تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

فرم انتخاب رشته کنکور

📚 خلاصه ای از مقاله فرم انتخاب رشته کنکور:

فرم انتخاب رشته کنکور

در این مقاله لینک دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 ارائه و نحوه تکمیل برگه پیش نویس انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ گفته شده است

فرم انتخاب رشته کنکور

فرم انتخاب رشته کنکور

برای انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و غیر روزانه کنکور ۱۴۰۲، داوطلبان باید قبل از انتخاب، فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ را تکمیل کنند. این فرم معمولاً در انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری قرار داده می‌شود تا داوطلبان با محتوا آشنا شوند.

پس از دریافت کارنامه اولیه ۱۴۰۲، داوطلبان باید به انتخاب رشته خود اقدام کنند. برای یاری به داوطلبان، سازمان سنجش یک فرم پیش نویس انتخاب رشته ارائه داده است که هدف از آن، اولویت‌بندی انتخاب‌ها و جلوگیری از استرس و عجله در درج کد رشته محل‌های انتخابی است.

فرم انتخاب رشته کنکور

فرم انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ در انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ درج شده و بندهای آن کاملاً مطابق بندهای فرم اینترنتی انتخاب رشته است. داوطلبان می‌توانند پیش نویس برگه کنکور سراسری را دانلود کنند و کدهای رشته محل‌های انتخابی خود را در آن درج کرده و به راحتی انتخاب‌های خود را اولویت‌بندی کنند. به علت اهمیت این فرم، توضیحاتی در مورد جزئیات تکمیل فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲ ارائه شده است.

دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

داوطلبانی که مطابق مندرجات کارنامه کنکور، امکان انتخاب رشته‌های دوره‌های روزانه، نوبت دوم، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان دانشگاه آزاد (به منظور انتخاب 4 رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) و همچنین رشته‌های بدون کنکور دانشگاه سراسری را دارند، می‌توانند فرم پیش نویس انتخاب رشته را از انتهای دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲، چاپ کنند.

همچنان دفترچه انتخاب رشته ۱۴۰۲ به طور کامل منتشر نشده است و بنابراین پیش نویس فرم انتخاب رشته هنوز در دسترس نیست. لینک دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته به محض انتشار در این مقاله قرار خواهد گرفت.

فرم پیش نویس انتخاب رشته ۱۴۰۲ از چهار ردیف تشکیل شده است که به ترتیب شامل دوره، کد رشته محل، نام رشته و نام دانشگاه مورد علاقه داوطلب می‌باشد. این فرم برای حداکثر 150 کد رشته محل تعبیه و تنظیم شده است و هر داوطلب می‌تواند بر اساس اولویت‌های انتخابی خود، آن را تکمیل نماید.

قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲، داوطلبان باید نکات مهمی را در نظر بگیرند تا شانس بیشتری برای قبولی در کد رشته‌های محل انتخابی خود داشته باشند. برای موفقیت در انتخاب رشته، لازم است که داوطلبان اطلاعات مربوط به کارنامه اولیه خود را به دقت بررسی کنند، زیرا رتبه و تراز اکتسابی آن‌ها تأثیر مهمی در نتیجه انتخاب رشته دارد. رشته‌های هر گروه آزمایشی از زیرگروه‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که ضریب دروس امتحانی در هر یک از این زیرگروه‌ها متفاوت است. به همین دلیل، سازمان سنجش رتبه و تراز داوطلبان را در هر زیرگروه به صورت جداگانه محاسبه می‌کند و در کارنامه آن‌ها درج می‌کند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور ریاضی
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور تجربی
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور انسانی

نکات مهم برای تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲

قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲، به مواردی باید توجه ویژه‌ای داشته باشید تا انتخاب های خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

یکی از موارد مهم، آنالیز و بررسی کارنامه‌های سال‌های گذشته است. با مطالعه کارنامه‌های داوطلبان در سال‌های گذشته، می‌توانید با محدوده قبولی هر رشته آشنا شوید و تصمیم‌گیری خود را بر اساس این اطلاعات بهبود بخشید.

همچنین عوامل دیگری مانند علاقه، هزینه، مسیر و کیفیت دانشگاه نیز در انتخاب رشته‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند. عامل علاقه به تخصص و رشته انتخابی، در اولویت بالاتری قرار می‌گیرد و سایر معیارها نظیر هزینه و کیفیت، بسته به تصمیمات شخصی هر داوطلب، وزن و اهمیت متفاوتی دارند.

توصیه می‌شود قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲، با مطالعه مقاله صفر تا صد انتخاب رشته به دقت و با توجه به نیازها و علاقه‌های خود، انتخاب‌هایتان را اولویت‌بندی کنید تا در آینده بهترین مسیر رشته‌ی تحصیلی خود را ادامه دهید.

بیشتر بخوانید: اشتباهات رایج در انتخاب رشته کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور زبان های خارجی
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری هنر

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی فرم انتخاب رشته کنکور کلیک کنید.

فرم انتخاب رشته کنکور

فرم انتخاب رشته کنکور

برچسب ها

فرم انتخاب رشته کنکور برگه انتخاب رشته کنکور فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 دانلود فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲

فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲,دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۲,دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402,دانلود پیش نویس برگه کنکور سراسری,آخرین رتبه قبولی کنکور سراسری سال,انتخاب رشته کنکور سراسری 1402,فرم پیش نویس انتخاب رشته ۱۴۰۲,دریافت کارنامه اولیه ۱۴۰۲,فرم پیش نویس انتخاب رشته,فرم اینترنتی انتخاب رشته,کارنامه اولیه کنکور,رشته های بدون کنکور,کنکور سراسری ۱۴۰۲,فرم انتخاب رشته,انتخاب رشته,کارنامه,انتخاب,۱۴۰۲,رشته,فرم

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

فرم انتخاب رشته کنکور

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل