانه ثبت نام و احراز هویت برخط قوه قضاییه می‌باشد. این سامانه با نام “ثنا” شناخته می‌شود و برای تمام افرادی که قصد استفاده از خدمات غیرحضوری قوه قضاییه را دارند، ثبت نام در آن الزامی است. در این زمینه، می‌توانید درباره احراز هویت غیرحضوری در سامانه ثنا بیشتر بدانید.

ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه

گاهی اوقات برای استخدام در یک سازمان خاص، نیاز به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه پیش می‌آید. در حال حاضر، در سامانه عدل ایران، امکان دریافت گواهی عدم سوء پیشینه وجود دارد و افراد می‌توانند این گواهی را به صورت غیرحضوری دریافت کنند. شما می‌توانید درباره دریافت گواهی عدم سوء پیشینه از طریق سامانه ثنا و سامانه استعلام سوء پیشینه اطلاعات بیشتری را دریافت کنید.

سامانه نوبت دهی خدمات قوه قضاییه

از جمله امکانات سامانه عدل ایران، سامانه نوبت دهی قضایی نیز می‌باشد. اگر مرکز مربوطه برای حضور شما در آن مرکز، درخواست نوبت دهی اینترنتی را داشته باشد، شما می‌توانید با ورود به سامانه عدل ایران و انتخاب بخش “نوبت دهی خدمات قوه قضاییه”، نوبت خدمات را به صورت آنلاین دریافت کنید.

محاسبه هزینه‌های خدمات قوه قضاییه

در صورتی که قصد استفاده از خدمات قوه قضاییه را دارید و اطلاعاتی درباره هزینه‌های آن ندارید، می‌توانید با استفاده از گزینه محاسبه هزینه خدمات قوه قضاییه، هزینه مربوطه را به سادگی دریافت کنید.

دریافت ابلاغیه‌های الکترونیکی قوه قضاییه

یکی از خدمات مهم سامانه عدل ایران، دریافت ابلاغیه‌های الکترونیکی قوه قضاییه است. در این سامانه، تمامی ابلاغیه‌های الکترونیکی افراد درج می‌شوند و افراد می‌توانند با ورود به سامانه، ابلاغیه‌های خود را دریافت کنند.

معرفی سامانه ابلاغ الکترونیک www.adliran.ir

با توجه به روند طولانی و کندی ابلاغ کاغذی در دادرسی‌ها، قوه قضاییه در سال 1395، سامانه ابلاغ الکترونیک (www.adliran.ir) را راه‌اندازی کرده است. این سامانه امکان مطلع شدن افراد مرتبط با یک دعوای قضایی از ابلاغیه‌های قضایی خود را تنها با استفاده از سامانه عدل ایران فراهم می‌کند. همچنین، الزام اشخاص به ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت ابلاغیه‌های قضایی به صورت الکترونیکی، گام مهمی در جهت الکترونیکی کردن دادرسی قضایی است و بهبود سرعت رسیدگی قضایی را فراهم می‌کند.

سامانه ابلاغ الکترونیک www.adliran.ir علاوه بر ارائه خدمات متنوع به مراجعین سیستم قضایی، امکان مشاهده و دریافت ابلاغیه‌های الکترونیکی را فراهم می‌کند که به طور قطع می‌توان گفت این امکانات، مهمترین و کاربردی‌ترین خدمات این سامانه را تشکیل می‌دهد.

برای مشاهده و دریافت ابلاغیه‌های الکترونیکی، ابتدا متقاضی باید با مراجعه به سایت ثنا (sana.adliran.ir)، ثبت نام و احراز هویت خود را انجام دهد. سپس با ورود به سامانه عدل ایران و مراجعه به بخش ابلاغیه‌های جدید، ابلاغیه‌های مرتبط با دعاوی خود را مشاهده و چاپ کند.

عدل ایران | سایت www.adliran.ir | سامانه عدلیران

عدل ایران | سایت www.adliran.ir | سامانه عدلیران

برچسب ها

عدل ایران سامانه عدل ایران سایت عدل ایران صفحه اصلی عدل ایران adliran.ir

سامانه قضایی یا همان درگاه خدمات الکترونیک قضایی,امکانات و خدمات سامانه www.adliran.ir قوه قضاییه,سایت عدل ایران ( درگاه خدمات الکترونیک قضایی ),سامانه ابلاغ الکترونیک به نشانی www.adliran.ir,سامانه اصلی قوه قضاییه بوده که ارائه دهنده,سامانه عدل ایران www.adliran.ir از سوی,ورود به سایت عدل ایران www.adliran.ir,ورود به سایت عدلیران www.adliran.ir,امکانات صفحه اصلی عدل ایران بوده,امکان سایت www.adliran.ir سامانه,سامانه عدل ایران www.adliran.ir,سایت www.adliran.ir قوه قضاییه,سایت عدل ایران www.adliran.ir, درگاه خدمات الکترونیک قضایی,سامانه خودکاربری اشخاص حقوقی,امکانات صفحه اصلی عدل ایران,سایت www.adliran.ir سامانه,سامانه عدلیران adliran.ir,ورود به سایت adliran.ir ,ثبت نام سامانه ابلاغ ثنا,ورود به سامانه عدل ایران,ورود به سایت adliran.ir,سامانه رفاهی قوه قضاییه,سامانه قضایی عدل ایران,ورود به سایت عدل ایران,سامانه عدل یا عدلیران,سامانه ملی آرای قضایی,سامانه احراز هویت ثنا,امکانات سامانه قضایی,صفحه اصلی عدل ایران,سایت www.adliran.ir,صفحه اصلی عدل ایران,نصب سایت عدل ایران,سایت عدل ایران,صفحه اصلی عدلیران,سامانه عدل ایران,دانلود عدل ایران,سایت adliran.ir,سایت عدل ایران,www.adliran.ir,adliran.ir,سایت عدلیران,adliran.ir,عدل ایران,امکانات,عدلیران,سامانه,قضاییه,قضایی,سایت,قضا

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

عدل ایران | سایت www.adliran.ir | سامانه عدلیران

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل