تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1403 { لینک دانلود }

📚 خلاصه ای از مقاله دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1403 { لینک دانلود }:

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری

لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰3 قرار داده شده و بخش های مختلف دفترچه ثبت نام کنکور 1403 ثبت نام به طور کامل توضیح داده شده است.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1403 { لینک دانلود }

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1403 { لینک دانلود }

در راستای آگاهی از مقررات و شرایط ثبت نام، داوطلبان آزمون کنکور سراسری می توانند به وبسایت سازمان سنجش مراجعه نموده و دفترچه ثبت نام مربوط به آزمون کنکور سراسری را دریافت نمایند. این دفترچه در زمان آغاز فرایند ثبت نام کنکور در ماه آبان منتشر شده است و شامل شرایط عمومی و اختصاصی، سهمیه ها و روش ثبت نام در آزمون کنکور سراسری سال 1403 می باشد.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری

سازمان سنجش هر سال برای جذب علاقه‌مندان به رشته‌های دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه‌های آزاد، آزمون کنکور سراسری را برگزار می‌کند. همه شرایط و مقررات پذیرش دانشجویان از طریق آزمون کنکور سراسری در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال 1403 قرار داده شده است.

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره دوم کنکور سراسری سال 1403 منتشر شده است.

برای دریافت دفترچه ثبت نام کنکور ، لطفاً کلیک کنید.

دفترچه ثبت نام شامل تمامی شرایط عمومی و اختصاصی، قوانین وظیفه عمومی، سهمیه ها، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و روش ثبت نام در کنکور سراسری است. پس از مطالعه دقیق دفترچه، داوطلبان می‌توانند فرم مربوطه را تکمیل کنند. به دلیل اهمیت مطالعه دفترچه ثبت نام، در ادامه به بررسی بخش‌های مختلف دفترچه ثبت نام کنکور سال 1403 و جزئیات مربوطه خواهیم پرداخت.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1403

با توجه به تغییراتی که در آزمون کنکور ایجاد شده است، ثبت نام در این آزمون در دو نوبت صورت خواهد گرفت. به همین دلیل، راهنمای ثبت نام نیز به صورت دو سری منتشر خواهد شد. افرادی که تمایل دارند با روند کلی نام نویسی و شرایط ثبت نام در آزمون کنکور سراسری آشنا شوند، می توانند فایل PDF راهنما را از طریق وبسایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org دریافت کنند.

راهنمای ثبت نام در آزمون کنکور برای ماه تیر همزمان با زمان نام نویسی آزمون منتشر شده است. تاریخ انتشار آن برابر با ۱۵ فروردین 1403 است، که همزمان با انتشار راهنمای نام نویسی کنکور می باشد. همچنین، در این زمان، در انتهای راهنما، فرم پیش نویسی به صورت نمونه آماده شده است تا افراد واجد شرایط با پر کردن آن، با روند نام نویسی آزمون سراسری اینترنتی آشنا شوند.

بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام کنکور سراسری

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال 1403

افرادی که تمایل به شرکت در آزمون کنکور سراسری دارند، باید قبل از ثبت نام، با تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز برای نام نویسی در آزمون کنکور آشنا شوند. در صورت داشتن شرایط لازم، می توانند به وبسایت سازمان سنجش مراجعه کرده و فرم ثبت نام در آزمون کنکور سراسری را تکمیل نمایند.

در حال حاضر، راهنمای ثبت نام در آزمون کنکور سال 1403 منتشر نشده است. با این حال، جزئیاتی که در این راهنما ذکر خواهد شد، از جمله شرایط و ضوابط نام نویسی در این آزمون، با دفترچه کنکور سال های گذشته تفاوت چندانی ندارد. به همین دلیل، جهت بهره برداری بیشتر، لینک دانلود دفترچه ثبت نام سال گذشته در جدول زیر قرار داده شده است. پس از انتشار راهنمای ثبت نام در آزمون کنکور سراسری سال 1403، جدول زیر به روزرسانی خواهد شد و دفترچه جدید در آن قرار خواهد گرفت.

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1403 کلیک کنید.

بخش‌های مختلف دفترچه ثبت‌نام کنکور سراسری 1403

دفترچه ثبت‌نام آزمون کنکور سراسری سال 1403 از دو بخش به نام “راهنمای عملی در ثبت‌نام” و “شرایط و ضوابط مربوط به شرکت در آزمون سراسری” تشکیل شده است.

این دو بخش به مواردی از جمله شرایط عمومی و خاص، تخصیص سهمیه‌ها در آزمون کنکور سراسری، مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در آزمون، روند برگزاری آزمون و پذیرش دانشجو، برنامه زمانبندی اجرای آزمون، ضوابط و شرایط خاص برای برخی از دانشگاه‌ها و رشته‌ها، روش محاسبه نمره درس به درصد و رتبه، تراز و توضیحات تکمیلی می‌پردازند.

بخش‌های مختلف دفترچه ثبت‌نام کنکور سراسری بخش 1

بخش‌های مختلف دفترچه ثبت‌نام کنکور سراسری بخش 2

بخش‌های مختلف دفترچه ثبت‌نام کنکور سراسری بخش 3

بیشتر بخوانید: راهنما کامل انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط درج شده در دفترچه ثبت‌نام آزمون کنکور سراسری 1403

یکی از نکات بسیار مهم در دفترچه ثبت‌نام آزمون کنکور سراسری 1403، توجه به محدودیت‌هایی است که در آن ذکر شده است. اطلاع کامل از این محدودیت‌ها به داوطلبان کمک می‌کند تا در فرآیند ثبت‌نام به خوبی عمل کنند. این دفترچه شامل دو بخش عمومی و اختصاصی است که در ادامه به طور کامل توضیح داده می‌شود.

محدودیت‌های عمومی:

 1. – اعتقاد به دین اسلام یا اعتقاد به یکی از ادیان رسمی کشور
 2. – عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 3. – عدم داشتن سابقه‌ی ناشایست اخلاقی
 4. – عدم داشتن سابقه‌ی کیفری
 5. – عدم اعتیاد به مواد مخدر یا معتاد‌کننده

شرایط اختصاصی:

 • داشتن دیپلم در رشته‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش
 • ارائه دیپلم سیستم آموزشی قدیمی یا مدرک کاردانی
 • در صورت داشتن مدرک کاردانی در رشته‌های غیرپزشکی، می‌توان در آزمون کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت کرد، اما مدرک خدمات قانونی باید تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ یا ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ دریافت شود و گواهی پایان دوره طرح نیرو انسانی باید در زمان ثبت‌نام ارائه شود.
 • دانشجویان دوره‌ی روزانه اجازه‌ی شرکت در آزمون کنکور سراسری ۱۴۰۲ را ندارند.
 • داوطلبانی که در آزمون کنکور سال 2403 در دانشگاه‌های روزانه قبول شده‌اند، نمی‌توانند در رشته‌های روزانه کنکور سال ۱۴۰۲ شرکت کنند (مگر اینکه علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های غیرروزانه باشند).
 • دریافت گواهی پایان خدمت سربازی یا معافیت دائم یا موقت برای داوطلبان آقا
 • عدم داشتن ممنوعیت تحصیل بر اساس سازمان نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • (مشمولین خدمات اجباری قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در مقطع کارشناسی) افرادی که باید خدمت خود را حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ یا ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ به پایان برسانند و در دوره‌ی دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پذیرفته شوند، می‌توانند پس از اتمام تحصیل در دوره خدمات قانونی خود را به پایان برسانند.
 • دانشجویان دوره‌ی نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، نیمه حضوری، مجازی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی می‌توانند بدون انصراف از دانشگاه در آزمون کنکور سراسری ۱۴۰۲ شرکت کنند (شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان).

شرایط نظام وظیفه:

 1. – داوطلبان آقا باید وضعیت معافیت دائم یا موقت خود را مشخص کرده و کد مربوطه را در فرم ثبت‌نام وارد کنند.
 2. – افرادی که مشمول غیبت سربازی هستند نمی‌توانند در آزمون شرکت کنند.
 3. – مرخص نمودن سربازان به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه به جز مقطع کاردانی بلامانع است.
 4. – افراد نمی‌توانند به صورت هم‌زمان با خدمت سربازی تحصیل نمایند.
 5. – داوطلبان پذیرفته شده در آزمون کنکور 1403 باید به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و مدرک معافیت موقت خود را برای ثبت‌نام در دانشگاه دریافت کنند.

بیشتر بخوانید: تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

سهمیه‌های درج شده در دفترچه ثبت‌نام کنکور سراسری سال 1403

همانطور که ذکر شد، یکی از بخش‌های مهم وجود دار در دفترچه ثبت‌نام، سهمیه‌های مختلفی است که برای داوطلبان در نظر گرفته شده است تا بتواند بهبود نمره آزمون آن‌ها و موفقیت بیشتر افراد در کنکور را تسهیل کند. سهمیه‌های استفاده شده در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

سهمیه مناطق

سهمیه گزینش آزاد یا همان سهمیه مناطق، به داوطلبانی اختصاص می‌یابد که براساس منطقه‌ای که در آن تحصیل کرده‌اند، جزء یکی از سه منطقه ۱، ۲ و ۳ قرار می‌گیرند.

سهمیه ایثارگران و رزمندگان:

افرادی که در یکی از دسته‌های مذکور قرار می‌گیرند، باید کد پیگیر ۱۲ رقمی مربوطه را از نهادهای مربوطه دریافت کرده و در فرم ثبت‌نام خود وارد کنند. البته باید توجه داشت که افراد شامل سهمیه ایثارگران باید حداقل ۷۰ درصد و متقاضیانی که قصد استفاده از سهمیه ایثارگران را دارند، باید حداقل ۷۵ درصد از نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد را در هر کد رشته محل کسب نمایند.

سهمیه خانواده شهدا، مفقودالاثران، جانبازان و رزمندگان:

۲۵ درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثران، آزادگان و همسر و فرزندان آن‌ها و جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آن‌ها اختصاص می‌یابد. همچنین ۵ درصد از ظرفیت هر کد رشته محل نیز مخصوص جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آن‌ها و همچنین همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه می‌باشد.

سهمیه بهیاران

با توجه به سهمیه بهیاران، حداکثر ۵ درصد از ظرفیت هر یک از کد رشته محل‌های پرستاری، اتاق عمل و هوشبری در تمامی دوره‌ها چنانچه دارای شرایط مربوطه باشند، به بهیاران تعلق خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: زمان اعلام نتایج کنکور سراسری

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1403 { لینک دانلود }

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1403 { لینک دانلود }

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1403 { لینک دانلود }

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل