تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1402 { جامع و کامل }

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1402 { جامع و کامل }:

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1402 {جامع و کامل } زمان، نحوه و مدارک ثبت نام ، معرفی سایت ثبت نام ، شرایط عمومی و اختصاصی دانشگاه شهید رجایی ۱۴۰۲

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1402 { جامع و کامل }

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1402 { جامع و کامل }

داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در رشته‌های دانشگاه فرهنگیان 1402 هستند، باید به وب‌سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و اطلاعات شخصی و تحصیلی مورد نیاز را در فرم ثبت نام کنکور سراسری وارد کنند. این اطلاعات برای اقدامات لازم جهت پذیرش در این دانشگاه استفاده می‌شود.

هر ساله، فرآیند پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان به صورت متمرکز و با شرایط خاص توسط سازمان سنجش وزارت آموزش و پرورش و با نظارت وزارت آموزش و پرورش انجام می‌شود. بنابراین، پس از قبولی در آزمون تستی سراسری و انجام مصاحبه، معاینه و آزمون عملی، وزارت آموزش و پرورش دانشجویانی را در مراکز تربیت معلم سابق پذیرفته می‌کند.

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

مهلت جدید برای ثبت نام در کنکور سراسری 1402، از تاریخ 30 فروردین ماه در وب‌سایت سازمان سنجش آغاز شده است. برای ورود به سایت ثبت نام، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

بنابراین، تمامی متقاضیانی که شرایط ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان 1402 را دارند، باید در کنکور سراسری شرکت کرده و با پرداخت هزینه مربوطه، علاقه‌مندی خود را به انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان اعلام کنند.

در واقع، با دریافت نتایج اولیه کنکور، داوطلبان در صورت انتخاب رشته مجاز، می‌توانند رشته‌های دانشگاه فرهنگیان را در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری وارد کنند. توجه داشته باشید که حضور در کنکور سراسری و کسب نمره حد نصاب لازم برای انتخاب رشته در این دانشگاه، تنها راه ورود به دانشگاه فرهنگیان است. در این مقاله، شرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان 1402 همراه با مصاحبه و ویژگی‌های تحصیل در این دانشگاه به طور کامل بررسی خواهند شد.

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1402

افرادی که تمایل به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان دارند، باید در تاریخ مقرر نسبت به ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان 1402 اقدامات مربوطه را انجام دهند. با توجه به اینکه تحصیل در این دانشگاه تنها از طریق شرکت در کنکور سراسری امکان پذیر است، داوطلبان باید در ابتدا در آزمون سراسری شرکت کنند.

زمان ثبت نام فرهنگیان نوبت اول

ثبت نام در آزمون کنکور دی ماه 1401 به صورت آنلاین از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می‌شود. افراد واجد شرایط برای ثبت نام در کنکور سراسری 1402 باید با حضور در سایت و همراه داشتن مدارک ثبت نام خود را در زمان مقرر انجام دهند.

زمان ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت نام فرهنگیان نوبت دوم

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون نوبت تیر ماه 1402 را دارند، باید از روز 15 تا 21 فروردین ماه 1402 به سایت ثبت نام مراجعه و نام خود را ثبت کنند. برای دریافت آخرین اطلاعات مربوط به این آزمون، می‌توانید عضو کانال تلگرام “ندای مشاور” شوید.

بیشتر بخوانید: ثبت نام کنکور سراسری

شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان 1402

در صورت برآورده کردن شرایط زیر، داوطلبان می‌توانند برای انتخاب رشته در دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند. این شرایط شامل حد نصاب قبولی، شرایط سنی، معدل و سایر موارد مربوطه است که در دفترچه انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۲ ذکر شده است.

شرایط خاص پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان

 1. 1. داشتن نمره علمی کل حداقل 6500 و بالاتر.
 2. 2. با وجود اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته توسط سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org درباره افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان، براساس دفترچه ثبت‌نام کنکور ۱۴۰۲، حداکثر سن مورد قبول برای ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۲ سال می‌باشد.
 3. 3. داشتن معدل کل لازم حداقل ۱۴ در دوره متوسطه دوم (پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم) که در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری اعلام می‌شود.
 4. 4. بومی بودن داوطلب در کد رشته محل مورد نظر.
 5. 5. داشتن سلامتی کامل جسمانی و روانی و شرایط مناسب برای تحمل وظایف معلمی.
 6. 6. موفقیت در مصاحبه اختصاصی و بررسی صلاحیت‌های عمومی.
 • با توجه به اعلام رئیس دانشگاه فرهنگیان، شرط سنی از ۲۲ سال به ۲۴ سال تغییر کرده است، اما از نظر قانونی، حداکثر سن مجاز برای ورود ۲۲ سال است. تصمیم اینکه آیا سن حداکثر ۲۴ باشد یا ۲۲، به عهده وزارت آموزش و پرورش بوده و بستگی به سیاست‌های سازمان سنجش دارد.
 • ثبت‌نام در دانشگاه فرهنگیان توسط ثبت‌نام در کنکور سراسری انجام می‌شود و داوطلبان برای انتخاب رشته مورد نظر در دانشگاه تربیت معلم، باید از رشته‌های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته فرهنگیان (همان دفترچه کنکور سراسری) مطلع شده و سپس اقدام به انتخاب آن رشته‌ها نمایند.

بیشتر بخوانید: دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری

آموزش تصویری ثبت‌نام در دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

همان‌طور که اشاره شد، افرادی که تمایل به ثبت‌نام در دانشگاه فرهنگیان دارند، ابتدا باید مرحله اول کنکور سراسری را به پایان برده باشند. بنابراین، ثبت‌نام در دانشگاه فرهنگیان به‌صورت مستقیم و از طریق یک سامانه جداگانه انجام نمی‌شود.

داوطلبان باید ابتدا در زمان‌بندی مشخص شده به وب‌سایت ثبت‌نام کنکور به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و پس از خرید کارت اعتباری، برای پرداخت هزینه ثبت‌نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ وارد سیستم ثبت‌نام شوند. سپس با استفاده از اطلاعات شخصی و تحصیلی خود را در فرم الکترونیکی سازمان سنجش تکمیل کنند.

1. ابتدا به وب‌سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید و گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.

ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان مرحله 1

2. بر روی لینک فعال “سیستم ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ (نوبت دوم)” کلیک کنید.

ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان مرحله 2

3. مجدداً عبارت “سیستم ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ (نوبت دوم)” را انتخاب کنید.

ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان مرحله 3

4. در صورتی که تاکنون ثبت‌نام نکرده‌اید، ابتدا در سامانه عضو شوید و رمز عبور خود را دریافت کنید.

ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان مرحله 4

5. پس از عضویت و ورود به سامانه، عکس خود را بارگذاری کنید.

ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان مرحله 5

6. اطلاعات هویتی خود را تأیید کنید و به مرحله بعد بروید.

ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان مرحله 6

☑️ در مراحل بعدی، اطلاعات زیررا وارد کنید و پس از تکمیل فرم ثبت‌نام، هزینه مربوطه را پرداخت کنید و کد پیگیری خود را دریافت کنید:

 • – شماره تماس و آدرس سکونت
 • – نظام آموزشی
 • – کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
 • – کد دانش‌آموزی
 • – عنوان مدرک دیپلم
 • – معدل
 • – کد سوابق تحصیلی ۱۹ رقمی

بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام در دانشگاه امام صادق

مرحله مصاحبه در دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان، به جز کسب رتبه قبولی و انتخاب رشته مربوطه در آزمون سراسری ۱۴۰۲، مراحل دیگری نیز برای ارزیابی صلاحیت داوطلبان وجود دارد. در این مراحل، مصاحبه یا آزمون عملی صورت می‌گیرد. با توجه به اولویت‌های انتخابی، از بین افراد واجد شرایط، ظرفیت پذیرش دو برابر برای انجام مصاحبه تخصصی و احراز صلاحیت‌های عمومی و تخصصی معرفی می‌شوند.

در مرحله مصاحبه، موارد مهمی مورد بررسی قرار می‌گیرند. این شامل داشتن استعداد، انگیزه و علاقه به خدمت در آموزش و پرورش، برخورداری از سلامتی کامل در جسم و روان، و شرایط جسمانی مناسب برای انجام وظایف معلمی می‌باشد. تایید پزشک معتمد آموزش و پرورش برای بررسی این موارد ضروری است. در زیر به برخی از این موارد اشاره شده است:

 1. عدم داشتن لکنت زبان به هر میزان
 2. قدرت بینایی: نباید دید کمتر از 10/10 در یک چشم (پس از اصلاح با عینک) یا دید کمتر از 20/10 در دو چشم (پس از اصلاح با عینک) باشد.
 3. قدرت شنوایی: کمی شنوایی داوطلب نباید بیش از ۴۰ دسی‌بل باشد.
 4. قد و وزن مناسب: طبق ضوابط و مقررات مربوطه و با توجه به مقتضیات هر استان و وظایف شغل معلمی، باید قد و وزن مناسب مشخص شود. در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی، حداقل قد لازم مطابق ضوابط مشخص شده است.
 5. تغییر شکل مادرزادی یا اکتسابی اندام‌ها و عدم کراهت منظر در اثر سوختگی، سانحه یا عوامل دیگر در صورت نمایان بدن.
 6. عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن و صعب‌العلاج نظیر دیابت، سیروز کبدی، آسم، نارسایی کلیه، بیماری‌های قلبی، اسکروز آن پلاک، پارکینسون، جزام و بیماری‌های خونی نظیر لوسمی، کم‌خونی شدید مقاوم به درمان و تالاسمی ماژور و هر نوع بیماری شناخته‌شده که تشخیص پزشک معتمد صورت می‌گیرد.
 7. عدم داشتن کسالت روانی، صرع و هر نوع بیماری روانی.

بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام دانشگاه امام حسین

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

با توجه به تشابه آزمون اولیه این دانشگاه با آزمون کنکور سراسری، مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این دانشگاه نیز همان مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون سراسری می‌باشد. مدارک مورد نیاز به ترتیب عبارتند از:

 1. ارائه کد دانش‌آموزی که توسط دبیرستانی که داوطلب در آن تحصیل کرده است، صادر می‌شود.
 2. ارائه کد تعیین وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 3. افرادی که از سهمیه رزمندگان استفاده می‌کنند، باید کد مربوطه را از ارگان مربوطه دریافت کرده و در زمان ثبت نام همراه خود داشته باشند.
 4. ارائه شناسنامه و کارت ملی
 5. ارائه کد مربوط به سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی که از طریق مراجعه به سایت dipcode.medu.ir قابل دریافت است.
 6. ارائه شماره سریال کارت اعتباری که داوطلب پس از پرداخت هزینه ثبت نام (خرید کارت اعتباری) باید آن را دریافت و نگه دارد.
 7. ارائه معدل کتبی و معدل کل دیپلم
 8. ارائه کد منطقه و کد پستی محل سکونت
 9. ارائه اسکن عکس رنگی با زمینه سفید، تمام رخ و سایز چهار در سه سانتیمتر با حجم حداکثر ۷۰ کیلوبایت و با فرمت jpg.

امتیازات تحصیل در دانشگاه فرهنیگان در سال ۱۴۰۲

در این دانشگاه، آموزش به صورت تمام وقت انجام می‌شود و دانشجویان کارشناسی پیوسته پس از فارغ‌التحصیلی، به عنوان معلم در مدارس مشغول به فعالیت می‌شوند. از ابتدای تحصیل خود، آن‌ها نیز در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند. در آغاز تحصیل، دانشجویان پذیرفته‌شده ملزم به اختصاص دو برابر مدت تحصیل (که حداقل زمان آن کمتر از ۵ سال است) برای خدمت در آموزش و پرورش می‌باشند.

ادامه تحصیل برای متعهدان خدمت صرفاً در رشته‌های مورد نیاز آزمون استخدامی آموزش و پرورش، با اخذ موافقت و صدور فرم مربوطه از سوی اداره کل آموزش و پرورش محل خدمت، امکان‌پذیر است.

تغییر اولویت انتخابی، تغییر رشته، تغییر دوره تحصیلی، انتقال و جابجایی در بین دانشگاه‌ها و بالعکس، در ابتدای ورود یا در طول تحصیل، تحت هیچ شرایطی مجاز نخواهد بود.

همچنین، جذب و استخدام دانشجویانی که در دوره کاردانی متوقف می‌شوند، به دلیل عدم نیاز به خدمات آنان در آموزش و پرورش، امکان‌پذیر نیست. اما در صورت برآورده کردن شرایط لازم و مطابق با ضوابط و آیین‌نامه‌های آموزشی، با مدرک کاردانی، اخراج آنان صورت می‌گیرد و در خصوص اخذ خسارت و استیفای حقوق دولت، طبق قانون اقدام خواهد شد.

برای ادامه تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان، داشتن حداقل سه سال سابقه خدمت در آموزش و یا اداری در آموزش و پرورش الزامی است.

بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام دانشگاه شاهد

مراحل پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در سال 1402 چیست؟

 • بعد از تکمیل مراحل ثبت نام، افراد می‌توانند با دریافت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری در زمان برگزاری آزمون، حضور داشته باشند. نتایج آزمون سراسری نیز از طریق سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است. پس از دریافت نتایج قابل قبول، متقاضیان می‌توانند برای شرکت در انتخاب رشته آزمون سراسری در سال ۱۴۰۲ اقدام کنند.
 • در این راستا، با مطالعه دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری و بررسی کدهای رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه‌ها، داوطلبان می‌توانند کدهای رشته‌های دانشگاه فرهنگیان را استخراج کرده و در زمان انتخاب رشته آزمون سراسری در سال ۱۴۰۲ فرم اینترنتی مربوطه را پر کنند.
 • متقاضیان ثبت نام در دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی که در آزمون سراسری شرکت کرده‌اند، پس از اعلام نتایج آزمون سراسری در سال ۱۴۰۲ و با توجه به رتبه‌ای که کسب می‌کنند و در نظر گرفتن علایق و شرایط خود، می‌توانند رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.
 • در صورت موفقیت در این مرحله، داوطلبان به مرحله بعدی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان، یعنی مرحله مصاحبه، دعوت می‌شوند. پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان چند برابر ظرفیت رشته‌های دانشگاه فرهنگیان، داوطلبان قبول شده می‌توانند با حمل مدارک مورد نیاز در زمان مقرر به مصاحبه فرهنگیان مراجعه کنند.
 • برای آگاهی از زمان برگزاری مصاحبه در دانشگاه فرهنگیان، متقاضیان می‌توانند از طریق سایت اداره آموزش و پرورش استان محل اقامت خود اطلاعات لازم را دریافت کنند. اغلب زمان برگزاری مصاحبه در ماه مهر در نظر گرفته می‌شود. با این حال، حضور چند روز قبل از تاریخ دقیق در درگاه اینترنتی مذکور جهت اطلاع از زمان مصاحبه ضروری است.

بیشتر بخوانید: راهنما کامل انتخاب رشته کنکور سراسری

سایت ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1402

برای تمامی علاقه‌مندان به ورود به دانشگاه فرهنگیان، امکان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری به صورت آنلاین در سامانه دانشگاه فرهنگیان در دسترس است. این سامانه به صورت ۲۴ ساعته و بدون هیچگونه محدودیتی فعال است. به واسطه تغییراتی که در پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سال‌های اخیر اتفاق افتاده است، می‌توانید اطلاعات ظرفیت آموزشی را نیز از این سامانه دریافت کنید.

برای بهره‌گیری از اطلاعات دقیق درباره شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان و پیگیری وضعیت پذیرفته شدگان، می‌توانید از سامانه مشاوره تلفنی کنکور سراسری استفاده کنید. در نتیجه، در صورت داشتن شرایط لازم، می‌توانید به ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان بپردازید و در آمادگی برای کسب رتبه مجاز و اطلاعات دقیق از شرایط مذکور، با تماس با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: زمان اعلام نتایج نهایی کنکور

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1402 { جامع و کامل }

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1402 { جامع و کامل }

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 1402 { جامع و کامل }

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل