تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402 – مشاوره و زمان

📚 خلاصه ای از مقاله انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402 – مشاوره و زمان:

انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای

توضیحات جامع درباره زمان و روش انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای ۱۴۰۲ و همچنین نکات طلایی مشاوره انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی و قبولی سال 1402 بیان شده است.

انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402 – مشاوره و زمان

انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402 – مشاوره و زمان

? در فرآیند اخذ مدرک دیپلم در رشته‌های فنی و کاردانش نظام جدید، افرادی که سالی واحدی یا ترمی واحدی را در سیستم قدیمی پیش رفته‌اند و همچنین دارندگان دیپلم در رشته‌های نظری نظام جدید که قصد تحصیل در رشته‌های فنی حرفه‌ای در مقطع کاردانی ناپیوسته را دارند، اکنون می‌توانند با شرکت در پذیرش سال ۱۴۰۲، شانس قبولی خود را بدون نیاز به شرکت در آزمون کنکور سال جاری بسنجند.

? فرآیند ثبت‌نام و انتخاب رشته در دو حالت پذیرش بدون کنکور و پذیرش با آزمون کنکور برای رشته‌های کاردانی به صورت همزمان توسط سازمان سنجش انجام می‌شود. داوطلبان موظف هستند در زمان تعیین شده توسط سازمان سنجش، به تکمیل فرآیند ثبت‌نام و انتخاب رشته خود بپردازند.

انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای

? ثبت‌نام و انتخاب رشته برای کنکور و بدون کنکور در رشته‌های کاردانی فنی حرفه‌ای سال ۱۴۰۲ از تاریخ ۱۸ تیر ماه آغاز شده و تا تاریخ ۲۵ تیر ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت. لینک ثبت‌نام و انتخاب رشته به محض فعال شدن، در این قسمت قرار خواهد گرفت.

? به منظور سهولت در فرآیند ثبت‌نام و انتخاب رشته داوطلبان در کنکور کاردانی سال جاری، در این مقاله به جزئیات زمانبندی، روش، نکات مهم در انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای سال ۱۴۰۲ پرداخته‌ ایم.

بیشتر بخوانید:  ثبت نام کنکور سراسری

بیش تر بخوانید: ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

زمان و آموزش انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای ۱۴۰۲

? برای انتخاب رشته در آزمون کاردانی فنی حرفه‌ای سال ۱۴۰۲، زمان و روش مربوطه باید مدنظر قرار گیرد. ثبت‌نام و انتخاب رشته برای کاردانی فنی حرفه‌ای به صورت همزمان انجام می‌شود. داوطلبان باید در زمان مقرر وارد سایت سنجش شده و علاوه بر تکمیل فرم ثبت‌نام، رشته‌های مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

? ثبت‌نام و انتخاب رشته در کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای هر ساله به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور حضوری انجام می‌شود. داوطلبان می‌توانند پس از مطالعه دفترچه ثبت‌نام و انتخاب رشته و بررسی دانشگاه‌های مورد نظر، هزینه ثبت‌نام را پرداخت و فرآیند انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند.

? با توجه به اطلاعیه‌ای که توسط سازمان سنجش منتشر شده است، زمان ثبت‌نام در آزمون کاردانی سال ۱۴۰۲ برای داوطلبان از تاریخ ۱۸ تیر تا ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۲ امکان‌پذیر است. برای تکمیل ثبت‌نام و انتخاب رشته با یا بدون آزمون در کاردانی فنی حرفه‌ای، داوطلبان می‌توانند به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند.

? هرگونه اطلاعیه مربوط به ثبت‌نام و انتخاب رشته در کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای سال ۱۴۰۲، در این مقاله اطلاع‌رسانی خواهد شد و لینک مستقیم ثبت‌نام و انتخاب رشته نیز در این بخش قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:  sanjesh.org

بیش تر بخوانید: ثبت نام علمی کاربردی

درباره رشته‌های کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای سال ۱۴۰۲

? برای ثبت‌نام در کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای سال ۱۴۰۲، داوطلبان باید به موارد زیر توجه کنند. رشته دانشگاهی که داوطلب به آن علاقه‌مند است باید با مدرک دیپلم او مرتبط و متجانس باشد تا امکان ثبت‌نام بدون آزمون فراهم شود. در صورتی که رشته مورد نظر داوطلب برای ورود به دانشگاه از طریق برگزاری آزمون هماهنگ کشوری پذیرفته شود، نیز می‌توان ثبت‌نام نمود.

? هر سال، سازمان سنجش لیست رشته‌های کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای با آزمون و بدون آزمون را اعلام می‌کند. این اطلاعیه و یا دفترچه ثبت‌نام کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای حاوی لیست رشته‌ها منتشر می‌شود.

? در آخرین اطلاعیه ارائه شده توسط سازمان سنجش، لیست رشته‌های کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای و رشته‌های بدون آزمون کاردانی فنی سال قبل به شرح زیر است. در صورت بروز هر گونه تغییر در لیست رشته‌ها با دفترچه ثبت‌نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی سال ۱۴۰۲، این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

لیست رشته‌های بدون آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای سال 1402

انتخاب رشته‌ کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای 1

انتخاب رشته‌ کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای 2

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

? سازمان سنجش مسئولیت نام‌نویسی و برگزاری آزمون کاردانی فنی حرفه‌ای را برعهده دارد و وظیفه تعیین زمان ثبت‌نام و انتشار دفترچه ثبت‌نام را دارد. راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های با آزمون و بدون آزمون در کاردانی فنی حرفه‌ای در قالب یک دفترچه منتشر می‌شود.

? دفترچه کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای سال جاری همزمان با شروع زمان ثبت‌نام کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای، که از تاریخ 18 تیر ماه تا 25 تیرماه است، در وبسایت سازمان سنجش منتشر می‌شود و داوطلبان ثبت‌نام در کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای ۱۴۰۲ می‌توانند با مراجعه به قسمت کاردانی فنی و حرفه‌ای سازمان سنجش، ثبت‌نام خود را انجام دهند.

? برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید دفترچه ثبت‌نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای سال گذشته را در ادامه مقاله مطالعه کنید. همچنین، پس از انتشار دفترچه ثبت‌نام و انتخاب رشته کاردانی ۱۴۰۲، این مقاله به‌روزرسانی و لینک دانلود آن در همین قسمت قرار خواهد گرفت.

? دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای سال 1401

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور سراسری

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه پیام نور

مشاوره برای انتخاب رشته در کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای ۱۴۰۲

برای انجام انتخاب رشته در کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای سال ۱۴۰۲، داوطلبان باید طبق ضوابطی که توسط سازمان سنجش تعیین شده است، رشته‌ها را انتخاب کنند. رعایت این ضوابط بسیار مهم است، زیرا هرگونه تخلف و عدم تطابق در انتخاب رشته با آزمون یا ثبت‌نام در رشته‌های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای منجر به لغو قبولی داوطلب و عدم امکان ثبت‌نام نهایی می‌شود. در ادامه، به مهمترین نکاتی که در انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای ۱۴۰۲ باید رعایت شوند، پرداخته‌ایم.

  1. 1. رعایت تجانس بین رشته‌های فارغ‌التحصیلی و رشته‌های مورد نظر: در هنگام انتخاب رشته در کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای ۱۴۰۲ یا انتخاب رشته‌های بدون کنکور کاردانی فنی، باید تجانس رشته مورد نظر با رشته‌های فارغ‌التحصیلی دیپلم را رعایت کنید. در دفترچه ثبت‌نام این آزمون، برای هر رشته تحصیلی دانشگاهی، عنوان و کد رایانه‌ای دیپلم‌هایی که مجاز به انتخاب آن رشته هستند، ذکر شده است و داوطلبان دیگر مجاز به ثبت‌نام و انتخاب این رشته‌ها نمی‌باشند.
  2. 2. تعداد مجاز رشته‌های تحصیلی: هر داوطلب، برای ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون و یا رشته‌های با آزمون، تنها می‌تواند یک رشته دانشگاهی را انتخاب کند و امکان ثبت‌نام همزمان در دو یا چند رشته با آزمون و بدون آزمون یا یک رشته با آزمون و یک رشته بدون آزمون برای داوطلبان وجود ندارد.
  3. 3. تعداد مجاز رشته‌های قابل انتخاب: طبق روال هر ساله و با استناد به راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی، هر داوطلب می‌تواند حداکثر ۵۰ رشته را انتخاب کند. البته داشتن انتخاب‌های کمتر از این تعداد هیچ ایرادی ندارد و اجباری برای انتخاب ۵۰ مورد وجود ندارد. در صورت بروز هر گونه تغییر در تعداد انتخاب رشته‌ها برای کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای ۱۴۰۲، این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.
  4. 4. رعایت ترتیب در چینش رشته‌ها بر اساس اولویت: در هنگام انتخاب رشته در کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای ۱۴۰۲، باید با توجه به ملاک‌های مورد نظر خود مانند رشته، نوع دانشگاه، شهریه، مسافت و…، موارد انتخابی را اولویت‌بندی کنید. زیرا برای هر فرد، تنها یک قبولی در یک رشته وجود دارد و پس از قبولی، انتخاب‌های بعدی داوطلب بررسی نمی‌شوند.
  5. 5. ملاک‌های بررسی انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای: برای داوطلبانی که در رشته‌های با آزمون ثبت‌نام می‌کنند، ملاک بررسی انتخاب آن‌ها، نمرات و رتبه کسب شده در آزمون است. همچنین برای داوطلبان متقاضی رشته‌های بدون کنکور، ملاک سنجش معدل دیپلم آن‌ها می‌باشد. بدیهی است که هرچه رتبه و معدل داوطلب بهتر باشد، شانس قبولی وی بالاتر می‌رود.

بیش تر بخوانید: ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402 – مشاوره و زمان

انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402 – مشاوره و زمان

برچسب ها

مشاوره انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای ۱۴۰۲ انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای 1402 زمان انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402 – مشاوره و زمان

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل