تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی – نحوه و سایت

📚 خلاصه ای از مقاله دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی – نحوه و سایت:

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

توضیحات جامع درباره دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی با کد ملی و همچنین آموزش مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران 1402 و سایت دریافت فیش حقوقی بطور کامل بیان شده است.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی – نحوه و سایت

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی – نحوه و سایت

? یکی از خدمات بسیار حیاتی که سازمان تامین اجتماعی به افراد بیمه شده پس از رسیدن به سن بازنشستگی در سال ۱۴۰۲ ارائه می‌دهد، پرداخت منظم بازنشستگی است. بازنشستگان محترم برای دریافت سند حقوقی بازنشستگی خود در سال ۱۴۰۲، نیازمند ثبت‌نام در سیستم تامین اجتماعی هستند. پس از ثبت‌نام، آن‌ها می‌توانند از طریق پنل کاربری خود در همان سیستم، سند حقوقی بازنشستگی خود را دریافت نمایند.

? با اطمینان می‌توان ادعا کرد که مشتریان سازمان تامین اجتماعی آگاهی دارند که برای دریافت منظم بازنشستگی، بیمه شدگان تامین اجتماعی مبلغی به عنوان حق بیمه به سازمان پرداخت می‌کنند. در این راستا، پس از گذشت حداقل مدت زمان پرداخت حق بیمه قبل از بازنشستگی یا رسیدن به سن تعیین شده توسط قانون تامین اجتماعی، می‌توانند منظم بازنشستگی خود را دریافت کنند.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

? سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود، آن است که بازنشستگان و دریافت کنندگان بازنشستگی در سال ۱۴۰۲ چگونه می‌توانند سند حقوقی خود را مشاهده و دریافت کنند؟ با توجه به این که امروزه بسیاری از خدمات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، سازمان تامین اجتماعی این امکان را فراهم کرده است که مستلزم مراجعه حضوری نباشد و با استفاده از اینترنت، سند حقوقی را به طور آنلاین مشاهده و دریافت کنند. در ادامه، توضیحات کاملی درباره دریافت سند حقوقی برای دریافت کنندگان بازنشستگی و بازنشستگان ارائه شده است.

درباره فیش حقوقی مستمری بگیران و تاریخ دریافت آن

? در مورد شرایط مربوط به فیش حقوقی مستمری بگیران و زمان دریافت آن، بر اساس قانون تامین اجتماعی تعریف شده است که “بازنشستگی به معنای عدم اشتغال بیمه شده به دلیل رسیدن به سن بازنشستگی در این قانون می‌باشد.” همانطور که مشتریان سازمان تامین اجتماعی اطلاع دارند، بعد از آنکه بیمه شدگان تامین اجتماعی به سن مورد نظر یا به شرایط مقرر برای بازنشستگی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، می‌رسند، مستمری بازنشستگی دریافت می‌کنند.

? به طور ساده، حق بیمه‌های کسر شده از درآمد حین دوران اشتغال افراد پس از بازنشستگی به صورت منظم و ماهانه به آنها بازپرداخت می‌شود. قانون تامین اجتماعی دو مسئله بسیار مهم را برای رسیدن و تایید بازنشستگی و دریافت حکم بازنشستگی در نظر می‌گیرد:

  1. ۱. رسیدن به سن مقرر در قانون، که بر اساس قوانین کشور ما شصت سال برای آقایان و پنجاه و پنج سال برای بانوان است.
  2. ۲. داشتن مدت زمان پرداخت حق بیمه ماهانه به میزان تعیین شده در قانون.

? البته، این قانون استثنائاتی هم دارد، از جمله آنکه اگر کسی سی سال سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی داشته باشد و در شرایطی که سن آقایان به پنجاه سال و سن بانوان به چهل و پنج سال رسیده باشد، می‌تواند درخواست بازنشستگی را ارائه دهد. همچنین افرادی که دارای ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه هستند، می‌توانند بدون نیاز به رسیدن به شرایط سنی بازنشست شوند.

? پرداخت مستمری بازنشستگی سال ۱۴۰۲ از زمانی که سازمان تامین اجتماعی ترک کار بیمه شده را به کارفرمای خود اعلام می‌کند، آغاز می‌شود. لازم به ذکر است که در مورد افرادی که کارفرما ندارند و درباره مشاغل آزاد یا بیمه شده‌های اختیاری، پرداخت مستمری بازنشستگی از زمان تایید بازنشستگی توسط شعبه بیمه تامین اجتماعی آغاز می‌شود.

? بعد از آغاز پرداخت مستمری سال ۱۴۰۲، بازنشستگان می‌توانند فیش حقوقی خود را از طریق سامانه تامین اجتماعی مشاهده کنند. شرط اولیه برای مشاهده و دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران، ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی است.

روش‌های دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

روش‌های دریافت فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری‌بگیران به دو دسته روش حضوری و روش غیرحضوری تقسیم می‌شوند. افراد می‌توانند بسته به شرایط خود از یکی از روش‌های زیر برای دریافت فیش حقوقی استفاده کنند:

روش حضوری

در این روش، بازنشستگان و مستمری‌بگیران باید به یکی از شعب بیمه تامین اجتماعی در محل سکونت خود مراجعه کرده و درخواست دریافت فیش حقوقی خود را ثبت کنند. فیش حقوقی به صورت مکتوب به بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحویل داده می‌شود.

روش دریافت غیرحضوری با کد ملی

در این روش، افراد می‌توانند به سایت بیمه تامین اجتماعی و قسمت سامانه فیش حقوقی بازنشستگان مراجعه کنند و مراحل دریافت فیش حقوقی خود را به صورت غیرحضوری انجام دهند. این روش زمان کمتری را از افراد می‌طلبد و بازنشستگان نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت فیش حقوقی به صورت ماهیانه ندارند.

برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی با کد ملی از طریق سایت تامین اجتماعی به آدرس اینترنتی tamin.ir و بخش سامانه فیش حقوقی بازنشستگان، می‌توانید اقدام کنید.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان با کد ملی ۱۴۰۲

? بعد از بازنشستگی از یک سازمان یا شرکت، افراد نیاز دارند که هر ماه اطلاعاتی مانند ریز دستمزد، کسورات و جدول حقوق دریافتی خود را دریافت کنند. این اطلاعات با نام فیش حقوق بازنشستگی شناخته می‌شود.

? زیرا این افراد دیگر در ارتباط با شرکت یا نهادی نیستند که از آن‌ها بازنشسته شده‌اند، آن شرکت نمی‌تواند فیش حقوقی را برای آنان صادر کند. بنابراین، تنها مرجعی که حقوق دریافتی آنان را پرداخت می‌کند، می‌تواند فیش حقوقی ۱۴۰۲ را از طریق آن سازمان مشاهده و دریافت کنند. بازنشستگانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، به راحتی می‌توانند با استفاده از کد ملی خود از سازمان تامین اجتماعی فیش حقوقی خود را مشاهده و دریافت کنند.

آموزش دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی با کد ملی

? با توجه به تغییر شیوه انجام بسیاری از امور جامعه، طبیعی است که برخی از خدمات مرتبط با سازمان تامین اجتماعی نیز به صورت آنلاین ارائه شود. به همین منظور، برای تسهیل دریافت فیش حقوقی توسط بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی، گزینه‌هایی فراهم شده است تا بتوانند بدون نیاز به حضور حضوری، فیش حقوقی خود را از وبسایت تامین اجتماعی دریافت کنند.

? برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی با کد ملی، می‌توانید به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید. قبل از هر چیز، باید توجه داشته باشید که برای استفاده از سامانه فیش حقوقی بازنشستگان، نیازمند ثبت نام در وبسایت تامین اجتماعی هستید. پس ابتدا ثبت نام خود را در وبسایت تامین اجتماعی انجام داده و سپس مراحل دریافت فیش حقوقی بازنشستگی را انجام دهید.

۱. ابتدا در یکی از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس روی گوشی همراه یا لپتاپ خود، عبارت “سایت تامین اجتماعی” را جستجو کنید.

۲. پس از مدتی، گوگل به شما سایت مربوط به سازمان تامین اجتماعی با آدرس tamin.ir را نشان خواهد داد. روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی سازمان تامین اجتماعی شوید.

? برای ورود مستقیم به سایت دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی کلیک کنید.

گرفتن فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

۳. سپس، به بخش “میز خدمت غیرحضوری سایت تامین اجتماعی” بروید و برای جستجوی سریع ‌تر، روی گزینه “مستمری بگیران” کلیک کنید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 2

۴. سپس، روی گزینه “فیش حقوقی مستمری بگیران” کلیک کنید تا وارد سامانه فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی شوید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 3

۵. در مرحله بعدی، به سامانه مستمری بگیران تامین اجتماعی وارد می‌شوید. برای دریافت فیش حقوقی خود، بر روی گزینه “دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران” کلیک کنید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 4

۶. سپس بر روی گزینه “مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران” کلیک کنید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 5

۷. برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی با کد ملی، در فیلد اول، کد ملی خود و در فیلد دوم، رمز عبوری که در هنگام ثبت نام در سامانه وارد کرده‌اید (یعنی گذرواژه تامین اجتماعی) را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 6

۸. به این ترتیب، وارد کارتابل خود در سامانه فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران خواهید شد.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 7

۹. حال می‌توانید با وارد کردن سال، ماه و نوع پرداختی مورد نظر و فشردن دکمه “جستجو”، فیش حقوقی مربوطه را مشاهده و دریافت کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، می‌توانید با انتخاب دکمه چاپ فیش مستمری، فایل PDF فیش حقوقی خود را دانلود کنید و با انتخاب گزینه صدور و ارسال به صندوق شخصی، آن را در صندوق شخصی خود ذخیره نمایید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 8

نمونه اصلی فیش حقوقی برای بازنشستگان در سال 1402

بازنشستگانی که در سال 1402 درآمد ثابتی دریافت می‌کنند، برای مشاهده ماهیانه فیش حقوقی خود یا جزئیات مربوط به بازنشستگی، نیازمند ثبت نام در پرتال سازمان تامین اجتماعی هستند. بعد از ثبت نام و دریافت رمز عبور تامین اجتماعی، به سادگی می‌توانند فیش حقوقی مربوط به سال 1402 خود را دریافت کنند. در تصویر زیر، یک نمونه از فیش حقوقی مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی قابل مشاهده است.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 9

نکات مهم در مورد مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان

  • برای دسترسی به فیش حقوقی بازنشستگان و دریافت مستمری، استفاده از آخرین نسخه بروزرسانی شده مرورگرهای فایرفاکس یا کروم توصیه می‌شود، تا هنگام انجام مراحل دریافت فیش حقوقی، مشکلی برای شما به وجود نیاید.
  • برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی با استفاده از کد ملی، باید قبلاً در سایت تامین اجتماعی به آدرس tamin.ir ثبت نام کرده و با استفاده از رمز عبور خود وارد سامانه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی شوید.
  • برای حفظ امنیت خود، هیچگاه اطلاعات ثبت نامی خود را در این سامانه به کسی منتقل نکنید و پس از انجام مراحل دریافت فیش حقوقی و مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی، حتماً از سامانه فیش حقوقی بازنشستگان خارج شوید.
  • دسترسی به فیش حقوقی بازنشستگان و دریافت مستمری تامین اجتماعی تنها از طریق سایت سازمان تامین اجتماعی به آدرس tamin.ir امکان پذیر است. بدیهی است که بازنشستگان کشوری برای دریافت فیش حقوقی خود باید از سایت دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری استفاده کنند.

آیا تا به حال در سیستم سازمان تامین اجتماعی ثبت نام نکرده‌اید؟

اگر هنوز در سیستم سازمان تامین اجتماعی ثبت نام نکرده‌اید و به دنبال دریافت فیش حقوقی خود به صورت غیر حضوری هستید، باید بر روی گزینه منطقه کاربری، مانند تصویر زیر، کلیک کنید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 10

سپس با انتخاب گزینه ثبت نام، اطلاعات خود را مرحله به مرحله در سایت سازمان تامین اجتماعی ثبت کنید. برای استفاده از خدمات غیر حضوری در این سیستم، تنها یک بار نیاز به ثبت نام دارید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 11

آیا رمز عبور خود را برای ورود به سامانه تامین اجتماعی فراموش کرده‌اید؟

اگر قبلاً در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کرده‌اید، اما رمز عبوری که وارد کرده‌اید را به خاطر ندارید، نگران نباشید. می‌توانید با استفاده از کد ملی، رمز عبور خود را بازیابی کنید تا بتوانید فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی را دریافت کنید. برای این منظور، در قسمت ورود به سامانه فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی، بر روی گزینه “بازیابی گذرواژه” کلیک کنید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 12

? برای بازیابی گذرواژه خود، بر روی گزینه “فراموشی گذرواژه” مانند تصویر زیر کلیک کنید. سپس کد ملی خود را وارد کنید و روش بازیابی رمز عبور خود را انتخاب کنید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 13

? فرایند بازیابی رمز عبور در سامانه تامین اجتماعی از طریق دو روش پیامک و یا سوالات امنیتی انجام می‌شود. شما می‌توانید بر اساس ترجیحات خود، یکی از روش‌ها را انتخاب کنید و بر روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی 14

? مراحل بعدی برای دریافت رمز عبور جدید از سامانه سازمان تامین اجتماعی بستگی به نوع بازیابی گذرواژه‌ای که شما انتخاب کرده‌اید دارد. اگر روش پیامک را انتخاب کرده‌اید، یک کد اعتبارسنجی به شماره تلفن همراهی که در سامانه ثبت شده است، ارسال می‌شود. اگر روش سوالات امنیتی را انتخاب کرده‌اید، یک سری سوالات امنیتی از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن پاسخ‌ها، یک گذرواژه جدید به شما ارائه خواهد شد.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی – نحوه و سایت

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی – نحوه و سایت

برچسب ها

فیش حقوقی بازنشستگان سامانه فیش حقوقی بازنشستگان دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی – نحوه و سایت

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل