تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

📚 خلاصه ای از مقاله پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان:

پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

در این مقاله درباره جزئیات پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان توضیح داده شده و زمان و نحوه ثبت نام به همراه شرایط تربیت معلم بدون آزمون ارائه شده است

پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

دانشجویان با استعداد و موفق در زمینه‌های علمی، تحقیقاتی، فرهنگی، هنری، تربیتی و قرآنی که فعالیت‌های ملی و بین‌المللی دارند، می‌توانند با عنوان پذیرش بدون نیاز به آزمون ورودی، در دانشگاه فرهنگیان ثبت‌نام کنند. این گروه از داوطلبان می‌توانند علاوه بر ورود به دانشگاه از طریق آزمون کنکور سراسری، در رشته مرتبط با حوزه فعالیت خود در دانشگاه تربیت معلم تحصیلات خود را ادامه دهند.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

دانش‌آموزانی که به تحصیل در رشته معلمی علاقه‌مند هستند، نمی‌دانند که چگونه می‌توانند به اهداف خود دست یابند. این افراد می‌توانند در آزمون کنکور سراسری ثبت‌نام کرده و در صورت انتخاب رشته‌های مرتبط با دانشگاه فرهنگیان، در مصاحبه شرکت کرده و با تأیید هسته گزینش آموزش و پرورش به عنوان دانشجوی معلم شناخته شوند. اما روش دیگری که برای نخستین بار در ایران معرفی شده است، با عنوان پذیرش بدون نیاز به آزمون در دانشگاه فرهنگیان شناخته می‌شود.

با توجه به اینکه پذیرش بدون نیاز به آزمون در دانشگاه فرهنگیان برای اولین بار در ایران اتفاق می‌افتد، بسیاری از افرادی که شرایط لازم برای شرکت در این روش را دارند، فرصت را از دست می‌دهند و ممکن است یک سال دیرتر به نتیجه مطلوب خود برسند. در ادامه این مقاله، شرایط، زمان و روش ثبت‌نام برای پذیرش بدون نیاز به آزمون در دانشگاه فرهنگیان بیان شده است.

شرایط پذیرش بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان

در صورتی که داوطلبان به تحصیل در رشته‌های معلمی علاقه‌مند هستند، می‌توانند به دانشگاه‌های فرهنگیان یا تربیت معلم سابقه ورود داشته باشند. در سال‌های قبل، این گروه از داوطلبان می‌بایست در آزمون کنکور سراسری ثبت‌نام و شرکت کنند تا بتوانند در مقطع کارشناسی در دانشگاه فرهنگیان قبول شوند و پذیرش بدون کنکور در این دانشگاه ممکن نبود.

اما بر اساس اعلام سرپرست جدید این دانشگاه، مسیر جدیدی برای دانش‌آموزان برتر و استعدادمند در حوزه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری، تربیتی و قرآنی ایجاد خواهد شد تا بتوانند بدون نیاز به کنکور و براساس سوابق تحصیلی، وارد دانشگاه فرهنگیان شوند. شرایط رسمی پذیرش بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان هنوز اعلام نشده است، اما می‌توان پیش‌بینی کرد که معیارهای پذیرش بدون کنکور در این دانشگاه شامل عواملی مانند معدل داوطلب، مصاحبه اعتقادی-سیاسی، ارزیابی پزشکی مخصوص معلمان و … خواهد بود.

دانش‌آموزان علاقه‌مند به رشته‌های معلمی و دبیری، علاوه بر پذیرش از طریق کنکور سراسری، می‌توانند با شرکت در آزمون‌ها و مسابقات کشوری در حوزه موردنظر خود در سطوح ملی و بین‌المللی، خود را به عنوان دانش‌آموزان درخشان و با استعداد معرفی کنند و در نتیجه، امکان ورود به دانشگاه فرهنگیان بدون نیاز به آزمون را داشته باشند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

بیشتر بخوانید: ثبت نام استخدام معلم دبیرستان آموزش و پرورش

زمان و روش ثبت‌نام در پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

با توجه به عدم شفافیت زمان و روش ثبت‌نام در پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان، می‌توان پیش‌بینی کرد که عوامل مختلفی مانند داشتن معدل بالای 18، محل تحصیل داوطلب، نمره موفقیت در مصاحبه و … به عنوان مواردی مطرح خواهند شد که احتمال قبولی دانش‌آموزان را در ورود به دانشگاه تربیت معلم به صورت بدون کنکور افزایش می‌دهند.

با اطلاع رسانی زمان و روش ثبت‌نام در پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان، این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد و اطلاعات جدید در این قسمت قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر، زمان و روش ثبت‌نام بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان برای مقطع دیپلم به کارشناسی مشخص نیست، اما می‌توان پیش‌بینی کرد که ثبت‌نام دانشگاه فرهنگیان توسط یکی از سه نهاد آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان کشور و سازمان سنجش کشور انجام خواهد شد. هر گونه اعلان رسمی مربوط به این موضوع، از طریق سایت‌های اطلاع‌رسانی مربوطه یا کانال‌های رسمی اطلاع‌رسانی دانشگاه‌های بدون آزمون هیوا به اطلاع عموم خواهد رسید.

توصیه می‌کنیم داوطلبان تنها به ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق این روش اکتفا نکنند و مسیر ثبت‌نام در دانشگاه فرهنگیان از طریق ثبت نام کنکور سراسری که هر ساله می‌تواند راهی برای پذیرش داشته باشد و اطلاعات جزئی‌تر و تجربه‌ی بیشتری در این زمینه فراهم می‌آورد. باید توجه داشت که شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور نسبت به استعداد درخشان شدن، ساده‌تر است.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه امام حسین

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه شاهد

بیشتر بخوانید: ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

فهرست رشته های بدون کنکور در دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان هر سال در رشته‌های متنوعی برای پذیرش دانشجوی معلم فعالیت می‌کند.

 • فهرست رشته‌ها شامل:
 • علوم تجربی،
 • راهنمایی و مشاوره،
 • علوم اجتماعی،
 • زیست‌شناسی،
 • شیمی،
 • ریاضی،
 • فیزیک،
 • الهیات و معارف اسلامی،
 • زبان و ادبیات فارسی،
 • زبان انگلیسی،
 • جغرافیا،
 • اقتصاد،
 • تاریخ،
 • تربیت بدنی،
 • ابتدایی،
 • کودکان استثنایی،
 • عربی،
 • ارتباط تصویری
 • هنر تربیتی

داوطلبان باید در نظر داشته باشند که هیچ محدودیتی برای انتخاب رشته‌های تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد. با این حال، منطقی است که دانش‌آموزان تنها در رشته‌هایی در دانشگاه تربیت معلم پذیرفته شوند که استعداد و توانایی‌هایشان با آن رشته سازگار باشد. به عبارت دیگر، دانش‌آموزی که مدال المپیاد کشوری در رشته شیمی دریافت کرده باشد، می‌تواند بدون کنکور در رشته آموزش شیمی پذیرفته شود، اما در رشته‌های غیرمرتبط این امکان وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: دفترچه ثبت نام کنکور سراسری

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان کلیک کنید.

پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

برچسب ها

پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان ثبت نام تربیت معلم بدون آزمون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان بدون کنکور دانشگاه تربیت معلم

به محض مشخص شدن زمان و نحوه ثبت نام پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان این مقاله بروزرسانی شده و در این قسمت اطلاع رسانی می شود.,پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان ثبت نام,پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان,دانشگاه فرهنگیان پذیرش بدون کنکور,بدون آزمون دانشگاه تربیت معلم,بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان,پذیرش براساس سوابق تحصیلی,ثبت نام دانشگاه فرهنگیان,پذیرش با آزمون کنکور,دانشگاه تربیت معلم,دانشگاه فرهنگیان,پذیرش بدون کنکور,بدون کنکور,بدون آزمون,تربیت معلم,فرهنگیان,ثبت نام,دانشگاه,کنکور,پذیرش,آزمون

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

پذیرش بدون کنکور دانشگاه فرهنگیان

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل