تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

نحوه استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

📚 خلاصه ای از مقاله نحوه استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی:

استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

توضیحات جامع درباره استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی و همچنین آموزش نحوه استعلام تعداد پلاک فک شده هر فرد و استعلام تعداد پلاک های بنام بیان شده است.

نحوه استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

نحوه استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

استعلام تعداد پلاک‌های فعال با استفاده از کد ملی امکان‌پذیر است. اطلاعات مربوط به پلاک‌های انتظامی هر فرد در راهور به طور دقیق ثبت می‌شود. لازم است این استعلام انجام شود زیرا در برخی موارد، فرد ممکن است خودرو را به فروش برساند، اما خریدار عهده ندارد پلاک را تعویض کند. در این صورت، اگر جرمی با پلاک تعویض نشده رخ دهد، نام صاحب پلاک در آمارهای قضایی قابل مشاهده خواهد بود.

? در زندگی، همگی به دنبال راحتی خود و اطرافیان خود هستیم. وسایل نقلیه نیز از جمله امکانات ضروری برای زندگی ما در جهان امروزی است. همانطور که برای استفاده از وسیله نقلیه، نیازمند یادگیری اصول فنی و مهارت استفاده از آن هستیم، لازم است قوانین مرتبط با آن را نیز رعایت کنیم تا از وقوع مشکلات قانونی پیشگیری کنیم.

استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

? یکی از مشکلاتی که برخی از صاحبان وسایل نقلیه با آن روبه‌رو شده‌اند، عدم تعویض پلاک پس از انتقال خودرو است. به این صورت که خودرو منتقل می‌شود، اما خریدار نقشه پلاک را نمی‌پذیرد و در نتیجه جرمی ارتکاب می‌کند. در چنین مواقعی، نام صاحب اصلی پلاک در آمارهای قضایی قابل مشاهده خواهد بود. به همین دلیل، فروشندگان خودرو بعد از انتقال آن، باید با استفاده از روش‌های مختلف، از جمله استفاده از کد ملی، استعلام تعداد پلاک‌های انتظامی فعال خودرو را انجام دهند.

? بنابراین، در این مقاله قصد داریم درباره دلایل ضرورت استعلام تعداد پلاک‌های فعال با استفاده از کد ملی صحبت کنیم و سپس به توضیح سامانه استعلام و مراحل آن بپردازیم. همچنین، نکاتی را درباره استعلام پلاک‌های فعال با استفاده از کد ملی مطرح خواهیم کرد. اگر درباره نحوه استعلام اطلاعات پلاک‌های انتظامی فرد در راهور با استفاده از کد ملی سوالی دارید، با ما همراه باشید.

ضرورت استعلام تعداد پلاک‌های بنام

استعلام تعداد پلاک‌های بنام برای صاحبان وسایل نقلیه، ضروری است. استعلام پلاک به صورت فعال با استفاده از کد ملی، دو موقعیت مهم را نمایش می‌دهد.

1- هنگام خرید یک خودرو جدید!

فرایند خرید و فروش خودرو روزانه انجام می‌شود و باید قوانین مربوطه را رعایت کرد. یکی از این قوانین، ثبت پلاک ماشین به نام خریدار قبل از تحویل آن است، بدون توجه به اینکه خودروی جدید یا دست دوم است. برای بررسی این موضوع، باید استعلام پلاک فعال با کد ملی انجام شود. این موضوع همچنین برای فروشندگان نیز صدق می‌کند. اگر فروشنده توافقی برای تعویض پلاک با خریدار انجام داده باشد، باید از صحت این فرایند اطمینان حاصل کند؛ زیرا در صورت ارتکاب جرم با پلاک قبلی، مسئولیت آن بر عهده فروشنده است.

2- توصیه می‌شود که تمام صاحبان وسایل نقلیه، استعلام تعداد پلاک‌های بنام را انجام دهند!

حتی اگر خودرویی جدید خریداری نشده باشد، توصیه می‌شود استعلام تعداد پلاک‌های بنام را انجام داد. چرا؟ زیرا وقتی یک پلاک به نام شما باشد، تمام مسئولیت‌های مربوط به آن خودرو به شما تعلق می‌گیرد. به عنوان مثال، اگر کسی

با پلاک خودروی شما جرمی ارتکاب کند، شما به عنوان مالک ثبت شده، متهم خواهید شد. به همین دلیل، توصیه می‌شود به طور دوره‌ای استعلام پلاک فعال با کد ملی خود انجام داده و در صورت مشاهده هرگونه ناهنجاری، آن را به پلیس ۱۱۰ گزارش کنید. اگر نیاز به مراجعه به مراکز معاینه فنی دارید، توصیه می‌شود درباره نوبت دهی معاینه فنی اطلاعات بیشتری به دست آورید.

معرفی سامانه استعلام پلاک فعال با کد ملی service.rahvar120.ir

? در سال‌های گذشته، برای کاهش حضور حضوری در ادارات دولتی و تسریع در رسیدگی به امور، دولت سامانه‌های اینترنتی مختلفی را طراحی کرده است، از جمله سامانه خدمات دولت به مردم. به منظور اطلاع از وضعیت پلاک انتظامی در راهور، نیروی انتظامی راهور سامانه‌ای با آدرس service.rahvar120.ir طراحی کرده است. این سامانه به صاحبان وسایل نقلیه امکان استعلام تعداد پلاک‌های فعال با کد ملی را با چند کلیک ساده فراهم می‌کند.

? این سامانه علاوه بر امکان استعلام تعداد پلاک‌ها، خدمات متنوع دیگری مانند پیگیری مرسولات پستی، کارت سوخت، وضعیت نظام وظیفه، صدور مجوز خروج موقت از کشور و بسیاری از خدمات مرتبط با پلیس و نیروی انتظامی را نیز ارائه می‌دهد. اما باید توجه داشت که این سامانه امکان توقیف پلاک را فراهم نمی‌کند. افرادی که تمایل به استعلام تعداد پلاک‌های انتظامی فعال با کد ملی و اطلاع از وضعیت پلاک‌ها در راهور را دارند، می‌توانند از این سامانه استفاده کنند.

آموزش تصویری استعلام پلاک فعال با کد ملی

استعلام پلاک فعال با کد ملی امری آسان است که همه افراد قادر به انجام آن هستند. اگر با تعداد پلاک‌هایی که به نام شما ثبت شده اند نگران هستید و میخواهید آنها را بررسی کنید، میتوانید با رویت مراحل زیر به این هدف دست یابید.

1. ابتدا عبارت “درگاه واحد خدمات اینترنتی نیروی انتظامی” در قسمت جستجوی گوگل وارد کرده و در ادامه گزینه جستجو را فشار دهید.

نحوه استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

2. سایت خدمات الکترونیکی نیروی انتظامی، اولین نتیجه‌ای است که گوگل نشان می دهد. با کلیک روی آن، به سایت مورد نظر هدایت خواهید شد.

استعلام پلاک فعال خودرو

3. در سایت خدمات اینترنتی نیروی انتظامی، میتوانید خدمات مختلف و مرتبطی را مشاهده کنید، از جمله استعلام پلاک‌های فعال با کد ملی. با کلیک روی لینک مربوطه، به صفحه مربوطه هدایت خواهید شد.

سایت استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

4. در این مرحله، وارد محیط خدمات پلیس راهور خواهید شد. با کلیک بر روی گزینه “استعلام وضعیت پلاک فعال با کد ملی”، به مرحله بعدی راهنما هدایت خواهید شد.

پلاک فعال خودرو با کد ملی

5. در این مرحله، به سایت اصلی برای استعلام تعداد پلاک‌های برخاسته به نام شما وارد خواهید شد. در این بخش، کد ملی خود را در فیلد اول به طور کامل وارد کنید. سپس شماره امنیتی را در فیلد دوم وارد نمایید و در نهایت بر روی گزینه “جستجو” کلیک کنید.

سامانه استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

6. پس از مدتی کوتاه، تمام پلاک‌های فعال تحت مالکیت شما در این سایت نمایش داده خواهند شد. در صورتی که تعداد پلاک‌های تحت مالکیت شما بیشتر باشد، تعداد ردیف‌ها بیشتر نمایش داده خواهد شد. همچنین، جزئیات مربوط به هر پلاک از جمله شماره پلاک، کد ملی، تاریخ برخاسته پلاک، شهر و شهرکد نمایش داده خواهند شد.

راهنمای استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

لطفا توجه داشته باشید که هر بار که استعلام پلاک فعال با کد ملی را انجام می‌دهید، دستور العمل‌های سایت مورد نظر را به دقت دنبال کنید تا به درستی اقدام نمایید.

اپلیکیشن استعلام پلاک خودرو با کد ملی

? در صورتی که علاقه‌مندید از سرویس‌های پلیس راهور را بر روی گوشی هوشمندتان استفاده کنید، می‌توانید برنامه پلیس راهور با نام “پلیس من” را نصب کنید و از طریق این برنامه، استعلام پلاک خودرو با کد ملی را انجام دهید. در صورت تمایل به دانلود این نرم‌افزار، می‌توانید از لینکی که در ادامه مقاله قرار داده شده، آن را دانلود کنید.

? هم‌اکنون، امکان دانلود نرم‌افزار استعلام پلاک خودرو برای نسخه سیستم عامل iOS (آیفون) وجود ندارد و باید افراد به منظور استفاده از نرم‌افزار استعلام پلاک خودرو با کد ملی، از طریق گوشی هوشمند آیفون، وارد سامانه آن شوند و از طریق این وبسایت خدمات را دریافت کنند.

? برای دانلود نسخه اندروید نرم‌افزار استعلام پلاک خودرو با کد ملی، می‌توانید از لینکی که در ادامه مقاله قرار داده شده، آن را دانلود کنید و پس از نصب برنامه، استعلام وضعیت پلاک‌های فعال یا فک شده خود را انجام دهید.

? برای دانلود مستقیم اپلیکیشن استعلام پلاک فعال با کد ملی از سایت کلیک کنید.

استعلام وضعیت پلاک خودرو با شماره پلاک

? یکی از سوالاتی که برای افرادی که قصد مشاهده وضعیت پلاک خودروهای خود را دارند، پیش می‌آید، این است که آیا امکان استعلام وضعیت پلاک خودرو با استفاده از شماره پلاک وجود دارد؟

? پلیس راهنمایی و رانندگی به منظور ارائه خدمات به رانندگان، شماره پلاک‌ها را با کد ملی افراد ثبت می‌نماید. بنابراین، برای استعلام وضعیت پلاک فعال، افراد باید با استفاده از کد ملی خود به سایت پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کرده و از طریق این سایت استعلام خود را انجام دهند. در سامانه استعلام وضعیت پلاک فعال، نیازی به وارد کردن شماره پلاک نیست و تنها کافی است رانندگان با استفاده از کد ملی خود که پیش‌تر دارای پلاک بوده است، به سایت مربوطه وارد شده و از طریق این سایت استعلام وضعیت پلاک فعال را با استفاده از کد ملی انجام دهند.

? به‌همین دلیل، در حال حاضر هیچ سامانه‌ای وجود ندارد که امکان استعلام وضعیت پلاک خودرو با استفاده از شماره پلاک را فراهم کند و بنابراین افراد برای استعلام وضعیت پلاک خودرو خود با استفاده از کد ملی، باید به سایت پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کرده و از طریق این سایت استعلام خود را انجام دهند.

آموزش استعلام مالک پلاک خودرو

? یکی از سوالاتی که معمولاً برای خریداران خودرو به وجود می‌آید، این است که آیا امکان استعلام مالکیت پلاک خودرو با استفاده از شماره پلاک وجود دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید اشاره کنیم که در حال حاضر هیچ سامانه‌ای برای استعلام مالکیت پلاک خودرو با شماره پلاک وجود ندارد و اشخاص قادر به انجام این کار نیستند.

? با این حال، در برخی موارد استثنایی، امکان استعلام مالکیت پلاک خودرو با استفاده از شماره پلاک وجود دارد. در این موارد، افراد باید با پلاک مورد نظر خود به دفاتر تعویض پلاک استانی مراجعه کنند و درخواست استعلام مالکیت پلاک خودرو را ارائه دهند. برخی از دفاتر تعویض پلاک، اطلاعات مالکیت پلاک را در اختیار افراد قرار می‌دهند، اما در بسیاری از موارد، این درخواست توافق نمی‌شود و هیچ اطلاعاتی درباره مالکیت پلاک خودرو به افراد ارائه نمی‌شود.

? بنابراین، استعلام مالکیت پلاک خودرو فقط از طریق حضور شخصی و با مراجعه به مراکز تعویض پلاک امکان‌پذیر است و در غیر این صورت هیچ روشی برای استعلام مالکیت پلاک خودرو وجود ندارد.

مشاوره‌های مهم در استعلام پلاک فعال با کد ملی

  • در بخش‌های قبلی، درباره روش و امکان استعلام تعداد پلاک فعال خودرو با کد ملی و همچنین آگاهی از وضعیت پلاک فک شده برای هر فرد از طریق سامانه اینترنتی پلیس راهور، توضیح داده شد. همچنین، بیان کردیم که از طریق این سامانه می‌توانید پیگیری مرسولات پستی را نیز انجام دهید. در این بخش، قصد داریم به شما مشاوره‌هایی را درباره استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی ارائه دهیم.
  • در صورتی که اخیراً خودرویی را فروخته‌اید، توصیه می‌شود تعداد پلاک‌های فعال با کد ملی را استعلام کنید. زمانی که یک پلاک خودرو به نام شما ثبت شود، تمام مسئولیت‌های مربوط به آن خودرو بر عهده شما قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، اگر شخصی با استفاده از پلاک انتظامی خودروی شما جرمی ارتکاب کند، شما به عنوان متهم شناخته می‌شوید، فقط به این دلیل که پلاک خودرو به نام شما ثبت شده است. به همین دلیل، توصیه می‌شود که به طور منظم استعلام پلاک فعال برای هر فرد را انجام داده و در صورت مشاهده هرگونه تضاد، آن را به پلیس راهور و شماره اضطراری 110 گزارش دهید.
  • در هنگام تغییر مالکیت پلاک، مناسب است که خریدار و فروشنده به همراه یکدیگر به مرکز تعویض پلاک مراجعه کنند. در صورتی که فروشنده قادر به حضور در مرکز تعویض پلاک نباشد، می‌تواند وکالت تعویض پلاک را به خریدار بدهد.
  • اگر فروشنده خودرو وکالت تعویض پلاک را به خریدار داده باشد، وی باید پیگیری کند و از صحت انجام مراحل تعویض پلاک خودروی فروخته شده اطمینان حاصل کند. این اطلاعات را می‌توان از طریق سامانه استعلام تعداد پلاک فعال خودرو بدست آورد.
  • احتمالاً برای شما سوال پیش می‌آید که چرا باید استعلام پلاک خودرو با کد ملی را انجام دهید؟ استعلام پلاک خودرو با کد ملی به منظور شناسایی پلاک‌های فعال تحت مالکیت شخص مورد نظر است که اغلب اطلاعات آن برای عموم غیرقابل دسترس است. این اقدام به شما امکان می‌دهد از سوء استفاده‌های هویتی که در آینده ممکن است با استفاده از پلاک فعالی که به نام شما است صورت گیرد، جلوگیری کنید.
  • تعداد پلاک‌های مجاز برای هر فرد محدود به ۵ عدد است. به این معنی که افراد می‌توانند حداکثر ۵ پلاک فعال به نام خودشان داشته باشند. اگر این تعداد به بالای ۵ برسد، فرد بعد از هر تعویض پلاک می‌بایست در خصوص استعلام خلافی‌های خودرویی مرتبط با تمامی پلاک‌های قبلی خود اقدام کند.
  • استعلام وضعیت و تعداد پلاک‌های تحت مالکیت شما فقط با چند کلیک و وارد کردن کد ملی شما امکان‌پذیر است. این اطلاعات را می‌توانید به راحتی دریافت کنید.
  • استعلام پلاک فعال با کد ملی تنها مرتبط با خودرو نیست. افرادی که موتور سیکلتی را خریداری یا فروخته‌اند، یا هر دلیل دیگری برای استعلام پلاک موتور سیکلت دارند، می‌توانند طبق مراحل آموزش داده شده عمل کرده و با وارد کردن کد ملی خود، تعداد پلاک‌های فعال را مشاهده کنند.
  • سامانه استعلام پلاک خودرو فعال با استفاده از کد ملی افراد، یک سامانه آفلاین است. به همین دلیل ممکن است اطلاعات پلاک‌های خودرو با تاخیری نسبی در این سامانه نمایش داده شود. بنابراین برای استعلام پلاک‌های خودرو در این وبسایت، باید صبوری زیادی را به خرج دهید.
نحوه استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

نحوه استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

برچسب ها

استعلام تعداد پلاک های بنام استعلام پلاک فعال با کد ملی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

نحوه استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل