تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی pwa.tamin.ir

📚 خلاصه ای از مقاله استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی pwa.tamin.ir:

استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

توضیحات جامع درباره نحوه ورود به سایت pwa.tamin.ir و همچنین استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی با کد ملی در این سایت و همچنبن پیگیری اعتبار دفترچه با کد دستوری گوشی موبایل آمده است.

استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی pwa.tamin.ir

استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی pwa.tamin.ir

بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی می‌توانند برای استعلام اعتبار دفترچه‌های درمانی بیمه تأمین اجتماعی بدون نیاز به حضور حضوری، از طریق سامانه pwa.tamin.ir استفاده کنند. این سامانه به وسیله کد ملی در دسترس بیمه شدگان قرار دارد و در گوشی همراه نیز با استفاده از کدهای دستوری، اعتبار دفترچه بیمه را به صورت غیر حضوری دریافت می‌کنند.

? بیمه‌شدگان، بازنشستگان و سایر افرادی که دفترچه درمانی بیمه تأمین اجتماعی دارند، برای تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی، نیازی به مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری‌های سازمان تأمین اجتماعی ندارند. زیرا از طریق استعلام غیر حضوری، اعتبار دفترچه بیمه قبل از مراجعه به مراکز درمانی و پزشکان، توسط خود فرد قابل بررسی است.

استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

? سازمان تأمین اجتماعی به منظور سهولت در ارائه خدمات در مراکز درمانی به بیمه شدگان، مستمری‌گیران، کارفرمایان و افراد تحت تکفل آنان، امکان استعلام اعتبار دفترچه بیمه بستری را به صورت آنلاین و از طریق موبایل فراهم کرده است. بدین ترتیب، بیمه شدگان دیگر نیازی به مراجعه حضوری به مراکز برای استعلام اعتبار دفترچه بیمه ندارند.

? برای استفاده از این خدمات، بیمه شدگان می‌توانند به سامانه pwa.tamin.ir مراجعه کرده و با استفاده از کد ملی خود، همچنین در گوشی همراه با استفاده از کدهای دستوری، اعتبار حمایت درمانی خود را بررسی کنند. نحوه استفاده از این خدمات در ادامه مطلب توضیح داده شده است.

کد دستوری برای استعلام اعتبار دفترچه تأمین اجتماعی

کد دستوری برای استعلام اعتبار دفترچه تأمین اجتماعی، که همچنین با نام کد USSD شناخته می‌شود، یک کد چند رقمی است که با علامت ستاره آغاز و با علامت مربع به پایان می‌رسد. استفاده از این کد به صورت کاملاً رایگان است و از مزایای آن این است که نیازی به اتصال به اینترنت ندارید. شما می‌توانید با وارد کردن کد دستوری #1*1420*4* در گوشی همراه خود و انتخاب گزینه تماس، اعتبار دفترچه تأمین اجتماعی خود را استعلام کنید.

pwa.tamin.ir

برای استفاده از این روش، کافیست کد اعتبار دفترچه تأمین اجتماعی خود را در قسمت تماس گوشی وارد کنید و سپس کد ملی خود را تایپ کنید و گزینه ارسال را فشار دهید. این کد دستوری به شما می‌گوید که زمان شروع و پایان اعتبار دفترچه تأمین اجتماعی شما چیست.

روش ورود به وب‌سایت pwa.tamin.ir

? سازمان تأمین اجتماعی وب‌سایت pwa.tamin.ir را برای دریافت استعلام اعتبار دفترچه‌های درمانی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی و همچنین تمدید اعتبار دفترچه بیمه‌ تأمین اجتماعی ایجاد کرده است. افراد می‌توانند به صورت غیر حضوری از وضعیت اعتبار دفترچه‌های بیمه خود از طریق این وب‌سایت باخبر شوند.

? بیمه‌شدگان می‌توانند به همان شکلی که در تصویر زیر نشان داده شده است، با جستجوی صحیح آدرس pwa.tamin.ir در مرورگر اینترنتی، برای دریافت استعلام اعتبار دفترچه بیمه تأمین اجتماعی خود با استفاده از کد ملی، اقدام کنند.

استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی

? با ورود به وب‌سایت pwa.tamin.ir، بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی به راحتی می‌توانند برای دریافت اعتبار دفترچه درمانی خود اقدام کنند.”

آموزش تصویری استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی

روش اول برای استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی، استفاده از سامانه استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی است. این سامانه با آدرس pwa.tamin.ir فعالیت خود را آغاز کرده است. سامانه استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی در واقع نسخه وب یک اپلیکیشن است که بسیار ساده قابل استفاده است. بدون هزینه خاصی، می‌توانید به راحتی و بدون هزینه اعتبار دفترچه بیمه خود را بدست آورید.

۱. ابتدا یکی از مرورگرهای لپتاپ یا گوشی خود را باز کنید. توصیه ما استفاده از مرورگرهای Chrome یا Firefox است. استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر برای استفاده از سامانه استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی توصیه نمی‌شود.

۲. در قسمت جستجوی گوگل، وب‌سایت pwa.tamin.ir را جستجو کنید. همچنین می‌توانید از لینک زیر برای ورود به این سامانه استفاده کنید.

? لینک ورود به سامانه استعلام دفترچه بیمه تامین اجتماعی

نحوه استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی

۳. در مرحله بعد، وارد سامانه اصلی اعتبار بیمه تامین اجتماعی خواهید شد. برای ورود به بخش اصلی، بر روی گزینه “عدم نمایش” که در گوشه بالا و چپ سایت قرار دارد، کلیک کنید.

سایت استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی

۴. سامانه دو روش مختلف برای مشاهده و استعلام اعتبار دفترچه درمان ارائه می‌دهد. روش اول این است که شما با استفاده از گوشی همراه خود، بارکد دفترچه بیمه خود را اسکن کنید. برای استفاده از این روش، روی گزینه “اسکن بارکد” کلیک کرده و بارکد دفترچه بیمه خود را اسکن کنید. اسکن بارکد با نگه داشتن دوربین گوشی روی بارکد انجام می‌شود.

سامانه استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی

۵. اگر به هر دلیلی قصد استفاده از روش اسکن بارکد را ندارید، نگران نباشید. می‌توانید در بالای سایت بر روی گزینه “ورود اطلاعات” کلیک کنید.

دفترچه تامین اجتماعی

۶. در مرحله بعد، کد ملی خود را برای مشاهده آخرین وضعیت اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی وارد کنید. در نهایت بر روی گزینه “استعلام وضعیت” کلیک کنید تا تاریخ اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود را مشاهده کنید.

استعلام تاریخ اعتبار دفترچه تامین اجتماعی

آموزش استعلام از طریق سامانه استحقاق درمان تامین اجتماعی

? یکی از روش‌های دیگر برای استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی، استفاده از پلتفرم استحقاق درمان تامین اجتماعی است. این پلتفرم با آدرس medical.tamin.ir در دسترس قرار گرفته است که شما می‌توانید به رایگان و بدون دریافت هزینه‌ای از آخرین وضعیت اعتبار بیمه خود آگاه شوید.
? روش استفاده از این پلتفرم بسیار آسان است؛ اما قبل از شروع آموزش تصویری استفاده از پلتفرم medical.tamin.ir، باید بدانید که هیچ هزینه‌ای از شما برای استعلام در این پلتفرم دریافت نمی‌شود. بنابراین، می‌توانید با آرامش و اطمینان از این پلتفرم برای استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی استفاده کنید.

۱. ابتدا یکی از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس را روی لپتاپ یا گوشی خود باز کنید. می‌توانید از گوشی یا لپتاپ استفاده کنید.
۲. در میدان جستجوی گوگل، آدرس medical.tamin.ir را تایپ کنید و سپس آن را جستجو کنید.

medical.tamin.ir

۳. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، سایت سازمان تامین اجتماعی برای شما باز خواهد شد. برای استعلام دفترچه تامین اجتماعی، کافی است در قسمت مرکزی سایت، کد ملی خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه استعلام کلیک کنید.

www.medical.tamin.ir

نکات مهم درباره استعلام دفترچه بیمه تامین اجتماعی

? همان‌طور که ملاحظه کردید، تمامی روش‌ها از جمله استفاده از کد اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی، وب‌اپلیکیشن تامین اجتماعی و پلتفرم استحقاق تامین اجتماعی، هیچ گونه هزینه‌ای را برای استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی از شما دریافت نمی‌کنند. بنابراین، هرگونه درخواست پرداخت هزینه از سوی برخی افراد، به طور کامل به عنوان یک تقلب در نظر گرفته می‌شود.

? استفاده از کد اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی، این امتیاز را دارد که افراد می‌توانند از گوشی‌های ساده هم برای استعلام دفترچه بیمه استفاده کنند. در صورت تمایل افراد به استفاده از سایر روش‌های استعلام اعتبار از جمله وب‌اپلیکیشن و پلتفرم، بایستی به صورت لازم به اینترنت و دستگاه‌های هوشمند دسترسی داشته باشند.

? استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی برای افراد خارجی نیز امکان‌پذیر است. کافیست شما، از طریق یکی از روش‌های اشاره شده (پلتفرم استحقاق درمان تامین اجتماعی و سامانه استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی) استفاده کنید و به جای وارد کردن کد ملی، شناسه خارجی خود را وارد نمایید.

استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی pwa.tamin.ir

استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی pwa.tamin.ir

برچسب ها

اعتبار دفترچه تامین اجتماعی استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی سامانه استعلام اعتبار دفترچه تامین اجتماعی کد اعتبار دفترچه تامین اجتماعی اعتبار دفترچه بیمه

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

استعلام اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی pwa.tamin.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل