تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سایت سماوات حوزه علمیه

📚 خلاصه ای از مقاله سایت سماوات حوزه علمیه:

سایت سماوات حوزه علمیه

در این مقاله سایت سماوات حوزه علمیه samavat.ismc.ir، نحوه ورود به سایت سماوات حوزه علمیه و امکانات سایت سماوات حوزه علمیه samavat.ismc.ir توضیح داده شده است

سایت سماوات حوزه علمیه

سایت سماوات حوزه علمیه

یکی از وظایف بسیار مهم حوزه‌های علمیه، انتشار و گسترش دین اسلام است. به همین دلیل، دانشجویان موظف هستند در طول دوره‌های آموزشی خود، به شکل‌های کوتاه مدتی به مناطق مختلف اعزام شوند تا تخصص و تسلط لازم برای انجام این وظیفه را کسب کنند. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و گسترش به‌کارگیری اینترنت، سامانه سماوات به‌منظور مدیریت اعزام دانشجویان و مبلغین دین طراحی شد تا امور اداری و گزارش‌دهی برای این افراد را ساده‌تر نماید. اما سامانه سماوات کاربردهای بیشتری نیز دارد که در ادامه به طرح آنها خواهیم پرداخت.

سامانه سماوات حوزه علمیه، یکی از سیستم‌هایی است که با هدف ارائه خدمات به دانشجویان حوزه‌های علمیه کشور فعالیت می‌کند. این سامانه از دیگر سامانه‌ها با اهداف حوزه‌های علمیه به دلیل نوع کاربردهای خاص خود متفاوت است. سامانه سماوات حوزه علمیه برای کاربردهای مختلف در زمینه‌های فرهنگی و تبلیغی حوزه‌های علمیه راه‌اندازی شده است.

سایت سماوات حوزه علمیه

با توجه به اهمیت فراوان سامانه سماوات حوزه علمیه برای مبلغان، در این نوشتار ما قصد داریم این سامانه را معرفی کنیم و به‌طور دقیق‌تر جزئیات نحوه ورود به سامانه و ثبت‌نام در وب‌سایت samavat.ismc.ir و نیز گزارش‌دهی ماهانه را برای شما شرح دهیم.

معرفی سامانه برنامه ریزی اطلاعاتی و ارتباطات تبلیغی حوزه علمیه: سماوات

حوزه علمیه همواره برای بهبود فرآیندهای اداری و آموزشی طلبه‌ها از سایت‌ها و سامانه‌های مختلفی بهره می‌برد، که بین آنها سامانه “نجاح” جهت انتخاب واحد و “سخا” جهت امور اداری از جمله معتبرترین‌ها محسوب می‌شوند.

یکی دیگر از درگاه‌های اینترنتی حوزه علمیه، سامانه “سماوات” می‌باشد که نام آن از عبارت “سامانه مدیریت اطلاعات و ارتباطات تبلیغی” گرفته شده است. این سامانه به طور اصطلاحی، برای مدیریت و ساماندهی امور مرتبط با تبلیغات عمل می‌کند، از جمله تشکیل پرونده، تعیین نوع اعزام و ثبت گزارش‌های ماهانه. البته سامانه مذکور برای موارد زیر نیز استفاده می‌شود:

 • تسهیل و پیگیری امور مربوط به تاسیس حوزه‌های علمیه
 • تایید صلاحیت و رتبه‌بندی تبلیغی و علمی طلاب
 • بارگذاری آموزش‌های تبلیغی
 • ارائه پاسخ به شبهات و سوالات مختلف
 • تربیت امام جماعت و امام جمعه

با ورود به سامانه و استفاده از نام کاربری و رمز عبور مخصوص خود، با بخش‌های مختلف زیر روبرو می‌شوید. از این بخش‌ها متناسب با نیازهای خود می‌توانید بخش مورد نظر را انتخاب کرده و به‌آسانی امور مربوطه را پیگیری نمایید:

 1. کارتابل
 2. پذیرش
 3. گزارش‌های ماهانه
 4. سوابق تحصیلی
 5. اخبار و اطلاعیه‌ها
 6. تغییر رمز سامانه
 7. گزارش حین تحصیل
 8. درخواست مشاوره

آموزش مراحل ثبت نام در سامانه سماوات حوزه علمیه samavat.ismc.ir

همانطور که پیش‌تر بیان شد، یکی از وظایف حیاتی طلاب، ترویج اصول دینی و رفع ابهامات میان افراد جامعه است، که در سامانه سماوات به‌صورت آنلاین ثبت خواهد شد. بنابراین اهمیت ویژه‌ای دارد که با انجام مراحل ثبت‌نام، بتوانید در این سامانه فرآیندهای مرتبط را پیگیری نمایید.

برای ثبت نام در سامانه سماوات، مراحل زیر را دنبال نمایید:

1. ابتدا به وب‌سایت hejrat.ismc.ir مراجعه کنید و گزینه “تشکیل پرونده تبلیغی و ویرایش پرونده” را فعال کنید و سپس بر روی “ورود” کلیک کنید.

آموزش مراحل ثبت نام در سامانه سماوات حوزه علمیه

2. در مرحله بعد، شماره ملی، شماره مرکز مدیریت و کد امنیتی را وارد کنید و بر روی “ورود” کلیک کنید.

مراحل ثبت نام در سامانه سماوات حوزه علمیه

3. اگر اطلاعات وارد شده صحیح باشد، فرمی برای شما نمایش داده می‌شود. در این فرم، مشخصات خود را به‌طور کامل و دقیق وارد کنید و سپس مراحل عضویت را با انتخاب کلید “تایید و ادامه” تکمیل کنید.

4. در این مرحله، شماره پرونده به‌عنوان نام کاربری برای شما نمایش داده می‌شود. رمز عبور مناسب را انتخاب و تکرار کنید و پس از فشردن “تایید و ادامه”، مراحل عضویت را به پایان برسانید.

توصیه می‌شود مراحل ثبت نام را با دقت و صحیحی انجام دهید تا از خدشه دار شدن حساب کاربری خود در سامانه جلوگیری شود. با انجام موفقیت‌آمیز مراحل ثبت نام، اکنون می‌توانید از امکانات و خدمات سامانه سماوات حوزه علمیه بهره‌مند شوید.

آموزش نحوه ورود به سامانه سماوات حوزه علمیه

بعد از انجام مراحل ثبت‌نام در سامانه سماوات طرح هجرت، اکنون می‌توانید با استفاده از راهنمای تصویری زیر، به حساب کاربری خود وارد شوید و از خدمات این سامانه بهره‌مند شوید.

1. ابتدا به سایت هجرت به آدرس hejrat.ismc.ir مراجعه کنید و گزینه “ورود به سماوات” را انتخاب و سپس “ورود” را فشار دهید.

آموزش نحوه ورود به سامانه سماوات حوزه علمیه

2. در این صفحه، خدمت مورد نظر خود را انتخاب کنید و مجدداً “ورود” را بزنید.

نحوه ورود به سامانه سماوات حوزه علمیه

3. سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کرده و بر روی “ورود” کلیک کنید تا در نهایت به سامانه وارد شوید.

samavat.ismc

با ورود موفق به سامانه سماوات، می‌توانید از امکانات و خدمات این سایت بهره‌مند شده و مراحل مختلف مرتبط با حوزه علمیه را به‌آسانی پیگیری کنید.

توصیه می‌شود کلمه عبور و نام کاربری خود را با دقت و امانت از دسترس دیگران محافظت کنید تا از امنیت حساب کاربری خود اطمینان حاصل شود. با انجام موفقیت‌آمیز مراحل ورود، اکنون می‌توانید از امکانات سامانه سماوات حوزه علمیه بهره‌مند شوید.

راهنمای تشکیل پرونده در سامانه سماوات

برای تکمیل اطلاعات خود در سامانه سماوات، ابتدا لازم است به مصاحبه‌ای شرکت کنید و در صورت کسب نمره قبولی، با وارد شدن به بخش “کارتابل”، پرونده خود را تکمیل نمایید.

 • 1. ابتدا وارد پروفایل شخصی خود شوید.
 • 2. بر روی گزینه “پذیرش” کلیک کنید.
 • 3. نوع اعزام خود را از منوی کشویی انتخاب کنید و در صورت نیاز، توضیحات مربوطه را درج کنید. سپس کلید “تایید و ادامه” را بزنید.
 • 4. مشخصات خواسته‌شده را وارد کنید و دوباره بر روی دکمه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.
 • 5. متناسب با شهر انتخابی‌تان، لیستی از زمان‌ها نمایش داده می‌شود که می‌توانید از میان آن‌ها زمان مدنظرتان را انتخاب کنید.

 

راهنمای تکمیل اطلاعات پرونده سماوات

در صورتی که موفق به کسب نتایج قابل قبول در مرحله مصاحبه شوید، پیام مربوط به تکمیل پرونده در بخش “کارتابل” برای شما نمایش داده می‌شود. از طریق این پیام، می‌توانید اطلاعات تکمیلی مرتبط با اعزام خود را ثبت کنید.

 • 1. وارد سامانه شوید.
 • 2. گزینه فعال “کارتابل” را انتخاب کنید.
 • 3. روی گزینه “مشاهده” کلیک کنید.
 • 4. مدارک مورد نیاز را تکمیل و اطلاعات خواسته‌شده را وارد کنید، سپس کلید “تایید و ادامه” را بزنید.
 • 5. سوابق تحصیلی خود را تکمیل و دوباره بر روی “تایید و ادامه” کلیک کنید.
 • 6. اطلاعات اساتید و معرفین خود را وارد کنید و مجدداً بر روی “تایید و ادامه” کلیک کنید.
 • 7. نهایتاً، منطقه مورد نظر برای اعزام را انتخاب کرده و پرونده خود را ثبت نمایید.

توصیه می‌شود هنگام تکمیل پرونده، اطلاعات و مدارک خود را با دقت و کاملی وارد کنید تا از صحت و صلاحیت آنها اطمینان حاصل شود و همچنین از امنیت حساب کاربری‌تان اطمینان حاصل کنید.

سایت سماوات حوزه علمیه

سایت سماوات حوزه علمیه

برچسب ها

سایت سماوات نحوه ورود به سایت سماوات حوزه علمیه امکانات سامانه سماوات حوزه علمیه سایت سماوات حوزه علمیه سایت samavat.ismc.ir نحوه ثبت نام در samavat.ismc.ir

سایت سماوات , نحوه ورود به سایت سماوات حوزه علمیه , امکانات سامانه سماوات حوزه علمیه , سایت سماوات حوزه علمیه , سایت samavat.ismc.ir , نحوه ثبت نام در samavat.ismc.ir

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

سایت سماوات حوزه علمیه

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل