تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

مراحل دریافت امریه

📚 خلاصه ای از مقاله مراحل دریافت امریه:

مراحل دریافت امریه

در این مقاله قصد داریم مراحل و راهنمای کامل دریافت امریه سربازی را توضیح داده و ضمن معرفی ارگان های امریه پذیر مدارک لازم برای ثبت نام را ارائه دهیم

مراحل دریافت امریه

مراحل دریافت امریه

روند اخذ امریه خدمت سربازی، پیشنهاد یک نهاد مناسب برای تخصص و مهارت‌های هر شخص است. اقدامات مربوط به اخذ امریه خدمت سربازی از زمان انتخاب نهاد مناسب برای تخصص، تا تایید نهایی مجوز، انجام می‌شود. روش‌های ثبت نام برای امریه خدمت سربازی، در بسیاری از نهادها به صورت آنلاین انجام می‌پذیرد. برخی از نهادها نیز از متقاضیان خدمت سربازی خواستار رزومه‌ای از تجربیات و تخصص‌هایشان هستند، بنابراین داشتن یک رزومه حرفه‌ای در اخذ امریه خدمت سربازی بسیار موثر است.

بسیاری از افراد علاقه دارند که امریه خدمت سربازی بگیرند، اما روند دقیق اخذ این امریه را نمی‌شناسند. اگر چه اخذ امریه خدمت سربازی به تخصص و سوابق آموزشی هر فرد بستگی دارد، انتخاب نهاد مناسب برای اخذ امریه اهمیت زیادی دارد. زیرا هر چند قوانین ثبت نام برای خدمت سربازی شباهت‌هایی عمومی دارند، اما جزئیات ممکن است در برخی از نهادها متفاوت باشد.

مراحل دریافت امریه

در این مقاله قصد داریم به افرادی که قصد اخذ امریه خدمت سربازی دارند، راهنمایی کنیم و فرآیند اخذ امریه خدمت سربازی را توضیح دهیم، به نحوی که اگر تمایل به اخذ این امریه دارند، با داشتن اطلاعات کامل و دقیق از روش‌های ثبت نام برای خدمت سربازی، بتوانند اقدام به اخذ امریه نمایند.

اولین گام برای دریافت امریه سربازی

پس از آگاهی از زمان اخذ امریه سربازی ، انتخاب یک سازمان مناسب برای درخواست امریه سربازی، از ابتدایی‌ترین مراحل اخذ امریه برای افرادی است که به سن مشمولیت رسیده‌اند. اما چه معنایی دارد که یک سازمان مناسب انتخاب شود؟ انواع سازمان‌ها افراد را برای امریه سربازی پذیرش می‌کنند و هر یک شرایط و تخصص‌های خاص خود را دارند. اگر بدون اطلاع قبلی رزومه‌تان را به یک سازمان ارسال کنید، وقت خود را هدر می‌دهید! در لیست زیر، جزئیاتی از سازمان‌ها و تخصص‌های مورد نیاز آن‌ها آورده شده است.

اولین گام برای دریافت امریه سربازی

مراحل دریافت امریه سربازی

بیشتر بخوانید: امریه سربازی
بیشتر بخوانید: سامانه امریه وزارت علوم

مراحل اقدام برای دریافت امریه سربازی

مراحل اولیه برای اخذ امریه سربازی ، از جمله انتخاب سازمان متناسب با تخصص شما، از اهمیت بالایی برخوردارند؛ اما پس از انتخاب سازمان مورد نظر چگونه باید عمل کنید؟ در ادامه، راهنمای درخواست امریه سربازی و مراحل اقدام را به شما ارائه خواهیم داد.

 • ابتدا، شرایط اخذ امریه برای سازمان مورد نظر خود را به دقت بررسی کنید. برخی از سازمان‌های به‌کار‌گیرنده متخصصان، تنها مدرک کارشناسی ارشد و دکتری را قبول می‌کنند، در حالی‌که بعضی دیگر تا مدرک فوق‌دیپلم را نیز پذیرش می‌کنند. این امر به‌طور کامل به نوع سازمانی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.
 • پس از بررسی دقیق شرایط اخذ امریه سربازی در سازمان مورد نظر، در زمان مناسب که خود سازمان اعلام می‌کند، درخواست خود را ثبت کنید. به‌خاطر داشته باشید که برای ثبت نام امریه سربازی در بیشتر سازمان‌ها، نیاز به پست‌کردن دفترچه اعزام به خدمت سربازی و همچنین مشخص بودن زمان اعزام است. اگر به سایت سازمان امریه سربازی مراجعه کنید، اعلانیه ای مبنی بر مهلت ارسال درخواست و زمان اعزام درخواستی خود خواهید دید. حتماً به این دو مورد توجه کنید و در زمانی که سازمان ذکر کرده است، درخواست امریه خود را ثبت کنید.
 • البته بعضی از سازمان‌ها، زمان معینی برای ثبت نام امریه سربازی مشخص نمی‌کنند؛ ولی بهترین زمان برای ارسال درخواست شما، حدود 2 تا 3 ماه قبل از تاریخ اعزام است.
 • دقت کنید که به هیچ وجه درخواست خود را به دو سازمان یا نهاد مختلف ارسال نکنید. اگر قصد این کار را دارید، اجازه دهید که پاسخ یک سازمان به شما ارسال شود و اگر پاسخ منفی بود، درخواست امریه سربازی را به سازمان دیگری ارسال نمایید.
 • پس از مدتی از ثبت درخواست شما در سایت سازمان مورد نظر، پاسخ امریه به دست شما خواهد رسید. به طور عملی، این پاسخ یکی از مراحل اخذ امریه است که برای آن باید بسیار صبور باشید. زمانی که پاسخ به درخواست امریه سربازی را دریافت می‌کنید، ممکن است مدت زمان زیادی از حدود 15 روز تا چند ماه طول بکشد. بنابراین اگر تصمیم خود را گرفته‌اید که در یک سازمان خاص امریه سربازی بگیرید، باید صبور باشید.

بیشتر بخوانید: امریه سربازی در شرکت‌ های دانش بنیان
بیشتر بخوانید: امریه دانشگاه تهران

راهنمای مدارک موردنیاز برای امریه سربازی

تاکنون با مراحل امریه سربازی آشنا شدیم. در این میان، برای پذیرش در سازمان مورد نظر، مدارک لازم را باید آماده کنید. البته تعداد و نوع مدارک مورد نیاز ممکن است در هر سازمان متفاوت باشد؛ اما به طور کلی، مدارک عمومی مورد نیاز جهت اخذ امریه را برای شما معرفی خواهیم کرد.

 • چند عکس سه در چهار که با رعایت کامل شئونات اسلامی گرفته شده باشد.
 • ارائه اصل و کپی کارت ملی.
 • ارائه اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه مشمولان.
 • ارائه اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی مشمولان.
 • برگه اعزام به خدمت مشمولان که در آن تاریخ اعزام نوشته شده باشد.
 • مدارک مربوط به محل سکونت مشمولان.
 • مدارک مربوط به تاهل مشمول یا عضو خانواده رزمندگان، شهیدان و…
 • ارائه برگه فارغ التحصیلی مشمولان.
 • برگه واکسن‌سربازی مشمولان.
 • رزومه مشمول که در آن تمام تخصص‌ها و مهارت‌های فرد نوشته شده باشد.
 • فرم‌های مختلفی که سازمان به‌کارگیرنده به شما ارائه می‌کند (مانند فرم عدم غیبت، فرم اطلاعات فردی، فرم تاییدیه مشمولان، فرم عدم ارائه کسری‌ها، فرم عدم خویشاوندی با مسئولان مربوطه و…).

توصیه می‌شود مدارک خود را به دقت و با کیفیت مناسب آماده کنید تا درخواست خدمت نظامی شما به درستی پردازش شود. اگرچه مدارک ممکن است متفاوت باشد، اما این مشخصات عمومی برای دریافت اجازه خدمت نظامی را برای شما ارائه دادیم تا به راحتی اقدام به تکمیل مراحل موردنیاز برای امریه کنید.

بیشتر بخوانید: لیست ارگان های امریه سربازی
بیشتر بخوانید: امریه دانشگاه علمی کاربردی

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی مراحل دریافت امریه کلیک کنید.

مراحل دریافت امریه

مراحل دریافت امریه

برچسب ها

راهنمای دریافت امریه مراحل اقدام برای امریه سربازی نحوه ثبت نام امریه سربازی مدارک لازم برای ثبت نام امریه سربازی

مراحل اقدام برای دریافت امریه سربازی,مراحل اقدام برای امریه سربازی,راهنمای دریافت امریه سربازی,دفترچه اعزام به خدمت سربازی,مراحل دریافت امریه سربازی,نحوه ثبت نام امریه سربازی,شرایط دریافت امریه سربازی,زمان دریافت امریه سربازی, راهنمای دریافت امریه,با مراحل دریافت امریه,ثبت نام امریه سربازی,امریه سربازی,دریافت امریه سربازی,گرفتن امریه سربازی,مراحل دریافت امریه,پذیرش امریه سربازی,خدمت سربازی پذیرش,ثبت درخواست امریه,درخواست امریه,دریافت امریه,مریه سربازی,سن مشمولیت,درخواست,دریافت,مراحلی,امریه

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

مراحل دریافت امریه

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل