تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

منابع کنکور سراسری ۱۴۰۲ { تجربی، ریاضی، انسانی، هنر، زبان }

📚 خلاصه ای از مقاله منابع کنکور سراسری ۱۴۰۲ { تجربی، ریاضی، انسانی، هنر، زبان }:

منابع کنکور سراسری

معرفی بهترین منابع کنکور 1402 معرفی کتاب ها و کمک آموزشی برای دروس اختصاصی رشته های تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان برای قبولی در کنکور ۱۴۰2

منابع کنکور سراسری ۱۴۰۲ { تجربی، ریاضی، انسانی، هنر، زبان }

منابع کنکور سراسری ۱۴۰۲ { تجربی، ریاضی، انسانی، هنر، زبان }

یکی از نکات حیاتی که داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون کنکور سراسری را دارند، باید در برنامه‌ریزی خود در نظر بگیرند، استفاده از منابع تحصیلی معتبر و مناسب برای آمادگی. بررسی و مطالعه دقیق این منابع به داوطلبان کمک می‌کند تا آمادگی لازم برای شرکت در آزمون را به دست آورده و با دیگر داوطلبان رقابت کنند.

منابع کنکور سراسری

هر سال دو آزمون مجزا برای پنج گروه آزمایشی کنکور سراسری (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان) برگزار می‌شود. شناخت منابع آزمون یکی از عوامل اساسی در برنامه‌ریزی برای کنکور است. این منابع، باعث افزایش آمادگی و بهتر شدن عملکرد داوطلبان می‌شوند و باعث می‌شوند برنامه‌ریزی آزمون دقیق‌تری صورت گیرد.

در سال جاری، منابع آزمون کنکور سراسری با سال‌های گذشته کمی تفاوت دارد. بر اساس اعلام سازمان سنجش، منابع عمومی آزمون کنکور حذف شده و ارزیابی آن‌ها به عهده سوابق تحصیلی دانش‌آموزان خواهد بود. در ادامه این مطلب، به معرفی منابع آزمون سراسری در گروه‌های آزمایشی مختلف پرداخته شده است.

بیشتر بخوانید:  ثبت نام کنکور سراسری

منابع کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۲

در گروه آزمایشی تجربی، تعداد بیشتری از متقاضیان کنکور سراسری شرکت می‌کنند و رقابت جدی بین آن‌ها وجود دارد. با مطالعه منابع کنکور سراسری گروه تجربی، داوطلبان می‌توانند با آمادگی بهتری در جلسه آزمون کنکور سراسری شرکت کنند.

با تصویب مصوبه جدید سازمان سنجش، منابع عمومی تمامی گروه‌های آزمایشی در کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ حذف شده و تأثیر آن‌ها بر روی سوابق تحصیلی داوطلبان در نظر گرفته می‌شود. به همین دلیل، داوطلبان کنکور سراسری گروه تجربی می‌توانند به مطالعه منابع تخصصی آزمون سراسری تمرکز کنند تا در صورت انتشار هر گونه اطلاعیه جدید از سوی سازمان سنجش، آمادگی لازم را داشته باشند.

منابع کنکور سراسری تجربی

منابع پیشنهادی ندای مشاور کنکور سراسری تجربی 1402

 • در زمینه زیست شناسی، منابع پیشنهادی شامل کتاب جامع انتشارات خیلی سبز (سری تست) است که برای پایه دهم توسط کمیل و ابوذر نصری و حسن محمد نشتایی نوشته شده است. همچنین، برای پایه‌های یازدهم و دوازدهم نویسندگان کتاب شامل کمیل نصری، سینا رضا زاده سرابی و حسن محمد نشتایی می‌باشند.
 • در زمینه زمین شناسی، منابع پیشنهادی شامل کتاب جامع انتشارات جامع خیلی سبز (سری جامع تست) است. نویسندگان این کتاب شامل رسول محسنی منش، سروش مومنی و کوروش اسلامی هستند.
 • در رشته ریاضی، منابع پیشنهادی شامل کتاب جامع انتشارات جامع خیلی سبز (سری جامع تست) است که توسط رسول محسنی منش، سروش مومنی و کوروش اسلامی نوشته شده است. همچنین، سامانه مشاوره تحصیلی هیوا منابعی را نیز برای پایه دهم، یازدهم و دوازدهم پیشنهاد می‌دهد. برای پایه دهم، کتابی از انتشارات الگو نوشته شده توسط رضا خالو پیشنهاد می‌شود. برای پایه یازدهم، کتابی از انتشارات الگو توسط سیروس یعقوبی و برای پایه دوازدهم نوشته رضا خالو در دو جلد پیشنهاد می‌شود.
 • در رشته فیزیک، منابع پیشنهادی شامل کتاب جامع انتشارات خیلی سبز (سری جامع پایه و دوازدهم) است. نویسندگان این کتاب عبارتند از رضا سبز میدانی، نوید شاهی، پگاه اسدی، ایمان سلیمان زاده و جمال خم خاجی. برای پایه دوازدهم نیز نوشته شده توسط رضا سبز میدانی، نوید شاهی، فرید شهریاری، ایمان سلیمان زاده و مهدی هاشمی.
 • شیمی، منابع پیشنهادی شامل کتاب الگو (سری جامع تست) برای پایه دهم است. نویسندگان این کتاب شامل مسعود جعفری، مرتضی خوش کیش، روح الله علیزاده و حامد قربانی هستند. برای پایه‌های یازدهم و دوازدهم نیز کتابی از انتشارات الگو توسط مسعود جعفری و روح الله علیزاده پیشنهاد می‌شود.
 • همچنین در رشته شیمی منابع پیشنهادی شامل انتشارات گاج نیز پیشنهاد می‌دهد. برای پایه دوازدهم، کتابی از نویسندگان بهروز نادری نژاد و سعید احمدی پیشنهاد می‌شود. جلد اول این کتاب توسط مهندس پویا الفتی و امیرحسین کریمی و جلد دوم آن توسط محمد حسین زینالی و اکبر فروزانفر نوشته شده است.

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور سراسری

منابع کنکور سراسری ریاضی ۱۴۰۲

در صورتی که شما قصد شرکت در آزمون کنکور رشته ریاضی را دارید، اطلاع دارید که در برنامه ریزی این آزمون، منابع مربوطه بسیار حائز اهمیت می‌باشند. منابع آزمون کنکور سراسری رشته ریاضی به دو بخش تقسیم می‌شوند؛ بخشی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور معرفی شده است و بخشی که شامل کتب کمک آموزشی می‌باشد.

با طرح مصوبه جدید سازمان سنجش، منابع عمومی برای همه گروه‌های آزمایشی در آزمون کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ حذف شده و این تغییرات در تأثیر آن بر روی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان لحاظ خواهد شد. بنابراین، داوطلبان آزمون کنکور سراسری می‌توانند به مطالعه منابع تخصصی آزمون سراسری تمرکز کنند تا اطلاعیه‌ای جدید در این زمینه از سوی سازمان سنجش ارائه شود.

منابع کنکور سراسری ریاضی

منابع پیشنهادی ندای مشاور کنکور سراسری ریاضی 1402

دروس حسابان و ریاضی:

1. کتاب جامع خیلی سبز (سری جامع تست) نوشته‌ی میثم حمزه لویی، علی شهرابی و مهرداد کیوان.

2. انتشارات الگو (سری تست) نوشته‌ی ارشک حمیدی، نوید صفایی و کاظم اجلالی.

فیزیک:

1. انتشارات خیلی سبز (سری جامع پایه و دوازدهم) نوشته‌ی ایمان سلیمان زاده، نوید شاهی و گروه مولفان.

2. انتشارات گاج (میکروطبقه بندی) نوشته‌ی محمد اهنگر، بهروز نادری نژاد و سعید احمدی.

هندسه:

1. انتشارات مهر و ماه (سری جامع) نوشته‌ی جواد ترکمن و روح الله مصطفی زاده.

2. انتشارات خیلی سبز (سری جامع) نوشته‌ی حسین هاشمی طاهری و گروه مولفان برای جلد پایه و نوشته‌ی مهریار راشدی برای جلد دوازدهم.

گسسته و آمار و احتمال:

1. انتشارات نشر الگو (سری تست) نوشته‌ی علیرضا علی پور.

2. انتشارات خیلی سبز (سری جامع تست) نوشته‌ی عطا صادقی و مصطفی دیداری.

شیمی:

1. انتشارات نشر الگو (سری جامع تست) برای پایه دهم نوشته‌ی مسعود جعفری، مرتضی خوش کیش، روح الله علیزاده و حامد قربانی و برای پایه یازدهم و دو جلد پایه دوازدهم نوشته‌ی مسعود جعفری و روح الله علیزاده.

2. انتشارات گاج (میکروطبقه بندی) برای پایه دهم و یازدهم و جلد اول دوازدهم نوشته‌ی مهندس پویا الفتی و امیرحسین کریمی و برای جلد دوم پایه دوازدهم نوشته‌ی محمدحسین زینالی و اکبر فروزانفر.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

منابع کنکور سراسری انسانی ۱۴۰۲

شرکت کنندگان در کنکور سراسری رشته انسانی برای موفقیت بیشتر نیاز به مطالعه منابع مناسب دارند. اگر به گروه انسانی در این آزمون شرکت می‌کنید، بهتر است منابع کنکور سراسری انسانی را تهیه کرده و با برنامه‌ریزی دقیق آنها را مطالعه نمایید. باید به خاطر داشته باشید که برای تثبیت مطالب و تمرین بهتر، نیاز به کتاب‌های کمک آموزشی مناسبی دارید تا با استفاده از این منابع، مفاهیم آزمون را به خوبی درک کنید.

با تصویب جدید سازمان سنجش، منابع عمومی تمامی گروه‌های آزمایشی از کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ حذف شده و تأثیر آنها بر سوابق تحصیلی داوطلبان در نظر گرفته می‌شود. به همین منظور، داوطلبان کنکور سراسری رشته انسانی می‌توانند به مطالعه منابع تخصصی آزمون سراسری متمرکز شوند تا در صورت انتشار هر گونه اطلاعیه جدید از سوی سازمان سنجش، به‌روزرسانی لازم را انجام دهند.

منابع کنکور سراسری انسانی بخش 1

منابع کنکور سراسری انسانی بخش 2

منابع پیشنهادی ندای مشاور کنکور سراسری انسانی 1402

 1. برای ریاضی: سری جامع تست انتشارات خیلی سبز (نویسندگان: علی شهرابی و علی زراندوز) و سری میکرو طبقه‌بندی انتشارات گاج (نویسنده: محمدحسین دیندارلو).
 2. برای اقتصاد: سری میکرو طبقه‌بندی انتشارات گاج (نویسنده: میترا چینی ساز) و سری تست انتشارات خیلی سبز (نویسندگان: پریناز گلپایگانی و زهرا نعمتی).
 3. برای روانشناسی: سری تست انتشارات خیلی سبز (نویسندگان: شبنم مصطفوی و سوفیا فرخی) و سری مرشد انتشارات مبتکران (نویسنده: حامد یاری).
 4. برای علوم اجتماعی: سری جامع پایه انتشارات خیلی سبز (نویسندگان: عارف گلیوری و مبین غلامی نژاد).
 5. برای تاریخ: سری میکرو طبقه‌بندی انتشارات گاج (نویسندگان: محسن مصلایی و ملیحه) و سری جامع پایه و دوازدهم انتشارات خیلی سبز (نویسندگان: پایه: احمد جواد سه‌دهی و علیرضا اسدی، دوازدهم: محمد جواد سه‌دهی و حمید سودیان طهرانی).
 6. برای جغرافیا: سری جامع انتشارات خیلی سبز (نویسندگان: زهرا نعمتی و الهه همایون زاده).
 7. برای فلسفه و منطق: سری تست جامع انتشارات خیلی سبز (نویسندگان: حمزه نصرالهی و دکتر محمدرضا و مهدی سلیمانی دلارستانی).
 8. برای علوم و فنون ادبی: سری تست جامع انتشارات خیلی سبز (نویسندگان: حمزه نصرالهی و دکتر محمدرضا و مهدی سلیمانی دلارستانی) و سری جامع انتشارات مهر و ماه (نویسندگان: سعید عنبرستانی و سید رحیم میرمادی).

بیش تر بخوانید: رشته های دانشگاه علمی کاربردی

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

منابع کنکور سراسری هنر ۱۴۰۲

کنکور هنر به عنوان یکی از رشته‌های شناور در آزمون کنکور سراسری تلقی می‌شود. داوطلبانی که علاقه‌مند به رشته‌های هنری هستند، می‌توانند علاوه بر ثبت نام در یکی از رشته‌های اصلی مانند ریاضی، تجربی و انسانی، در آزمون کنکور سراسری هنر نیز شرکت کنند.

با تصویب مصوبه‌ای توسط سازمان سنجش، منابع عمومی برای تمامی گروه‌های آزمایشی در کنکور سراسری ۱۴۰۲ حذف شده‌اند و تأثیر آن‌ها بر روی سوابق تحصیلی دانش‌آموزان مدنظر قرار می‌گیرد. بنابراین، داوطلبان کنکور سراسری هنر می‌توانند به مطالعه منابع تخصصی مربوط به آزمون سراسری تمرکز کنند تا در صورت انتشار هر گونه اطلاعیه جدید توسط سازمان سنجش، از آن باخبر شوند.

منابع کنکور سراسری هنر بخش 1

منابع کنکور سراسری هنر بخش 2

منابع کنکور سراسری هنر بخش 3

منابع پیشنهادی ندای مشاور کنکور سراسری هنر 1402

درک عمومی در رشته هنر:

1. کتب هنر در گذر زمان (مولف: هلن گاردنر، مترجم: محمد تقی فرامرزی)
2. تاریخ هنر (مولف: پرویز مرزبان)
3. تاریخ هنر گامبریج (مترجم: علی رامین)
4. کتاب درک عمومی هنر کانون قلمچی (کتاب آبی)
5. کتاب درک عمومی هنر انتشارات راه اندیشه

ریاضی و فیزیک:

1. کتاب درک عمومی هنر (انتشارات راه اندیشه)
2. درک عمومی ریاضی و فیزیک (مولفان: رحمت مشیدی، نیلوفر براری، انتشارات کارنامه کتاب)
3. درک عمومی ریاضی و فیزیک (انتشارات راه اندیشه)

ترسیم فنی:

1. آزمون ها و مفاهیم ترسیم فنی کنکور هنر (مولف: سعید درویش، انتشارات منشور)
2. دانش ترسیم فنی (انتشارات کانون قلمچی – کتاب آبی)
3. رسم فنی عمومی (مولف: احمد متقی پور)
4. ترسیم فنی (انتشارات راه اندیشه)

خلاقیت تصویری تجسمی:

1. مبانی هنرهای تجسمی (مولف: غلامحسین نامی)
2. مبانی طراحی گرافیک (مولف: آرمین هوفمان، مترجم: مهرنوش ارشدی)

خلاقیت نمایشی:

1. کتاب خلاقیت تصویری و تجسمی (انتشارات راه اندیشه)
2. تاریخ سینما (تالیف: مسعود مهرابی)

خلاقیت موسیقی:

1. تئوری موسیقی (مولف: مصطفی کمال پورتراب)
2. کتاب سازشناسی (مولف: پرویز منصوری)

خواص مواد:

1. کتاب خواص مواد (مولف: افشین میر حسینی)
2. کتاب خواص مواد (انتشارات کانون قلمچی – کتاب آبی)

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

منابع کنکور سراسری زبان ۱۴۰۲

کنکور سراسری زبان همانند کنکور هنر، جزو گروه آزمایشی‌های شناور قرار دارد. این بدان معناست که داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند در کنار یکی از سه گروه آزمایشی اصلی، یعنی ریاضی، تجربی و انسانی، در گروه آزمایشی زبان و هنر نیز شرکت کنند.

به تازگی، سازمان سنجش تصمیم گرفته است که منابع عمومی مرتبط با تمامی گروه‌های آزمایشی در کنکور سراسری ۱۴۰۲ را حذف کند. این تغییرات تأثیری بر رکورد تحصیلی دانش‌آموزان خواهد داشت. درنتیجه، داوطلبان کنکور سراسری زبان می‌توانند به منابع تخصصی آزمون سراسری مراجعه کنند و در انتظار اطلاعیه‌های جدید از سوی سازمان سنجش باشند.

منابع کنکور سراسری زبان بخش 1

منابع پیشنهادی ندای مشاور کنکور سراسری زبان 1402

منابع کنکور سراسری زبان بخش 2

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

ضرایب دروس اختصاصی رشته‌های کنکور سراسری 1402

با توجه به تغییرات اخیر در کنکور سراسری و حذف زیرگروه‌ها که در وبسایت sanjesh.org اعلام شده است، ضرایب دروس برای هر رشته تحصیلی تغییر کرده است. ضرایب دروس وابسته به منابع کنکور سراسری در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ براساس گروه‌های آزمایشی مختلف در جدول زیر آمده است:

ضرایب دروس اختصاصی رشته‌های کنکور سراسری

بیش تر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه آزاد

بهترین منابع کنکور در نظام جدید برای کنکور 1402 کدام منابع هستند؟

منابع موثر برای کنکور در نظام جدید، به عنوان منابع کمکی که به شما در موفقیت در آزمون کنکور بسیار کمک می‌کنند، شناخته می‌شوند. یکی از سؤالاتی که ممکن است داوطلبان پس از خواندن این متن مطرح کنند، این است که چه تفاوتی بین ناشران مختلف وجود دارد؟ بدون شک، هدف همه این کتاب‌ها ارتقای مهارت دانش‌آموزان است، اما برخی از آن‌ها نسبت به سایر ناشران در این زمینه موفق‌تر بوده‌اند. به همین دلیل، مطالعه این منابع می‌تواند به شما موفقیت بیشتری را به ارمغان آورد.

سؤال دیگری که سایر داوطلبان درباره بهترین منابع کنکور نظام جدید مطرح می‌کنند، این است که آیا می‌توان بدون خواندن این کتاب‌ها و فقط با مطالعه منابع درسی کنکور سراسری، به موفقیت لازم دست پیدا کرد؟ متأسفانه، پاسخ ما منفی است. زیرا رویکردی که در سال‌های اخیر مشاهده شده است، این است که تنها مطالعه این کتاب‌ها کفایت نمی‌کند و مطالعه دقیق این منابع می‌تواند به هدف شما راهی جامعه عملی کند.

برای اطلاعات دقیق‌تر، متقاضیان عزیز در تمامی رشته‌ها می‌توانند با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشند و اطلاعاتی درباره منابع درسی کنکور سراسری و بهترین منابع کنکور نظام جدید را کسب کنند. ارتباط با مشاوران ایران تحصیل به شما امکان پاسخ به تمامی سؤالاتتان را می‌دهد. مشاوران ایران تحصیل همه روزه، حتی در روزهای تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

منابع کنکور سراسری ۱۴۰۲ { تجربی، ریاضی، انسانی، هنر، زبان }

منابع کنکور سراسری ۱۴۰۲ { تجربی، ریاضی، انسانی، هنر، زبان }

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

منابع کنکور سراسری ۱۴۰۲ { تجربی، ریاضی، انسانی، هنر، زبان }

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل