تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سایت بیمه ورزشی

📚 خلاصه ای از مقاله سایت بیمه ورزشی:

سایت بیمه ورزشی

در این مقاله در مورد سایت بیمه ورزشی insurance.ifsm.ir صحبت کردیم و نحوه ثبت نام بیمه ورزشی را آموزش دادیم

سایت بیمه ورزشی

سایت بیمه ورزشی

سایتی به آدرس اینترنتی insurance.ifsm.ir یک امکان بسیار مفید و مناسب برای ورشکاران در اختیار قرار داده است. این امکان، ثبت نام بیمه را به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور حضوری فراهم می‌کند. هر چند ورزش فعالیتی بسیار سودمند و ارزشمند است، اما همواره خطر وقوع آسیب‌ها و صدمات جسمانی وجود دارد. این خطرات به ویژه در صورتی که ورزش به صورت حرفه‌ای و در قالب مسابقات و رقابت‌های رسمی انجام شود، بیشتر مشهود می‌شوند. بنابراین، فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران، سامانه‌ای را جهت ثبت نام بیمه برای ورزشکاران فراهم کرده است. به این ترتیب، ورزشکارانی که به صورت منظم به باشگاه‌ها مراجعه می‌کنند و یا در دوره‌های مسابقات شرکت می‌کنند، می‌توانند با ورود به این سامانه، ثبت نام بیمه ورزشی خود را انجام دهند. هزینه ثبت نام بیمه بسیار گران قیمت نیست و با توجه به کاهش ریسکی که فراهم می‌کند، بسیار ارزشمند است. بنابراین، ورزشکاران حرفه‌ای باید قبل از هر چیز، اطمینان حاصل کنند که بیمه ورزشی را دارند.

سایت بیمه ورزشی

این بیمه، یک قرارداد بین فدراسیون پزشکی ورزشی کشور و ورزشکار است که بر اساس آن، فدراسیون متعهد می‌شود در صورت وقوع حادثه یا آسیب جسمانی، هزینه‌های درمانی را بر اساس تعرفه‌های دولتی پرداخت کند. همچنین، وقتی ورزشکار ثبت نام خود را در سایت بیمه ورزشی انجام می‌دهد و کارت بیمه را دریافت می‌کند، به منزله آگاهی و پذیرش شرایط موجود در آئین‌نامه ورزشی است. بنابراین، در هنگام ثبت نام بیمه ورزشی، باید این شرایط را به دقت مطالعه کرده و در صورت موافقت، آن‌ها را تایید و پذیرش کنید. با توجه به تمایل بسیاری از ورزشکاران در رشته‌های مختلف به استفاده از بیمه ورزشی، در این مقاله، سامانه مربوطه را معرفی و نحوه ثبت نام بیمه ورزشی از این طریق را به طور کامل توضیح خواهیم داد. بنابراین، با ما همراه شوید تا با این سامانه به صورت جامع آشنا شوید.

ورود به سایت بیمه ورزشی insurance.ifsm.ir

برای ورود به سایت بیمه ورزشی با آدرس insurance.ifsm.ir، شما می‌توانید با رعایت مراحل زیر، به صورت آنلاین و ساده بیمه ورزشی خود را دریافت کنید. این سامانه توسط فدراسیون پزشکی ورزشی کشور برای تسهیل در فرآیند دریافت بیمه ورزشکاران ایجاد شده است.

۱. ابتدا آدرس سایت مربوطه را در مرورگر خود وارد کنید. این آدرس به صورت insurance.ifsm.ir می‌باشد. شما می‌توانید از رایانه یا گوشی موبایل خود برای ورود به سایت استفاده کنید. در صورت تمایل به پرینت کارت بیمه، استفاده از رایانه یا لپتاپ توصیه می‌شود.

۲. بعد از جستجو، صفحه نتایج گوگل نمایش داده می‌شود. از بین نتایج، سامانه بیمه ورزشی با عنوان و آدرس مشابه را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک کنید.

ورود به سایت بیمه ورزشی insurance.ifsm.ir

۳. وارد صفحه اصلی سایت بیمه ورزشی می‌شوید و تصویر زیر را مشاهده می‌کنید. اکنون می‌توانید به راحتی برای دریافت بیمه ورزشی به صورت آنلاین اقدام کنید.

با رعایت این چند مرحله ساده، شما به سامانه ثبت نام بیمه ورزشی وارد می‌شوید. در ادامه، روش ثبت نام و دریافت بیمه را از طریق این سامانه توضیح خواهیم داد.

توصیه می‌شود که با حذف جزئیات غیرضروری و اصلاح بیان متن اصلی، مطلب جدید را به طوری بنویسید که بیشتر بهبود برای جستجوگرهای مانند گوگل ایجاد شود و به عنوان محتوای منحصر به فرد شناخته شود.

ثبت نام بیمه ورزشی در سال ۱۴۰۲

با استفاده از روشی که در بخش قبل توضیح داده شد، می‌توانید به سادگی وارد سامانه بیمه ورزشی شده و بدون مشکلی با ثبت نام و دریافت بیمه ورزشی خود پیش بروید. با این حال، برخی از ورزشکاران تا به حال از این سامانه استفاده نکرده‌اند و شاید با روش ثبت نام و دریافت بیمه ورزشی آشنا نباشند. به همین دلیل، در این قسمت نحوه ثبت نام بیمه ورزشی در این سامانه با آدرس اینترنتی insurance.ifsm.ir را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد. با استفاده از این روش، در کمترین زمان ممکن می‌توانید بیمه ورزشی خود را بدون نیاز به حضور حضوری دریافت کنید. لازم به ذکر است که در هنگام انجام این فرآیند، هزینه بیمه را باید پرداخت کنید و در این روند حتماً باید یک کارت دارای رمز پویا داشته باشید؛ زیرا تا زمانی که هزینه بیمه را پرداخت نکنید، امکان دریافت کارت مربوطه از طریق سامانه بیمه ورزشی فراهم نخواهد شد.

برای ثبت نام بیمه از طریق این سامانه، باید مراحل زیر را گام به گام انجام دهید که در این بخش به آن‌ها پرداخته‌ایم. این مراحل مورد نیاز برای دریافت بیمه ورزشی به شرح زیر است:

۱. ابتدا باید با استفاده از روشی که در بخش قبل توضیح داده شد، وارد صفحه اصلی سامانه مربوطه شوید. سپس در بخش میانی این صفحه، گزینه‌ای با عنوان «ورود به سامانه» را مشاهده خواهید کرد. بر روی آن کلیک کنید تا وارد فرآیند ثبت نام بیمه ورزشی شوید.

ثبت نام بیمه ورزشی در سال

۲. در مرحله بعد، باید کد ملی خود را در جایگاه مربوطه که برای آن مشخص شده است، وارد کنید. سپس پس از تایید کد امنیتی، گزینه «ورود» را بزنید.

ثبت نام بیمه ورزشی در سال

۳. بعد از وارد کردن کد ملی، شماره تلفن همراه خود را در کادر موجود در صفحه جدید وارد کنید. سپس شماره همراه خود را در این بخش از سامانه insurance.ifsm.ir قرار داده و گزینه «ارسال کد» را بزنید.

ثبت نام بیمه ورزشی

۴. پس از وارد کردن شماره موبایل، یک کد احراز هویت به آن ارسال می‌شود. برای استفاده از این کد، ۱۰ دقیقه زمان دارید. بنابراین کد را دریافت کنید و در کادر مربوطه قرار دهید. در نهایت، گزینه «ارسال» را بزنید.

ثبت نام بیمه ورزشی

۵. اگر کد ارسال شده را به درستی وارد کرده‌اید، به صفحه انتخاب رمز ورود وارد می‌شوید. در این قسمت باید یک رمز عبور برای حساب کاربری خود انتخاب کنید و آن را تایید کنید. سپس پس از انتخاب و تایید رمز، بر روی گزینه «ذخیره» کلیک کنید.

سایت ثبت نام بیمه ورزشی

۶. پس از انتخاب رمز عبور، به صفحه اصلی سایت بیمه ورزشی باز می‌گردید که چندین گزینه مختلف در آن وجود دارد. در صورتی که قصد ثبت نام بیمه برای یک رشته جدید را دارید، باید گزینه «ثبت عضویت جدید» را از بین سایر موارد انتخاب کنید و بر روی آن کلیک کنید.

ورود به سایت ثبت نام بیمه ورزشی

۷. در مرحله بعد، مشخصات خواسته‌شده را تکمیل کنید، این اطلاعات شامل فدراسیون، رشته، استان، شهر و باشگاه است. همه این موارد را با دقت پر کرده و گزینه “ذخیره” را بزنید.

نحوه صدور بیمه ورزشی

۸. پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی در مرحله قبل، این موارد همراه با هزینه ثبت نام بیمه ورزشی برای شما نمایش داده می‌شوند. آن‌ها را بررسی کنید و از صحت آن‌ها مطمئن شوید. هزینه بیمه ورزشی برای ورزشکاران در سال ۱۴۰۲ نیز ۴۰ هزار تومان است. در صورت صحت اطلاعات، تیک مربوط به عبارت “اینجانب آیین نامه پذیرش عضو و شرایط ارائه خدمات (خاصه بند ۶ ماده ۴) را مطالعه کرده و با آن موافقم” را بگذارید. برای مشاهده این شرایط و آیین‌نامه، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. در نهایت، بر روی یکی از درگاه‌های پرداخت موجود کلیک کنید تا به صفحه پرداخت هزینه بیمه در سامانه insurance.ifsm.ir هدایت شوید.insurance.ifsm.ir

 

۹. در بخش پرداخت هزینه، اطلاعات یک کارت بانکی دارای رمز پویا را وارد کنید و بعد از قرار دادن رمز، گزینه “پرداخت” را بزنید.

هزینه بیمه در سامانه insurance.ifsm.ir

۱۰. پس از پرداخت هزینه بیمه، مجدداً به صفحه اصلی برگشته و گزینه‌ای با عنوان “چاپ کارت” را مشاهده خواهید کرد. از این بخش می‌توانید کارت بیمه خود را چاپ کرده و جهت حضور در رشته ورزشی مورد نظر به باشگاه ارائه دهید. البته در دفعات بعد هم با ورود به حساب کاربری خود در سایت بیمه ورزشی، می‌توانید از بخش “تاریخچه عضویت”، مشخصات عضویت بیمه خود را مشاهده کنید.

با انجام این اقدامات، ثبت نام شما برای استفاده از بیمه ورزشی با موفقیت انجام خواهد شد. بنابراین، بدون توجه به رشته ورزشی‌ای که فعالیت می‌کنید، می‌توانید برای ثبت نام بیمه ورزشی به صورت آنلاین وارد این سامانه شده و مراحل فوق را انجام دهید.

دریافت بیمه ورزشی آنلاین

در قسمت قبل، فرایند ثبت نام بیمه ورزشی از طریق وب سایت insurance.ifsm.ir را به طور مفصل برای شما شرح دادیم. اکنون می‌توانید از این سامانه برای ثبت نام بیمه ورزشی خود استفاده کنید. در گذشته و قبل از ایجاد وب‌سایت مذکور توسط فدراسیون پزشکی و ورزشی کشور، ورزشکاران برای دریافت بیمه ورزشی باید به صورت حضوری به مراکز مربوطه مراجعه می‌کردند. بسیاری از مواقع نیز این کار را به باشگاه‌ها سپردند. در این حالت، باشگاه هزینه بیمه را از تمام ورزشکاران خود دریافت کرده و ثبت نام بیمه را برای آن‌ها انجام می‌داد. اما هرگونه ثبت نام و دریافت بیمه به صورت حضوری انجام می‌شد. این موضوع باعث شده که بسیاری از ورزشکاران به دنبال راهی آنلاین برای دریافت بیمه ورزشی باشند تا در زمان کمتری ثبت نام بیمه را انجام دهند. برای این منظور، این افراد باید به وب‌سایت بیمه ورزشی مراجعه کرده و مراحل مورد نیاز را از طریق آن انجام دهند.

اکنون با ایجاد سامانه بیمه توسط فدراسیون پزشکی و ورزشی کشور، ورزشکاران دیگر نیازی به حضور حضوری ندارند و به راحتی می‌توانند درخواست بیمه ورزشی را آنلاین ارسال کنند. بدون توجه به رشته ورزشی یا جنسیت ورزشکار، همه ورزشکاران می‌توانند با مراجعه به این وب‌سایت مراحل لازم را برای دریافت بیمه انجام دهند. اما باید به یک نکته توجه داشت: در حال حاضر تنها یک سامانه آنلاین برای ثبت نام بیمه ورزشی وجود دارد که در قسمت قبلی توضیح داده شده است. بنابراین، جهت دریافت بیمه ورزشی آنلاین، به غیر از این سامانه رسمی که توسط فدراسیون پزشکی و ورزشی ایجاد شده است، به وب‌سایت دیگری مراجعه نکنید. همچنین توجه داشته باشید که ورود به این سامانه و استفاده از آن برای دریافت بیمه ورزشی حتی با استفاده از گوشی موبایل نیز ممکن است و بسیار آسان است.

استعلام بیمه ورزشی با استفاده از کد ملی

گاهی اوقات ورزشکاران ممکن است نیاز داشته باشند بررسی کنند که آیا بیمه ورزشی آن‌ها هنوز معتبر است، آیا عضویت در رشته‌های ورزشی خاصی فعال است یا حتی بیمه ورزشی را قبلاً ثبت کرده‌اند یا خیر. در این موارد، استعلام بیمه ورزشی می‌تواند لازم باشد. دریافت استعلام بیمه ورزشی بسیار ساده است و با روش‌های غیرحضوری قابل انجام است. در حال حاضر، دو روش مختلف برای استعلام بیمه وجود دارد، یکی از طریق سامانه insurance.ifsm.ir و دیگری استفاده از روش پیامکی. هر دوی این روش‌ها به شما امکان می‌دهند به آسانی استعلام بیمه خود را دریافت کنید و می‌توانید اطلاعات مربوط به سابقه و عضویت‌های خود را مشاهده کنید. با توجه به اهمیت این موضوع برای بسیاری از ورزشکاران، در اینجا نحوه دریافت استعلام بیمه از طریق سایت بیمه ورزشی و روش پیامکی را به شما توضیح خواهیم داد.

استعلام بیمه ورزشی از طریق سامانه

روش اول برای استعلام بیمه، مراجعه به سامانه بیمه ورزشی است که در قسمت‌های قبل توضیح داده شده است. در این بخش، نحوه استعلام بیمه از طریق سایت insurance.ifsm.ir را توضیح خواهیم داد. برای انجام این کار، مراحل زیر را طی کنید:

1. ابتدا به صفحه اصلی سامانه وارد شده و اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کنید. در قسمت‌های قبلی، نحوه ورود به حساب کاربری توضیح داده شده است.

2. پس از ورود به حساب کاربری خود، گزینه “تاریخچه عضویت” را انتخاب کنید تا امکان استعلام از طریق سامانه insurance.ifsm.ir برای شما فراهم شود.

استعلام بیمه ورزشی از طریق سامانه

3. در این مرحله، لیستی نمایش داده می‌شود که تمام سوابق بیمه شما در آن مشخص شده است. این لیست شامل شماره کارت بیمه، تاریخ عضویت، تاریخ انقضا و نوع عضویت می‌باشد. با استعلام بیمه، شما می‌توانید از اعتبار بیمه ورزشی خود مطلع شوید و در صورت اتمام اعتبار، به تمدید یا ثبت نام جدید بپردازید.

دریافت استعلام بیمه ورزشی از طریق پیامک

دریافت استعلام بیمه ورزشی از طریق پیامک

علاوه بر استعلام از طریق سامانه مذکور، روش دیگری نیز وجود دارد که استفاده از سامانه پیامکی است. ورزشکاران در صورت تمایل می‌توانند از طریق ارسال پیامک به شماره 50004303، استعلام بیمه و وضعیت ثبت نام بیمه ورزشی خود را بدست آورند. مزیت این روش نسبت به استعلام از طریق سامانه این است که بدون نیاز به اینترنت و حتی با گوشی ساده‌ای می‌توانید این کار را انجام دهید. کافیست کد ملی خود را به شماره مذکور ارسال کنید و به صورت فوری جواب استعلام بیمه ورزشی خود را دریافت کنید. در صورتی که بیمه شما هنوز معتبر باشد، این موضوع به شما اطلاع داده خواهد شد. در صورت اتمام مدت اعتبار، نیز به شما اطلاع داده خواهد شد و شما می‌توانید با مراجعه به سامانه insurance.ifsm.ir، به تمدید عضویت یا ثبت نام جدید بپردازید.

نکات مهم برای خرید و گرفتن بیمه ورزشی

تا کنون نحوه ورود به سامانه و ثبت نام بیمه ورزشی را به صورت کامل توضیح داده‌ایم. اکنون شما می‌توانید به راحتی بیمه ورزشی خود را به صورت غیرحضوری تهیه کنید. اما برای استفاده از سایت بیمه ورزشی، باید به چند نکته مهم توجه کنید تا در فرآیند تهیه بیمه با مشکل مواجه نشوید. در ادامه، به مهم‌ترین نکات لازم برای ثبت نام بیمه ورزشی از طریق این سامانه توضیح می‌دهیم. این موارد عبارتند از:

  • فدراسیون پزشکی و ورزشی کشور امکان دریافت بیمه ورزشی را به صورت آنلاین از طریق سامانه بیمه ورزشی فراهم کرده است. بنابراین، نیازی به مراجعه حضوری ندارید.
  • تمام ورزشکاران، بدون توجه به جنسیت و رشته ورزشی، می‌توانند وارد سامانه مذکور شده و آنلاین بیمه ورزشی خود را ثبت کنند.
  • پرداخت هزینه بیمه در زمان ثبت نام و دریافت کارت الزامی است. بنابراین، در هنگام ثبت نام، یک کارت بانکی فعال با رمز پویا آماده داشته باشید.
  • در حال حاضر، تنها سایت آنلاین رسمی برای بیمه ورزشی، سامانه insurance.ifsm.ir است. بنابراین، از سایت‌های غیررسمی برای این منظور استفاده نکنید.

با رعایت این نکات، می‌توانید به سادگی و با اطمینان بیشتری بیمه ورزشی خود را تهیه کنید و از مزایای و خدمات مرتبط با آن بهره‌مند شوید.

سایت بیمه ورزشی

سایت بیمه ورزشی

برچسب ها

سایت بیمه ورزشی insurance.ifsm.ir ثبت نام بیمه ورزشی

ورود به سامانه مربوط به بیمه ورزشی,نحوه ورود به سامانه بیمه ورزشی,ثبت نام یا استعلام بیمه ورزشی,صفحه اصلی سایت بیمه ورزشی,دریافت استعلام بیمه ورزشی,سامانه insurance.ifsm.ir,نحوه ثبت نام بیمه ورزشی,استفاده از بیمه ورزشی,ثبت نام بیمه ورزشی,استعلام بیمه ورزشی,insurance.ifsm.ir,دریافت بیمه ورزشی,هزینه بیمه ورزشی,سایت بیمه ورزشی,بیمه ورزشی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

سایت بیمه ورزشی

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل