تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت چک صیادی بانک صادرات – راهنمای ثبت استعلام و تایید چک

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت چک صیادی بانک صادرات – راهنمای ثبت استعلام و تایید چک:

ثبت چک صیادی بانک صادرات

توضیحات جامع درباره سامانه صیاد بانک صادرات مانند نحوه دانلود پیچک صادرات و نصب برنامه ثبت، استعلام و تایید و انتقال چک در سامانه صیاد بانک صادرات به صورت تصویری بیان شده است.

ثبت چک صیادی بانک صادرات – راهنمای ثبت استعلام و تایید چک

ثبت چک صیادی بانک صادرات – راهنمای ثبت استعلام و تایید چک

سامانه جدید بانک صادرات با نام “سیستم همیار بانک صادرات و برنامه ثبت چک در این سیستم” برای ثبت و تایید چک‌ها در بانک صادرات ایجاد شده است. این سامانه به دارندگان چک‌ها و افرادی که چک‌ها را دریافت می‌کنند، ضرورت آشنایی با روش کار با آن را الزامی می‌کند. در سال‌های اخیر، قوانین جدیدی برای افزایش امنیت چک‌های بانکی و جلوگیری از تقلب و کلاهبرداری در این زمینه تصویب شده است. طبق این قوانین، تمام افراد دارنده چک بانکی موظفند در سیستم همیار ثبت نام کرده و چک‌های خود را در این سامانه ثبت کنند.

? بانک صادرات، همچنین مشمول این قوانین است و به منظور ارائه خدمات بهتر به مشتریان، سیستم همیار بانک صادرات را راه‌اندازی کرده است. این سامانه به مشتریان این بانک امکان می‌دهد تا به راحتی امور مربوط به چک‌های خود را از طریق آن انجام دهند.

? برای ورود مستقیم به نسخه تحت وب اپلیکیشن بانک صادرات کلیک کنید.

 

ثبت چک صیادی بانک صادرات

? یکی از ویژگی‌های مهم در چک‌های جدید بانک صادرات و سایر بانک‌ها، وجود یک شناسه یکتا با ۱۶ رقم در بالای چک‌ها است. این شناسه در استفاده از برنامه ثبت چک در سیستم همیار بانک صادرات که در ادامه توضیح داده خواهد شد، الزامی است. برای انجام هرگونه عملیات ثبت، تایید و انتقال چک از طریق سیستم همیار بانک صادرات، نیاز به این شناسه دارید. همچنین، امور مربوط به چک‌های بانک صادرات همراه با مجموعه‌ای از الزامات قانونی است که باید به آن‌ها توجه کنید.

? این شامل ممنوعیت صدور چک جدید برای افرادی است که چک برگشتی دارند و عدم امکان صدور چک به نام حامل است. همچنین ثبت نام چک در سیستم همیار و عدم انتقال چک به جای پشت نویسی آن نیز از جمله این الزامات است. در ادامه به طور کامل‌تر با سیستم همیار بانک صادرات و روش نصب آن آشنا خواهیم شد.

معرفی سامانه صیاد بانک صادرات

? با توجه به قانون جدید بانک مرکزی درباره چک، این الزام وجود دارد که تمامی چک‌های بنفش رنگ بانک‌ها در یک سامانه به نام “پلتفرم پیچک” ثبت شوند. به عبارت دیگر، ثبت چک‌های صادره در سامانه برای فرد صادرکننده چک الزامی است و فرد دریافت‌کننده نیز باید اطلاعات چک دریافتی خود را از طریق سامانه صیاد تایید کند.

? یکی از روش‌های استفاده از سامانه صیاد، استفاده از سامانه‌های خاص بانک‌ها برای ورود به سامانه صیاد است. بنابراین، افرادی که چک‌های بنفش رنگ جدیدی که توسط بانک صادرات صادر شده‌اند را دارند، می‌توانند وارد سامانه پلتفرم بانک صادرات شوند و مراحل ثبت و تایید چک را از طریق این سامانه انجام دهند.

? در سامانه صیاد بانک صادرات، امکان انتقال چک‌های صادره نیز وجود دارد. لازم به ذکر است که استفاده از وبسایت پیچک تنها برای افرادی امکان‌پذیر است که اولا چک‌های صادره بانک صادرات را دارند و دوما نام کاربری و رمز عبور خود را برای استفاده از خدمات الکترونیکی دریافت کرده‌اند.

راهنمای ورود به سامانه “صیاد” بانک صادرات

اکنون که با اهمیت سامانه “صیاد” بانک صادرات آشنا شده‌ایم، می‌خواهیم راه‌های دسترسی به این سامانه را بررسی کنیم. هدف ما در واقع یافتن ابزارهای قابل استفاده برای ثبت، تأیید یا انتقال چک‌های بانک صادرات است. برای این منظور، چندین روش مختلف وجود دارد که با استفاده از هر کدام می‌توانید به راحتی امور مربوط به چک‌های صیاد خود را انجام دهید. در ادامه، این روش‌ها را برای دستیابی به سامانه “صیاد” بیان خواهیم کرد و همچنین نحوه نصب سامانه “صیاد” بانک صادرات را آموزش خواهیم داد، تا شما عزیزان در این زمینه هیچگونه مشکلی نداشته باشید. راه‌های دسترسی به این سامانه به طور کلی شامل موارد زیر است:

? 1- برنامه همراه بانک صادرات: می‌توان گفت که اولین و آسان‌ترین راه برای انجام امور مربوط به چک‌های صیادی، داشتن یک برنامه ثبت چک در سامانه “صیاد” بانک صادرات بر روی گوشی موبایلتان است. با این برنامه، شما هر زمان که بخواهید، به راحتی می‌توانید چک خود را در این سامانه ثبت یا تأیید کنید. این برنامه می‌تواند همراه بانکهای مختلفی باشد که به راحتی بر روی موبایل شما نصب می‌شوند. بنابراین افرادی که این برنامه‌ها را از قبل نصب کرده‌اند، می‌توانند برای ثبت چک‌های خود در سامانه “صیاد” بانک صادرات اقدام کنند. اما اگر این برنامه‌ها را ندارید یا تمایل به استفاده از آن‌ها ندارید، راه‌های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

? 2- نسخه وب سامانه همراه بانک: کارایی این روش نیز برای انجام امور مربوط به چک‌ها در سامانه “صیاد” بانک صادرات مشابه برنامه همراه بانک است. اما این نسخه، امکان استفاده از طریق ویندوز را نیز فراهم می‌کند. برای استفاده از این روش، باید از طریق سایت www.bsi.ir به دانلود و ثبت‌نام در آن اقدام کنید.

سامانه ثبت چک صیادی بانک صادرات

? 3- سامانه اینترنتی بانک: یکی از روش‌های استفاده از سامانه صیاد بانک صادرات، استفاده از سامانه اینترنتی بانک است. برای استفاده از این روش، می‌توانید به نشانی اینترنتی https://bib.bsi.ir مراجعه کنید. برای فعال سازی این روش، لازم است اقدامات مربوطه را از طریق بانک صادرات انجام دهید.

برای ورود مستقیم به سامانه صیاد اینترنت بانک صادرات کلیک کنید.

سامانه صیاد بانک صادرات

? 4- نرم‌افزار صاپ: نرم‌افزار صاپ نیز می‌تواند به عنوان یک برنامه ثبت چک در سامانه صیاد بانک صادرات مورد استفاده قرار گیرد. این نرم‌افزار امکان ثبت چک‌ها را از طریق بخش خدمات چک خود فراهم می‌کند. برای دانلود و نصب این نرم‌افزار، می‌توانید به سایت بانک صادرات به نشانی www.bsi.ir مراجعه کنید.

نحوه ثبت چک صیادی بانک صادرات

? 5- برنامه‌های معتبر حوزه پرداخت: برنامه‌های معتبر در حوزه پرداخت، مانند آپ، نیز می‌توانند به عنوان راه دیگری برای استفاده از سامانه صیاد بانک صادرات مورد استفاده قرار گیرند. نام این برنامه‌ها در سامانه شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) که در آدرس اینترنتی www.shaparak.ir قابل دسترسی است، موجود است. با مراجعه به این سامانه، می‌توانید هر یک از این برنامه‌ها را دانلود و نصب کنید.

? 6- مراجعه حضوری به شعبه‌های بانک صادرات: روش دیگری که با سایر روش‌های دسترسی به سامانه صیاد بانک صادرات متفاوت است، مراجعه حضوری به شعبه‌های بانک صادرات است. در صورتی که به دلایلی از روش‌های غیر حضوری قادر به استفاده از سامانه صیاد نیستید، می‌توانید با مراجعه به یکی از شعب بانک صادرات این کار را انجام دهید. با این حال، توجه داشته باشید که برای انجام این کار باید به بانکی که دسته چک خود را صادر کرده یا حساب در آن بانک دارید، مراجعه کنید.

راهنمای ثبت چک در سامانه صیادی بانک صادرات

بانک صادرات برای استفاده از خدمات مرتبط با چک‌های صیادی و سایر خدمات مرتبط، سایت eb.bsi.ir را ایجاد کرده است. کاربران می‌توانند با مراجعه به این سایت، از طریق سامانه، خدماتی مانند ثبت چک، تایید و انتقال آن را در سامانه بهره‌مند شوند. در ادامه نحوه ثبت چک‌ها در سامانه eb.bsi.ir بانک صادرات را شرح می‌دهیم:

? ابتدا کاربران باید به صفحه اصلی سامانه چک صیادی بانک صادرات ایران به آدرس https://eb.bsi.ir مراجعه کنند و اطلاعات خود را در صفحه باز شده وارد کنند.

? پس از ورود، بر روی دکمه آبی رنگ که در صفحه وجود دارد و نوشته “ورود به سامانه” کلیک کنند.

? پس از ورود به حساب کاربری و بررسی اطلاعات وارد شده، برای ثبت چک در سامانه صیاد، گزینه مربوط به خدمات بانک صادرات را لمس کنند.

? در میان گزینه‌های موجود، بر روی گزینه “ثبت” ضربه بزنند.

چک صیادی

? شناسه 16 رقمی بالای چک را در کادر مشخص شده وارد کنند و سپس گزینه “تایید و ادامه” را بزنند.

? در صفحه جدید، اطلاعات مربوط به چک مانند تاریخ سررسید چک و مبلغ چک را با دقت وارد کنند.

چک صیادی بانک صادرات

? پس از آن، در بین گزینه ها گزینه “تایید و ادامه” را بزنند.

? اطلاعات گیرنده چک را به دقت و کامل درج کنند و در صفحه باز شده، توضیحات لازم در مورد چک را نیز وارد کنند.

? سپس در بین گزینه ها گزینه “ادامه” را بزنند.

? در این مرحله، اطلاعات ثبت شده را پیش‌نمایش می‌دهند و در صورت تأیید، بر روی گزینه “تایید و صدور چک” ضربه بزنند. در صورت نیاز به اصلاح، به مراحل قبلی بازگشته و اطلاعات را اصلاح کنند.

استعلام و تایید چک در سامانه صیاد بانک صادرات

با توجه به قانون جدید چک، اشخاصی که چک‌های صیادی بانک صادرات را دریافت می‌کنند، موظفند اطلاعات چک دریافتی خود را در سامانه پیچک بانک صادرات تایید کنند. تایید چک در سامانه بانک صادرات از طریق برنامه همراه بانک و سامانه همراه بانک صادرات به صورت آنلاین انجام می‌شود.

بنابراین، افرادی که قصد تایید چک در سایت پیچک بانک صادرات را دارند، می‌توانند از طریق هر یک از روش‌های ذکر شده در مقاله، به سامانه صیاد وارد شده و مراحل تایید چک را از طریق این سامانه انجام دهند.

انتقال چک در سامانه صیاد بانک صادرات

یکی از خدمات سامانه پیچک بانک صادرات، انتقال چک‌های صیادی است. افرادی که قصد انتقال چک‌های صیادی بنفش رنگ بانک صادرات را دارند، بایستی ابتدا از طریق سایت همراه بانک صادرات یا از طریق برنامه همراه بانک صادرات وارد سامانه صیاد بانک صادرات شوند و سپس مراحل مربوط به انتقال چک‌های صیادی را از طریق سامانه eb.bsi.ir انجام دهند.

دریافت نرم‌افزار سامانه صیاد بانک صادرات

? با توجه به اهمیت بسیار زیاد ثبت، انتقال و تایید چک‌های صیادی از طریق سامانه‌های صیاد مختلف، تمامی بانک‌های کشور برای ارائه خدمات به مشتریان خود، برنامه‌های سامانه پیچک را راه‌اندازی کرده‌اند. بانک صادرات نیز برای ارائه خدمات سامانه پیچک به مشتریان خود، برنامه سامانه صیاد بانک صادرات را راه‌اندازی کرده است.

? برنامه سامانه صیاد بانک صادرات، همان نرم‌افزار همراه بانک صادرات می‌باشد. در حال حاضر این برنامه برای نسخه سیستم عامل اندروید و نسخه سیستم عامل iOS قابل دانلود است. برای استفاده از برنامه همراه بانک، باید حتماً دارای نام کاربری و رمز عبور برای ورود به این سامانه باشید. اگر هنوز نام کاربری و رمز عبور خود را برای ورود به سامانه پیچک دریافت نکرده‌اید، کافیست به یکی از شعب بانک صادرات مراجعه کنید و مراحل فعالسازی برنامه همراه بانک صادرات را انجام دهید.

? برای دانلود برنامه سامانه صیاد بانک صادرات، می‌توانید بسته به نسخه سیستم عامل گوشی تلفن همراه خود، بر روی یکی از لینک‌های قرار داده شده در سامانه، کلیک کنید و مراحل مربوط به دانلود و نصب برنامه را انجام دهید.

? برای دانلود مستقیم نرم افزار نسخه اندروید برنامه صیاد بانک صادرات از خود سایت بانک صادرات کلیک کنید.

توضیح درباره چک صیادی بانک صادرات ایران

? بانک صادرات ایران، یکی از بانک‌های پیشکسوت کشور، تلاش می‌کند تا خدمات بهتر و گسترده‌تری را به مشتریان خود ارائه دهد. مشابه سایر بانک‌ها، این بانک نیز خدمات الکترونیکی را برای راحتی مشتریانش فراهم کرده است. با توجه به اینکه در حال حاضر بسیاری از افراد به دنبال ثبت و تایید چک‌های صیادی هستند، بانک صادرات به عنوان یکی از بزرگترین بانک‌های کشور، خدمات اینترنتی چک‌های صیادی را برای مشترکان خود فراهم کرده است.

? در حال حاضر، کاربران بانک صادرات می‌توانند برای ثبت چک صیادی بانک صادرات به سامانه پیچک به آدرس اینترنتی “eb.bsi.ir” یا نرم‌افزار چک صیادی آن مراجعه کنند.

? در نظر داشته باشید که چک‌های صیادی به رنگ بنفش هستند و مشترکان صادرکننده باید این چک‌های صیادی را در سامانه ثبت کنند. دریافت کنندگان چک نیز بعد از مطالعه باید اطلاعات موجود در آن را تایید کنند. در حال حاضر، استفاده از چک‌های صیادی تنها برای کاربرانی مجاز است که دارای چک صیادی بانک صادرات هستند و رمز عبور و نام کاربری خود را دریافت کرده باشند. همچنین، داشتن یک حساب بانکی در بانک صادرات، یکی از شرایط ضروری برای استفاده از این خدمات الکترونیکی است.

? چک‌های صیادی بانک صادرات دارای یک کد شناسه 16 رقمی هستند که در چک‌های بانک‌های دیگر وجود ندارد. استفاده از این کد شناسه 16 رقمی برای انجام هرگونه فرآیند روی چک ضروری است. لذا به حفظ آن کوشش کنید.

? اطلاع رسانی مهم: نرم‌افزار چک صیادی بانک صادرات ایران در حال حاضر برای گوشی‌های اندروید و iOS در دسترس است. بنابراین، تمام کاربرانی که دستگاه‌های هوشمند دارند، می‌توانند با اتصال به اینترنت، این نرم‌افزارها را دانلود و استفاده کنند.

 

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی می توانید از خدمات مشاوره تلفنی سامانه ندای مشاور استفاده نمایید. همچنین برای دانلود این مطلب و ذخیره برای استفاده در دفعات بعد روی لینک دانلود مقاله کلیک نمایید.

ثبت چک صیادی بانک صادرات – راهنمای ثبت استعلام و تایید چک

ثبت چک صیادی بانک صادرات – راهنمای ثبت استعلام و تایید چک

برچسب ها

سامانه صیاد بانک صادرات نصب سامانه صیاد بانک صادرات سامانه صیاد پیچک صاردات برنامه ثبت چک در سامانه صیاد بانک صادرات ثبت چک در سامانه صیاد بانک صادرات

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت چک صیادی بانک صادرات – راهنمای ثبت استعلام و تایید چک

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل