تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

پشت کنکور ماندن برای 1403

📚 خلاصه ای از مقاله پشت کنکور ماندن برای 1403:

پشت کنکور ماندن برای 1403

توضیحات جامع درباره اینکه پشت کنکور ۱۴۰۲ بمانیم یا نه و همچنین نکاتمهمی برای افرادی که قصد دارند پشت کنکور برای سال 1403 بمانند بیان شده است.

پشت کنکور ماندن برای 1403

پشت کنکور ماندن برای 1403

پشت کنکور ماندن برای سال 1403 یکی از راه‌هایی است که ممکن است برخی از داوطلبان را به سمت موفقیت سوق دهد. برای تحقق پشت کنکور ماندن در سال 1403 و رسیدن به نتایج مثبت، نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و خوبی هستید و همیشه بر اساس این برنامه عمل کنید. یک برنامه‌ریزی منظم می‌تواند فرد را برای دستیابی به هدف خود آماده کند.

پشت کنکور ماندن برای 1403

علاوه بر شرکت در آزمون کنکور سراسری، انتخاب رشته در این رقابت چالش برانگیز است و باعث استرس بسیاری برای داوطلبان می‌شود. با مدیریت مناسب و تصمیم‌گیری صحیح، می‌توانید رشته‌ای اصولی را برای آینده خود انتخاب کنید.

پشت کنکور ماندن یکی از مسائلی است که فکر کردن به آن ممکن است برخی افراد را نگران و مضطرب کند. شاید بعضی از داوطلبان پس از دریافت نتایج آزمون کنکور سراسری از خودشان بپرسند که “آیا باید پشت کنکور مانده و ادامه دهم یا نه؟”. در حال حاضر، پشت کنکور ماندن برای سال 1402 یکی از موضوعاتی است که ممکن است برخی از داوطلبان کنکور سراسری را مشغول کرده باشد. به همین دلیل، در این مقاله درباره پشت کنکور ماندن و چالش‌های مرتبط با نتایج و انتخاب رشته در کنکور صحبت کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید:  ثبت نام کنکور سراسری

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور سراسری

پشت کنکور 1403 بمونم یا نه ؟

تصمیم ماندن در پشت کنکور 1403 یکی از مسائلی است که به دو دسته از داوطلبان تعلق می‌گیرد. اولین دسته، دانش‌آموزان سال دوازدهم هستند که پس از تعطیلات نوروز به این فکر می‌اندازند که آماده شدن برای کنکور سال بعد را در نظر بگیرند. دلیل این تصمیم این است که به دلیل حضور در مدرسه در سال جاری، به اندازه کافی زمان برای مطالعه و تست زنی برای کنکور ندارند و در سال آینده می‌توانند تمام انرژی و وقت خود را برای مطالعه دروس کنکور صرف کنند.

دسته دوم شامل داوطلبانی است که بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری به این نتیجه می‌رسند که در سال گذشته به اندازه توان خود تلاش نکرده‌اند و باور دارند که برای کنکور 1403 می‌توانند زمان بیشتری را برای مطالعه اختصاص دهند و نقاط ضعف خود را بهبود بخشند.

اما سوال اینجاست: آیا این تصمیم واقعا درست است؟ آیا داوطلبان باید پشت کنکور بمانند یا خیر؟

برای اینکه بهترین تصمیم را در مورد پشت کنکور ماندن یا نماندن بگیرید، ابتدا باید چند سوال از خودتان بپرسید. اولین سوال این است که رتبه شما در کنکور امسال چقدر بوده است؟ آیا رتبه کنکور امسال شما از رتبه قبولی برای رشته مورد نظرتان بالاتر بوده است؟ به این فکر کرده‌اید که چه مقدار تلاش باید بکنید تا رتبه خود را ۱۰ یا ۱۵ برابر کاهش دهید؟

سوال دومی که باید از خودتان بپرسید این است که آیا در سال بعد توان و انرژی لازم برای درس خواندن دارید یا خیر؟ پاسخ به این سوال کاملا به حس و حال و میزان انرژی و انگیزه شما برای سال آینده بستگی دارد. ما شاهد دانش‌آموزانی بودیم که با رتبه‌های نه چندان خوب، در سال بعد به موفقیت‌های بزرگی رسیدند و همچنین داوطلبانی را داشتیم که متأسفانه نتوانستند نتیجه مطلوبی بگیرند. بنابراین، اگر پاسخ شما به این سوال مثبت باشد، احتمالاً می‌توانید در کنکور خوبی شرکت کنید. اما اگر شک و تردید داشته باشید، بهتر است تصمیم خود را بازنگری کنید و به جستجوی رشته کنکور امسالتان بروید.

سوال سومی که باید از خود بپرسید این است که دلیل شکست شما در کنکور سال گذشته چه بوده است؟ آیا واقعاً کم کاری کرده و مطالعه کمی داشته‌اید و می‌خواهید در کنکور 1403 جبران کنید، یا اینکه در واقع به خوبی درس خوانده‌اید، اما نتوانسته‌اید نتیجه مطلوبی بگیرید. در این مورد، حتماً باید نقطه ضعف خود را پیدا کنید و ببینید آیا می‌توانید آن را برای سال آینده بهبود بخشید یا خیر.

همچنین، علاوه بر خود داوطلبان، باید از خانواده‌های شما نیز بپرسید آیا آنها می‌توانند یک سال دیگر به خاطر شما قید سفر و تفریح را بزنند یا خیر؟ زیرا علاوه بر خود داوطلب، خانواده‌های شما نیز باید شرایط مطالعه را برای شما فراهم کنند.

متاسفانه در عمل، مشاهده کرده‌ایم که درصد زیادی از داوطلبان سال دوم کنکور رتبه‌بالاتری نسبت به سال قبل خود را کسب می‌کنند، هرچند بر خلاف انتظارشان اصلاً درس نمی‌خوانند و با این اعتقاد که زمان بیشتری برای مطالعه دارند، مطالعه و برنامه‌ریزی منظمی ندارند و بسیاری اوقات میزان مطالعه آنها حتی کمتر از سال قبل می‌شود.

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور ریاضی

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور تجربی

کارنامه کنکور معیاری برای انتخاب رشته

کارنامه کنکور سراسری یکی از عناصر مهم برای انتخاب رشته می‌باشد. در این کارنامه، اطلاعاتی از قبیل مشخصات شناسنامه‌ای و تحصیلی، شماره داوطلبی کنکور، رتبه و تراز داوطلبان ذکر شده است. رتبه و تراز کنکور سراسری در انتخاب رشته بسیار تاثیرگذار هستند.

برای انتخاب رشته در کنکور، باید به مواردی مانند رتبه در سهمیه و کشوری توجه کرد. رتبه در سهمیه تاثیر مهمی در انتخاب رشته دارد. داوطلبان باید براساس رتبه خود در سهمیه، اولویت‌های منطقی و مورد علاقه خود را لیست کنند و در زمان انتخاب رشته، در فرم انتخاب رشته شرکت کنند. هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 150 اولویت است.

علاوه بر تراز و رتبه کنکور سراسری، اطلاعات دیگری نیز در کارنامه کنکور سراسری نمایش داده می‌شود. این اطلاعات نشانگر مجاز شدن داوطلبان برای انتخاب رشته در دانشگاه‌های مختلف کشور است. دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه‌های فرهنگیان، دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام نور، دانشگاه‌های مجازی و دانشگاه آزاد اسلامی از جمله دانشگاه‌هایی هستند که انتخاب رشته در آنها امکان‌پذیر است.

در کارنامه اولیه کنکور سراسری، وضعیت انتخاب رشته داوطلبان (مجاز یا غیرمجاز) ذکر می‌شود و افراد می‌توانند بسته به وضعیت خود در هر یک از دانشگاه‌ها، انتخاب رشته کنند. در صورتی که افراد در دانشگاه‌های دولتی دوره روزانه و نوبت دوم مجاز نشده‌اند، می‌توانند برای سال آینده کنکور تلاش کنند. در انتخاب رشته، احتیاط لازم است.

با توجه به اطلاعات فوق، کارنامه کنکور می‌تواند به عنوان معیاری برای انتخاب رشته و یا تصمیم ماندن در پشت کنکور مورد استفاده قرار بگیرد. داوطلبان می‌توانند براساس این کارنامه و با استفاده از نرم‌افزار انتخاب رشته، انتخاب منطقی و مناسبی داشته باشند. توصیه می‌شود که افرادی که مجاز به انتخاب رشته کنکور سراسری شده‌اند، انتخاب رشته خود را با دقت و با توجه به اصول و منطق انجام داده و در صورت عدم قبولی در رشته مورد علاقه خود، برای کنکور سال آینده آماده شوند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری هنر

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور انسانی

برنامه ریزی برای پشت کنکور ماندن برای 1403

پشت کنکور ماندن برای سال 1403، به عنوان راهی برای داوطلبانی که رتبه مناسبی در کنکور کسب نکرده‌اند یا در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود قبول نشده‌اند، مطرح شده است. اما توصیه کارشناسان کنکور سراسری هیوا به داوطلبان این است که در صورت امکان انتخاب رشته، فرم انتخاب رشته خود را به صورت اصولی تکمیل کرده و در صورت عدم قبولی در رشته مورد علاقه، در سال آینده تلاش کنند.

برای پشت کنکور ماندن در سال 1403، برنامه‌ریزی مناسبی لازم است تا بتوانید در کنکور سال آینده رتبه قبولی مناسبی را کسب کنید. در ادامه، به برخی از نکات و موثرها برای برنامه‌ریزی موفق اشاره خواهیم کرد:

 1. 1. ترسیم هدف: قبل از شروع هر برنامه‌ریزی، مشخص کنید که هدف شما از پشت کنکور ماندن در سال 1403 چیست. تعیین هدف به شما انگیزه لازم را برای کسب موفقیت می‌دهد. پس قبل از هر اقدام، هدف خود را به یاد داشته باشید.
 2. 2. داشتن دفتر برنامه‌ریزی: برنامه‌ریزی یکی از مهمترین کارها برای پشت کنکور ماندن در سال 1403 است. یک برنامه‌ریزی اصولی و منظم می‌تواند شما را برای رسیدن به موفقیت آماده کند. بر اساس شرایط خودتان، یک برنامه‌ریزی مناسب داشته باشید و دروس را براساس وضعیت درسی خودتان تقسیم بندی کنید و برای هر روز برنامه مطالعاتی مناسبی را تنظیم کنید.
 3. 3. خلاصه نویسی: خلاصه نویسی یک روش موثر برای یادگیری و تست زنی است. با خلاصه نویسی، می‌توانید کلید واژه‌ها و نکات کلیدی را به خاطر بسپارید و در زمان پاسخ به سوالات، از این کلید واژه‌ها استفاده کنید. در دروسی که مشکل دارید، بهتر است از تکنیک خلاصه نویسی استفاده کنید و نکات کلیدی درس را به صورت خلاصه نویسی در بیاورید. در روزهای نزدیک به کنکور، این خلاصه نویسی‌ها را مطالعه کنید.
 4. 4. رعایت اصول تست زنی: آشنایی با اصول تست زنی می‌تواند در روزهای آزمون بسیار کمک‌کننده باشد و حتی می‌تواند باعث کاهش درصد خطای شما شود. در روزهایی که تست می‌زنید، روش صحیح تست زدن در کنکور مانند رد خطا و در نظر گرفتن زمان پاسخگویی به هر تست را رعایت کنید.
 5. 5. جمع‌بندی: در ماه‌های پایانی، جمع‌بندی کلی از دروسی که مطالعه کردید را داشته باشید. جمع‌بندی در کنکور سراسری، می‌تواند مطالبی که خوانده‌اید را در ذهن تثبیت کند. استفاده از خلاصه نویسی‌های خودتان می‌تواند در جمع‌بندی بسیار مفید باشد.
 6. 6. شرکت در آزمون‌های آزمایشی: سعی کنید در آزمون‌های آزمایشی شرکت کنید تا مهارت تست زنی خود را افزایش داده و استرس خود را برای شرکت در کنکور سراسری کاهش دهید. همچنین شرکت در آزمون‌های آزمایشی به دلیل جامعه آماری بالا، به شما کمک می‌کند تا خودتان را در میان تعداد بالایی از افراد سنجیده کرده و وضعیت خود را به طور کلی بررسی کنید.
 7. 7. اطلاع از حداقل درصدهای داوطلبان سال‌های گذشته: استفاده از نرم‌افزارهای مختلف مانند نرم‌افزار تخمین رتبه، نرم‌افزار تخمین درصد، نرم‌افزار انتخاب رشته مجازی و غیره، به شما کمک می‌کند تا با وارد کردن محدوده درصدهای خود در هر درس، احتمال قبولی خود را بر اساس آزمون‌های سال‌های گذشته مطلع شوید. با توجه به قبولی داوطلبان سال‌های گذشته، تلاش خود را بیشتر کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

با رعایت این موارد و تکمیل برنامه ریزی مناسب، شما می‌توانید در سال 1403 بهترین نتیجه را در کنکور کسب کنید. برای رسیدن به موفقیت، به خودتان اعتماد کنید و در تمامی فعالیت‌هایتان تلاش کنید.

بیش تر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه آزاد

مشاوره برای پشت کنکور ماندن برای 1403

پشت کنکور ماندن و آمادگی برای آزمون کنکور سال 1403 چالش‌هایی را برای شما به ارمغان می‌آورد. با این حال، افرادی وجود دارند که با موفقیت این آزمون را پشت سر می‌گذارند و به نتیجه دلخواه خود دست پیدا می‌کنند. اما چگونه می‌توانید به این موفقیت دست یابید؟ برای رسیدن به نتیجه مطلوب در آزمون کنکور سال 1403، نکات زیر را حتماً رعایت کنید.

 • 1. برنامه‌ریزی با دقت: برنامه‌ریزی فشرده ممنوع است. باید برای یک سال به دقت درس بخوانید. برنامه‌ریزی شما باید به گونه‌ای باشد که در ابتدای مسیر با انگیزه بالا شروع کنید، اما برنامه‌ریزی سختی برای خودتان قرار ندهید و در مسیر نیز از انگیزه خود پایین نیایید.
 • 2. برنامه‌ریزی هفتگی: بهترین نوع برنامه‌ریزی، برنامه‌ریزی هفتگی است. در این نوع برنامه‌ریزی، یک برنامه مطالعه کوتاه مدت برای خودتان تنظیم کنید که قابل پیش‌بینی باشد و به آن پایبند باشید. این نوع برنامه‌ریزی انعطاف پذیری مورد نیاز را فراهم می‌کند و در صورتی که از برنامه جا بمانید، می‌توانید به راحتی برنامه تحصیلی خود را مطابق با شرایط فعلی تغییر دهید.
 • 3. شرکت در آزمون‌های آزمایشی: ثبت نام در آزمون‌های آزمایشی را انجام داده و خود را محک بزنید. اگر در این آزمون‌ها رتبه خوبی نباوردید، ناامید نشوید و به تحلیل آنها بپردازید تا نقاط ضعف خود را شناسایی و برطرف کنید. شرکت در آزمون‌های آزمایشی می‌تواند برنامه‌ریزی جامع شما را تا روز آزمون کنکور تقویت کند.
 • 4. استراحت و تفریح با برنامه: تلفن همراه، کامپیوتر و تفریح‌های بدون برنامه را در طول این سال کنار بگذارید و در مقایسه با سال گذشته، با احتیاط بیشتری عمل کنید.
 • 5. افزایش ساعات مطالعه: امسال وقت بیشتری برای مطالعه کنکور دارید و وضعیت شما نسبت به سال گذشته راحت‌تر است، اما با افزایش ساعات مطالعه، حجم مطالعه شده نیز باید بیشتر و با کیفیت‌تر شود. به این نکته توجه کنید که افزایش ساعات مطالعه تنها کافی نیست، بلکه مطالعه باید با کیفیت و تمرکز صورت گیرد.
 • 6. بررسی رتبه و کارنامه رشته‌های قبولی: با بررسی کارنامه‌های قبولی رشته‌های مورد علاقه‌تان، می‌توانید تخمینی از رتبه هر درس را بدست آورید و برای رسیدن به آن درصد، تلاش کنید.
 • 7. یادگیری از خطاها و اشتباهات گذشته: با توجه به خطاها و اشتباهات سال قبل، باید در هر بازه زمانی از سال، بهترین تصمیمات و کارها را بر اساس تجربه‌های گذشته بگیرید. تجربه لازم برای موفقیت در کنکور را به دست آورده‌اید.
 • 8. اعتماد به نفس: خودتان را برای کنکور سال گذشته سرزنش نکنید. مهم از این لحظه به بعد است که با اراده قوی به جلو بروید.

در نهایت، با رعایت این موارد و تمرکز بر برنامه‌ریزی منظم و با کیفیت، می‌توانید به نتایج مطلوب در کنکور سال 1403 دست پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: منابع کنکور سراسری

بیشتر بخوانید: ثبت نام ترمیم معدل کنکور

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی پشت کنکور ماندن برای 1403 کلیک کنید.

پشت کنکور ماندن برای 1403

پشت کنکور ماندن برای 1403

برچسب ها

پشت کنکور ماندن برای سال 1403 کارنامه کنکور معیاری برای انتخاب رشته و یا پشت کنکور ماندن پشت کنکور بمونم یا نه پشت کنکور ماندن برای سال 1403

کارنامه کنکور معیاری برای انتخاب رشته و یا پشت کنکور ماندن,اطلاع از حداقل درصدهای داوطلبان سال های گذشته,پشت کنکور ماندن و آمادگی برای کنکور 1403,کارنامه کنکور معیاری برای انتخاب رشته,کارنامه قبولی رشته های کنکور سراسری,کنکور سراسری 1403 از سایت سنجش,برای پشت کنکور موندن یا نموندن,پشت کنکور ماندن برای سال 1403,زمان انتخاب رشته کنکور سراسری,توضیحات کارنامه کنکور سراسری,پشت کنکور 1403 بمونم یا نه ؟,پشت کنکور ماندن در سال 1403,پشت کنکور ماندن در سال 1403,کارنامه اولیه کنکور سراسری,روش صحیح تست زدن در کنکور,شرکت در آزمون های آزمایشی,پشت کنکور موندن برای 1403,برنامه ریزی تابستان کنکور,انتخاب رشته کنکور سراسری,اعلام نتایج کنکور سراسری,تحلیل آزمون های آزمایشی,داشتن دفتر برنامه ریزی,پشت کنکور بمونم یا نه,نرم افزار انتخاب رشته,جمع بندی کنکور سراسری,کارنامه کنکور سراسری,انتخاب رشته در کنکور,کارنامه کنکور سراسری,پشت کنکور ماندن برای,برای پشت کنکور موندن,رعایت اصول تست زنی,برنامه ریزی هفتگیه,انتخاب رشته کنکور,کنکور سراسری هیوا,برنامه ریزی کنکور,محرومیت از کنکور,پشت کنکور ماندن,پشت کنکور موندن,برای کنکور 1403,کنکور سال 1403,پشت کنکور 1403,رتبه در سهمیه,پشتکنکوربمونن,پشتکنکورماندن,کنکور سراسری,کنکور سرسرای,بمونین یا نه,انتخاب رشته,خلاصه نویسی,برنامه ریزی,کنکور ۱۴۰۱,برای کنکور,پشت کنکوری,کنکور 1403,ترسیم هدف,جمع بندی,کنکورتون,کارنامه,کنکوری,کنکور,موندن,آزمون,رشته,1403,برای,پشت

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

پشت کنکور ماندن برای 1403

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل