تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1402

📚 خلاصه ای از مقاله اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1402:

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

توضیحات جامع درباره جزئیات اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1402 و همچنین زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی و آموزش تصویری نحوه مشاهده نتیجه و جواب آزمون نظام مهندسی اردیبهشت ، شهریور و دی سال ۱۴۰۲

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1402

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1402

به منظور ورود به امتحان تخصصی برای معماران تمرکز کرده ایم، که افرادی که تجربه کافی در زمینه معماری دارند، کاردانی فنی ساختمان یا فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط و مدرک کارشناسی و بالاتر در نظر گرفته می‌شوند. این آزمون در سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد و سه بار در طول سال صورت می‌گیرد. نتایج آزمون‌ها چند هفته پس از برگزاری در یک وبسایت رسمی اعلام خواهد شد.

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

بعد از پایان زمان برگزاری آزمون، به داوطلبان نیاز است که برای دریافت مجوز اشتغال به کار مهندسی، نتایج آزمون خود را بدست آورند. به دلیل برگزاری آزمون در سه نوبت مختلف (اردیبهشت، شهریور و دی)، نتایج گروه‌های مختلف، از جمله معماران تمرکز، کاردانی فنی ساختمان و فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط، به طور جداگانه و هماهنگ اعلام خواهد شد.

به این معنی است که گروه‌های مختلف می‌توانند به صورت همزمان، از طریق سامانه‌ای که در وبسایت معاونت مسکن و ساختمان قرار دارد، به نتایج خود دسترسی داشته باشند. به منظور تسریع در مشاهده نتایج، در ادامه این مقاله زمان، روش و لینک اعلام نتایج آزمون‌های سه دوره ۱۴۰۲ را برای شما ارائه خواهیم داد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام آزمون نظام مهندسی

زمان اعلام نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی نوبت اول سال ۱۴۰۲

تمامی متقاضیان پروانه نظام مهندسی، پس از شرکت در آزمون تخصصی نظام مهندسی در نوبت مورد نظر خود، در انتظار اعلام نتایج آزمون هستند. عموماً بعد از اتمام فرآیند آزمون، مجری آزمون اطمینان می‌دهد که نتایج، دو ماه پس از برگزاری در سایت ثبت نام و اعلام نتایج آزمون قرار داده خواهد شد.

با توجه به برگزاری آزمون در ماه اردیبهشت، زمان اعلام نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی نوبت اول (اردیبهشت) ۱۴۰۲، در تیرماه سال جاری خواهد بود. در حال حاضر، لینک دریافت نتایج آزمون فعال نشده است و پس از فعال شدن لینک، در این بخش از مقاله اعلام خواهد شد. اعلام نتایج آزمون کاردان فنی و صنعت ساختمان همزمان با نظام مهندسی خواهد بود.

بعد از اعلام جواب آزمون، متقاضیان باید به سایت ثبت نامی آزمون نظام مهندسی مراجعه کرده و در بخش سامانه آزمون ورود به حرفه مهندسان، در صورت فعال شدن لینک اعلام نتایج، با استفاده از اطلاعات شخصی، نتیجه آزمون را مشاهده نمایند.

بیشتر بخوانید:  ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

زمان اعلام نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی نوبت دوم سال ۱۴۰۲

داوطلبان شرکت در آزمون تخصصی نظام مهندسی در نوبت دوم سال ۱۴۰۲ باید بر اساس زمانبندی مشخص شده در کارت ورود به جلسه آزمون، در جلسه خود حاضر شوند. عموماً پس از اتمام آزمون نظام مهندسی، نتایج نهایی داوطلبان از سوی سامانه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اطلاع رسانی می‌شود.

در دوره‌ی آخرین برگزاری آزمون نظام مهندسی نوبت دوم، اعلام نتایج داوطلبان در بازه زمانی 30 تا 50 روز پس از برگزاری آزمون انجام شده است. با توجه به این موضوع و عدم اعلام زمان دقیق مشاهده جواب آزمون تخصصی نظام مهندسی سال ۱۴۰۲، می‌توان پیش بینی کرد که نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان در همان بازه زمانی اعلام خواهد شد.

در حال حاضر، زمان اعلام نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی نوبت دوم سال ۱۴۰۲ اعلام نشده است.

بیشتر بخوانید: دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

زمان اعلام نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی نوبت سوم سال ۱۴۰۲

همانطور که در بخش‌های قبلی توضیح داده شده است، داوطلبانی که در زمان برگزاری آزمون تخصصی نظام مهندسی در نوبت سوم حضور داشته اند، برای دریافت نتیجه آزمون خود باید طبق اطلاعیه منتشر شده توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، در زمان مشخص شده به سامانه این مرکز به آدرس inbr.ir مراجعه کرده و اطلاعات خود را بدست آورند.

زمان اعلام نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی در نوبت سوم هنوز اعلام نشده است. هنگامی که اعلام شود، در این مقاله به شما اطلاع داده خواهد شد.

جواب آزمون تخصصی نظام مهندسی در نوبت سوم سال ۱۴۰۲ نیز توسط سامانه آزمون‌های نظام مهندسی منتشر خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر درباره نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی سال ۱۴۰۲، شامل معماران تجربی، کاردانان فنی و کارشناسان ماده ۲۷ سال ۱۴۰۲، زمان اعلام آن معمولاً یک تا دو ماه پس از برگزاری آزمون مربوطه است. هنگامی که نتیجه آزمون تخصصی نظام مهندسی نوبت سوم اعلام شود، در این مقاله به شما اطلاع داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج کنکور ارشد

روش اعلام نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی سال ۱۴۰۲

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره شد، نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی سال ۱۴۰۲ از طریق سامانه اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی در وبسایت inbr.ir به صورت آنلاین منتشر می‌شوند. داوطلبان نیز باید قبل از مراجعه به سایت، اطلاعات شناسایی خود را آماده کنند تا از هرگونه خطا در مشاهده نتایج جلوگیری شود. شرکت‌کنندگان در آزمون برای دریافت جواب آزمون تخصصی نظام مهندسی باید مراحل زیر را دنبال کنند.

1. جستجوی عبارت “سایت معاونت مسکن و ساختمان” یا آدرس “inbr.ir” در نوار جستجوی بالا یا میانی مرورگر خود.

سایت اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

2. انتخاب گزینه اول با عنوان “معاونت مسکن و ساختمان”.

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی

3. ورود به سامانه و انتخاب گزینه “سامانه آزمون‌های ورود به حرفه”.

نحوه مشاهده نتایج آزمون نظام مهندسی

4. ورود به سامانه آزمون‌ها و انتخاب گزینه “نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان سال ۱۴۰۲”.

نتایج آزمون نظام مهندسی

5. ورود به سامانه با استفاده از یکی از روش‌های تعیین شده و مشاهده نتیجه نهایی.

نتایج نظام مهندسی

بیشتر بخوانید: تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری

روش‌های اعتراض به نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی

با توجه به اینکه تصحیح پاسخ‌نامه‌های آزمون تخصصی هر داوطلب به صورت کاملاً اتوماتیک صورت می‌گیرد، امکان وجود خطا در آن به صفر و یا به نزدیکی صفر می‌رسد. اما گاهی به دلایلی ممکن است داوطلبان احساس کنند آنچه در کارنامه ثبت شده با مشخصات و یا عملکرد آن‌ها در آزمون یکسان نیست. به همین دلیل، مایل به ثبت اعتراض خود به صورت الکترونیکی هستند.

برای ثبت اعتراض، پس از ورود به سامانه مذکور، در فرم مربوطه مشخصات کامل همچون: شماره داوطلبی، شماره شناسنامه، شماره تلفن، آدرس محل سکونت و رشته آزمون را در هر بخش تکمیل نمایید و از طریق پست آن را به آدرس مشخص شده توسط سازمان نظام مهندسی ارسال کنید.

در مورد داوطلبان رشته مهندسی معماری گرایش طراحی که پس از مشاهده نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی اعتراض دارند و یا درخواست بازنگری دارند، می‌توانند درخواست خود را به صورت الکترونیکی با استفاده از ایمیل مشخص شده به نشانی tarahi@inbr.ir ارسال نمایند. پس از بررسی سازمان نظام مهندسی مرکزی، نتایج اعتراضات داوطلبان به صورت جداگانه و براساس استان اعلام خواهد شد.

دقت کنید که باید اعتراضات خود را در زمان مشخص شده اعلام کنید؛ در غیر این صورت اعتراض شما موثر نخواهد بود. بنابراین، بسیار ضروری است که از تاریخ شروع آن‌ها آگاه باشید. در حال حاضر برای آزمون تخصصی نظام مهندسی ۱۴۰۲ در نوبت دی‌ماه، تاریخ شروع اعتراضات مشخص نشده است.

بیش تر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

اقدامات ضروری پس از مشاهده نتایج آزمون تخصصی نظام مهندسی

تمامی فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی برای دریافت پروانه اشتغال به کار باید در آزمون تخصصی نظام مهندسی قبول شوند. پس از قبولی در آزمون، آن‌ها باید در تاریخ مقرر به صورت الکترونیکی به سامانه مشخص شده مراجعه کنند. لطفاً توجه داشته باشید که تنها در زمان مقرر می‌توانید اقدام به دریافت پروانه کنید؛ در غیر این صورت، امتیاز شما سلب می‌شود و دیگر اعتبار قانونی نخواهد داشت. به طور معمول، زمان دریافت پروانه اشتغال به کار برای هر آزمون به مدت ۳ ماه پس از برگزاری آن می‌باشد.

با آگاهی از مدارک لازم و انجام سایر اقدامات، شما می‌توانید برای تحویل مدارک در شهرستان‌ها اقدامات مربوط را انجام دهید. آدرس وب‌سایت و محل بررسی مدارک مربوط به ثبت نام و نتایج داوطلبان در سامانه اعلام خواهد شد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی کلیک کنید.

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1402

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1402

برچسب ها

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی نتایج نظام مهندسی اعلام نتایج نظام مهندسی ۱۴۰۲ جواب آزمون نظام مهندسی 1402

سامانه اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی inbr.ir,فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و بالاتر,نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان 1402,زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۲,کارت ورود به جلسه آزمون نظام مهندسی,زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی,آزمون نظام مهندسی نوبت دوم 1402,فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و,زمان برگزاری آزمون نظام مهندسی,آزمون نظام مهندسی نتایج نهایی,اعلام نتایج نظام مهندسی نوبت,نتایج آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۲,جواب آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۲,جواب آزمون نظام مهندسی نوبت,آزمون ورود به حرفه مهندسان,اعلام نتایج نظام مهندسی​,کاردانی های فنی ساختمان,جواب آزمون نظام مهندسی,سامانه اعلام نتایج,پروانه نظام مهندسی,نتایج نظام مهندسی,آزمون نظام مهندسی,اعلام نتایج آزمون,اعلام جواب آزمون,معماران تجربی,نتایج آزمون,نظام مهندسی,اعلام نتایج,آزمون اعلام,جواب آزمون,اعلام زمان,زمان اعلام,اردیبهشت,اینترنتی,شهریور,آزمون,اعلام,نتایج,۱۴۰۲,1402,زمان

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1402

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل