تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲:

ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲

این مطلب در مورد ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲ به صورت اینترنتی وغیرحضوری نوشته شده و به تمام سوالات ثبت آنلاین درخواست پاسپورت پاسخ داده است

ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲

ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲

برای ثبت نام در گذرنامه شماره ۱۴۰۲، امکانات آنلاین و حضوری در دسترس است تا افراد درخواست دهنده بتوانند با توجه به شرایط فردی خود، از روش مناسب استفاده نمایند. در سالهای قبل، برای ثبت نام در پاسپورت، افراد مجبور بودند به صورت حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه نمایند. همچنین، فرآیند مربوط به ثبت درخواست و دریافت گذرنامه نیز در همان دفاتر انجام می‌شد؛ اما در حال حاضر، یک سامانه برای درخواست غیر حضوری گذرنامه ایجاد شده است. به این ترتیب، افرادی که تمایل به دریافت پاسپورت دارند، می‌توانند وارد این سامانه شده و درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنند؛ به همین دلیل، نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ و دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی نیست و کاربران می‌توانند با هزینه و زمان کمتر، اقدامات لازم برای ثبت نام گذرنامه الکترونیکی خود را انجام دهند.

ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲

به‌طور مهم، برای ثبت آنلاین پاسپورت همچنان نیاز به تهیه یک سری مدارک است و باید این مدارک را به‌صورت پیشینه آماده کرده و با خود داشته باشید. این مدارک در چند بخش عمومی و مختصر مدارک مربوط به مردان و زنان دسته‌بندی می‌شوند. به‌خاطر اهمیت تأمین این مدارک برای ثبت آنلاین درخواست گذرنامه، در این مقاله، اطلاعات کاملی را برای شما فراهم کرده‌ایم. همچنین، چون بسیاری از کاربران تا کنون از سامانه اینترنتی پلیس مهاجرت و گذرنامه به‌منظور درخواست پاسپورت استفاده نکرده‌اند، در اینجا نحوه ورود به این سایت و ثبت درخواست از طریق آن را تشریح می‌کنیم. این طوری، شما می‌توانید به‌سادگی و پس از آماده‌سازی مدارک موردنیاز، وارد سایت ثبت‌نام اینترنتی گذرنامه شده و اقدامات مربوطه را انجام دهید. پس در ادامه، با ما همراه شوید تا اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

ثبت‌نام گذرنامه سال ۱۴۰۲

همانطور که اشاره شد، قبلاً فقط امکان ثبت‌نام حضوری برای گرفتن پاسپورت وجود داشت و متقاضیان باید به دفاتر پلیس ۱۰+ یا خدمات الکترونیکی انتظامی مراجعه کنند. اما با شیوع ویروس کرونا، پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا امکان ثبت درخواست آنلاین گذرنامه را فراهم کرده است. این به این معنی است که ثبت‌نام در گذرنامه سال ۱۴۰۲ به صورت حضوری و غیرحضوری انجام می‌شود. به این صورت که افرادی که به هر دلیلی شرایط لازم برای مراجعه حضوری را ندارند یا می‌خواهند در هزینه و زمان صرفه‌جویی کنند، می‌توانند با ورود به سامانه آنلاین مربوطه برای درخواست غیرحضوری گذرنامه، اقدامات لازم را آنلاین انجام دهند. البته، روش‌های حضوری نیز همچنان امکان ارائه گذرنامه را دارند و افراد در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ نسبت به دریافت پاسپورت اقدام کنند.

ثبت‌نام اینترنتی گذرنامه

به هر حال، برای ثبت‌نام در گذرنامه، آیا به صورت حضوری یا آنلاین، متقاضی باید شرایط و مدارک موردنیاز برای سال ۱۴۰۲ را داشته باشد تا درخواستش تایید شود. بنابراین، اگر قصد دریافت گذرنامه برای سفرهای تفریحی، زیارت عراق، گذرنامه دانشجویی یا دیگر موارد مشابه را دارید، ابتدا باید با شرایط و مدارک موردنیاز برای این منظور آشنا شوید. در ادامه، مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام آنلاین درخواست گذرنامه سال ۱۴۰۲ را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد. اینطوری می‌توانید قبل از شروع فرایند ثبت‌نام، مدارک لازم را آماده کنید و نواقص را تکمیل کنید. همچنین، توضیحات مربوط به سایت ثبت‌نام آنلاین گذرنامه را ارائه می‌دهیم تا با این سامانه آشنا شده و به راحتی قادر به انجام فرایند ثبت‌نام آنلاین گذرنامه برای سال جاری باشید

آموزش ثبت نام آنلاین برای گرفتن پاسپورت

در صورتی که تمایل دارید از روش آنلاین برای ثبت نام و دریافت پاسپورت استفاده کنید، ابتدا باید به سایت مخصوصی که توسط پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا فراهم شده است، مراجعه کنید. برای بسیاری از افراد که برای اولین بار از این سامانه ثبت نام گذرنامه سال ۱۴۰۲ استفاده می‌کنند، شاید نحوه ورود و استفاده از این سامانه را به خوبی بشناسند. بنابراین، در اینجا ابتدا به توضیح درباره سایت مذکور و نحوه ورود به آن می‌پردازیم و سپس روند ثبت نام آنلاین را شرح می‌دهیم. این روش به شما امکان می‌دهد به راحتی وارد سامانه شده و درخواست غیرحضوری گذرنامه را ارسال کنید.

سایت ثبت نام غیر حضوری گذرنامه و روش ورود

قبلاً، قبل از شیوع ویروس کرونا در کشور، فقط بودندگان شرایط لازم می‌توانستند برای دریافت پاسپورت، از روش حضوری استفاده کنند. اما با شیوع کرونا و ضرورت جلوگیری از تجمع در مراکزی مانند دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی، پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا، یک سامانه ویژه برای ثبت نام آنلاین گذرنامه ایجاد شد. این سامانه به تمام افراد واجد شرایط اجازه می‌دهد بدون نیاز به حضور حضوری درخواست و دریافت پاسپورت کنند. با این حال، استفاده از این سامانه دارای یک شرط اساسی است، و آن انجام فرآیند تأیید هویت در یکی از دفاتر پلیس +۱۰ است. به عبارت دیگر، برای استفاده از این سامانه، حتماً باید قبلاً فرآیند تأیید هویت خود را در یکی از دفاتر پلیس انجام داده باشید. پس از انجام این فرآیند، می‌توانید تا ۳ سال به صورت آنلاین درخواست گذرنامه را از طریق این سامانه ثبت کنید. در ادامه، به صورت مرحله به مرحله نحوه ورود به این سامانه را برایتان شرح می‌دهیم:

 1. ابتدا آدرس اینترنتی سامانه را یعنی egozar.epolice.ir را در مرورگر خود وارد کرده و جستجو کنید. برای ورود به این سامانه، می‌توانید از رایانه یا گوشی موبایل استفاده کنید.
 2. پس از جستجو، اولین سامانه ای که با این آدرس برای ثبت نام آنلاین گذرنامه مرتبط است را انتخاب و روی آن کلیک کنید.
 3. در ادامه، وارد صفحه اصلی این سامانه خواهید شد و شرایط و قوانین مورد نیاز برای ثبت نام آنلاین گذرنامه از این راه را مشاهده خواهید کرد. مطالعه کرده و در صورت پذیرش، تیک مربوط به عبارت “شرایط فوق را می‌پذیرم” را در پایین صفحه قرار دهید. در نهایت، بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید تا به مراحل ثبت نام پاسپورت بروید.

آموزش تصویری ثبت درخواست اینترنتی پاسپورت

بعد از تسلط بر روش ورود به سامانه مربوطه، حال به آموزش ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲ از طریق این سامانه می‌پردازیم تا به راحتی بتوانید اقدامات لازم جهت ثبت درخواست خود را انجام دهید. برای ثبت نام آنلاین پاسپورت از طریق این سامانه، نیاز است مراحل زیر را به ترتیب پیش ببرید:

? در ابتدا، با استفاده از روشی که در بخش قبل توضیح داده شد، به صفحه اصلی سامانه درخواست غیر حضوری گذرنامه با آدرس اینترنتی egozar.epolice.ir وارد شوید.

? پس از پذیرش شرایط و مقررات تعیین شده در این سامانه، به بخش اولیه ثبت نام منتقل می‌شوید. در این بخش، از شما خواسته می‌شود کد ملی فرد موردنظر را وارد کنید. سپس کد امنیتی موجود را نیز وارد کنید و بر روی گزینه “ارسال پیامک ثبت نام” کلیک کنید تا یک کد احراز هویت جهت ثبت نام گذرنامه به شماره تلفن همراه شما ارسال شود.

آموزش تصویری ثبت درخواست اینترنتی پاسپورت

 

 

? در مرحله بعد، یک کد شش رقمی به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد که باید آن را در جایگاه مشخص شده وارد کنید. سپس بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید.

آموزش ثبت درخواست اینترنتی پاسپورت

 

? اگر کد یکبار مصرف ارسال شده را به درستی وارد کرده باشید، به فرم ثبت آنلاین درخواست گذرنامه منتقل می‌شوید. این فرم ابتدا شامل اطلاعات فردی است. در این قسمت، تاریخ تولد، تاریخ صدور شناسنامه، نام، نام خانوادگی، نام پدر و سایر اطلاعات موردنیاز را وارد کنید.

آموزش تصویری درخواست اینترنتی پاسپورت

? پس از تکمیل مشخصات فردی، به سمت پایین فرم ثبت نام حرکت کنید. در بخش دوم این فرم، مشخصات ظاهری فرد را وارد کنید. این اطلاعات شامل وزن به کیلوگرم، قد به سانتیمتر، علائم ممیزه، رنگ چشم و رنگ مو می‌باشند.

آموزش تصویری ثبت درخواست اینترنتی پاسپورت

? در بخش بعدی فرم ثبت نام اینترنتی گذرنامه، اطلاعات تکمیلی موردنیاز وارد می‌شود. این قسمت شامل میزان تحصیلات، رشته تحصیلی، شغل، کشور مبدأ، کشور مقصد و سایر اطلاعات تکمیلی است.

آموزش تصویری ثبت درخواست اینترنتی گذرنامه

? در مرحله بعد، لازم است کد ملی و اطلاعات دو نفر از بستگان و آشنایان خود را به عنوان معرف وارد کنید. کد ملی این افراد را در جایگاه مربوطه قرار داده و پس از تایید کد امنیتی، گزینه “ثبت” را بزنید تا اطلاعات فرم ثبت نام شما ذخیره شود.

آموزش ثبت درخواست اینترنتی گذرنامه

? آخرین مرحله ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲ مربوط به آدرس و اطلاعات تماس است. در این قسمت، کد پستی، نشانی کامل شامل خیابان اصلی، فرعی، شماره واحد، تلفن، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. پس از وارد کردن این موارد به درستی، گزینه “ثبت” را بزنید تا درخواست شما به صورت نهایی در این سامانه ثبت شود.

آموزش ثبت درخواست اینترنتی گذرنامه

پس از اتمام مراحل فوق، درخواست غیر حضوری گذرنامه شما ثبت می‌شود و یک شماره پیگیری برای شما صادر می‌شود. با استفاده از این شماره، می‌توانید درخواست خود را پیگیری کرده و آخرین وضعیت آن را مشاهده کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام گذرنامه

در حال حاضر که روش ثبت درخواست گذرنامه اینترنتی را آموختید، به راحتی می توانید وارد سامانه مذکور شده و فرآیند ثبت نام آنلاین برای پاسپورت را انجام دهید. در این رابطه، یک نکته مهم دیگر وجود دارد که مربوط به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام گذرنامه است. برای ثبت درخواست گذرنامه، به صورت آنلاین یا حضوری، شما نیاز به تهیه یک سری مدارک دارید. لذا باید اطلاعات کاملی از این موارد را داشته باشید و قبل از اقدام به دریافت پاسپورت، این مدارک را آماده کنید. مدارک مورد نیاز برای ثبت نام گذرنامه را می توان به چند دسته‌بندی متفاوت تقسیم کرد، از جمله: مدارک عمومی، مدارک آقایان، مدارک بانوان و مدارک نظامیان شاغل و بازنشسته. هر یک از این گروه‌ها نیازمند مدارک متفاوتی برای ثبت آنلاین درخواست گذرنامه هستند. در ادامه، مدارک مورد نیاز برای هر یک از این گروه‌ها به صورت جداگانه برای شما ذکر شده است:

? مدارک عمومی برای ثبت نام گذرنامه:

 • ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی (برای افراد بالای 15 سال، ارائه شناسنامه با عکس الزامی است).
 • در صورت داشتن گذرنامه قبلی، تحویل آخرین گذرنامه (در صورت اعتبار داشتن آن).
 • ارائه اجازه کتبی و محضری برای افراد زیر 18 سال توسط پدر یا قیم قانونی.
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل (برای افراد زیر 15 سال).
 • دفترچه بیمه یا گذرنامه با عکس (برای افراد زیر 15 سال).
 • گرفتن عکس بیومتریک در دفتر پلیس (سن ۱۰ سال به بالا).

? مدارک آقایان برای ثبت نام گذرنامه:

علاوه بر مدارک عمومی فوق، آقایان برای ثبت نام اینترنتی گذرنامه باید مدارک زیر را نیز ارائه دهند:

 • اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت (تنها کارت‌های هوشمند پذیرفته می‌شوند).
 • موافقت‌نامه سازمان وظیفه عمومی (ویژه مشمولین).

? مدارک بانوان برای ثبت نام گذرنامه:

بانوان نیز برای استفاده از سامانه اینترنتی ثبت درخواست گذرنامه، علاوه بر مدارک عمومی، باید موارد زیر را ارائه دهند:

 • اجازه کتبی و محضری برای بانوان متاهل از سوی همسر.
 • اصل گواهی فوت یا اصل شناسنامه باطل شده همسر (در صورت فوت همسر).
 • اصل طلاق‌نامه (برای بانوانی که طلاق گرفته‌اند).

? مدارک نظامیان شاغل و بازنشسته برای ثبت نام گذرنامه:

در صورتی که شخصی نظامی شاغل یا بازنشسته قصد ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲ را دارد، علاوه بر مدارک عمومی و مدارک مربوط به جنسیت، باید موارد زیر را نیز ارائه کند:

 • ارائه نامه از حفاظت اطلاعات یگان مربوطه (برای کسانی که کمتر از ۵ سال از بازنشستگی آنها گذشته باشد).
 • ارائه اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان (برای کسانی که ۵ سال تمام از بازنشستگی آنها گذشته باشد).
 • ارائه و ثبت موافقت‌نامه حفاظت اطلاعات یگان مربوطه به دبیرخانه اداره گذرنامه و سپس تحویل به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (برای نظامیان شاغل).

با توجه به این مدارک، قبل از اقدام به دریافت پاسپورت، باید اطلاعات کاملی درباره این موارد را داشته باشید و مدارک مورد نیاز را آماده کنید

هزینه صدور پاسپورت در سال 1402

به طور مشابهی که پیش از این ذکر شده است، برای دریافت پاسپورت، متقاضیان موظف به پرداخت هزینه می‌باشند. این هزینه، همانند قیمت سایر کالاها و خدمات، ممکن است با توجه به نرخ تورم و سایر عوامل اقتصادی، هر سال تغییر کند. اما سوالی که متداول است، این است که هزینه صدور پاسپورت در سال 1402 به چه علت و به چه میزانی است؟

در پاسخ به این سؤال، باید ذکر کرد که هزینه صدور پاسپورت در سال 1402 شامل موارد زیر است:

 • پرداخت مبلغ 1000 تومان برای دریافت فرم‌های ثبت نام و شناسه گذرنامه.
 • پرداخت 3750 تومان به سازمان شهرداری.
 • پرداخت 75000 تومان به سازمان نیروی انتظامی.
 • پرداخت 15000 تومان هزینه انگشت‌نگاری.
 • پرداخت 20000 تومان هزینه دادرسی.
 • پرداخت 42000 تومان هزینه عکس و احراز هویت.
 • پرداخت 33000 تومان هزینه دفتر.

به طور کلی، هزینه صدور گذرنامه در سال 1402 همراه با هزینه ارسال مدارک به شخص متقاضی تقریباً 204000 تومان خواهد بود. این مبلغ باید از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان موجود در دفاتر پلیس 10+ پرداخت شود.

توصیه می‌شود پرداخت هزینه به شهرداری و نیروی انتظامی به طور اجباری از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان موجود در دفاتر پلیس 10+ انجام شود. پس از پرداخت هزینه‌های مربوطه و ارائه مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت و اطلاعات درخواست‌دهنده، درخواست صدور گذرنامه سال 1402 ثبت خواهد شد. در صورت عدم وجود مشکلات، پاسپورت مورد نظر در مدت 5 روز تا یک هفته به آدرس محل سکونت درخواست‌دهنده توسط اداره پست ارسال می‌شود.

هزینه تعویض و یا تمدید پاسپورت در سال ۱۴۰۲

در قسمت قبلی، هزینه صدور پاسپورت در سال ۱۴۰۲ را تشریح کردیم. اما گاهی اوقات، افرادی که گذرنامه دارند، نیاز به تمدید یا تعویض گذرنامه خود دارند به دلایل زیر:

 • پایان مدت اعتبار گذرنامه
 • گم شدن گذرنامه
 • خراب شدن (آسیب فیزیکی) گذرنامه
 • پر شدن تمام صفحات گذرنامه
 • تغییر نام و نام خانوادگی فرد دارنده گذرنامه
 • درخواست تفکیک نام فرزندان از گذرنامه

در این شرایط، متقاضی باید با ارائه مدارک مورد نیاز، پر کردن فرم‌های مخصوص و پرداخت هزینه مربوطه، درخواست تمدید یا تعویض پاسپورت را ثبت کند. هزینه تعویض و یا تمدید پاسپورت در سال ۱۴۰۲ شامل مبلغ 1000 تومان برای اخذ شناسه گذرنامه، پرداخت 3750 تومان به سازمان شهرداری، مبلغ 100000 تومان برای تمدید پاسپورت و 428.61 تومان (با احتساب هزینه پست) برای گذرنامه‌های گم شده است.

قیمت تمدید و تعویض گذرنامه در سال ۱۴۰۲ باید از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان موجود در دفاتر پلیس 10+ پرداخت شود. پس از ثبت درخواست و پرداخت هزینه تمدید و تعویض گذرنامه در سال ۱۴۰۲ (که با احتساب هزینه پست تقریباً 120 هزار تومان خواهد بود)، در صورت عدم وجود مشکل خاص، زمان ارسال گذرنامه جدید به آدرس محل سکونت فرد درخواست‌دهنده معمولاً بین یک هفته تا 20 روز طول می‌کشد.

دریافت فرم ثبت نام گذرنامه

در بخش‌های قبل، روش ثبت درخواست غیرحضوری گذرنامه را از طریق سامانه‌ای که توسط پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا تعیین شده است، توضیح داده‌ایم. برای ثبت درخواست، باید در این سامانه فرمی به نام “فرم ثبت نام” را تکمیل کنید. در مطلب قبلی، ما اطلاعات موجود در این فرم را به طور کامل بررسی کردیم. فرم ثبت نام گذرنامه که در این سامانه قرار داده شده است، تا حد زیادی مشابه فرمی است که در هنگام مراجعه حضوری به دفاتر پلیس ۱۰+ در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. بیشتر اطلاعات در این دو فرم مشابه هستند. به همین دلیل، افرادی که درخواست دریافت فرم ثبت نام گذرنامه را دارند، می‌توانند به بخش ثبت نام غیرحضوری گذرنامه مراجعه کنند و اطلاعات مورد نیاز را در این فرم مشاهده کنند. با این حال، در اینجا یک نمونه فرم ثبت نام پاسپورت را برای شما قرار داده‌ایم تا بتوانید آن را بررسی کنید و با اطلاعات لازم برای تکمیل آن آشنا شوید.

فرم ثبت نام گذرنامه فرم ثبت نام گذرنامه

ثبت نام گذرنامه عراق

در سال‌های اخیر، شرکت در پیاده‌روی اربعین برای شهروندان ایرانی به یکی از دلایل مهم دریافت گذرنامه تبدیل شده است. پیاده‌روی اربعین در سال‌های اخیر به میزان بیشتری شور و اهمیت پیدا کرده است. به همین دلیل هر ساله تعداد زیادی از افراد تقاضای ثبت نام گذرنامه عراق را دارند و در این راهپیمایی شرکت می‌کنند. در این زمینه باید گفت که گذرنامه یا پاسپورت، مدرکی است که برای هر شهروند توسط پلیس جمهوری اسلامی ایران جهت ورود به کشورهای دیگر صادر می‌شود. نه‌اینکه اهمیت داشته باشد که شما قصد سفر به کدام کشور را داشته باشید؛ گذرنامه یکپارچه است و تمامی کشورها را شامل می‌شود. بنابراین، روش ثبت نام گذرنامه برای پیاده‌روی اربعین نیز کاملاً شبیه به دریافت پاسپورت برای ورود به کشورهای دیگر است. به همین دلیل اگر قصد ثبت نام برای پیاده‌روی اربعین را دارید، می‌توانید با استفاده از سامانه ای که در اینجا توضیح داده شده، مراحل لازم برای ثبت نام پاسپورت خود را انجام دهید.

ثبت نام گذرنامه عراق

ثبت نام گذرنامه اتباع

یکی از نکات مهم درباره گذرنامه، نحوه ثبت نام گذرنامه اتباع است. به عبارت دیگر، افراد غیر ایرانی که قصد دارند گذرنامه دریافت کنند، می‌خواهند بدانند که باید چگونه درخواست خود را برای دریافت گذرنامه ارائه دهند. همانطور که اشاره شد، گذرنامه یک مدرک است که توسط کشور مبدأ جهت اخذ مجوز ورود به کشورهای مقصد به شهروندان خود صادر می‌شود. بنابراین، گذرنامه شهروندان هر کشور باید توسط آن کشور صادر شود. به همین دلیل، افراد غیر ایرانی، به ویژه شهروندان افغانستانی، نمی‌توانند از سامانه‌های حضوری و غیر حضوری کشور ایران برای دریافت پاسپورت استفاده کنند. بر اساس اطلاعیه‌های اخیر سفارت افغانستان در جمهوری اسلامی ایران، تنها روش‌های ثبت نام گذرنامه افغانستان از طریق مراجعه حضوری به دفتر ثبت احوال و نفوس آن کشور و یا از طریق مراجعه غیر حضوری به وبسایت این سازمان با آدرس اینترنتی nid.nisa.gov.af امکان‌پذیر است

ثبت نام گذرنامه مفقودی

بعضی اوقات ممکن است شهروندان ایرانی پس از انجام مراحل لازم، پاسپورت خود را دریافت کنند، اما به هر دلیلی پس از آن را گم کنند. این اتفاق ممکن است در داخل یا خارج از کشور رخ دهد و در هر صورت، اولین اقدام باید اطلاع رسانی درباره مفقودی گذرنامه باشد. در صورتی که گذرنامه خود را در داخل کشور گم کرده‌اید، باید به دفاتر پلیس ۱۰+ یا خدمات الکترونیک انتظامی هر چه سریعتر مراجعه کرده و این موضوع را گزارش دهید. سپس با استفاده از همین روش، ثبت نام گذرنامه مفقودی را انجام داده و درخواست صدور گذرنامه جدید خود را ثبت کنید. در برخی موارد، شهروندان ممکن است گذرنامه خود را در خارج از مرزهای کشور گم کنند. در این حالت نیز باید هر چه سریعتر به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه کرده و گزارش مفقودی پاسپورت را ارائه دهید. همچنین می‌توانید در همان زمان که گزارش مفقودی را ارائه می‌دهید، درخواست صدور گذرنامه جدید خود را نیز ثبت کنید تا در شرایط مشخص، گذرنامه یا برگه عبور جدید به شما اعطا شود

ثبت نام گذرنامه برای دانشجویان

در بعضی موارد، دانشجویان ممکن است به دلایلی تمایل به خروج از کشور داشته باشند. این افراد ابتدا باید اقدام به دریافت پاسپورت کنند، که می‌تواند به صورت حضوری یا از طریق ثبت آنلاین درخواست گذرنامه انجام شود. بنابراین، بیشتر مراحل مورد نیاز برای دریافت گذرنامه برای دانشجویان مشابه اقدامات مرسوم برای عموم مردم است. با این حال، در برخی موارد، ثبت نام گذرنامه برای دانشجویان تفاوت‌هایی دارد به دلیل شرایط ویژه‌ای که آن‌ها دارند. زیرا بیشتر دانشجویان هنوز به خدمت سربازی خود پایان نداده‌اند و از این رو باید ابتدا شرایط لازم را در این زمینه بدست آورند.

به منظور انجام این کار، باید مراحل زیر را طی کنید که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. این مراحل عمومی جهت ثبت نام گذرنامه دانشجویی به شرح زیر است:

 1. ۱. مراجعه به دفتر پلیس ۱۰+ و دریافت کد از سامانه سخا.
 2. ۲. مراجعه به پورتال خدمات الکترونیک انتظامی.
 3. ۳. مراجعه به دانشگاه یا مدرسه محل تحصیل و دریافت تاییدیه تحصیلی.
 4. ۴. ایجاد حساب در بانک قوامین.
 5. ۵. پرداخت وثیقه به تفکیک نوع خروج از کشور برای دانشجو.
 6. ۶. ارائه مدارک مورد نیاز به دفتر پلیس ۱۰+ جهت دریافت گذرنامه دانشجویی.

ثبت نام گذرنامه موقت اربعین 1402

ثبت نام گذرنامه موقت اربعین سال 1402 به ایرانیانی که تاکنون ثبت نام گذرنامه را انجام نداده‌اند یا پاسپورت آن‌ها با اعتبار پنج ساله به پایان رسیده و هنوز تمدید نشده است، توصیه می‌شود تا قبل از خروج از مرزهای کشور و ورود به عراق برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین، به ثبت نام گذرنامه اقدام کنند. متقاضیان می‌توانند از روش حضوری یا با استفاده از سایت مربوطه، یعنی سامانه پایگاه اینترنتی خدمات الکترونیک انتظامی با آدرس epolice.ir، به ثبت نام اقدام کنند.

سایت ثبت نام گذرنامه زیارتی، که در واقع سامانه پایگاه اینترنتی خدمات الکترونیک انتظامی است، امکان ثبت نام گذرنامه موقت اربعین سال 1402 را به صورت آنلاین فراهم می‌کند. برای ثبت نام، متقاضیان می‌توانند به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و از گزینه “درخواست صدور برگه تردد اربعین” استفاده کنند. همچنین، سامانه سخا نیز امکان درخواست ثبت نام گذرنامه بین‌المللی را به صورت آنلاین به متقاضیان ارائه می‌دهد.

مهم است به این نکته توجه کنیم که سایت epolice.ir امکانات بسیاری علاوه بر ثبت نام گذرنامه موقت اربعین فراهم می‌کند. این سامانه امکاناتی مانند نوبت‌دهی در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی و شماره‌گذاری اینترنتی خودرو را نیز برای کاربران خود فراهم می‌سازد.

با استفاده از این سایت، متقاضیان می‌توانند به صورت آنلاین از این امکانات استفاده کنند.

نحوه ثبت نام گذرنامه زیارتی

برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین در عراق، افرادی که دارای گذرنامه بین‌المللی معتبر هستند و تازه آن را دریافت کرده‌اند یا گذرنامه آن‌ها هنوز اعتبار دارد و یا برای تمدید آن اقدام نموده‌اند، بدون مشکلی به عراق وارد می‌شوند و نیازی به ثبت نام و دریافت گذرنامه زیارتی ندارند.

اما افرادی که تاکنون گذرنامه‌ای نداشته‌اند یا گذرنامه آن‌ها منقضی شده است و قصد حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین را دارند، باید به سرعت برای ثبت نام برگه گذر موقت اربعین اقدام کنند. در ادامه توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید در این ثبت نام موفق باشید.

? روش حضوری ثبت نام گذرنامه زیارتی

برای ثبت نام و دریافت گذرنامه موقت اربعین به صورت حضوری، شما باید به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید و درخواست خود را به دفتر مربوطه ارائه دهید. با ثبت درخواست، برگه گذر موقت اربعین ظرف حداکثر 48 ساعت صادر خواهد شد و از طریق پست برای شما ارسال می‌شود.

? روش اینترنتی ثبت نام گذرنامه زیارتی

برای ثبت نام گذرنامه زیارتی به صورت آنلاین، به سامانه پایگاه اینترنتی خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنید و درخواست خود را مطابق مراحل تعیین شده در سایت ثبت و ارسال کنید. مراحل ثبت نام آنلاین، مطابق راهنمای تصویری زیر خواهد بود:

? 1. باز کردن مرورگر اینترنتی و جستجوی عبارت “پایگاه اینترنتی خدمات الکترونیک انتظامی

? 2. کلیک بر روی لینک اول که آدرس آن epolice.ir است.

? روش اینترنتی ثبت نام گذرنامه زیارتی

? 3.پس از ورود به صفحه اصلی سایت ثبت نام برگه گذر موقت اربعین، بر روی گزینه (درخواست صدور برگ تردد اربعین) کلیک کنید، به این ترتیب، قادر خواهید بود تا برای ثبت نام گذرنامه موقت اربعین 1402 اقدام نمایید.

روش اینترنتی ثبت نام گذرنامه زیارتی

? 4.لازم به ذکر است که در حال حاضر، پس از کلیک بر روی گزینه (درخواست صدور برگ تردد اربعین)، کاربر به صفحه ای هدایت می شود که در آن، این پیغام درج گردیده: (صفحه مورد نظر وجود ندارد) . به همین دلیل، توصیه می شود که متقاضیان، از روش مراجعه حضوری، برای ثبت نام و دریافت گذرنامه موقت اربعین 1402 اقدام نمایند.

ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲

ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲

برچسب ها

ثبت نام گذرنامه ثبت نام اینترنتی گذرنامه درخواست غیر حضوری گذرنامه ثبت آنلاین درخواست گذرنامه ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲ ثبت نام اینترنتی پاسپورت ثبت نام پاسپورت

سایت ثبت نام غیر حضوری گذرنامه و روش ورود,ثبت آنلاین درخواست گذرنامه در سال ۱۴۰۲,سامانه اینترنتی ثبت درخواست گذرنامه,آموزش ثبت درخواست آنلاین پاسپورت,ثبت درخواست و دریافت گذرنامه,ثبت نام گذرنامه الکترونیکی,ثبت آنلاین درخواست گذرنامه,ثبت درخواست آنلاین گذرنامه,درخواست غیر حضوری گذرنامه,ثبت نام غیر حضوری گذرنامه,ثبت نام اینترنتی گذرنامه,ثبت نام گذرنامه اینترنتی,ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲,جهت ثبت نام گذرنامه,ثبت درخواست گذرنامه,فرم ثبت نام گذرنامه,ثبت نام پاسپورت,ثبت نام گذرنامه,گذرنامه 1402,پاسپورت,گذرنامه,۱۴۰۲

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام گذرنامه ۱۴۰۲

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل