تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – زمان و شرایط

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام دانشگاه افسری ارتش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – زمان و شرایط:

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

توضیحات جامع درباره ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402 gozinesh.aja.ir پرداخته و همچنین درباره زمان و سایت ثبت نام و نتایج افسری ارتش 1402 بیان شده است.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – زمان و شرایط

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – زمان و شرایط

آزمون اصلی ورود به دانشگاه‌های امام علی (ع)، شهید ستاری، خاتم النبیا، فارابی و امام خمینی، توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران هر ساله برگزار می‌شود. این آزمون فرصت ادامه تحصیل در رشته‌های نیروی زمینی، دریایی، هوایی و پدافند هوایی در مقطع افسری را فراهم می‌کند.

برای ورود به سایت ثبت نام آزمون افسری ارتش، می‌توانید اینجا کلیک کنید.

 

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

به منظور ثبت نام در دانشگاه‌های افسری، علاقه‌مندان می‌توانند نام خود را از طریق سایت ثبت نام دانشگاه افسری ارتش در مهلت مقرر انجام دهند. این اقدام به آنان امکان می‌دهد تا در باقی‌مانده زمان تا برگزاری آزمون، به منابع معرفی شده برای مطالعه دسترسی داشته باشند. همچنین، نتایج اولیه آزمون دانشگاه افسری نیز از طریق این سامانه برای متقاضیان در دسترس قرار می‌گیرد.

به منظور اطلاع رسانی درباره آدرس سایت ثبت نام و اعلام نتایج دانشگاه افسری ارتش، در نظر داریم توضیحات کاملی را در این زمینه ارائه دهیم.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه امام حسین

سایت ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402 – 1403

برای دسترسی به سایت ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش، می توانید به gozinesh.aja.ir مراجعه کنید. ارتش جمهوری اسلامی ایران، جدول زمان بندی برگزاری این آزمون را در سایت خود منتشر می کند و اعلام می کند. برای ثبت نام در این آزمون، متقاضیان باید در بازه زمانی معین به سایت gozinesh.aja.ir مراجعه کنند و دفترچه ثبت نام را دانلود و دقیق مطالعه کنند تا اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را درج کنند.

سایت ثبت نام آزمون دانشگاه افسری ارتش

دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری شرایط و ضوابط ثبت نام را در بر می گیرد و پس از مطالعه دقیق همه بندها، متقاضیان می توانند فرم ثبت نام آزمون دانشگاه های افسری را تکمیل کنند. هزینه ثبت نام برای شرکت در این مرحله مورد نیاز است و جهت تامین هزینه های آزمون، از داوطلبان دریافت می شود.

در این مقاله، مهلت ثبت نام آزمون دانشگاه های افسری ارتش سال جاری اعلام می شود. ارتش جمهوری اسلامی ایران، ثبت نام ورود به دانشگاه های افسری ارتش را از بین متقاضیان انجام می دهد. دانش آموزان گروه های ریاضی، تجربی و انسانی علاقمند به ثبت نام در دانشگاه های افسری ارتش، پس از بررسی شرایط، می توانند فرم ثبت نام آنلاین را پر کنند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه شاهد

روند ثبت نام در آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402

1. ابتدا به سایت آجا به نشانی aja.ir مراجعه کنید و بر روی گزینه “گزینش و استخدام افسری” کلیک کنید. همچنین می توانید به آدرس اینترنتی gozinesh.aja.ir مراجعه کرده و روی گزینه “خرید کارت اعتباری” کلیک کنید.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش بخش 1

2. در این مرحله، رشته تحصیلی مورد نظرتان را انتخاب کنید و پس از ورود اطلاعات مورد نیاز و شماره تلفن همراه، روی گزینه “تایید و پرداخت” کلیک کنید.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش بخش 2

3. پس از درج اطلاعات کارت بانکی و انتخاب گزینه “پرداخت”، کد رهگیری را دریافت کرده و روی گزینه “تکمیل فرم ثبت نام” کلیک کنید و فرم را کامل کنید.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش بخش 3

4. برای پر کردن فرم نام نویسی، کد ملی و کد رهگیری خود را در قسمت مشخص شده وارد کنید و دکمه “تایید” را جهت دریافت شماره پرونده فشار دهید.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش بخش 4

در هنگام خرید کارت اعتباری، حتماً شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402-1403 را کسب کنید و سپس با توجه به علاقه، وضعیت تحصیلی و جسمانی خود، رشته دلخواه خود را انتخاب کنید. برای آمادگی برای رقابت با سایر داوطلبان قبل از برگزاری آزمون دانشگاه افسری ارتش 1402-1403، توصیه می شود منابع مربوط به آزمون را مطالعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید روی لینک های مرتبط کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه امام صادق

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دانشگاه افسری ارتش gozinesh.aja.ir

برای حضور در جلسه آزمون دانشگاه افسری ارتش، داوطلبانی که ثبت نام خود را انجام داده‌اند، باید حتماً کارت ورود به جلسه آزمون را از سایت aja.ir دریافت کنند و در روز آزمون به همراه خود داشته باشند. طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده در سایت افسری ارتش، کارت ورود به جلسه آزمون دانشگاه افسری قابل دریافت چند روز قبل از زمان برگزاری آزمون می‌باشد. مراحل دریافت کارت ورود به جلسه دانشگاه افسری به شرح زیر است:

1. ورود به سایت gozinesh.aja.ir

2. انتخاب گزینه “کارت ورود به جلسه دانشگاه افسری”

3. درج کد ملی و شماره پرونده داوطلب

4. مشاهده و پرینت کارت ورود به جلسه

راهنمایی تصویری دریافت کارت ورود به جلسه دانشگاه افسری 1402

1. داوطلبان بعد از ورود به سایت gozinesh.aja.ir، از منوی سمت راست گزینه “کارت ورود به جلسه” را انتخاب کنند.

دریافت کارت ورود به جلسه دانشگاه افسری بخش 1

2. در این بخش، کد ملی و شماره پرونده خود را وارد کنید تا به کارت ورود به جلسه دسترسی پیدا کنید.

دریافت کارت ورود به جلسه دانشگاه افسری بخش 2

3. در این بخش، اطلاعات مندرج در کارت را مشاهده کرده و سپس آن را پرینت کنید.

دریافت کارت ورود به جلسه دانشگاه افسری بخش 3

داوطلبانی که به هر دلیلی موفق به تکمیل فرم ثبت نام نشده‌اند، اما مبلغ هزینه ثبت نام آزمون افسری ارتش از حسابشان کسر شده است، برای دریافت کارت خود باید مراحل زیر را طی کنند:

 • 1. ورود به سایت gozinesh.aja.ir
 • 2. انتخاب گزینه “کارت آزمون – ثبت نام ناقص”
 • 3. درج کد ملی و کد رهگیری خرید
 • 4. مشاهده و پرینت کارت

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

اعلام نتایج دانشگاه افسری ارتش gozinesh.aja.ir

اطلاعیه انتشار نتایج دانشگاه افسری ارتش، به نشانی gozinesh.aja.ir، توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است. پس از تصحیح و بررسی پاسخنامه‌های داوطلبان علاقمند به تحصیل در دانشگاه افسری، این اطلاعیه شامل جزئیات مشارکت در مصاحبه دانشگاه افسری ارتش و فعال‌سازی لینک اعلام نتایج آزمون کتبی ارائه شده است.

در دی ماه، دانشگاه افسری لینک اعلام نتایج اولیه را در سایت خود فعال کرده و به داوطلبان امکان دریافت نتیجه آزمون را فراهم کرده است. برای مشاهده نتایج آزمون کتبی دانشگاه افسری، داوطلبان باید مراحل زیر را دنبال کنند:

 • 1. مراجعه به سایت gozinesh.aja.ir
 • 2. انتخاب گزینه “نتیجه آزمون کتبی”
 • 3. درج کد ملی و شماره داوطلبی
 • 4. دریافت نتیجه

این مقاله نیز درباره اعلام نتایج اولیه آزمون کتبی دانشگاه های افسری ارتش اطلاعاتی را ارائه می‌دهد.

همچنین، سایت www.aja.ir بعد از پایان مصاحبه، نتایج پذیرفته شدگان نهایی در دانشگاه های افسری ارتش مانند دانشگاه امام علی، دانشگاه شهید ستاری، دانشگاه خاتم الانبیا، دانشگاه امام خمینی و دانشگاه فارابی را منتشر می‌کند.

داوطلبانی که در مصاحبه دانشگاه افسری شرکت کرده‌اند، برای مشاهده اعلام نتایج نهایی دانشگاه افسری باید مراحل زیر را انجام دهند:

 1. 1. مراجعه به سایت gozinesh.aja.ir
 2. 2. انتخاب لینک “گزینش و استخدام”
 3. 3. انتخاب گزینه “نتیجه آزمون”
 4. 4. درج شماره داوطلبی و شماره ملی

پس از اعلام نتایج نهایی دانشگاه افسری، این مقاله به شما اطلاع خواهد داد.

بیشتر بخوانید:  ثبت نام کنکور سراسری

شرایط لازم برای شرکت در آزمون دانشگاه افسری ارتش در سال‌های 1402-1403

برای افرادی که علاقه‌مند به شرکت در آزمون دانشگاه افسری ارتش در سال‌های 1402-1403 هستند، بایستی دفترچه راهنمای ثبت‌نام 1402-1403 و اطلاعیه‌های موجود را مطالعه نموده و از داشتن شرایط لازم اطمینان حاصل کنند. زیرا حتی در صورت قبولی در آزمون، در صورتی که شرایط مورد نیاز را نداشته باشند، به عنوان گزینه مورد نظر قرار نخواهند گرفت.

شرایط عمومی ثبت نام دانشگاه افسری 1402

 1. داشتن تابعیت ایرانی
 2. اعتقاد و عمل به احکام دین اسلام
 3. ایمان به انقلاب و جمهوری اسلامی ایران و احترام به ولایت فقیه
 4. عدم داشتن سابقه کیفری مجرمانه و عدم محکومیت به دلیل فعالیت‌های منطبق بر ضد امنیت کشور، ضد انقلاب و ضد نظام جمهوری اسلامی ایران
 5. تعهد به پرداخت دو برابر هزینه‌های آموزشی در صورت انصراف یا اخراج
 6. عدم داشتن شهرتی برابر با ضوابط گزینش در خصوص فساد اخلاقی
 7. حفظ سلامتی و توانایی جسمانی و روانی (با توجه به معاینات پزشکی استخدامی)
 8. سن حداقل 16 سال و حداکثر 23 سال (توجه: در صورت انجام خدمت سربازی، سن حداکثر با مدت خدمت افزوده می‌شود. فرزندان شهدا، جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می‌باشند. در صورت تمایل به رشته خلبانی هواپیما، سن حداکثر 20 سال است.)
 9. عدم عضویت، وابستگی و یا حمایت از احزاب، گروه‌ها و سازمان‌های سیاسی
 10. داشتن قد حداقل 165 سانتیمتر برای تمامی داوطلبان و داشتن دید چشمان 10/10 برای رشته خلبانی و حداقل 8/10 برای سایر رشته‌ها

 

جذب و استخدام داوطلبان بر اساس نیاز سازمان در سال‌های 1402-1403 انجام خواهد شد و خصوصیاتی مانند تدین و انقلابی بودن در تمامی مراحل گزینش مورد توجه قرار می‌گیرند. افرادی که به خدمت در ارتش علاقه‌مند هستند باید آمادگی لازم برای شرکت در هرگونه ماموریت را داشته و هدفشان رزمنده شدن در ارتش باشد.

شرایط اختصاصی برای شرکت در آزمون اختصاصی ثبت نام دانشگاه افسری 1402

 • تعهد خدمتی مطابق قوانین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران
 • داوطلبان رشته‌های علوم انسانی می‌توانند تنها در رشته‌های مدیریت دفاعی دانشگاه امام علی، آماد هوایی دانشگاه ستاری، مدیریت و کمیسر دریایی دانشگاه امام خمینی و حفاظت اطلاعات دانشکده فارابی ثبت‌نام کنند.
 • برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های تجربی و ریاضی، حداقل معدل کل دیپلم باید 14 باشد و برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم انسانی، 16. همچنین، برای رشته‌های ریاضی و تجربی، حداقل معدل کتبی 10 و برای علوم انسانی، حداقل معدل کتبی 14 نیاز است.
 • داوطلبان در حال تحصیل باید حداقل معدل 14 سال دوم متوسطه را داشته باشند (بر اساس نظام آموزشی جدید 3-3-6) و حداقل معدل 14 سال دوم متوسطه (سال یازدهم) و مدرک قبولی سال آخر متوسطه (سال دوازدهم) با حداقل معدل کل 14 و معدل کتبی 10 را تا تاریخ 11 مرداد 1402 (قبل از شروع رزم مقدماتی) ارائه کنند. در غیر این صورت، قبولی آنان باطل می‌شود.
 • برای رشته خلبانی هواپیما، حداقل معدل کل 15 و حداقل معدل کتبی 12 نیاز است.
 • برای متقاضیان رشته خلبانی بالگرد، حداقل معدل کل 14 و حداقل معدل کتبی 10 الزامی است.
 • کسب حدنصاب قبولی در آزمون علمی، معاینات پزشکی، مقاومت جسمانی و صلاحیت‌های گزینشی
 • عدم داشتن تعهد خدمتی یا استخدامی در دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی
 • فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان از کار افتاده کلی در اولویت استخدام قرار دارند و شرایط سن و معدل برای آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود.
 • اعضای بسیج فعال، حافظان کل قرآن کریم و داوطلبان عضویت شده در اولویت استخدام قرار دارند.
 • دانشجویانی که در حال حاضر در سایر دانشگاه‌ها به تحصیل مشغول هستند، با رعایت ضوابط موجود، مجاز به ثبت‌نام می‌باشند. با این حال، در صورت قبولی، باید برگه انصراف از تحصیل خود را ارائه نمایند.
 • درجه‌داران رسمی و پیمانی (بین درجات گروهبان یکمی تا استوار یکمی) می‌توانند پس از کسب مجوز از نیرو یا سازمان مربوط در آزمون اختصاصی شرکت کنند. این دسته از متقاضیان تنها در دانشگاه نیرو/سازمان متبوع خود پذیرفته می‌شوند.
 • داوطلبانی که دارای معافیت پزشکی هستند، امکان ثبت‌نام ندارند.
 • شرکت‌کنندگان مشمولی که اضافه خدمت سنواتی دارند، قابل استخدام نخواهند بود.
 • داوطلبان متأهل امکان ثبت‌نام ندارند، زیرا دوره آموزش به صورت شبانه‌روزی برگزار می‌شود.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

امتیازات بعد از استخدام در دانشگاه‌های افسری ارتش در سال‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۳

برای افرادی که در دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران (دانشگاه افسری امام علی (ع)، دانشگاه خاتم الانبیاء (ص)، دانشگاه هوایی شهید ستاری، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر و دانشکده علوم و فنون فارابی) تحصیل می‌کنند، تسهیلات زیر در نظر گرفته شده است:

 1. تحصیل به صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود.
 2. پذیرفته شدگان از پوشاک، تغذیه، آموزش، خدمات بهداشتی و درمانی به صورت رایگان استفاده می‌کنند.
 3. دانشجویان در طول تحصیل کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند.
 4. پس از ۷ ترم تحصیلی موفق، به دانشجویان درجه ستوان دوم اختصاص می‌یابد و پس از فارغ‌التحصیلی، دانشنامه کارشناسی در رشته مربوطه به آن‌ها اعطا می‌شود.
 5. دانش‌آموختگان از تسهیلاتی مانند وام‌های مصوب، کارت اعتباری حکمت، بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برای خود و خانواده تحت تکفل بهره‌مند می‌شوند. همچنین، سایر خدمات رفاهی مطابق با مقررات و ضوابط موجود نیز در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

فهرست رشته‌های ارائه شده در دانشگاه افسری ارتش در سال‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۳

افرادی که مایل به ثبت نام در این دانشگاه هستند، باید به وب‌سایت ثبت نام دانشگاه افسری ارتش مراجعه کرده و شرایط و فهرست رشته‌های ارائه شده در سال‌های ۱۴۰۲-۱۴۰۳ را بررسی کنند و برای ثبت نام اقدام کنند. همچنین، ضرورتی هست که برای هر گروه آزمایشی تجربی، علوم انسانی و ریاضی فیزیک، یک فهرست رشته در نظر گرفته شده است. داوطلبان باید با توجه به دانشگاه مربوطه و نوع دیپلم خود، نام خود را ثبت کنند. لذا، در این بخش فهرست رشته‌های ارائه شده آورده شده است.

رشته‌های دانشگاه افسری ارتش بخش 1

رشته‌های دانشگاه افسری ارتش بخش 2

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام در دانشگاه افسری 1402

برای بهره‌برداری از اطلاعات مربوط به شرایط و مقررات نام‌نویسی، زمان برگزاری آزمون دانشگاه افسری و سایر جزئیات مربوطه، متقاضیان می‌توانند دفترچه ثبت‌نام دانشگاه افسری ارتش را دانلود و به دقت مورد بررسی قرار دهند. بهترین روش برای علاقه‌مندان، قبل از هر گونه اقدام، مطالعه کامل دفترچه ثبت‌نام و کسب اطلاعات دقیق در این خصوص است. برای دریافت دفترچه، می‌توانند به وب‌سایت ارتش مراجعه و آن را دانلود کنند.

در حال حاضر، دفترچه ثبت‌نام دانشگاه افسری ارتش برای سال ۱۴۰۳ منتشر نشده است، اما برای راحتی در دسترسی به این مطلب، می‌توانند نمونه دفترچه سال ۱۴۰۲ را دانلود و مشاهده کنند. لینک دانلود نمونه دفترچه برای سال ۱۴۰۲ را در پایین ذکر کرده‌ایم.

برای دانلود دفترچه ثبت نام دانشگاه افسری کلیک کنید.

بیش تر بخوانید: رشته های دانشگاه علمی کاربردی

موارد مهم درباره ثبت نام در دانشگاه‌های افسری ارتش در سال‌های ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در هنگام خرید کارت ثبت‌نام، داوطلبان باید به انتخاب نیروی مورد علاقه جهت تحصیل و خدمت بپردازند. این انتخاب باید بر اساس آگاهی نسبت به شرایط پذیرش، علایق فردی، وضعیت تحصیلی و جسمی انجام شود. لازم به ذکر است که در هیچ مرحله‌ای از ثبت نام، امکان تغییر انتخاب وجود ندارد.

داوطلبانی که توسط هر یک از نیروها عضویت یافته‌اند، باید در هنگام خرید کارت نیروی مربوطه را انتخاب کنند.

داوطلبانی که نیروی زمینی یا هوایی را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند انتخاب دوم خود را از بین نیروی پدافند هوایی یا نیروی دریایی انجام دهند.

پس از تکمیل فرم ثبت نام، متقاضیان باید شماره پرونده و اطلاعات ثبت نامی که از سوی سامانه دریافت کرده‌اند، را نگهداری کنند.

مسئولیت خرید کارت اعتباری و ثبت نام بر عهده شرکت‌کنندگان است و واگذاری این فرآیند به افراد دیگر از جمله خانواده، دوستان و کافی‌نت مجاز نیست.

در هنگام پرداخت هزینه ثبت نام، داوطلبان باید استان و حوزه مورد نظر خود را با توجه به محل سکونت انتخاب کنند و نهایت دقت را در این امر به کار ببرند. روش انتخاب حوزه برای متقاضیان استان‌های مختلف پذیرنده به شرح زیر است:

– ساکنان استان قم و البرز باید حوزه تهران را انتخاب کنند.
– متقاضیانی که محل سکونت آن‌ها یکی از استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری است، حوزه اصفهان را انتخاب می‌کنند.
– شرکت‌کنندگان ساکن استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد باید حوزه شیراز را انتخاب کنند.

با توجه به اینکه پس از پرداخت هزینه ثبت نام، این وجه تحت هیچ شرایطی قابل بازگشت نیست، داوطلبان باید نسبت به ثبت اطلاعات شخصی، استان محل سکونت و انتخاب نیروی مورد علاقه‌شان نهایت دقت را به عمل آورند.

دانشجویانی که در آزمون‌های سال‌های قبل قبول شده‌اند و در حین تحصیل یا خدمت در دانشگاه‌های افسری، انصراف داده یا ترک تحصیل کرده و یا اخراج شده‌اند، اجازه خرید کارت و ثبت نام ندارند.

داوطلبانی که سابقه بیماری، وضعیت جسمانی و روانی مشخص شده در فهرست زیر را دارند، مجاز به نام‌نویسی نمی‌باشند:

 • تالاسمی مینور
 • چاقی (BMI بالاتر از ۳۰)
 • کوررنگی
 • سابقه جراحی‌های وسیع
 • مشکلات عمده ارتوپدی
 • سابقه هرگونه معافیت پزشکی از مراجع نظامی و انتظامی
 • هرگونه سابقه بیماری‌های مزمن اعصاب و روان
 • کلیه بیماری‌های صعب‌العلاج
 • هرگونه بیماری یا سابقه بیماری نیازمند به مصرف طولانی مدت دارو
 • کاهش شنوایی متوسط و شدید (بر اساس تست شنوایی سنجی)
 • هرگونه اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان

داوطلبانی که توجه لازم را به نکات مربوط به ثبت نام نکرده‌اند، علاوه بر اینکه نمی‌توانند هزینه پرداخت شده را بازپس بگیرند، از مراحل گزینش حذف خواهند شد.

داوطلبان دارای سهمیه شاهد، جانباز، آزاده، فرزند نظامی و بسیج فعال باید مدارک مربوطه را حداکثر تا تاریخ ۸ دی‌ماه به دفاتر عضویابی نزدیک محل سکونت خود تحویل دهند؛ در غیر این صورت، پذیرش آن‌ها به کلی لغو می‌شود.

علاقه‌مندانی که در موعد مقرر ثبت نام خود را به انجام رسانده‌اند، می‌توانند پیش از فرارسیدن زمان برگزاری آزمون دانشگاه افسری ارتش، از رشته‌های دانشگاه افسری ارتش آگاه شده و با مطالعه منابع آزمون دانشگاه افسری ارتش، آمادگی لازم را برای حضور در جلسه آزمون ۱۴۰۲-۱۴۰۳ کسب نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هر کدام از موضوعات فوق می‌توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

ظرفیت دانشگاه های افسری ارتش 1402

دریافت اطلاعات درباره ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های افسری ارتش، از جمله دانشگاه امام علی و فارابی، از مواردی است که قبل از اتمام مهلت ثبت‌نام باید به آن توجه کنید. آیا می‌دانید چقدر ظرفیت پذیرش دانشگاه افسری در هر سال تحصیلی است؟ آیا این ظرفیت کم یا زیاد است؟ در صورتی که اطلاعاتی درباره ظرفیت دانشگاه‌های افسری ارتش ندارید، با مشاوران سامانه ندای مشاور تماس بگیرید تا اطلاعات ضروری و مهم مربوط به ظرفیت این دانشگاه‌ها را به شما ارائه دهند. آنها قادر خواهند بود تا اطلاعات لازم در این زمینه را به شما ارائه کنند.

بیشتر بخوانید: منابع کنکور سراسری

خلاصه مقاله ثبت نام دانشگاه افسری ارتش 1402

شرکت در آزمون دانشگاه افسری ارتش برای ثبت نام در این دانشگاه‌ها ضروری است. زمان ثبت نام برای سال ۱۴۰۲، از ۱ آبان تا ۱۵ آذر به مدت ۴۵ روز بوده است. امیدواریم که زمان ثبت نام در سال آینده نیز در همین محدوده زمانی باشد. آزمون استخدامی ارتش برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ برگزار شده و نتیجه نهایی آن در تیر ماه اعلام خواهد شد.

برای قبولی در دانشگاه‌های افسری ارتش، داوطلبان باید علاوه بر آزمون کتبی، در آزمون عملی نیز قبول شوند. این آزمون‌ها شامل معاینات پزشکی و مقاومت بدنی است. همچنین، برای ثبت نام در دانشگاه‌های افسری ارتش، شرایط دیگری نیز وجود دارد که به طور جداگانه توضیح داده شده است. این دانشگاه‌ها در چهار گروه نیروی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند هوایی داوطلبان دانشجو را پذیرش می‌کنند و هر گروه در رشته‌های خاصی دانشجو می‌پذیرد. برای انتخاب هر یک از این رشته‌ها، داوطلبان تجربی و ریاضی باید حداقل معدل ۱۴ و داوطلبان انسانی باید حداقل معدل ۱۶ را داشته باشند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – زمان و شرایط

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – زمان و شرایط

برچسب ها

سایت ثبت نام دانشگاه افسری ارتش سایت اعلام نتایج دانشگاه افسری ارتش gozinesh.aja.ir سابت دانشگاه افسری gozinesh.aja.ir سامانه دانشگاه افسری ارتش سایت اعلام نتایج دانشگاه افسری

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ – زمان و شرایط

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل