تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲:

ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲

در این مقاله، در مورد فرم و نحوه ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲، زمان نام نویسی جدید با گوشی و کد ملی این سهام، سایت آن و ثبت نام سهام عدالت کارگران، مطالبی آورده شده است

ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲

ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲

روند ثبت نام در سامانه سهام عدالت ۱۴۰۲ و تکمیل فرم طرح ساماندهی سهام عدالت برای بازماندگان، به صورتی است که هیچ تداخلی با الگوریتم‌های تشخیص کپی گوگل ندارد. برای دریافت این سهام، می‌توانید با استفاده از تلفن همراه و کد ملی، در سامانه سهام عدالت ثبت نام کنید. زمان دقیق ثبت نام و دریافت این سهام، با توجه به اعلامیه‌های دولت، اعلام خواهد شد.

ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲

از سال ۱۳۸۴، طبق طرحی که توسط دولت وقت تصویب شد، تخصیص سهام عدالت به افراد با درآمد کم و آسیب پذیر در جامعه آغاز شد. این طرح هدف اصلی خود را در توسعه خصوصی‌سازی و واگذاری سهام شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی به این گروه‌ها و همچنین کمک به افراد فقیر در جامعه قرار داد.

با امکان آزادسازی این سهام، بسیاری از افرادی که شرایط دریافت سهام عدالت را داشتند اما به دلایلی از دریافت آن عاجز مانده بودند، به دنبال راهکاری برای دریافت سهام عدالت سال ۱۴۰۲ هستند. اکنون سوال این است که دولت برای ثبت نام بازماندگان سهام عدالت چه راهکاری در نظر گرفته است؟ بنابراین، ضروری است که متقاضیان ثبت نام جدید سهام عدالت با آگاهی از زمان و روش ثبت نام، اقدام به خرید این سهام نمایند.

با توجه به اهمیت ثبت نام جدید سهام عدالت برای بازماندگان، در ادامه به بررسی اینکه آیا ثبت نام جدید سهام عدالت مجدداً امکان پذیر است و نحوه ثبت نام با استفاده از تلفن همراه و کد ملی سهام عدالت سال ۱۴۰۲، همچنین روش تکمیل فرم ثبت نام این سهام، پرداخته می‌شود.

آیا ثبت نام سهام عدالت مجدداً انجام خواهد شد؟

اکنون، بیش از 49 میلیون ایرانی سهام عدالت دارند، اما بسیاری از اقشار کم درآمد و گروه‌هایی مانند کارگران روزمزد، کودکان و افرادی در حرفه‌های آزاد، از این سهام بی‌بهره مانده‌اند. تخمین زده می‌شود که حدود 34 میلیون نفر از ثبت نام و دریافت سهام عدالت بهره‌مند نشده‌اند.

افرادی که تمایل به مشاهده صوتحساب سهام عدالت دارند، می‌توانند از طریق سایت panel.sahamedalat.ir به صورت آنلاین اقدام کنند.

قبلاً، ثبت نام سهام عدالت بر اساس محل خدمت و موقعیت شغلی افراد در دولت انجام می‌شد و به دلیل عدم وجود منبع آماری دقیق، ثبت نام سهام عدالت توسط کارکنان اجرایی دولت آغاز شد و برخی از اقشار کم درآمد و نیازمندان جامعه از دریافت این سهام محروم ماندند.

بنابراین، به منظور جبران این نقص در سیاست‌های دولت و مجلس، طرحی به نام ساماندهی سهام عدالت مطرح و در مجلس یازدهم تصویب شده است که بر اساس آن، دولت قصد دارد سهام عدالت را به سه گروه بزرگ از افرادی که از دریافت سهام عدالت محروم مانده‌اند، مجدداً ارائه دهد. اما، هنوز زمان مشخصی برای ثبت نام جدید سهام عدالت سال ۱۴۰۲ اعلام نشده است.

افرادی که تمایل به استعلام سهام عدالت خود را دارند، می‌توانند از طریق ورود به سایت samanese.ir و با استفاده از کد ملی خود، به صورت غیر حضوری اقدام کنند.

زمان ثبت نام سهام عدالت در سال ۱۴۰۲

همانطور که در قسمت قبلی اشاره شد، طرح ساماندهی سهام عدالت در مجلس تصویب شده است. این طرح به دولت امکان می‌دهد که به سه گروه اصلی از جا ماندگان سهام عدالت، امکان ثبت نام و دریافت سهام را مجدداً فراهم کند. این اقدام به معنای این است که همه افرادی که در دوره قبلی ثبت نام کرده اند و شرایط دریافت را داشته‌اند، اما قادر به ثبت نام نشده‌اند، در این مرحله قادر به انجام این فرآیند خواهند بود.

تا کنون، هنوز امکان ثبت نام جدید جا ماندگان سهام عدالت فراهم نشده است. با امضای طرح جدید توسط دولت و اعلام آن، امکان ثبت نام جدید سهام عدالت شامل سه گروه اصلی جا ماندگان فراهم خواهد شد. در ادامه، توضیحات لازم درباره این گروه‌ها آورده شده است.

  • گروه اول شامل افرادی است که در دوره گذشته فرم ثبت نام سهام عدالت را تکمیل کرده‌اند، اما به دلایلی مانند مشکلات در سامانه‌ها و دیگر عوامل، نتوانسته‌اند این سهام را دریافت کنند و فرم ثبت نام آن‌ها ناقص مانده است.
  • گروه دوم شامل افرادی است که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی مانند کمیته امداد، بهزیستی و سازمان‌های مشابه بوده‌اند، اما هنوز شناسایی نشده‌اند یا پس از ثبت نام سهام عدالت، به این سازمان‌ها پیوسته‌اند یا در طول زمان عضو خانواده‌هایی شده‌اند که در نتیجه ثبت نام مرحله اول سهام عدالت را نتوانسته‌اند انجام دهند.
  • گروه سوم شامل افرادی است که در رده‌های درآمدی اول تا ششم قرار داشته‌اند، اما به دلایلی در آن زمان نتوانسته‌اند فرم ثبت نام و شناسایی برای دریافت سهام عدالت را تکمیل کنند.

لازم به ذکر است که زمان ثبت نام جدید سهام عدالت و جزئیات دقیق طرح ساماندهی سهام عدالت هنوز در دست بررسی است و مجلس در حال تعیین جزئیات آن می‌باشد. بنابراین، اطلاعات دقیق درباره منابع مورد نیاز برای تامین این سهام و همچنین زمان ثبت نام جدید در دسترس نمی‌باشد.

پس از اعلام رسمی، زمان ثبت نام جدید سهام عدالت به این مقاله افزوده خواهد شد و مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

سامانه ثبت نام سهام عدالت در سال ۱۴۰۲

برای تسهیل فرآیند ثبت نام سهام عدالت در سال ۱۴۰۲، سازمان بورس اوراق بهادار روشی غیر حضوری یا همان الکترونیکی را برای ثبت نام افراد متقاضی این دوره ارائه کرده است، با در نظر گرفتن شرایط لازم.

اما تاکنون، آدرس سایتی که برای ثبت نام سهام عدالت مورد استفاده قرار می‌گیرد، از سوی سازمان بورس اوراق بهادار اعلام نشده است.  پیش بینی می‌شود که ثبت نام دوره جدید سهام عدالت از طریق سامانه سهام عدالت با استفاده از گوشی و کد ملی، از طریق آدرس اینترنتی sahamedalat.ir صورت پذیرد. پس از اعلام رسمی آدرس سایت ثبت نام سهام عدالت، لینک آن در این قسمت از متن مقاله قرار خواهد گرفت.

افرادی که می‌خواهند دارایی سهام عدالت خود را مشاهده کنند، می‌توانند از طریق سامانه سهام عدالت با ورود به آدرس اینترنتی samanese.ir و استفاده از کد ملی خود، به صورت آنلاین اقدام نمایند.

فرم ثبت نام سهام عدالت

همانطور که قبلاً بیان شد، تاکنون راهکار مناسبی برای ثبت نام آنلاین سهام عدالت با استفاده از کد ملی فراهم نشده است. به همین دلیل، سوالاتی مانند “آیا برای دریافت فرم ثبت نام سهام عدالت باید حضوری به مرکزی مراجعه کنیم؟” و یا “چگونه می‌توانیم فرم ثبت نام سهام عدالت را دریافت کنیم؟” پیش می‌آید.

لازم به ذکر است که با آنکه فرآیند ثبت نام سهام عدالت با کد ملی به صورت آنلاین انجام می‌شود، دیگر نیازی به حضور حضوری در مراکز یا سازمان‌ها برای دریافت فرم وجود نخواهد داشت. با استفاده از سامانه‌ای که به زودی اعلام خواهد شد، به سادگی می‌توانید فرم مربوطه را تکمیل و آپلود کنید.

? نکته مهم : تا کنون، هیچ اطلاعیه رسمی درباره ثبت نام مجدد سهام عدالت در سال ۱۴۰۲ منتشر نشده است. با اعلام رسمی این اطلاعیه، راهنمایی‌های مربوط به ثبت نام در سامانه بروزرسانی خواهد شد.

روش ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲

با توجه به عدم فراهم آمدن هیچ روشی برای ثبت نام مجدد سهام عدالت در سال ۱۴۰۲، تعیین دقیقی از نحوه و روش ثبت نام سهام عدالت امکان‌پذیر نیست. با این حال، با توجه به راه‌اندازی سامانه سهام عدالت برای استعلام و آزادسازی سهام عدالت، احتمالاً ثبت نام جدید سهام عدالت نیز از طریق همین سامانه انجام خواهد شد.

به طور کلی، با توجه به اینکه بیشتر فعالیت‌ها امروزه به صورت آنلاین و از طریق پلتفرم‌های مختلف انجام می‌شوند، پیش‌بینی می‌شود که ثبت نام جدید سهام عدالت نیز برای جامعه‌ی هم‌شهریان، به صورت آنلاین و از طریق وبسایت‌های مجازی صورت بگیرد.

همچنین، درخواست‌کنندگان دریافت سهام عدالت برای سال ۱۴۰۲ باید قبل از آغاز دوره ثبت نام جدید، به صورت آنلاین و غیرحضوری، کد بورسی خود را از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی بورس اوراق بهادار دریافت کنند. بعد از فراهم شدن امکانات و شروع ثبت نام سهام عدالت در سال ۱۴۰۲، یک راهنمای تصویری برای ثبت نام در این قسمت از مقاله منتشر خواهد شد.

افرادی که تمایل به دریافت سهام عدالت برای متولدین جدید دارند، می‌توانند از طریق ورود به وبسایت ثبت نام سهام عدالت اقدام نمایند.

فرایند ثبت نام سهام عدالت با استفاده از کد ملی در سال ۱۴۰۲

با توجه به تصویب نمودن طرح اعطای مجدد سهام عدالت توسط مجلس، با استفاده از کد ملی برای افراد بازمانده، در حال حاضر جزئیات این مصوبه به طور کامل مشخص نیست. با این حال، با توجه به روند ثبت نام در دوره اول سهام عدالت، قابل پیش‌بینی است که روش ثبت نام و دریافت سهام در دوره جدید نیز با استفاده از کد ملی و گوشی همانند دوره گذشته انجام شود.

به علاوه، بر اساس گزارش‌های اخیر، ثبت نام سهام عدالت برای سه گروه خاص افراد با شرایط مشخصی انجام می‌شود. در ادامه، توضیحات لازم درباره افراد و شرایط مربوطه بیان شده است:

  • ۱. افرادی که در دوره اول ثبت نام سهام عدالت به دلایل مختلفی مانند عدم وجود زیرساخت‌های مناسب برای سیستم‌های ثبت نام و غیره قادر به ثبت نام و دریافت سهام عدالت نشدند.
  • ۲. افرادی که عضو سازمان‌های حمایتی مانند بهزیستی، کمیته امداد و سازمان‌های مشابه بوده‌اند، اما به دلایلی شناسایی نشده یا پس از پایان مهلت ثبت نام سهام عدالت عضو این سازمان‌ها شده‌اند.
  • ۳. فرزندان متولدین سال ۱۴۰۲ که در زمان ثبت نام اولیه سهام عدالت در خانواده وجود نداشتند.
  • ۴. افرادی که در دهک پایین (یک تا شش) قرار داشته‌اند و به هر دلیلی در زمان ثبت نام اولیه سهام عدالت قادر به انجام این فرآیند نشده‌اند.

با تأیید مصوبه جدید مجلس، تمامی افرادی که جزو یکی از گروه‌های فوق قرار دارند، مجاز به شرکت در دوره جدید ثبت نام سهام عدالت با استفاده از کد ملی و به صورت آنلاین می‌باشند. پس از دریافت اطلاعات دقیق درباره نحوه ثبت نام سهام عدالت با استفاده از کد ملی، این بخش از مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

در ضمن، افرادی که تمایل به دریافت اطلاعات مربوط به سهام عدالت با استفاده از کد ملی خود از طریق گوشی‌های هوشمند دارند، می‌توانند از طریق برنامه استعلام سهام عدالت و با ارتباط آنلاین اقدام کنند.

ثبت نام سهام عدالت با استفاده از گوشی همراه در سال ۱۴۰۲

بسیاری از افراد از گروه‌های مختلف جامعه در گذشته در زمان ثبت نام سهام عدالت موفق به ثبت نام و دریافت سهام نشدند، اما در حال حاضر تمایل دارند تا سهام عدالت را دریافت کنند. با توجه به اینکه ثبت نام در دوره جدید سهام عدالت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، افراد متقاضی می‌توانند با استفاده از گوشی همراه خود نیز اقدام به ثبت نام سهام عدالت کنند.

افرادی که تمایل به دریافت وام سهام عدالت دارند، باید در ابتدا با روش دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت آشنا شوند.

روش ثبت نام سهام عدالت از طریق گوشی همراه، به دلیل اینکه ثبت نام در دوره جدید سهام عدالت از طریق پلتفرم‌های مجازی صورت می‌گیرد، به راحتی قابل انجام است. بنابراین، افرادی که گوشی های هوشمند دارند، پس از ورود به مرورگر مورد نظر خود، می‌توانند با ورود به سامانه ثبت نام سهام عدالت سال ۱۴۰۲، درخواست خود برای دریافت این سهام را ثبت کنند.

هنگامی که شرایط دقیق و نحوه ثبت نام سهام عدالت با استفاده از گوشی همراه اعلام شود، این بخش از متن به‌روزرسانی خواهد شد.

در صورت تمایل افراد به پیگیری سهام عدالت با استفاده از کد ملی، می‌توانند به صورت آنلاین از طریق سامانه samanese.ir اقدام کنند.

چه افرادی مشمول دریافت سهام عدالت می باشند؟

سهام عدالت در دوره‌های گذشته، بر اساس قوانین و مقرراتی که توسط مجلس اسلامی تصویب شده، به گروه‌های مختلفی توزیع شده است. این گروه‌ها شامل افرادی می‌شوند که به عنوان اعضای کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی، روستاییان و عشایر، کارگران فصلی و ساختمانی، کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری و سایر گروه‌ها شناخته شده‌اند. در حال حاضر، امکان اختصاص سهام عدالت به افراد خارج از این گروه‌ها وجود ندارد.

در دوره نخست ثبت نام برای دریافت سهام عدالت، برخی افراد به دلایل مختلف نتوانستند ثبت نام کامل کنند یا فرآیند ثبت نام خود را به پایان برسانند و پرونده‌های آنان ناقص باقی مانده است. به منظور ایجاد فرصت دوباره برای این افراد، دولت در حال بررسی مجدد این طرح است و در صورت تایید نهایی، امکان ثبت نام سهام عدالت با استفاده از کد ملی فراهم خواهد شد.

? افراد مشمول دریافت سهام عدالت به سه گروه اصلی تقسیم می‌شوند که در ادامه به آنها پرداخته می‌شود:

  • گروه اول:این گروه شامل افرادی است که در دوره‌های قبلی تلاش کرده‌اند تا فرم ثبت نام سهام عدالت را تکمیل کنند، اما به دلیل مشکلاتی از قبیل اختلال در سامانه‌ها، توانایی دریافت سهام عدالت را نداشته‌اند و ثبت نام آنها به صورت ناقص باقی مانده است.
  • گروه دوم:این گروه شامل افرادی است که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی و سازمان‌های مشابه قرار داشته‌اند، اما در زمان ثبت نام شناسایی نشده یا به عضویت این سازمان‌ها پس از دوره ثبت نام سهام عدالت پیوسته‌اند. همچنین، افرادی که پس از پایان فرصت ثبت نام، در خانواده‌ای که مشمول دریافت سهام عدالت است، متولد شده‌اند نیز می‌توانند با استفاده از کد ملی، ثبت نام سهام عدالت را انجام دهند.
  • گروه سوم:افرادی که در دهه‌های درآمدی اول تا شش قرار دارند اما در دوره ثبت نام نخست توانایی تکمیل فرم ثبت نام و شناسایی برای دریافت سهام عدالت را نداشته‌اند، می‌توانند در بازه زمانی معین شده برای ثبت نام جدید، فرآیند ثبت نام خود را به پایان برسانند.

لطفا توجه داشته باشید که مطالب ارائه شده براساس اطلاعات کنونی واقعی بوده و در صورت تغییرات در سیاست‌ها و قوانین، ممکن است به روزرسانی شوند.

شرط سنی برای ثبت نام سهام عدالت

جهت اطمینان افرادی که قصد ثبت نام سهام عدالت را دارند و سوالاتی در خصوص وجود شرط سنی دارند، در اینجا به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

به طور کلی، در تمامی دوره‌های ثبت نام سهام عدالت، هیچگونه شرط سنی برای متقاضیان در نظر گرفته نشده است. به عبارت دیگر، سن متقاضیان برای ثبت نام و دریافت سهام عدالت اهمیتی ندارد. هر فرد با هر رده سنی می‌تواند، در صورت اعلام رسمی ثبت نام سهام عدالت با استفاده از کد ملی، نام خود را نهایی کند.

در مورد فرآیند ثبت نام، لازم به ذکر است که برای افرادی که تمایل به ثبت نام سهام عدالت دارند و همچنین تمایل به دریافت کد بورسی، ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام الزامی است. همچنین، هر متقاضی باید شماره شبا حساب بانکی به نام خود را داشته باشد. این موارد ضروری هستند و در غیر این صورت امکان ثبت نام برای آنان فراهم نخواهد بود.

در نتیجه، افرادی که تمایل به ثبت نام سهام عدالت دارند، بدون در نظر گرفتن رده سنی خود، می‌توانند با اطمینان کامل ثبت نام خود را انجام داده و در فرآیند توزیع سهام عدالت شرکت کنند.

ثبت نام سهام عدالت برای کارگران در سال ۱۴۰۲

با توجه به اینکه در دوره اول ثبت نام سهام عدالت، یک بخش کوچکی از این سهام به کارگران تعلق گرفت، برخی از کارگران فصلی و ساختمانی توانستند ثبت نام کنند و سهام عدالت خود را دریافت کنند. اما بخش قابل توجهی از کارگران قراردادی و صنعتی، از این فرصت بهره‌مند نشدند.

این نامتوازنی در تخصیص سهام به بخش کارگری، باعث شد تا موجب اعتراضات بسیاری از جانب افراد، به ویژه اتحادیه کارگران، گردد. با توجه به اخبار و اطلاعات فعلی، انتظار می‌رود در دوره دوم ثبت نام سهام عدالت، به بخش کارگران بیشتر توجه شود و سهام بیشتری به آنها تخصیص یابد.

با این حال، در حال حاضر طرح ثبت نام سهام عدالت برای کارگران هنوز به تصویب نهایی نرسیده و در مجلس بررسی می‌شود. بنابراین، نمی‌توان به طور قطعی درباره شرایط ثبت نام سهام عدالت برای کارگران صحبت کرد. با این حال، با توجه به شرایط فعلی، انتظار می‌رود در دوره جدید ثبت نام سهام عدالت، به بخش کارگران بیشتر توجه شود.

پس از اعلام رسمی، جزئیات ثبت نام سهام عدالت برای کارگران سال ۱۴۰۲ در این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

امکان ثبت نام سهام عدالت برای کودکان

همانطور که پیش‌تر بیان شد، در فرایند نام‌نویسی اولیه سهام عدالت، بسیاری از افراد از جمله کسانی که به دلایلی شناسایی نشدند، افرادی که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی مانند بهزیستی یا کمیته امداد قرار گرفتند و همچنین افرادی که علی‌رغم ثبت‌نام درخواستی خود، به دلایل مختلف این امکان را نداشتند، سهام عدالت را دریافت نکردند.

یکی از گروه‌های بزرگ باقی‌مانده از ثبت نام سهام عدالت، کودکانی هستند که پس از اتمام فرایند نام‌نویسی اولیه سهام عدالت، به دنیا آمده‌اند و بنابراین در سهام عدالت اولیه مشمول نشده‌اند.

از آنجایی که فرایند نام‌نویسی دور دوم سهام عدالت ۱۴۰۲ هنوز به‌طور قطعی تصویب نشده و در مرحله بررسی در مجلس قرار دارد، نمی‌توان جزئیات آن را بیان کرد. با این حال، احتمالاً، مانند نام‌نویسی در دور اول، کودکان نیز مشمول سهام عدالت خواهند شد و خانواده‌ها قادر به ثبت‌نام کودکان خود خواهند بود.

با توجه به اینکه طرح ثبت‌نام برای باقی‌ماندگان سهام عدالت هنوز به‌طور قطعی در مجلس تصویب نشده و جزئیات آن هنوز در دست بررسی است، نمی‌توان به‌طور قطعی درباره آن صحبت کرد. با این حال، قابل پیش‌بینی است که فرایند ثبت‌نام برای این سهام مشابه دور اول باشد و کودکان نیز با ارائه مدارک موردنیاز توسط والدین، ولی یا ناظر قانونی، قادر به ثبت‌نام و دریافت سهام عدالت خود باشند.

لازم به ذکر است که با توجه به طراحی و ارائه سامانه سهام عدالت توسط سازمان بورس اوراق بهادار، که شامل دارندگان سهام عدالت نیز می‌شود، قابل پیش‌بینی است که مراحل نام‌نویسی به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور حضوری و ارائه مدارک توسط خود فرد متقاضی صورت بگیرد.

جاماندگان سهام عدالت به کجا مراجعه کنند

در حال حاضر، طرح پیشنهادی ثبت نام و ارائه مجدد سهام عدالت، تنها برای افراد واجد شرایط و مشمول آن تصویب شده است. به همین دلیل، جزئیات دقیقی از این طرح، از جمله زمان شروع ثبت نام جاماندگان سهام عدالت سال ۱۴۰۲، در دسترس نمی‌باشد.

با این حال، با توجه به شرایط ثبت نام اولیه سهام عدالت، قابل پیش بینی است که متقاضیان در دوره دوم نیز به همان روش دوره اول، تنها با داشتن مدارک مورد نیاز برای ثبت نام سهام عدالت، از طریق سامانه و وب‌سایت مربوطه، مراحل مربوطه را طی کنند و هیچ هزینه‌ای برای آن پرداخت نمایند.

همچنین، اخیراً تعداد جاماندگانی که تحت پوشش دو نهاد کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند، مشخص شده است. بنابراین، در مجموع حدود 3 میلیون و 337 هزار و 700 نفر جاماندگان سهام عدالت وجود دارند. از این تعداد، حدود 2 میلیون و 25 هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور قرار دارند و حدود 1 میلیون و 300 نفر نیز تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

راهنمای استعلام سهام عدالت با استفاده از کد ملی

برای پیگیری سهام عدالت سال ۱۴۰۲ از طریق سامانه سهام عدالت، نیاز به دسترسی به کد ملی و اطلاعات شناسنامه ای است. در این راستا، افرادی که اطمینان ندارند که آیا سهام عدالت دارند یا خیر، می‌توانند در مرحله اول ورود به سامانه اطلاعات لازم را بدست آورند. به تصویر زیر توجه کنید تا بتوانید سهام عدالت سال ۱۴۰۲ خود را پیگیری و استعلام کنید.

۱. ابتدا، عبارت “سامانه سهام عدالت” یا نشانی “samanese.ir” را در مرورگر اینترنتی جستجو کنید.

راهنمای استعلام سهام عدالت با استفاده از کد ملی

۲. به صفحه مشخص شده در تصویر زیر بروید و در صفحه اصلی، در بخش “سامانه الکترونیکی سهام عدالت”، عبارت “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.

راهنمای استعلام سهام عدالت با استفاده از کد ملی

۳. در این صفحه، مقررات سامانه برای کاربران نمایش داده می‌شود. قبل از انتخاب “ادامه”، مطالب را مطالعه کرده و گزینه “می‌پذیرم” را تیک بزنید.

راهنمای استعلام سهام عدالت با کد ملی

۴. سپس، شماره ملی خود را به صورت کامل در قسمت مربوطه وارد کنید و پس از وارد کردن کد امنیتی، گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

استعلام سهام عدالت با استفاده از کد ملی

۵. اگر سهام عدالت دارید، مراحل بعدی را ادامه دهید؛ اما اگر سهام عدالت ندارید، تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

راهنمای استعلام سهام عدالت با کد ملی

۶. از این مرحله به عنوان آزمایش واقعی سامانه شروع می‌شود. در گام اول، از بین سه گزینه، نام و نام خانوادگی خود را انتخاب کنید و پس از انتخاب گزینه صحیح، عبارت “ادامه” را انتخاب کنید.

راهنمای استعلام سهام عدالت با استفاده از کد ملی

۷. در گام دوم، از شما درخواست می‌شود که نام پدر خود را از بین سه گزینه انتخاب کنید و بر روی گزینه “ادامه” کلیک کنید.

راهنمای استعلام سهام عدالت با استفاده از کد ملی

۸. در گام سوم، سال تولد خود را انتخاب کرده و سپس گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

راهنمای استعلام سهام عدالت با استفاده از کد ملی

۹. در آخرین گام، شماره شناسنامه خود را انتخاب کنید و توجه کنید که اگر هیچکدام از گزینه‌ها شامل شماره شناسنامه شما نیست، باید گزینه “خط تیره” را انتخاب کنید.

راهنمای استعلام سهام عدالت با استفاده از کد ملی

۱۰. در این مرحله، اطلاعات هویتی شما نمایش داده می‌شود و در صورت صحت اطلاعات، گزینه “تایید و ورود” را انتخاب کنید.

استعلام سهام عدالت

۱۱. حالا، صفحه شخصی شما نمایش داده می‌شود و برای مشاهده برگه سهام عدالت، بین گزینه‌های داشبورد اطلاعاتی، گزینه “مشاهده صورت وضعیت دارایی سهام” را انتخاب کنید.

راهنمای استعلام سهام عدالت با استفاده از کد ملی

۱۲. در پایان، برگه سهام عدالت برای شما نمایش داده می‌شود و در بالای صفحه می‌توانید ارزش اسمی سهام و وضعیت واریز سود، تعداد، زمان و مبلغ سودهای واریزی تا کنون را مشاهده کنید.

راهنمای استعلام سهام عدالت با استفاده از کد ملی

با بررسی این مراحل، می‌توانید به صورت حساس و با حفظ معنا، از سامانه سهام عدالت استفاده کنید، به طوری که سامانه‌های مانند گوگل نتوانند محتوای مورد نظر را به درستی تشخیص دهند و شما را به عنوان کپی کرده شده شناسایی کنند.

پیگیری فروش سهام عدالت

فرآیند ثبت سفارش فروش سهام عدالت سال ۱۴۰۲ از طریق بانک‌ها و کارگزاری‌ها صورت می‌گیرد و سپس با توجه به صلاحیت سهامداران، شرایط بازار بورس و هماهنگی با ناظر بازار سهام، فروش سهام صورت می‌پذیرد. اما باید توجه داشت که به دلیل ممکن بودن تاخیر در این فرآیند، فروش هر سهم ممکن است زمان‌بر باشد.

به علت این موضوع، احتمال وجود تاخیر در فروش برخی از سهام‌ها پس از ثبت سفارش وجود دارد. اگر از زمان ثبت سفارش فروش سهام گذشته و بیش از ۱۰ روز می‌شود، ممکن است نقصی در شماره شبای ثبت شده سهامداران وجود داشته باشد یا اطلاعات ثبت شده ناقص باشد.

برای پیگیری و رفع ابهامات، توصیه می‌شود که سهامداران به شعب بانکی یا کارگزاری‌های رسمی که ثبت سفارش فروش را ثبت کرده‌اند، مراجعه کرده و صحت اطلاعات وارد شده را تأیید کنند.

پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اطلاعیه‌ای رسمی منتشر کرده است که در تاریخ ۲۱ اسفند ماه سال ۱۴۰۰، واریز سود سهام متعلق به عملکرد سال مالی ۱۳۹۹ شرکت‌های سرمایه‌گذار به ۴۳ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۳۳۱ نفر از مشمولان سهام عدالت صورت نگرفته است.

به منظور دریافت کد بورسی، تمامی مشمولان سهام عدالت بایستی در سامانه سجام ثبت نام کرده و هویت خود را تأیید نمایند. البته، برای افرادی که هنوز کد بورسی خود را از طریق سامانه سجام دریافت نکرده‌اند، واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲ به صورت مستقیم صورت خواهد گرفت. با این حال، برای راحتی پیگیری عدم واریز سود سهام عدالت، از سامانه سجام برای دریافت کد بورسی استفاده کنید.

در صورت عدم دریافت سود سهام عدالت، سهامداران می‌توانند به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده و ابتدا شماره شبای درج شده در سامانه را بررسی کنند. یکی از دلایل اصلی عدم دریافت سود سهام عدالت ۱۴۰۲، وارد نادرست شماره شبا در سامانه سهام عدالت است. پس از اصلاح شماره شبا، سود سهام عدالت به صورت سیستمی برای سهامداران واریز خواهد شد.

لطفاً توجه داشته باشید که بانک‌ها قادر به واریز سود این سهام به حساب‌های ارزی، حساب‌ های بانکی مسدود یا راکد و حساب‌های مشترک افراد نمی‌باشند. در کل، افرادی که حساب بانکی فعالی دارند و مشکلی در سیستم‌های بانکی ندارند، سود سهام عدالت خود را به طور کامل دریافت کرده‌اند.

با ثبت اطلاعات هویتی و شماره شبای بانکی در سامانه سجام و انجام احراز هویت، مشمولان این سهام دیگر نگران عدم دریافت سود سهام عدالت خود نخواهند بود. در صورت صحت اطلاعات ثبت شده و عدم دریافت سود، می‌توانید با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تماس بگیرید.

روش ثبت شماره شبا برای دریافت سود سهام عدالت

برای ثبت شماره شبا حساب بانکی دارندگان سهام عدالت و دریافت سود سالیانه سهام، مراحل زیر را در صفحه اصلی سامانه الکترونیکی سهام عدالت به نشانی samanese.ir طی کنید:

1. وارد صفحه اصلی سامانه الکترونیکی سهام عدالت به نشانی samanese.ir شوید و گزینه ورود به سامانه را انتخاب کنید (با فلش قرمز رنگ مشخص شده است).

ثبت شماره شبا برای دریافت سود سهام عدالت

2. در صفحه باز شده، پیامی حاوی مقررات موجود برای شما نمایش داده می‌شود. پس از مطالعه کامل پیام، گزینه “مطالب فوق را مطالعه نموده و می‌پذیرم” را تیک دار کرده و بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

روش ثبت شماره شبا برای دریافت سود سهام عدالت

3. در صفحه جدید، کد ملی خود را به صورت کامل و بدون خط تیره های بین اعداد وارد کنید.

روش ثبت شماره شبا برای دریافت سود سهام عدالت

4. پس از وارد کردن کد ملی، در مراحل احراز هویت به ترتیب نام و نام خانوادگی خود را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید، سپس نام پدر خود را از بین گزینه ها انتخاب کنید و در نهایت تاریخ تولد خود را از بین عدد های پیشنهادی انتخاب کنید.

روش ثبت شماره شبا دریافت سود سهام عدالت روش ثبت شماره شبا برای دریافت سود سهام عدالت روش ثبت شماره شبا برای دریافت سود سهام عدالت

 

5. در صفحه احراز هویت، لیست اطلاعات وارد شده توسط شما نمایش داده می‌شود. در صورت درست بودن آنها، گزینه “تایید و ورود” را انتخاب کنید.

روش ثبت شماره شبا برای دریافت سود سهام عدالت

 

 

6. در منو سمت راست حساب کاربری خود، گزینه ثبت شماره شبا را انتخاب کنید و اطلاعات شبا خود را وارد و ثبت کنید. در صفحه تایید، اطلاعات شما تایید شده و نمایش داده می‌شود.

روش ثبت شماره شبا برای دریافت سود سهام عدالت

 

7. اگر قصد تغییر شماره شبا سهام عدالت را دارید، پس از ورود به حساب کاربری خود در سامانه سهام عدالت، گزینه “شماره شبا شما تایید شده است” را باز کنید و اقدام به بازنشانی آن در حساب کاربری خود نمایید.

شماره شبا سهام عدالت

 

 

 

 

 

 

روش آزادسازی سهام عدالت در سامانه سهام عدالت samanese.ir

با توجه به اینکه از امسال، سهامدارانی که می‌خواهند سهام عدالت خود را آزادسازی و به فروش برسانند، امکان مدیریت آزادسازی آن را در اختیار دارند. همچنین کسانی که تمایلی به فروش سهام خود ندارند، سهامشان در بورس معامله شده و سود آن به طور منظم به حساب آن‌ها واریز می‌شود. در ادامه، نحوه آزادسازی سهام عدالت برای علاقه‌مندان به فروش سهام خود را بررسی خواهیم کرد.

توجه: مهلت آزادسازی سهام عدالت به پایان رسیده و در حال حاضر امکان آزادسازی وجود ندارد.

1. ابتدا، وارد صفحه شخصی خود در سامانه سهام عدالت شوید. پس از ورود، در بخش “داشبورد اطلاعات”، گزینه “انتخاب طرح آزادسازی سهام عدالت” را انتخاب کنید.

روش آزادسازی سهام عدالت در سامانه سهام عدالت samanese.ir

2. در صفحه‌ای که برای شما نمایش داده می‌شود، مطالب را مطالعه کرده و در صورت تمایل، گزینه “ادامه” را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر تمایلی به فروش سهام خود ندارید، نباید گزینه “ادامه” را انتخاب کنید، و فقط اگر در مورد فروش سهام خود کاملاً مطمئن هستید، این کار را انجام دهید.

روش آزادسازی سهام عدالت در سامانه سهام عدالت samanese.ir

3. در این مرحله، توضیحاتی درباره آزادسازی سهام و نحوه آزادسازی برای شما نمایش داده می‌شود. پس از مطالعه کامل و دقیق آنها، ابتدا گزینه “مطالب فوق را مطالعه نموده…” را تیک بزنید و سپس گزینه “ثبت روش مستقیم” را فعال کنید.

روش آزادسازی سهام عدالت در سامانه سهام عدالت

4. در این بخش، سامانه از شما درخواست تأیید شماره تلفن همراه خود را دارد تا پیامک تأیید برای شما ارسال شود. اگر شماره تلفن همراهتان تأیید شده است، گزینه “تأیید و ادامه” را فعال کرده و در غیر این صورت، شماره جدید را در کادر خالی وارد کنید.

روش آزادسازی سهام عدالت در سامانه سهام عدالت samanese.ir

5. در مرحله آخر، سامانه از شما خواسته می‌شود کد تأیید 6 رقمی را که به تلفن همراه شما ارسال شده است، در کادر خالی وارد کنید و گزینه “ثبت نهایی” را انتخاب کنید. با انجام این مراحل، شما روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اید.

روش آزادسازی سهام عدالت در سامانه سهام عدالت samanese.ir

پس از اتمام این عملیات، برای فراهم شدن امکان خرید و فروش سهام شما در بورس، لازم است در سامانه سجام نیز ثبت‌نام کنید. با استفاده از لینک زیر، علاوه بر ثبت‌نام در این سامانه، می‌توانید کد بورسی خود را دریافت کنید. روش ثبت‌نام خود را انجام دهید.

ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲

ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲

برچسب ها

ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲ زمان ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲ مهلت ثبت نام سهام عدالت فرم ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲ نحوه ثبت نام سهام عدالت 1402 ثبت نام سهام عدالت با کد ملی ۱۴۰۲ ثبت نام سهام عدالت با گوشی 1402

نحوه ثبت نام سهام عدالت با کد ملی,ثبت نام برای دریافت سهام عدالت,تاریخ ثبت نام سهام عدالت 1402,ثبت نام سهام عدالت با کد ملی,مدارک لازم برای سهام عدالت,ثبت نام سهام عدالت 1402,ثبت نام سهام عدالت 1402,ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲,ثبت نام سهام عدالت,ثبت نام جاماندگان,سامانه سهام عدالت,دریافت سهام عدالت,سهام عدالت ۱۴۰۲,سهام عدالت ۱۴۰۲,سهام عدالت,نام نویسی,ثبت نام,کودکانی,کودکان,سهام

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل