تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

تحصیل همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه علمی کاربردی 1401

📚 خلاصه ای از مقاله تحصیل همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه علمی کاربردی 1401:

تحصیل همزمان با خدمت سربازی 1401

تحصیل همزمان با سربازی دانشگاه علمی کاربردی در دانشگاه آزاد و دانشگاه پیام نور 1401 به همراه تمایم شرایط و زمان ثبت نام در طرح سرباز ماهر و آموزش استفاده از طرح تحصیل در حین سربازی با هر مدرک تحصیلی

تحصیل همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه علمی کاربردی 1401

تحصیل همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه علمی کاربردی 1401

تحصیل همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه علمی کاربردی 1401

سربازان عزیزی که می خواهند همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه نیز ادامه تحصیل دهند و یا عزیزانی که می خواهند همزمان با رفتن به دانشگاه و گرفتن مدرک دانشگاهی ، سربازی خود را نیز بگذرانند می توانند در دوره های پودمانی سرباز ماهر دانشگاه علمی کاربردی 1401 شرکت نمایند.

شرایط شرکت در این دوره ها به این صورت می باشد که شما با گذراندن تعدادی پودمان که مشخص شده است می توانید مدرک کاردانی و یا حتی کاردانی به کارشناسی خود را نیز دریافت کنید. و به این ترتیب بایک تیر دو نشان بزنید و همزمان هم در دانشگاه ادامه تحصیل دهید و هم خدمت سربازی خود را انجام دهید.

تحصیل همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه علمی کاربردی 1401

لازم به توضیح است امکان تحصیل همزمان با سربازی در هیچ دانشگاه دیگری امکانپذیر نمی باشد. زیرا برای تحصیل در دانشگاه های دیگر شما باید یا خدمات سربازی خود را تمام کرده باشید و یا ایست خدمت بزنید و وارد دانشگاه شوید و بعد از اتمام دانشگاه ، سربازی خود را ادامه دهید.

ولی طرح سرباز ماهر دانشگاه علمی کاربردی که بصورت آزمایشی در چند واحد این دانشگاه اجرا شده است این امکان را فراهم می کند تا بتوانید تحصیل همزمان با سربازی داشته باشید.

بر اساس طرح سرباز ماهر دانشگاه علمی کاربردی ، سربازانی که دارای مدرک دیپلم یا کاردانی می باشند می توانند در دوره ها پودمانی که توسط دانشگاه علمی کاربردی برگزار می شود شرکت کرده و بعد از اتمام چند پودمان خاص و با اتمام سربازی مدرک دانشگاهی نیز دریافت نمایند.

در ادامه مقاله به زمان و نحوه شرکت در طرح سرباز ماهر یا همان تحصیل همزمان با سربازی دانشگاه علمی کاربردی می پردازیم.

زمان ثبت نام طرح تحصیل همزمان سربازان دانشگاه علمی کاربردی

این طرح با هدف بهبود اوقات فراغت سربازان عزیز در کشور برگزار گردیده است و می تواند برای سربازان بسیار مفید باشد. این طرح در سال معمولا فقط یکبار برگزار می شود که طبق روالی که در سال های قبل داشته ایم ثبت نام دوره سرباز ماهر در بهمن ماه شروع می شود. این ثبت نام معمولا دو هفته طول می کشد و داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام سرباز ماهر دانشگاه علمی کاربردی پودمان مورد نظر خود را انتخاب کرده و ثبت نام نمایند.

البته لازم به ذکر است طرح تحصیل همزمان با سربازی دانشگاه علمی کاربردی آخرین بار در بهمن ماه 98 صورت پذیرفته و دو سال است پذیرش دیگری انجام نگرفته است. لذا در صورتی که امسال یعنی 1401 این دوره برگزار گردد بلافاصله در این مقاله اطلاع رسانی خواهیم کرد.

برای راحتی نیز می توانید با مشاوران مرکز تماس گرفته و درخواست ثبت شماره همراه خود را داشته باشید تا به محض اعلام دوره سرباز ماهر علمی کاربردی برای شما پیامک ارسال گردد.

نحوه ثبت نام تحصیل همزمان با سربازی دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام طرح سرباز دانشجو در علمی کاربردی از طریق سایت ساتب دانشگاه علمی کاربردی به نشانی sateb.uast.ac.ir صورت می پذیرد. برای

تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی حین خدمت باید به روش زیر وارد سایت ساتب شده و ثبت نام خود را با شروع ثبت نام انجام دهید. برای آموزش تصویری ثبت نام طرح سرباز ماهر با ما همراه باشید:

 

1 ابتدا برای ورود به ساتب نشانی اینترنتی sateb.uast.ac.ir را مطابق تصویر زیر در گوگل تایپ کنید:

سایت ساتب

2 روی لینک سامانه ساتب – دانشگاه جامع علمی کاربردی کلیک کنید تا وارد صفحه سامانه ساتب شوید. با ورود به سامانه ساتب باید تصویری مشابه تصویر زیر را ببینید.

سایت ساتب دانشگاه علمی کاربردی

 

3 پس از ورود به سایت اگر در ثبت نام سرباز ماهر دانشگاه علمی کاربردی آغاز شده باشد با آگهی مشابه اگهی زیر مواجه خواهید شد:

تحصیل همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه علمی کاربردی 1401

4 همانگونه که در تصویر مشخص است با کلیک روی دریافت دفترچه می توانید دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود کرده و به طور کامل مطالعه نمایید و شرایط و ضوابط این دوره را مطالعه نمایید. برای ثبت نام در این دوره نیز روی گزینه ثبت نام که در تصویر مشخص کرده ایم کلیک نمایید:

5 با کلیک روی دکمه ثبت نام تصویری مشابه تصویر زیر برای شما باز می شود:

سامانه ساتب علمی کاربردی

همانگونه که در تصویر می بینید تمامی اطلاعات خواسته شده را بطور کامل وارد نمایید و برای ثبت نام تحصیل در حین خدمت سربازی روی ذخیره کلیک نمایید.

با کلیک روی ذخیره ثبت نام شما تکمیل می شود. توجه داشته باشید اطلاعات مربوط به نظام وظیفه و ارگان خدمتی خود و انتخاب رشته را به درستی پر نمایید.

شرایط تحصیل همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه علمی کاربردی 1401

تا اینجا با طرح سرباز ماهر دانشگاه علمی کاربردی آشنا شدیم و نحوه ثبت نام را یاد گرفتیم. در ادامه به بعضی از شرایط طرح سرباز دانشجو می پردازیم که می تواند مفید باشد.

داوطلبان شرکت در این طرح توجه داشته باشند که برای دریافت مدرک دانشگاهی لازم است 4 یا 5 پودمان را طی نمایید. با هر پودمانی که می گذرانید مهارت شما در آن رشته بیش تر و تکمیل تر می شود. در ابتدا یک توضیح کوتاه درباره پودمان بدهیم تا واضح تر شود.

پودمان در واقع یک بسته تحصیلی از چند دروس مرتبط به هم می باشد که شما می توانید انتخاب نمایید. برای مثال ممکن است چهار درس در یک پورمان وجود داشته باشد که مجموعا ده واحد درسی باشند که با انتخاب و گذراندن آن پودمان شما ده واحد را پاس می کنید.

حال اگر تعداد پودمان هایی که در زمان خدمت می گذرانید کمتر از حد نصاب باشد چه اتفاقی می افتد؟ برای مثال شما باید 4 پودمان را برای دریافت کاردانی در طرح تحصیل همزمان با خدمت سربازی بگذرانید ولی شما 3 پودمان را گذرانده اید. خب در این حالت پودمان های شما محفوظ می باشد و با اتمام سربازی می توانید آن یک پودمان رانیز گذرانده و مدرک کاردانی خود را دریافت نمایید.

حداقل مدرک مورد نیاز برای شرکت قانون جدید سربازی در حین تحصیل ، مدرک دیپلم می باشد. در صورتی که مدرک کاردانی داشته باشید نیز می توانید پودمان های مورد نیازبرای دریافت مدرک کارشناسی را بگذرانید تا مدرک را کارشناسی را با اتمام سربازی دریافت کنید.

استان های مجری طرح تحصیل همزمان سربازان دانشگاه علمی کاربردی 1401

در آخرین دوره ای در طرح سرباز دانشجو دانشگاه علمی کاربردی اجرا شد در این طرح 8 استان کشور شرکت کردند و در این 8 استان ده رشته دانشگاهی نیز برای انتخاب ارائه گردیده بود.

این 8 استانی که در طرح تحصیل در سربازی شرکت کردند عبارتند از : تهران ، آذربایجان غربی، خوزستان ، گیلان ، سیستان و بلوچستان ، فارس ، کرمانشان و خراسان رضوی.

البته در طرح سرباز ماهر علمی کاربردی 1401 احتمال اینکه این استان ها بیش تر شوند وجود دارد و همچنین رشته ها نیز بسیار بیش تر شوند. پس این صفحه را در مرورگر خود ذخیره کنید و در بازه های زمانی به ما سر بزنید. به محض آمدن خبر جدید به شما اطلاع رسانی خواهیم نمود.

رشته های تحصیل همزمان با خدمت سربازی دانشگاه علمی کاربردی 1401

دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی دارای بیش از 500 رشته مختلف می باشد که بصورت بدون کنکور ثبت نام می کند. ولی در طرح تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی حین خدمت در آخرین دوره فقط 11 رشته ارائه شده است که این تعداد به احتمال خیلی زیاد در سال 1401 افزایش خواهد یافت. این ده رشته طرح سرباز ماهر دانشگاه علمی کاربردی عبارتند از:

1 جوشکاری

2 مکانیک

3 صنایع چوبی

4 برق

5 تولید مبلمان

6 دامپروری

7 باغبانی

8 پرورش صنعتی طیور

9 گردشگری

10 مترجمی زبان

11 مدیریت کسب و کار

همه این رشته ها در یک استان وجود ندارند و در واقع در هر استان تعدادی از این رشته ها ارائه می شود. برای اطلاع از اینکه کدام استان کدام رشته را ارئه می دهند می توانید از مشاوران مرکز کمک بگیرید.

تسهیلات دانشگاه علمی کاربردی برای سربازانی که در طرج سرباز ماهر شرکت می کنند

از جمله تسهیلاتی که دانشگاه علمی کاربردی برای سربازان در نظر گرفته است می توان به انعطاف و تنظیم کلاس ها در ساعات فراغت سربازان اشاره نمود تا مزاحمتی برای خدمت سربازی آن ها ایجاد نشود.

تسهیلات دیگر طرح سرباز ماهر علمی کاربردی می توان به شهریه کمتر اشاره نمود. به این صورت که سربازان عزیز فقط 50 درصد شهریه را پرداخت می نمایند و 50 درصد ما بقی توسط نیزوهای مسلح پرداخت می شود.

تحصیل حین خدمت سربازی در دانشگاه آزاد

بسیاری از داوطلبان درباره تحصیل حین خدمت سربازی در دانشگاه آزاد سوال می پرسند و می خواهند همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه آزاد نیز ادامه تحصیل داده و مدرک کاردانی یا کارشناسی را دریافت نمایند.

تحصیل حین خدمت سربازی در دانشگاه آزاد

درجواب به این دوستان باید بگوییم که همانگونه که می دانید رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد معمولا در روزهای شنبه تا چهار شنبه برگزار می شود و ساعت کلاس ها معمولا اکثرا از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر می باشد و به ندرت خارج از این ساعات کلاسی برگزار می شود. برای همین انعطاف لازم برای سربازان برای شرکت در طرح سرباز دانشجو وجود ندارد.

همچنین خود دانشگاه آزاد نیز طرحی مبنی بر تحصیل حین خدمت سربازی در دانشگاه آزاد ارائه نمی کند. و برای ورود به این دانشگاه یا باید خدمت سربازی خود را تمام کنید یا اینکه خدمت سربازی خود را متوقف کرده و سپس وارد دانشگاه شده و بعد از اتمام دانشگاه دوباره به دانشگاه برگردید.

تحصیل در دانشگاه پیام نور حین خدمت سربازی

تحصیل حین خدمت سربازی در دانشگاه پیام نور نیز یکی دیگر از سوالات پر تکرار در بین سربازان عزیز می باشد که در واقع نمی خواهند وقت خود را بیهوده تلف کنند و می خواهند بازدهی خوبی در زمان خدمت سربازی داشته باشند.

تحصیل در دانشگاه پیام نور حین خدمت سربازی

در جواب سوال این عزیزان باید بگوییم تحصیل در دانشگاه پیام نور حین خدمت سربازی با توجه به شرایطی دانشگاه پیام نور دارد و کلاس های درسی خاصی برگزار نمی کند و سیستم خودخوان دارد ، با این حال متاسفانه طرحی با عنوان تحصیل در دانشگاه پیام نور حین خدمت سربازی وجود ندارد.

حتی اگر دانشگاه شما نیز با ورود شما موافقت نماید باز هم مشکل نظام وظیفه وجود دارد و معافیت تحصیلی برای شما صادر نمی شود و یا در واقع سیستم اجازه تحصیل در دانشگاه پیام نور خدمت سربازی را نمی دهد و متاسفانه یا باید خدمت سربازی را تمام کنید و وارد دانشگاه شوید یا اینکه معافیت تحصیلی گرفته و در دانشگاه ثبت نام نمایید و بعد از اتمام تحصیل سربازی خود را ادامه دهید.

پس در یک کلام تحصیل حین خدمت سربازی در دانشگاه پیام نور متاسفانه وجود ندارد و فقط در دانشگاه علمی کاربردی این امکان وجود دارد.

تحصیل همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه علمی کاربردی 1401

تحصیل همزمان با خدمت سربازی در دانشگاه علمی کاربردی 1401