تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

پیگیری کارت ملی هوشمند

📚 خلاصه ای از مقاله پیگیری کارت ملی هوشمند:

پیگیری کارت ملی هوشمند

در این مقاله در خصوص پیگیری کارت ملی صحبت کردیم و نحوه رهگیری کارت ملی هوشمند و پیگیری صدور کارت ملی و وضعیت آن را بررسی کردیم

پیگیری کارت ملی هوشمند

پیگیری کارت ملی هوشمند

اگر جزو افرادی هستید که در فرآیند ثبت‌نام برای دریافت کارت ملی هوشمند شرکت کرده‌اید، اما هنوز دریافت آن به شما دست نیافتاده و از طرف دولت کارت ملی خود را دریافت نکرده‌اید، می‌توانید با ورود به وب‌سایت پیگیری کارت ملی هوشمند وضعیت درخواست خود را پیگیری کرده و از وضعیت صدور کارت ملی هوشمند خود آگاه شوید.

پیگیری کارت ملی هوشمند

این طرح، که توسط دولت مورد اجرا قرار گرفته است، چندین سال است که در حال اجراست و هم اکنون بسیاری از افراد در ایران در این طرح ثبت نام کرده‌اند؛ اما هنوز کارت ملی هوشمند خود را دریافت نکرده‌اند. برای آن دسته از افرادی که به صورت حضوری یا غیرحضوری در فرآیند ثبت‌نام شرکت کرده‌اند و هنوز کارت ملی هوشمند آنها به دست نرسیده است، امکان پیگیری غیرحضوری و آنلاین وجود دارد. به این منظور، لازم است افراد وارد وب‌سایت پیگیری کارت ملی هوشمند شوند

روش‌های رهگیری کارت ملی هوشمند

در فرآیند اجرای طرح کارت ملی هوشمند، افراد برای ثبت نام و دریافت کارت ملی خود باید به مراکز منتخب یا دفاتر خدماتی مراجعه کنند. ثبت نام در این مراکز به صورت حضوری انجام می‌شد و افراد باید حداقل یک روز وقت خود را صرف دریافت کارت ملی می‌کردند. اما قرار بود پس از ثبت نام، کارت ملی آن‌ها در کمتر از دو هفته صادر شود و به دستشان برسد. متأسفانه، به دلیل مشکلات و تحریم‌های ایران، زمان صدور کارت ملی هوشمند بسیار طولانی‌تر از مدت دو هفته شده است.

با توجه به نگرانی‌هایی که در جامعه به وجود آمده است و تاخیر در صدور کارت ملی هوشمند، افراد می‌توانند به منظور کاهش نگرانی خود و اطلاع از وضعیت صدور کارت ملی، از طریق سامانه الکترونیکی پیگیری وضعیت ثبت نام کارت ملی هوشمند وارد سامانه شده و رهگیری کارت ملی خود را انجام دهند. به طور کلی، افراد می‌توانند از سه روش زیر برای رهگیری کارت ملی خود استفاده کنند:

? ۱. رهگیری کارت ملی از طریق کد ملی: افرادی که کد ثبت نام خود را به هر دلیلی فراموش یا گم کرده‌اند، می‌توانند با ورود اطلاعاتی مانند کد ملی و شماره شناسنامه به سامانه پیگیری کارت ملی هوشمند وارد شوند و وضعیت صدور کارت ملی خود را مشاهده کنند.

? ۲. رهگیری کارت ملی از طریق کد رهگیری ثبت نام: هنگام ثبت نام در سامانه ثبت نام کارت ملی یا ثبت نام حضوری در مراکز منتخب، یک کد رهگیری به شما اختصاص داده می‌شود. با استفاده از این کد، می‌توانید وارد سامانه پیگیری کارت ملی هوشمند شده و وضعیت صدور کارت ملی خود را بررسی کنید.

? ۳. رهگیری کارت ملی از طریق کد USSD: روش دیگری برای رهگیری کارت ملی هوشمند استفاده از کد USSD است. شما می‌توانید با وارد کردن این کد در گوشی تلفن همراه خود، اطلاعات وضعیت صدور کارت ملی هوشمند خود را مشاهده کنید.

سامانه پیگیری کارت ملی هوشمند

در راستای ارائه خدمات به هموطنان عزیز، دولت اقدام به راه‌اندازی سامانه‌ای برای پیگیری وضعیت کارت ملی هوشمند کرده است. این سامانه امکان پیگیری وضعیت ثبت نام کارت ملی هوشمند را به صورت آنلاین و بدون نیاز به استفاده از موتور جستجوی گوگل فراهم می‌کند.

✅ برای افرادی که در طرح دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام نکرده‌اند و هنوز کارت ملی آن‌ها به آن‌ها تحویل داده نشده است، روش زیر را می‌توانند استفاده کنند:

? باز کردن یکی از مرورگرهای اینترنتی موجود در تلفن همراه یا رایانه شخصی خود.

? وارد کردن آدرس سایت پیگیری کارت ملی هوشمند به نشانی www.ncr.ir در فیلد جستجوی مرورگر.

? پس از جستجو، بر روی لینک سایت پیگیری وضعیت ثبت نام کارت ملی هوشمند کلیک کنید تا وارد سایت شوید.

سامانه پیگیری کارت ملی هوشمند

? در سایت پیگیری وضعیت ثبت نام کارت ملی هوشمند به نشانی www.ncr.ir، مراحل پیگیری وضعیت ثبت نام کارت ملی خود را به طور آنلاین انجام دهید.

سامانه پیگیری کارت ملی هوشمند

 

روش‌های مشاهده و رهگیری وضعیت کارت ملی

برای مشاهده و رهگیری وضعیت کارت ملی خود، می‌توانید از سه روش متفاوت استفاده کنید. هر یک از این روش‌ها متکی بر اطلاعات شخصی شماست. در ادامه، تمامی روش‌های موجود برای پیگیری کارت ملی را با تصاویر توضیح خواهیم داد:

مشاهده و رهگیری کارت ملی هوشمند با استفاده از کد ملی:

? ابتدا یکی از مرورگرهای موجود در لپتاپ یا گوشی خود را باز کنید.

? در موتور جستجوی گوگل، عبارت “سامانه پیگیری کارت ملی” را جستجو کنید.

مشاهده و رهگیری کارت ملی

? در نتایج جستجو، سایت پیگیری کارت ملی هوشمند به عنوان اولین گزینه نمایش داده می‌شود. بر روی این سایت کلیک کنید تا وارد سامانه رهگیری کارت ملی هوشمند شوید.

روش مشاهده وضعیت ثبت نام کارت ملی هوشمند

? در صفحه سامانه، روی گزینه “پیگیری با شماره ملی” کلیک کنید.

مشاهده و رهگیری کارت ملی با شماره ملی و سریال شناسنامه

? در خط اول، شماره ملی خود را وارد کنید. در خط دوم، شماره سریال شناسنامه را بدون هیچ علامت اسلش وارد کنید. لطفاً توجه داشته باشید که شماره سریال شناسنامه یک عدد شش رقمی است. در مرحله آخر، تاریخ تولد خود را وارد کنید و سپس با حل معادله موجود در تصویر، وارد سامانه رهگیری کارت ملی شوید.

نحوه مشاهده و رهگیری کارت ملی هوشمند

? پس از ورود به سامانه، می‌توانید وضعیت کارت ملی هوشمند خود را مشاهده کنید.

مشاهده و رهگیری وضعیت کارت ملی هوشمند با استفاده از کد رهگیری ثبت نام

در صورتی که کد رهگیری کارت ملی هوشمند خود را به یاد دارید، می‌توانید به آسانی از طریق این بخش از سامانه، وضعیت صدور کارت ملی خود را بررسی کنید.

برای شروع، باید به سامانه پیگیری کارت ملی هوشمند وارد شوید، به مراحلی که گفته شده عمل کنید.

? در بخش مربوطه، بر روی گزینه وسط، یعنی “پیگیری با کد رهگیری ثبت نام” کلیک کنید.

مشاهده و رهگیری کارت ملی هوشمند با استفاده از کد رهگیری ثبت نام

? کافیست کد رهگیری کارت ملی هوشمند خود را در قسمت مخصوص وارد کنید و با حل معادله امنیتی موجود در تصویر، وارد سامانه شوید.

پیگیری وضعیت ثبت نام کارت ملی هوشمند با استفاده از کد رهگیری ثبت نام

? پس از ورود به سامانه، شما مطلع خواهید شد که وضعیت صدور کارت ملی هوشمند خود چگونه است.

در این روش، با استفاده از کد رهگیری ثبت نام، می‌توانید به صورت محرمانه، وضعیت کارت ملی هوشمند خود را بررسی کنید.

رهگیری وضعیت کارت ملی هوشمند با استفاده از کد USSD

در صورتی که به دلایلی به اینترنت دسترسی ندارید یا نمی‌توانید از گوشی‌های هوشمند برای رهگیری کارت ملی هوشمند خود استفاده کنید، می‌توانید از طریق کد USSD که برای رهگیری کارت ملی هوشمند در نظر گرفته شده است، اقدام کنید.

? برای انجام این کار، کافیست در گوشی همراه خود (بدون تفاوت بین گوشی‌های هوشمند و گوشی‌های قدیمی، همه افراد می‌توانند از این کد استفاده کنند) کد USSD زیر را تایپ کرده و بر روی گزینه تماس کلیک کنید: 6090#4

? بین گزینه‌هایی که در زمان دریافت کد USSD نمایش داده می‌شود، بر روی گزینه “پیگیری کارت ملی” کلیک کنید و از طریق یکی از روش‌های موجود (پیگیری با کد ملی و پیگیری با کد رهگیری ثبت نام) وضعیت صدور کارت ملی خود را بررسی کنید.

با استفاده از این روش، که از کد USSD استفاده می‌کند، می‌توانید به صورت محرمانه و بدون آشکار شدن مطالب، وضعیت کارت ملی هوشمند خود را رهگیری کنید.

رهگیری وضعیت کارت ملی هوشمند با استفاده از کد USSD

 

در صورتی که کد پیگیری صدور کارت ملی را فراموش کرده‌اید، چه باید انجام دهید؟

همانطور که در بالا ذکر شده است، در هنگام ثبت نام کارت ملی هوشمند، یک کد رهگیری به شما اختصاص داده می‌شود که برای ورود به سامانه استعلام مراحل صدور کارت ملی هوشمند ضروری است. اما اگر این کد را فراموش کرده یا گم کرده‌اید، بایستی برای بازیابی آن اقدام نمایید.

? روش‌های زیر را می‌توانید استفاده کنید:

  • بازیابی آن از طریق وبسایت: به آدرس اینترنتی www.ncr.ir رفته و سپس سه گزینه کد ملی، شماره شناسنامه، شماره سریال شناسنامه و کد تصویری را وارد کنید تا کد رهگیریتان بازیابی شود.
  • مراجعه حضوری: به دفاتر ثبت احوال و پیشخوان کد رهگیری مراجعه کرده و درخواست بازیابی کد رهگیری خود را ارائه کنید.

کارت ملی هوشمند در مقایسه با کارت‌های ملی قبلی چه تفاوت‌هایی دارد؟

بدیهی است که هدف از ایجاد کارت هوشمند، بهبود و ارتقاء نسبت به کارت‌های قبلی بوده است.

? مهمترین ویژگی‌های کارت ملی هوشمند عبارتند از:

  • افزایش امنیت و دوام: کارت ملی هوشمند با استفاده از عواملی همچون رمز عبور، رمزنگاری و بیومتریک، به طریقی که صاحب کارت و سامانه برخورداری از آن با یکدیگر را تأیید می‌کنند، امنیت و دوام بیشتری را فراهم می‌کند.
  • اضافه کردن قابلیت‌های جدید پس از صدور: کارت ملی هوشمند امکاناتی نظیر امضای الکترونیکی، تغییر اطلاعات پس از صدور، پردازش اطلاعات، دسترسی به اطلاعات بر اساس مجوزهای دسترسی مختلف و امنیت بیشتر را فراهم می‌کند.
  • بررسی الکترونیکی اطلاعات بیومتریک: کارت ملی هوشمند قادر به بررسی الکترونیکی اطلاعات بیومتریک صاحب کارت است.
  • استفاده گسترده: کارت ملی هوشمند قابل استفاده در زمینه‌های مختلفی نظیر سلامت الکترونیک، تخصیص یارانه‌های هدفمند، انتخابات، هماهنگی نهادها و سایر خدمات مرتبط است.
  • استفاده به عنوان کارت سلامت و دفترچه بیمه: امکان استفاده از کارت ملی هوشمند به عنوان کارت سلامت شهروندان و به عنوان دفترچه بیمه وجود دارد.
  • حفظ حریم خصوصی: کارت ملی هوشمند به گونه‌ای طراحی شده است که اطلاعات به طور محرمانه مدیریت می‌شوند و هر فرد فقط به اطلاعات خود دسترسی دارد
پیگیری کارت ملی هوشمند

پیگیری کارت ملی هوشمند

برچسب ها

پیگیری کارت ملی رهگیری کارت ملی پیگیری صدور کارت ملی هوشمند پیگیری وضعیت کارت ملی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

پیگیری کارت ملی هوشمند

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل