تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402

📚 خلاصه ای از مقاله اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402:

اعتراض به نتایج کنکور سراسری

این مطلب در خصوص اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402 نوشته شده و زمان و نحوه اعتراض به کلید سوالات و نتایج اولیه و نهایی کنکور را مورد بررسی قرار داده است

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402

آزمون کنکور به عنوان یکی از چالش‌های حیاتی در زندگی هر فرد، می‌تواند تاثیر بسزایی در سرنوشت او داشته باشد. به همین دلیل، نتایج آزمون کنکور سراسری برای افراد بسیار اهمیت دارد. بسیاری از افراد پس از دریافت کارنامه و مشاهده درصد دروس عمومی و تخصصی، ممکن است به دقت نتایج اعتماد نکنند و بنابراین تصمیم به اعتراض می‌گیرند. امکان اعتراض به نتایج آزمون کنکور سراسری وجود دارد و افراد متقاضی تنها می‌توانند این کار را به صورت آنلاین انجام دهند.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری

اگر شما هم جزو افرادی هستید که اعتراض به نتایج آزمون کنکور دارید، باید به سایت سازمان سنجش و ارزیابی کشور مراجعه کرده و درخواست اعتراض خود را ثبت کنید. البته قبل از هر چیز، باید به شما اطلاع دهیم که اعتراض به نتایج آزمون کنکور سراسری در سال جاری از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است و می‌توانید با آشنایی با این روش‌ها، بهترین راه برای انجام اعتراض را انتخاب کنید. به این دلیل است که ممکن است در فرایند اعتراض با مشکلاتی روبه‌رو شوید و برای صرفه‌جویی در زمان، نیاز به تغییر روش داشته باشید.

همچنین، در این زمینه مسائل دیگری نیز وجود دارد که بسیار مهم هستند، از جمله زمان مناسب برای اعتراض و تاثیرگذاری اعتراض. در ادامه این مقاله، قصد داریم به طور جامع درباره این مسائل بحث کنیم. پس تا انتهای این متن همراه ما باشید تا در خصوص موارد مختلفی از جمله اعتراض به نتایج اولیه آزمون کنکور، اعتراض به نتایج نهایی، روش‌های اعتراض و همچنین زمان مناسب برای اعتراض به نتایج آزمون کنکور، اطلاعات کاملی را دریافت کنید.

روش‌های اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری در سال 1402

در صورتی که افراد اعتراضی به نتایج اولیه آزمون کنکور سراسری در سال 1402 داشته باشند، می‌توانند وارد سایت سازمان سنجش شده و بر اساس دستورالعمل‌های مشخصی اعتراض خود را ثبت کنند. هر یک از مراحل مورد نیاز بسیار حائز اهمیت است و باید به دقت به آن‌ها پی ببرید تا هیچ مشکلی در طی این فرایند به وجود نیاید.

به طور خلاصه، برای اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری، شما باید از یک لپ تاپ استفاده کرده و به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور وارد شوید. سپس می‌توانید به بخش تقاضای بررسی مجدد نمره دسترسی پیدا کنید.

لطفا توجه داشته باشید که این بخش تنها بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری اضافه خواهد شد و پیش از آن امکان مشاهده آن وجود ندارد. پس از ورود به این بخش، می‌توانید اعتراض خود را به نتایج کنکور سراسری ثبت کنید و دلایل مختلفی مانند ذیل را برای اعتراض خود مطرح کنید.

  • سوابق تحصیلی
  • اطلاعات سهیمه
  • جابه جا شدن تصویر پاسخ‌برگ
  • مسائل مربوط به نظام وظیفه

در ادامه، به زمان و نحوه اعتراض به نتایج اولیه می‌پردازیم.

زمان اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری 1402

لطفا توجه داشته باشید که شما فقط در مدت زمان محدودی قادر به اعتراض خواهید بود. معمولا، زمان اعتراض به نتایج کنکور تا یک هفته پس از اعلام جواب‌ها محدود می‌شود. در صورتی که این مدت زمان را گذرانده باشید، دیگر قادر به اعتراض نخواهید بود و متأسفانه تمامی راه‌ها برای شما بسته خواهند شد، مگر اینکه زمان اعتراض تمدید شود، که به ندرت رخ می‌دهد و بسیار دشوار است.

بیشتر بخوانید: زمان اعلام نتایج کنکور
بیشتر بخوانید: سایت سازمان سنجش sanjesh.org

روش‌های اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری

در این بخش به مبحث اصلی و مهم نحوه اعتراض به نتایج کنکور سراسری در سال 1402 می‌پردازیم. این فرایند چند مرحله دارد که پیچیدگی خاصی ندارد و تنها نیاز به دقت و توجه دارد.

⬅️ ابتدا برای اعتراض به نتایج کنکور، باید به سایت سنجش مراجعه کنید. وبسایت مربوطه www.sanjesh.org است. سپس بر روی گزینه ورود به سیستم کلیک کنید.

سیستم اعتراض به نتایج اولیه کنکور

⬅️ برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور سراسری، شما نیازمند ثبت نام در سایت مربوطه هستید. پس از ثبت نام، یک نام کاربری و رمز عبور دریافت خواهید کرد. این اطلاعات را به دقت نگهداری کنید، زیرا با استفاده از آن‌ها می‌توانید وارد سایت شده و اقدامات لازم را انجام دهید. فرآیند ثبت نام مشابه تصویر زیر است:

سیستم ارسال درخواست اعتراض به نتایج کنکور

⬅️ بعد از دریافت نام کاربری و رمز عبور، می‌توانید این اطلاعات را وارد کرده و به سیستم سایت وارد شوید.

ارسال اعتراض به نتایج کنکور

⬅️ روند بعدی از اعتراض به نتایج کنکور، کلیک بر روی گزینه درخواست جدید است تا فرایند آغاز شود:

ثبت درخواست جدید در سیستم ارسال درخواست الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور

⬅️ در مرحله بعدی، سوالاتی پرسیده می‌شود. شما باید نوع آزمون را انتخاب کنید، که در اینجا مربوط به کنکور سراسری سال 1402 است. گزینه‌های مختلفی نمایش داده می‌شود و شما باید گزینه تقاضای بررسی مجدد نمره را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. سپس یک کادر نمایش داده می‌شود و شما باید متن اعتراض خود را در آن بنویسید. در نهایت، بر روی گزینه ثبت کلیک کرده و منتظر پاسخ به اعتراض خود باشید.

ثبت درخواست جدید در سیستم ارسال درخواست الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور

بیشتر بخوانید: سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری

اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

اعتراض به نتایج نهایی آزمون کنکور سراسری در سال 1402، زمانی انجام می‌شود که افراد از نتیجه انتخاب رشته خود راضی نیستند و امیدوار بوده‌اند در رشته، دانشگاه و شهر دیگری قبول شوند. در چنین شرایطی، فرصت اعتراض به نتایج وجود دارد. برای این منظور، آن‌ها باید وارد سایت سازمان سنجش شده و مراحل لازم برای اعتراض به نتایج کنکور سراسری را ثبت کنند.

زمان اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1402

اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری در سال 1402 دقیقا پس از اعلام نتایج آغاز می‌شود. مهلت اعتراض در این مورد حداکثر یک هفته پس از اعلام نتایج است. اگر در این بازه زمانی اقدام به اعتراض نکنید، فرصت شما از بین می‌رود و شانس قبولی شما تقریبا صفر می‌شود. پس برای انجام اعتراض، باید عجله کنید زیرا وقت بسیار کمی در نظر گرفته شده است.

نحوه اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری

در صورتی که با روش اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری در سال 1402 آشنا نیستید، نگران نباشید، زیرا در ادامه این مطلب تمامی مراحل را برای شما شرح خواهیم داد. با این حال، باید توجه داشت که مراحل مشابه مراحل اعتراض به نتایج اولیه است با تفاوت‌های جزئی.

⬅️ ابتدا باید به سایت سنجش مراجعه کنید و بر روی گزینه ورود به سیستم کلیک کنید.

سیستم اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری

⬅️ مانند مراحل اعتراض به نتایج اولیه، در سایت ثبت نام کنید تا نام کاربری و رمز عبور دریافت کنید.

سیستم ارسال درخواست اعتراض سازمان سنجش

⬅️ مشخصات خود را در کادر مربوطه وارد کنید تا وارد سیستم شده و ادامه دهید:

ورود به سیستم ارسال درخواست الکترونیکی سازمان سنجش کشور

⬅️ سپس بر روی گزینه درخواست جدید کلیک کنید تا اعتراض به نتایج کنکور سراسری را آغاز کنید. همانند تصویر زیر:

درخواست اعتراض به نتایج کنکور سراسری

⬅️ در این مرحله، نوع آزمون را انتخاب کنید، که در اینجا سراسری و سال جاری (1402) است. سپس گزینه اعتراض به نتیجه قبولی را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید:

اعتراض به نتیجه قبولی کنکور

⬅️ در مرحله بعد، یک صفحه به شما نشان داده خواهد شد. این صفحه شامل اطلاعات شخصی و شناسنامه‌ای شما است. در این صفحه باید یک سری اطلاعات فردی خود را وارد کنید که شامل شماره پرونده و شماره داوطلبی کنکور سراسری می‌شود. تصویر زیر را مشاهده کنید:

درخواست اعتراض به نتایج نهایی کنکور

⬅️ سپس نوع اعتراض خود را مشخص کنید:

درخواست اعتراض به نتایج نهایی کنکور

 

بیشتر بخوانید: my.sanjesh.org
بیشتر بخوانید: درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور

آیا اعتراض به نتایج کنکور تاثیر دارد؟

سؤالات متداولی که مطرح می‌شود، مربوط به تأثیر اعتراض به نتایج کنکور سراسری است. احتمال خیلی کمی وجود دارد که پاسخ و نتیجه‌ای که اعلام شده است، اشتباه باشد. با این حال، تست کردن شانس خود با اعتراض و امیدوار بودن به جوابی مثبت، همچنان مقرون به صرفه است.

جواب اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402

مدت زمان مشخصی برای دریافت پاسخ به اعتراضات تعیین نشده است؛ اما معمولاً چند روز پس از ثبت اعتراض، پاسخی دریافت خواهید کرد. این پروسه طولانی و زمان‌بر نخواهد بود. همچنین، توجه داشته باشید که پس از چند روز از دریافت نتیجه انتخاب رشته، کارنامه سبز نیز برای شما منتشر خواهد شد که رشته‌های دیگری که قبول شدید در آن آورده شده است. در صورت تمایل، می‌توانید رشته‌های جدید را نیز انتخاب کنید و بیشتر دانشجویان در ماه بهمن وارد دانشگاه می‌شوند.

بیشتر بخوانید: اعتراض به نتایج دانشگاه آزاد
بیشتر بخوانید: کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

در صورت نیاز به مشاوره تلفنی رایگان با موبایل می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402 کلیک کنید.

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402

برچسب ها

اعتراض به نتایج کنکور سراسری اعتراض نتایج کنکور اعتراض به نتایج کنکور 1402 زمان اعتراض به نتایج کنکور ۱۴۰۲

زمان اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری 1402,زمان اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1402,نحوه اعتراض به نتایج اولیه کنکور سراسری,اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 1402,نحوه اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری,اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری,اعتراض به نتایج نهایی کنکور 1402,اعتراض به نتایج کنکور سراسری,اعتراض به نتایج کنکور 1402,اعتراض به نتایج کنکور,اعتراض نتایج کنکور

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

اعتراض به نتایج کنکور سراسری 1402

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل