تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

📚 خلاصه ای از مقاله سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir:

سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

این مطلب در خصوص سامانه مرات رسالت imerat.ir نوشته شده و نحوه ورود به سایت imerat و ثبت نام سامانه اعتبارسنجی مرآت بانک رسالت را آموزش داده است

سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

برای اعتبارسنجی و دریافت تسهیلات بانکی از بانک رسالت، متقاضیان می بایست ابتدا در سامانه مرات بانک رسالت به نشانی imerat.ir ثبت نام کنند. پس از ثبت نام، آنها باید درخواست خود را ثبت کرده و نتیجه اعتبارسنجی را دریافت کنند تا بتوانند اقدام به دریافت تسهیلات نمایند.

سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

سامانه مرات بانک رسالت، یک سامانه غیر حضوری و آنلاین است که برای ارزیابی اعضای بانک قرض‌الحسنه رسالت در خدمت قرار می‌گیرد. این سامانه قادر است توانایی بازپرداخت ماهانه اقساط و ظرفیت بدهی افراد را به صورت آسان و مطمئن محاسبه کند.

اعتبارسنجی در سامانه مرات بانک رسالت به صورت ساده و با در نظر گرفتن ماهیت گروهی اعضا انجام می‌شود. مرات فضایی امن و آسان در اینترنت است که متقاضیان اعتبارسنجی، کانون‌ها، بانک و گروه‌های دیگر می‌توانند از طریق آن به تعامل بپردازند.

معرفی سامانه مرات بانک رسالت

در اینجا به معرفی سامانه مرات بانک رسالت با نشانی imerat.ir خواهیم پرداخت. یکی از اولویت‌های بزرگ بانک‌ها، موضوع عدم بازپرداخت و بی‌تعهدی مشتریان در قبال بدهی‌های بانکی و عدم پرداخت اقساط تسهیلاتی است که از طرف بانک اعطا می‌شوند. بنابراین، اعتبارسنجی متقاضیان تسهیلات اهمیت بیشتری یافته است تا ریسک پرداخت نشدن تسهیلات توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی کاهش یابد. در بانک رسالت، سامانه مرات با نشانی imerat.ir وظیفه اعتبارسنجی و ارزیابی توانایی بازپرداخت افراد حقیقی متقاضی تسهیلات را بر عهده دارد و ظرفیت بدهی آنها را تعیین می‌کند.

برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان بانک رسالت، یکی از شرایط مهم این است که بانک بتواند از توان مالی فرد متقاضی برای پرداخت اقساط اطمینان حاصل کند. در بانک رسالت، این وظیفه به عهده سامانه مرات قرار دارد که مسئولیت اعتبارسنجی متقاضیان تسهیلات را دارد.

همچنین، سامانه پایا یک سامانه واریز و انتقال وجه است که برای پرداخت از یک بانک به بانک دیگر و برای مبالغ کم و به صورت چندباره استفاده می‌شود. روش انتقال وجه از طریق سامانه پایا می‌تواند به صورت حضوری در بانک یا از طریق اینترنت بانک با رعایت سقف واریز انجام شود.

سامانه مرات به صورت غیرحضوری، توان مالی و اعتباری متقاضیان تسهیلات را برای پرداخت اقساط تسهیلات موردنیاز ارزیابی می‌کند.

در ادامه مقاله، به توضیحاتی درباره روش ورود به سامانه مرات بانک رسالت، روند ثبت نام در این سامانه و جزئیاتی که ممکن است باعث درهم‌ریختگی در ذهن کاربران شود، خواهیم پرداخت.

ورود به سامانه مرات بانک رسالت

بانک قرض الحسنه رسالت با هدف اعتبارسنجی افرادی که قصد استفاده از وام و تسهیلات آن را دارند، سامانه مرات را راه‌اندازی کرده است. این سامانه با ارزیابی توان مالی افراد، شرایط استفاده از تسهیلات بانک را تایید یا رد می‌کند. اکنون مهمترین سوال برای افرادی که قصد استفاده از تسهیلات بانک رسالت را دارند، چگونگی ورود به سامانه مرات و انجام مراحل مورد نیاز است. در اینجا، روش ورود به این سامانه را توضیح می‌دهیم تا به سادگی اقدامات لازم را انجام دهید. به دلیل کمبود اطلاعات بسیاری از متقاضیان درباره این سامانه، فرایند ورود به آن را به طور دقیق شرح می‌دهیم.

برای ورود به سامانه مرات، نیازی به طی کردن مراحل پیچیده و دشوار نیست. فقط کافی است تعدادی اقدام ساده را انجام دهید که در زیر به آنها پرداخته‌ ایم:

۱. در ابتدا، نشانی اینترنتی سامانه مرات به نشانی imerat.ir را در مرورگر خود جستجو کنید. شما می‌توانید از گوشی موبایل یا سیستم‌های رایانه‌ای استفاده کنید. اما اگر قصد ثبت نام در سامانه را دارید، توصیه می‌کنیم از کامپیوتر یا لپتاپ استفاده کنید تا در طول فرایند با مشکلی روبرو نشوید.

۲. پس از جستجو، اولین نتیجه با عنوان “سامانه اعتبارسنجی مرات | اعتبارسنجی، رتبه بندی و گزارش اعتباری” را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید.

۳. در صفحه اصلی سامانه مرات، دو گزینه “ورود به سامانه” و “دریافت از کافه بازار” را خواهید دید. اگر مایلید اپلیکیشن imerat را دریافت کنید، گزینه دوم را انتخاب و این نرم‌افزار را از کافه بازار دانلود کنید. در غیر این صورت، بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک کنید.

ورود به سامانه مرات بانک رسالت

۴. با انتخاب گزینه قبلی، به صفحه ورود به سامانه منتقل می‌شوید. در این صفحه، یک پنجره ورود در سمت راست صفحه قرار دارد که از شما درخواست می‌کند نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور را وارد کنید. اطلاعات کاربری خود را در جایگاه مشخص شده قرار داده و بعد از وارد کردن کد امنیتی، بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

۵. در صورت صحیح بودن اطلاعات کاربری، یک کد تایید به شماره تلفن همراهی که هنگام ثبت نام وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود. باید این کد را در کادر مربوطه قرار داده و گزینه “ورود” را فشار دهید.

با انجام این اقدامات ساده، به سادگی وارد حساب کاربری خود در سامانه مرات خواهید شد و می‌توانید اعتبارسنجی خود را انجام دهید. در ادامه، روش ثبت نام در سایت مرات بانک رسالت را نیز برای شما توضیح داده‌ایم تا در مرحله بعدی نیز با هیچ مشکلی روبرو نشوید.

مدارک مورد نیاز سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

در سامانه مرات بانک رسالت (imerat.ir) برای ورود و ثبت نام، متقاضیان نیازمند مدارک و اطلاعاتی هستند. این مدارک شامل موارد زیر است:

 • شماره ملی: برای شناسایی و اعتبارسنجی شما در سامانه مورد نیاز است.
 • شماره تلفن همراه به نام شما: برای برقراری ارتباط و اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • شماره حساب در بانک قرض‌الحسنه رسالت: این اطلاعات برای ارتباط با حساب بانکی شما و ارزیابی وضعیت مالی استفاده می‌شود.
 • نام و شناسه کانون: اطلاعات شغلی و درآمدی شما را شامل می‌شود؛ مانند فیش حقوقی، حکم کارگزینی، جواز کسب، پروانه کسب و غیره.

مسدود شدن کارت بانکی توسط پلیس فتا یا اجرای احکام و دادگاه: در صورتی که کارت بانکی شما مسدود شده باشد، برای استفاده مجدد از حساب خود، باید مسدودی را برطرف کنید. برای رفع مسدودی، باید شماره نامه مسدودی را از بانک دریافت کرده و به شعبه پلیس فتا یا دادگاه مسدود کننده مراجعه کنید.

ثبت نام مرات بانک رسالت imerat.ir

برای ثبت نام در سامانه مرات بانک باید ابتدا به آدرس imerat.ir مراجعه کنید و صفحه آن را باز کنید. صفحه ای مطابق شکل زیر باز می شود و شما برای ثبت نام در مرات باید بر روی گزینه ثبت نام آبی رنگ که در عکس مشخص است کلیک کنید.

سامانه مرات

سامانه ساتنا، یک سامانه بانکی، جهت انتقال وجه، در مبالغ بالا و به دفعات کم است. نحوه انتقال وجه ساتنا نیز از طریق دو روش مراجعه حضوری و درگاه اینترنتی بانک، انجام می گیرد.

پس از آن صفحه ای برای شما باز می شود که در آن کد ملی، یک ایمیل و شماره تلفن همراه از متقاضی می خواهد. می بایست در نهایت با وارد نمودن کد امنیتی بر روی گزینه ثبت نام آبی رنگ کلیک کنید.

سامانه مرات بانک رسالت

پس از انتخاب گزینه ثبت نام رمز عبور مرات از طریق پیامک برای شماره همراه شخص متقاضی ارسال خواهد شد.

شناسه کانون در سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

در سامانه مرات بانک رسالت (imerat.ir)، برای دریافت تسهیلات بانکی، متقاضیانی که سپرده قرض الحسنه در بانک قرض الحسنه رسالت ندارند، باید ابتدا به بانک یا سامانه عضویت بانک رسالت مراجعه کنند. در هنگام افتتاح حساب در بانک رسالت، برای هر فرد، نام و شناسه کانون دریافت می‌شود.

پس از افتتاح حساب، متقاضیان برای انجام فرآیند اعتبارسنجی و ثبت نام در سامانه مرات، باید اقدام کنند و پس از دریافت نتیجه اعتبارسنجی، پرونده اعتبارسنجی خود را تکمیل کنند.

اعتبارسنجی مرات بانک رسالت imerat.ir

فرآیند اعتبارسنجی در سامانه مرات بانک رسالت، که به صورت غیر حضوری در فضای مجازی انجام می‌شود، مزایای بسیاری برای بانک و متقاضیان تسهیلات بانکی دارد. از ویژگی‌های مهم اعتبارسنجی غیر حضوری، ایمن بودن فرآیند آن است.

سامانه اعتبارسنجی مرات بانک رسالت، خدماتی ارائه می‌دهد که شامل ارزیابی اعتباری، استانداردسازی، هماهنگ‌سازی فرآیند اعتبارسنجی، تعیین ظرفیت بدهی اعضاء بر اساس شاخص‌های اعتبارسنجی، تعیین بهبود دهنده‌های اعتباری متناسب با سطح اعتبار اعضاء، محاسبه ریسک اعتباری و پیشنهاد راهکارهای مدیریت آن و قابلیت اتکای بالای خروجی‌های اعتبارسنجی با توجه به اطلاعات و مدارک متقاضی، جزوی از خدمات سامانه اعتبارسنجی مرات می‌باشد.

درخواست وام از سامانه مرات

روش ثبت درخواست اعتبارسنجی در سامانه مرآت به منظور دریافت وام یا تسهیلات بانکی بسیار مهم است. در اینجا توضیحاتی درباره مراحل ثبت این درخواست را برای شما آورده‌ایم.

? ورود به سایت مرآت: ابتدا باید به سایت imerat.ir مراجعه کنید و وارد حساب کاربری خود شوید. اگر حساب کاربری ندارید، باید ابتدا در سامانه ثبت‌نام کنید.

درخواست وام از سامانه مرات

? تکمیل اطلاعات فردی: پس از ورود به حساب کاربری، باید اطلاعات فردی خود را تکمیل کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، کد ملی، جنسیت، وضعیت تاهل، تعداد فرزندان و غیره می‌باشد.

? اطلاعات درآمدی: در این بخش باید میزان توان پرداخت قسط ماهیانه و خالص درآمد ماهیانه خود را وارد کنید. این اطلاعات بر اساس خالص درآمد ماهیانه منهای مجموع هزینه‌های روزمره زندگی و اقساط وام‌های فعلی شما است.

? مشخصات حرفه‌ای و شغل: در این بخش باید اطلاعات مربوط به سطح تحصیلات، رشته تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل، نوع شغل، نام سازمان، حوزه فعالیت و سابقه خدمت را وارد کنید. همچنین، باید مستندات تایید درآمد خود را بارگذاری کنید.

? ثبت اطلاعات: پس از تکمیل همه اطلاعات در فرم ثبت نام، بر روی گزینه “ثبت اطلاعات” کلیک کنید.

درخواست وام از سامانه مرات

? درخواست اعتبارسنجی: حالا می‌توانید درخواست اعتبارسنجی خود را ارائه دهید.

شکایت از سامانه مرات

در صورتی که افراد مایل به استفاده از سامانه مرات با مسائلی مواجه شوند و نتوانند ثبت نام خود را انجام دهند، می توانند با استفاده از شماره تماس موجود در سامانه مرات با پشتیبانی تماس بگیرند و شکایت خود را مطرح کنند. علاوه بر این، گاهی اوقات افراد درخواست خود را در سامانه ثبت می کنند، اما بعد از گذشت یک هفته، هنوز پاسخی در سامانه مشاهده نمی کنند. در این حالت نیز امکان برقراری ارتباط با پشتیبانی و پیگیری وضعیت موجود برای درخواست‌کنندگان فراهم است. بنابراین، اگر در شرایط مشابهی قرار داشتید، کافی است با پشتیبانی مرآت تماس بگیرید و مشکلات خود را گزارش دهید. همچنین، می‌توانید از این روش برای پیگیری سایر مشکلات مرتبط و ارائه پیشنهادات و انتقادات مرتبط استفاده کنید. شماره تماس سامانه مرات که در خود وب‌سایت نمایش داده شده است، ۰۲۱۷۲۴۲۳۹۰۰ است.

شناسه کانون در سامانه مرات

یکی از چالش‌های اصلی افراد در هنگام استفاده از این سامانه، یافتن شناسه کانون است؛ زیرا افراد برای استفاده از این وب‌سایت جهت ارائه درخواست اعتبارسنجی، در ابتدا باید اطلاعات خود را ثبت کنند. قسمت اول فرم ثبت اطلاعات در وب‌سایت imerat.ir مربوط به مشخصات کانون است. در این قسمت افراد باید شناسه کانون و نام کانون را وارد کنند. اما بسیاری از کاربران نمی‌دانند شناسه کانون چیست. شناسه کانون به شناسه‌ای اشاره دارد که در هنگام افتتاح حساب در بانک قرض‌الحسنه رسالت، در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. بنابراین، هنگامی که قصد افتتاح حساب در این بانک را دارید، باید شناسه کانون و نام کانون را جهت ثبت نام در سامانه مرات بانک رسالت دریافت کنید. البته وارد کردن این شناسه ضروری نیست و در صورت عدم دسترسی به آن، می‌توانید از اعداد جایگزین استفاده کنید. این موارد را در بخش تکمیل فرم توضیح داده‌ایم.

مشکلات هنگام ورود به سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

بعضی افراد ممکن است در هنگام ورود به سامانه مرات بانک رسالت با مشکلاتی روبرو شوند و یا در هنگام ثبت درخواست ابهام‌هایی داشته باشند که در اینجا به بیان راه حل برای آنان پرداخته شده است.

 • یکی از دلایل برخورد با پیغام خطا در مراحل بارگذاری مدارک هنگام ثبت درخواست، استفاده از تبلت یا گوشی موبایل برای ورود به سامانه مرات است. بهتر است متقاضیان در صورت لزوم، از اپلیکیشن مرات برای سیستم عامل گوشی های موبایل استفاده کنند. این اپلیکیشن را می توانند از سایت بانک قرض الحسنه رسالت یا فروشگاه های معتبر جهت دانلود نرم افزار مربوطه دریافت کنند.
 • اطلاع رسانی های سامانه مرات از طریق پیامک انجام می شود، بنابراین متقاضیان باید در هنگام ثبت نام، شماره تلفن همراه خود را به درستی وارد کنند.
 • در صورتی که متقاضیان پس از تأیید متن تأییدیه در روند ورود اطلاعات خود به اشتباه بیفتند، امکان ویرایش وجود ندارد و باید پس از تکمیل ثبت درخواست و اعتبارسنجی، مجدداً درخواست خود را ثبت کنند. مگر اینکه سامانه مرات توسط پیامک از شخص متقاضی درخواست اصلاحات کند.
 • پرداخت هزینه ثبت درخواست برای اعتبارسنجی فقط در سامانه مرات انجام می شود و تنها با استفاده از کارت‌های شبکه شتاب و با رمز دوم قابل انجام است.
 • پس از دریافت نتیجه اعتبارسنجی، در صورت عدم تطابق، با بهبود عملکرد شخص، می توان مجدداً برای ثبت درخواست اعتبارسنجی در سامانه مرات اقدام کرد.
 • مدت اعتبار گواهی اعتبارسنجی سامانه مرات بانک رسالت یکسال است.
 • نتیجه اعتبارسنجی مرات اگر مثبت باشد، تعهدی برای بانک قرض الحسنه رسالت در پرداخت وام ایجاد نمی کند و تایید پرداخت وام به شرایط و ضوابط داخلی بانک مذکور وابسته است.
 • سامانه مرات بانک رسالت تنها برای افراد بالای 18 سال تا 80 سال خدمات اعتبارسنجی را ارائه می دهد.
 • متقاضیانی که چک برگشتی یا بدهی غیرجاری در نظام بانکی دارند، امکان استفاده از سامانه اعتبارسنجی مرات بانک رسالت را برای دریافت وام ندارند. با تغییر شغل یا درآمد در آینده، می توانند با ارائه مدارک و اطلاعات جدید، مجدداً تقاضای اعتبارسنجی در سامانه مرات را داشته باشند
سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

برچسب ها

سامانه مرات مرات مرآت سامانه مرآت بانک رسالت imerat.ir imerat سایت سامانه مرات ثبت نام سامانه مرات

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل