تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام سرباز معلم 1402

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام سرباز معلم 1402:

ثبت نام سرباز معلم

در این مقاله در ابتدا جزئیات مربوط به ثبت نام سرباز معلمی ۱۴۰۲ ارائه و سپس زمان و نحوه ثبت درخواست برای مشمولان سرباز معلم 1402 بررسی شده است

ثبت نام سرباز معلم 1402

ثبت نام سرباز معلم 1402

هر سال، تعداد زیادی از افراد واجد شرایط برای انجام خدمت به عنوان سرباز معلم استخدام می‌شوند. اطلاعیه ثبت نام سرباز معلمی ۱۴۰۲ منتشر شده و افرادی که شرایط لازم را دارند، می‌توانند درخواست خود را در زمان مناسب ثبت کنند و پس از پذیرش، برای اعزام آماده شوند.

سرباز معلمی یکی از امور نظام وظیفه است که بسیار محبوبیت دارد و مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، افرادی که امریه آموزش و پرورش را دریافت می‌کنند، حقوق بیشتری نسبت به سایر سربازان دریافت می‌کنند. برای شرکت در سرباز معلمی، یک زمان معین وجود دارد و داوطلبان باید در آن زمان مشخص به ثبت نام خود بپردازند و پس از مطالعه شرایط ثبت نام، مراحل لازم را انجام دهند.

ثبت نام سرباز معلم

به طور ممکن، برخی از افراد درباره نحوه ثبت نام در سرباز معلمی ۱۴۰۲ سوال داشته و نمی‌دانند کی باید درخواست خود را ثبت کنند. به دلیل اهمیت بالای سرباز معلمی در آینده شرکت‌کنندگان، در این مقاله قصد داریم زمان ثبت نام و روند ثبت نام در سرباز معلمی را برای شما توضیح دهیم.

زمان ثبت نام سرباز معلمی ۱۴۰۲

بین شرایطی که برای دریافت سرباز معلمی در سال ۱۴۰۲ لازم است، می‌توان به تاریخ اعزام در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور اشاره کرد. به عبارت دیگر، مشمولان در این تاریخ‌ها برای انجام خدمت سرباز معلمی اعزام می‌شوند.

با توجه به بخشنامه سرباز معلمی، زمان ثبت نام ممکن است در بازه زمانی اواخر فروردین تا اوایل اردیبهشت ماه قرار گیرد. هرچند، مهلت ثبت نام در سرباز معلمی تقریباً یک هفته محدود می‌شود. افرادی که شرایط لازم برای دریافت سرباز معلمی را دارند، می‌توانند در زمان مشخص شده برای ثبت نام در این امریه اقدام نموده و پس از ثبت نام، منتظر پذیرش آن شوند.

فرایند جذب سرباز معلم برای سال ۱۴۰۲ آغاز شده و داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان و شرایط مورد نیاز، به سایت آموزش و پرورش هر استان مراجعه نمایند.

اشخاصی که مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد را دارند و برگه آماده به خدمتی بدون مهر غیبت با تاریخ اعزام در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور در اختیار دارند، پس از ارائه درخواست کتبی، مجاز به ثبت نام در سرباز معلمی می‌باشند.

به عنوان یک نکته، مهم است به یاد داشته باشید که سربازان معلم مانند سایر سربازان باید یک دوره آموزشی سربازی را به پایان برسانند. این دوره قبل از شروع سال تحصیلی سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. همچنین، مدت زمان خدمت سربازان معلم ۲۴ ماه است و هیچ کسری برای دریافت امریه آموزش و پرورش پذیرفته نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: تحصیل همزمان با خدمت سربازی

بیشتر بخوانید: ایست خدمت سربازی چیست

نحوه ثبت نام سرباز معلمی ۱۴۰۲

با دریافت هر نوع امریه، اطلاعاتی لازم است که قبل از هر اقدامی باید آن‌ها را در نظر بگیرید. در مورد دریافت امریه آموزش و پرورش و سرباز معلم شدن نیز باید بدانید که نحوه ثبت نام سرباز معلمی چگونه است.

قبل از هرگونه اقدام برای دریافت امریه آموزش و پرورش، شما باید در زمانی که فراخوان جذب سرباز معلم صادر می‌شود، اطلاعات لازم را درباره میزان ظرفیت پذیرش استان خود بدست آورید. هر استان رشته‌های خاصی را برای سرباز معلمی پذیرش می‌کند که قبل از ثبت نام باید درباره آن‌ها مطلع شوید. در هنگام انتشار دستور العمل شرایط سال ۱۴۰۲، لینک زیر به روز خواهد شد.

پس از به‌دست آوردن اطلاعات لازم درباره رشته و میزان ظرفیت مورد نیاز استان خود، می‌توانید برای آماده کردن مدارک مورد نیاز جهت طی کردن مراحل امریه سربازی اقدام کنید. در نظر داشته باشید که در سال ۱۴۰۲، فقط اشخاصی که دارای مدرک کارشناسی به بالا هستند، می‌توانند در طرح سرباز معلمی ثبت نام کنند.

یکی از شرایطی که می‌تواند شما را به سمت سرباز معلمی سوق دهد، عضویت فعال در بسیج است. اگر عضویت فعال در بسیج دارید، می‌توانید در مورد مدارک مورد نیاز بسیج اقدام کنید و آن‌ها را در زمان ثبت نام به مرکز مربوطه تحویل دهید.

اگر تمامی مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام امریه سرباز معلمی را آماده کرده‌اید، می‌توانید در زمان ثبت نام امریه سربازی که توسط سازمان آموزش و پرورش اعلام می‌شود، به یکی از اداره‌های آموزش و پرورش استان خودتان مراجعه کرده و مدارک لازم را به آن‌ها تحویل دهید. ثبت نام در امریه سرباز معلمی تنها به صورت حضوری انجام می‌شود و هیچ وب‌سایتی برای ثبت نام سرباز معلمان وجود ندارد.

اگر در ثبت نام اولیه مشکلاتی مانند مدرک تحصیلی وجود ندارد، به مراحل بعدی ثبت نام امریه سرباز معلمی خواهید رفت.

مراحل بعدی دریافت سرباز معلمی با امتیازبندی مشمولان شروع می‌شود. در صورت داشتن امتیاز مناسب، می‌توانید برای مصاحبه حضوری اقدام کنید. همچنین، سازمان آموزش و پرورش تحقیقات محلی برای بهتر شناختن مشمولان انجام می‌دهد.

در نهایت، اگر تمام مراحل ثبت نامی شما درست انجام شد و اداره آموزش و پرورش شما را برای اعزام به خدمت سربازی به صورت سرباز معلمی مناسب دانست، در جوابیه نهایی اسم شما اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: انواع معافیت سربازی

بیشتر بخوانید: امریه سربازی

شرایط موجود در بخشنامه سرباز معلم ۱۴۰۲

برای ثبت نام در امریه سرباز معلمی ۱۴۰۲، متقاضیان باید بخشنامه سرباز معلم ۱۴۰۲-۱۴۰۳ را دانلود کرده و شرایط ثبت نام را مطالعه کنند. در صورت واجد شرایط بودن، آنها می‌توانند در زمان دریافت امریه خود، ثبت نام خود را انجام دهند. در این قسمت از مقاله شرایط موجود در بخشنامه سرباز معلم ۱۴۰۲ توضیح داده شده است.

 • برای ثبت نام در امریه آموزش و پرورش، متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشند. اولویت در پذیرش برای داوطلبانی است که مدرک دانشگاهی کارشناسی ارشد دارند.
 • متقاضیانی که قصد ثبت نام در امریه سرباز معلم ۱۴۰۲ را دارند، باید دفترچه نظام وظیفه خود را ارسال کرده و تاریخ اعزام آنها مشخص باشد. تاریخ اعزام مشمولان باید در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور باشد.
 • سلامت روحی و جسمی داوطلبان باید توسط وزارت آموزش و پرورش استان آنها بررسی شود تا سلامت کامل آنها از نظر روحی و جسمی تأیید شود.
 • فارغ‌التحصیلان رشته‌های پیراپزشکی مانند ارتوپدی نمی‌توانند در امریه آموزش و پرورش ثبت نام کنند.
 • متقاضیان ثبت نام در سرباز معلمی ۱۴۰۲ باید فاقد غیبت سربازی باشند.
 • به دلیل مدت خدمت دو ساله در سرباز معلمی، افراد دارای کسری خدمت امکان شرکت در این امریه را ندارند.
 • افراد دارای مدرک پیراپزشکی مانند ارتوپدی و فوریت‌های پزشکی شرایط دریافت سرباز معلمی را ندارند.
 • متقاضیان ثبت نام باید در زمان ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲-۱۴۰۳، فرم تعهدنامه مربوطه را تکمیل کنند.
 • به کارگیری مشمولان در ادارات دولتی یا مدارس داخل شهرستان یا استان ممنوع بوده و خدمت سرباز معلم تنها در مناطق کم برخوردار و محروم انجام می شود.

داوطلبانی که هر یک از شرایط موجود در بخشنامه سرباز معلم ۱۴۰۲ را نداشته باشند، نمی توانند در این امریه ثبت نام و شرکت نمایند.

بیشتر بخوانید: استعلام غیبت سربازی

بیشتر بخوانید: آزمون دبیری

جزئیات بخشنامه سرباز معلم ۱۴۰۲

برنامه سرباز معلم به دلیل حقوق بالا و مزایای دیگر، یکی از برنامه‌های محبوب خدمت سربازی است و هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان در ثبت نام برای برنامه سرباز معلم شرکت می‌کنند. افرادی که قصد خدمت به عنوان سرباز معلم را دارند، باید به وبسایت آموزش و پرورش استان خود مراجعه کرده و با دریافت و مطالعه بخشنامه سرباز معلم، در زمان مقرر ثبت نام خود را انجام دهند.

در این بخش از مقاله، توضیحاتی درباره جزئیات بخشنامه جذب سرباز معلم ۱۴۰۲ ارائه شده است و نکاتی برای متقاضیان بیان شده است تا بتوانند به درستی ثبت نام خود را در برنامه آموزش و پرورش انجام داده و در زمان مناسب به خدمت اعزام شوند. جزئیات بخشنامه سرباز معلم عبارتند از:

 1. شرایط جذب سرباز معلم
  در بخشنامه جذب سرباز معلم، شرایط مربوط به جذب متقاضیان در برنامه آموزش و پرورش بیان شده است. بنابراین، داوطلبان پیش از ثبت نام باید بخشنامه مربوطه را دانلود و مطالعه کرده تا در صورتی که واجد شرایط هستند، جهت ثبت نام در برنامه سرباز معلم اقدام نمایند.
 2. مراحل جذب تا ترخیص
  یکی از بخش‌هایی که مطالعه آن در بخشنامه سرباز معلم ضروری است، توضیحات مندرج در بخشنامه در رابطه با مراحل جذب تا ترخیص می‌باشد. در این قسمت توضیحات کاملی از نحوه جذب داوطلبان، نحوه خدمت آنها و شیوه ترخیص آنها بعد از گذراندن دوره سربازی، ارائه شده است.
 3. مدارک لازم برای جهت تشکیل پرونده و ثبت نام
  داوطلبان باید مدارک لازم برای ثبت نام را در بخشنامه سرباز معلم 1402 به دقت مطالعه کرده و نسبت به آماده سازی این مدارک برای انجام ثبت نام خود اقدام نمایند. در صورت وجود هر گونه مغایرت در مدارک یا تکمیل نبودن آنها، امکان جذب متقاضیان به عنوان سرباز معلم وجود نخواهد داشت.
 4. عوامل امتیازآور
  در این قسمت از بخشنامه، عواملی که باعث شده داوطلبان امتیاز بیشتری داشته و شانس پذیرش آنها در جذب سرباز معلم بالاتر بوده، توضیح داده شده است. متقاضیان باید جدول امتیازبندی افراد در پذیرش به عنوان سرباز معلم را مطالعه کرده تا از نوع امتیازبندی و میزان امتیازات خود مطلع شوند.
 5. رشته های مورد نیاز جذب سرباز معلم
  از مندرجات دیگر بخشنامه سرباز معلم، رشته های مورد نیاز جذب امریه سربازی آموزش و پرورش است. داوطلبانی که در رشته های ذکر شده در بخشنامه سرباز معلم استان های مختلف تحصیل نکرده باشند، نمی توانند برای ثبت نام در امریه سربازی آموزش و پرورش و جذب سرباز معلم ۱۴۰۲ اقدام نمایند.
 6. تذکرات و سایر قوانین
  علاوه بر تمامی بخش های ذکر شده، تذکرات و نکاتی در بخشنامه جذب سرباز معلم برای داوطلبان بیان شده تا بتوانند از جزئیات مربوط به ثبت نام و پذیرش در این امریه مطلع شوند. از این رو به متقاضیان توصیه شده تا حتما پیش از اقدام برای جذب سرباز معلم، بخشنامه را با دقت مطالعه نمایند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

بیشتر بخوانید: استخدام نیروی انتظامی

جدول رشته های مورد نياز جذب سرباز معلم در سال 1402

رشته های مورد نیاز جذب سرباز معلم مطابق مندرجات بخشنامه سرباز معلم، در جدول زیر توضیح داده شده است.

رشته های مورد نياز جذب سرباز معلم

مشاوره درباره ثبت نام سرباز معلمی ۱۴۰۲

با توجه به محبوبیت امریه سرباز معلمی در نظام وظیفه، می‌خواهیم به شما برخی نکات مهم در ارتباط با این امریه آشنایی بدهیم تا اگر تمایل به دریافت آن را دارید، شانس قبولی خود را افزایش دهید.

قبل از هرگونه اقدام در خصوص دریافت امریه سرباز معلمی، باید بدانید که تاریخ اعزام شما باید در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور باشد. بنابراین در هنگام ثبت نام، شما باید دفترچه اعزام به خدمت خود را ارسال کرده و برگه تاریخ اعزام را تحویل دهید.

اگر به شدت علاقه‌مند به دریافت سرباز معلمی هستید، سعی کنید قبل از اعلام فراخوان اصلی، در ماه قبل از آن اطلاعات مورد نیاز در خصوص رشته‌های مورد نیاز در استان خود را کسب کنید. لیست رشته‌های مورد نیاز برای سرباز معلم در سایت آموزش و پرورش هر استان و از طریق بخشنامه‌های مربوطه منتشر می‌شود و در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد.

ضرورت دارد که در مدت زمان مشخص شده برای ثبت نام در سرباز معلمی اقدام کنید و آن را به روزهای آخر نیاورید تا هیچ مشکلی به دلیل اتمام زمان ثبت نام برای شما به وجود نیاید.

پس از انجام ثبت نام اولیه، برای مصاحبه حضوری آماده شوید. مصاحبه حضوری در فرآیند امریه سرباز معلمی بسیار اهمیت دارد و اگر با موفقیت آن را پشت سر بگذارید، می‌توانید به عنوان یک سرباز معلم خدمت خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: شرایط مرخصی ترم اول

بیشتر بخوانید: شرایط بازگشت به تحصیل

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی ثبت نام سرباز معلم کلیک کنید.

ثبت نام سرباز معلم 1402

ثبت نام سرباز معلم 1402

برچسب ها

ثبت نام سرباز معلمی نحوه ثبت نام سرباز معلم ۱۴۰۲ زمان ثبت درخواست سرباز معلمی 1402 چگونه سرباز معلم شویم

نحوه ثبت نام سرباز معلمی ۱۴۰۲,رشته های مورد نیاز سرباز معلم,ثبت نام در امریه سرباز معلمی,ثبت نام امریه سرباز معلمی,زمان ثبت نام امریه سربازی,زمان ثبت نام سرباز معلمی,نحوه ثبت نام سرباز معلمی,مهلت ثبت نام سرباز معلمی,دریافت امریه سرباز معلمی,فراخوان جذب سرباز معلم,امریه های نظام وظیفه,ثبت نام سرباز معلمان,دفترچه اعزام به خدمت,سرباز معلم شدن زمان,تاریخ اعزام به خدمت,بخشنامه سرباز معلمی,امریه آموزش و پرورش,سرباز معلمی ثبت نام,ثبت نام سرباز معلمی,دریافت سرباز معلمی,مراحل امریه سربازی,امریه سرباز معلمی,زمان خدمت سربازان,خدمت سرباز معلمی,سرباز معلم شدن,سربازان معلم,دریافت امریه,ثبت نام باید,زمان ثبت نام,سرباز معلمی,ثبت درخواست,خدمت سربازی,سرباز معلم,امریه کرده,نظام وظیفه,امریه های,تاریخ ها,امریه ای,ثبت نامی,سربازان,ثبت نام,درخواست,سربازها,شرایطی,سربازی,امریه,خدمت,۱۴۰۲,زمان,1402,معلم

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام سرباز معلم 1402

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل