تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

برنامه ریزی کنکور انسانی 1403

📚 خلاصه ای از مقاله برنامه ریزی کنکور انسانی 1403:

برنامه ریزی کنکور انسانی

توضیحات جامع درباره نحوه مطالعه و برنامه ریزی کنکور انسانی 1403 و همچنین آموزش مدیریت زمان در هنگام برنامه ریزی کنکور انسانی 1403، و همچنین نحوه خواندن منابع و جمع بندی بیان شده است.

برنامه ریزی کنکور انسانی 1403

برنامه ریزی کنکور انسانی 1403

بالا بردن شانس قبولی در رشته‌های محبوب و دانشگاه‌های برتر کشور، آرزوی تمام داوطلبان کنکور است. با این حال، بسیاری از آنان نمی‌دانند که برای دستیابی به موفقیت، باید چه اقداماتی انجام دهند و از روش‌های صحیح برنامه‌ریزی کنکور مطلع نیستند. آنانی که در گروه آزمایشی علوم انسانی شرکت می‌کنند، همواره درگیر استرس هستند که آیا می‌توانند تمامی دروس را به خوبی مطالعه و به خاطر بسپارند، زیرا این رشته شامل دروسی با حفظ و حفظ زیادی است.

برنامه ریزی کنکور انسانی

از ابتدا، شما باید هدف خود را برای شرکت در کنکور سراسری سال 1403 در رشته علوم انسانی مشخص کنید و سپس با توجه به آن و آشنایی کامل با ضرایب و منابع درسی، یک برنامه ریزی دقیق و محاسبه شده را طراحی کنید. یکی از مزایای برنامه‌ریزی صحیح، مدیریت بهتر زمان است، به گونه‌ای که می‌توانید به خوبی تمامی دروس خود را در زمان کافی مطالعه، مرور و خلاصه کنید. علاوه بر مدیریت زمان، داشتن برنامه‌ریزی به تلاش‌های شما جهت رسیدن به هدفتان جهت می‌بخشد؛ به عبارت دیگر، مسیرهایی که باید طی کنید را می‌شناسید و با نتیجه آن کاملاً آشنا هستید.

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور انسانی

مشاوره کنکور سراسری علوم انسانی سال 1403

آزمون کنکور سراسری علوم انسانی در سال ۱۴۰۱ با ۲۸۰ سوال به صورت دو دفترچه تخصصی و یک دفترچه عمومی برگزار شد و داوطلبان می‌بایست در مدت ۲۴۰ دقیقه به سوالات پاسخ دهند. دفترچه تخصصی اول کنکور سراسری علوم انسانی شامل دروس ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی و علوم اجتماعی با حدود ۸۵ سوال و زمان پاسخگویی ۸۰ دقیقه و دفترچه تخصصی دوم با ۹۰ سوال و زمان پاسخگویی ۸۰ دقیقه شامل دروس روانشناسی، تاریخ، جغرافیا، عربی و فلسفه و منطق است. لازم به ذکر است که دروس عمومی از آزمون کنکور سال 1403 حذف شده و بر اساس سوابق تحصیلی محاسبه خواهند شد و به جای آن زمان پاسخگویی به سوالات تخصصی افزایش خواهد یافت.

بودجه‌بندی سوالات کنکور انسانی

در بودجه‌بندی آزمون کنکور علوم انسانی سال 1403، تعداد سوالات و زمان پاسخگویی به هر درس ذکر شده است. لازم است به این بودجه‌بندی توجه کنید تا بتوانید ساعات مطالعه برای هر درس را به‌طور مناسب تنظیم کنید. لازم به ذکر است که این بودجه‌بندی مربوط به آزمون کنکور سال 1403 است و در صورت انتشار اطلاعیه‌ای در خصوص تعداد سوالات و زمان پاسخگویی به آن‌ها، این مقاله به‌روز خواهد شد.

نحوه برنامه ریزی کنکور انسانی

بیشتر بخوانید: منابع کنکور سراسری

برنامه ریزی مطالعاتی برای کنکور سراسری علوم انسانی سال 1403

برای جلوگیری از هرگونه تشتت و گیجی، برنامه ریزی دقیق و منظمی برای مطالعه لازم است. بهترین راهکار این است که برای خودتان یک برنامه درسی هماهنگ و یک جدول زمانی مطالعه تهیه کنید. برنامه ریزی به شما کمک می‌کند تا وقت خود را به خوبی مدیریت کنید و بهره‌وری بیشتری داشته باشید. این کار باعث می‌شود در طول مسیر تحصیلی‌تان، همیشه آرامش داشته و از استرس جلوگیری کنید. قبل از طراحی جدول زمانی، حتماً هدف خود را مشخص کنید و آن را در نظر خود قرار دهید تا با یادآوری آن، تلاشتان را افزایش دهید.

تعیین هدف

یکی از مراحل اساسی برای موفقیت در کنکور، تعیین هدف و انگیزه است. همانطور که می‌دانید، میزان تلاش و پشتکار هر فرد به وابستگی به ارزشمندی هدفش دارد. بنابراین، هدف خود را همیشه به عنوان چیزی ارزشمند در نظر بگیرید تا تلاش بیشتری برای رسیدن به آن بکنید. همچنین، علاوه بر هدفی که برای ثبت‌نام در کنکور انسانی تعیین کرده‌اید، هدف‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت دیگری هم داشته باشید. به عنوان مثال، برنامه‌ریزی برای مرور و خلاصه‌نویسی درس‌ها در زمان‌های مشخص.

طراحی برنامه و جدول زمانی

برای داشتن یک برنامه ریزی مطالعاتی مناسب که به شما کمک می‌کند به بهترین رشته‌های علوم انسانی برسید، باید تمام شرایط و امکانات موجود را در نظر بگیرید. همچنین، با خودتان آشنایی کافی درباره روحیات و ویژگی‌های اخلاقی خود داشته باشید تا بتوانید یک برنامه شخصی برای خودتان تنظیم کنید. یک برنامه ریزی خوب باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • – سادگی: برنامه مطالعه و فعالیت‌های خود را به شکلی ساده و قابل فهم بنویسید تا از انجام آن‌ها خسته نشوید.
  • – قابل اجرا بودن: برنامه باید قابلیت اجرا و عملی بودن داشته باشد، به عبارتی باید قابلیت پیش‌بینی و انطباق با شرایط مختلف را داشته باشد.
  • – انعطاف‌پذیری: در صورت بروز وقایع غیرمنتظره، باید بتوانید زمان جبرانی را در نظر بگیرید.
  • – معیارسنجی: یک برنامه خوب باید بعد از مدتی، پیشرفت و پسرفت شما را نشان دهد و وضعیت شما را بررسی کند.
  • – محدودیت زمانی: زمان‌های شروع و پایان مطالعه و استراحت را مشخص کنید.
  • – تنوع: در بین دروس خاص، درس‌های عمومی را قرار دهید تا برنامه شما تنوع داشته باشد. همچنین، استراحت و فرصت‌های آزاد را فراموش نکنید؛ زیرا یکنواختی خستگی را به دنبال دارد و خستگی منجر به کاهش انگیزه می‌شود.

بیشتر بخوانید:  ثبت نام کنکور سراسری

مدیریت زمان در برنامه‌ریزی کنکور انسانی 1403

در گذشته، برخی مشاوران اعتقاد داشتند که بهترین زمان برای مطالعه دروس کنکور انسانی از تابستان سال دوازدهم است. اما با توجه به روند کنکور در سال‌های اخیر، این برنامه قابل اجرا نیست. با افزایش رقابت داوطلبان و پیچیدگی سوالات کنکور سراسری در سال گذشته، میتوان نتیجه گرفت که داوطلبان باید با مطالعه اصولی و صحیح از پایه همه چیز را پیش ببرند.

مهم است بدانید که هیچ قاعده ثابتی برای برنامه‌ریزی کنکور انسانی 1403 وجود ندارد، و برخی افراد در زمان کمتری توانسته‌اند تمامی دروس کنکور را مرور کنند و به نتیجه مطلوب برسند. در واقع، اگر داوطلب بتواند بر اساس توانایی خود حتی در یک بازه زمانی سه ماهه برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشد، قطعاً موفق خواهد شد. در ادامه این بخش، توضیحاتی درباره مدیریت زمان در برنامه‌ریزی کنکور انسانی 1403 ارائه شده است.

بهترین زمان برای شروع مطالعه

هر داوطلب در کنکور انسانی 1403 باید بر اساس هدف خود برای شرکت در کنکور سراسری، یک برنامه‌ریزی منظم و اصولی برای مطالعه و مرور دروس داشته باشد. برنامه‌ریزی‌های مختلف شامل برنامه‌ریزی روزانه، هفتگی و ماهانه است. در هر یک از این برنامه‌ریزی‌ها، مدت زمان شروع و پایان مطالب درسی و مدت زمان استراحت مشخص شده است. همچنین بودجه‌بندی برای هر درس در بازه‌های زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه در نظر گرفته شده است.

برنامه‌ریزی روزانه: اساس برنامه‌ریزی روزانه بر اساس مطالعه و مرور دروس به صورت روزانه است. در این حالت، داوطلب مشخص می‌کند که در فلان روز چند صفحه یا یک مبحث از درس عربی را مطالعه کند. این برنامه‌ریزی به صورت روزانه انجام می‌شود و معمولاً در پایان هر روز، هدف‌های تحصیلی باید برآورده شوند.

برنامه‌ریزی هفتگی: در برنامه‌ریزی هفتگی، نحوه مطالعه دروس و سوالات هر مبحث درسی به صورت هفتگی تعیین می‌شود. در اینجا، از ابتدای هفته تا پایان آن، برای هر روز بودجه‌بندی درسی و مدت زمان مطالعه مباحث مختلف تعیین می‌شود.

داوطلبان می‌توانند روزهای شنبه تا پنجشنبه را روزی ۸ ساعت برای مطالعه دروس تعیین کنند و در روز جمعه مدت مطالعه را مثلاً ۵ ساعت در نظر بگیرند. البته اگر برنامه‌ریزی مطالعه داوطلب فشرده‌تر است، زمان مطالعه قطعاً بیشتر خواهد شد. در پایان، هدف باید این باشد که داوطلب تمامی کارهای مشخص شده در برنامه را انجام دهد.

برنامه‌ریزی ماهانه: روش اجرای برنامه‌ریزی ماهانه به این شکل است که داوطلب تعیین می‌کند پس از پایان یک ماه باید چه مباحثی از هر کتاب را مرور کرده و تست زنی را انجام داده باشد. البته برنامه‌ریزی ماهانه در حالت کلی شامل ۴ برنامه‌هفتگی و بیش از ۳۰ برنامه‌روزانه است که برای تنظیم و اجرا می‌توان به روش‌های بالا عمل کرد و پایان ماه را به عنوان زمان ارزیابی تحصیلی در نظر گرفت.

با توجه به اینکه کنکور سراسری انسانی در دو نوبت دی ماه و تیرماه برگزار می‌شود، اگر داوطلب بخواهد در دی ماه در کنکور سراسری شرکت کند، باید برنامه‌ای فشرده‌تر داشته باشد و از ابتدای سال تحصیلی برای مطالعه اقدام کرده و تنها در بازه‌ی زمانی باقی‌مانده برای جمع‌بندی و تست زنی اقدام کند.

اما برای داوطلبان کنکور سراسری 1403 در نوبت تیرماه، مسئله کمی فرق می‌کند. در واقع اگر زمان امتحانات دی ماه را در نظر نگیریم، نزدیک به چهار ماه و خورده‌ای زمان باقی می‌ماند که زمان بیشتری برای جمع‌بندی دروس است. بنابراین، تمامی داوطلبانی که مایلند در هر کدام از دو نوبت کنکور سراسری 1403 شرکت کنند، باید با نحوه مطالعه منابع در برنامه‌ریزی کنکور انسانی 1403 آشنا باشند و همزمان با مطالعه دروس، از خلاصه‌برداری مطالب غافل نشوند. همچنین، حل تست‌ های گذشته و سری تمرین‌های تستی نیز بهترین روش برای آشنایی با ساختار سوالات کنکور است.

در نهایت، تاکید می‌شود که هر برنامه‌ریزی کنکور بسته به شرایط و توانایی هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. برنامه‌ریزی مناسب و انعطاف‌پذیری در تطبیق با شرایط و تغییرات مهم است. همچنین، تمرکز بر دروس اصلی و مراجعه به منابع معتبر و منظم بسیار مهم است تا داوطلب بتواند در کنکور سراسری به عملکرد خوبی دست یابد.

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور سراسری

بیش تر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه آزاد

راهنمای جمع‌بندی مطالب در برنامه‌ریزی کنکور سراسری انسانی 1403

زمانی که نزدیک به کنکور سراسری قرار دارید، می‌توانید با رعایت برنامه‌ریزی منطقی و جامع، مطالب را جمع‌بندی کنید و بهترین نتیجه را بگیرید. در ادامه، راهنمایی برای جمع‌بندی مطالب در برنامه‌ریزی کنکور سراسری انسانی 1403 ارائه شده است.

داوطلبان کنکور انسانی معمولاً به دو دسته تقسیم می‌شوند. یک دسته از داوطلبان در ابتدای سال تحصیلی شروع به مطالعه و مرور دروس کرده‌اند و به تمامی دروس مسلط هستند. این دسته از داوطلبان می‌توانند در باقی مدت زمان تا کنکور، به جمع‌بندی دروس و مرور نکات درسی بپردازند. اما دسته دومی از داوطلبان که دیرتر شروع کرده‌اند، به طبع عقب‌تر هستند و باید در این مدت دو ماهی مرور و مطالعه خود را ادامه داده و پس از تکمیل آن، به جمع‌بندی دروس کنکوری بپردازند.

داوطلبانی که از برنامه‌ریزی ماهانه در کنکور انسانی 1403 استفاده می‌کنند، معمولاً آخر هر ماه را برای دوره و جمع‌بندی مطالب در نظر می‌گیرند. می‌توانید دو تا سه روز آخر هر ماه را برای جمع‌بندی مباحث هر درس در نظر بگیرید. در این زمان، مطالعه و نکات یادداشت شده را بررسی کرده و سپس به جمع‌بندی مطالب مطالعه شده در طول ماه بپردازید.

جمع‌ بندی کلی مطالب دروس و نحوه مطالعه منابع در برنامه‌ریزی کنکور انسانی 1403 از جهات مختلفی اهمیت دارد و داوطلبان نباید آن را از دست بدهند. یکی از نکات مهم که داوطلبان باید به آن توجه کنند، این است که در نحوه مطالعه دروس و جمع‌بندی مطالب، دروس اختصاصی و عمومی را همزمان مد نظر قرار دهند.

ممکن است برخی داوطلبان در دوران جمع‌بندی، فقط به دروس تخصصی مراجعه کنند و از دروس عمومی غافل شوند. در اینجا باید توجه کنید که دروس عمومی از کنکور سراسری 1403 حذف شده‌اند، اما همچنان تأثیر خود را در سوابق تحصیلی داوطلبان خواهند داشت. بنابراین، داوطلبانی که به دنبال رشته‌های معتبر در دانشگاه‌های سراسری هستند، باید به این دروس نیز توجه کنند.

یکی از نکات مهم در زمان مرور و جمع‌بندی مطالب برنامه‌ریزی کنکور انسانی 1403، این است که ساعات مطالعه را به تدریج افزایش دهید و همچنین در زمان مطالعه روزانه، زمان استراحت و فراغت را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید روزانه ۵ تا ۶ ساعت مطالعه داشته باشید، باید تایم‌های استراحتی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه‌ای را هم برای استراحت در نظر بگیرید. همچنین، پس از اجرای این برنامه، زمان خالی داوطلب مشخص می‌شود که می‌تواند به تدریج زمان مطالعه را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: ثبت نام ترمیم معدل کنکور

بیش تر بخوانید: پشت کنکور ماندن

منابع کنکور انسانی 1403

با توجه به تاکید بر انتخاب منابع کمک آموزشی مناسب و با کیفیت در راه به دست آوردن موفقیت در کنکور، لازم است تا به دقت منابع مورد نیاز را انتخاب کنید. زیرا این منابع در پیشرفت مطالعه شما نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. در واقع، تهیه منابع کنکور انسانی با کیفیت، یکی از مراحل حیاتی برای دستیابی به موفقیت در این آزمون است. برخی از داوطلبان بیشتر با تدریس و راهنمایی‌های مستقیم هماهنگی بهتری برقرار می‌کنند، به همین دلیل پیشنهاد می‌دهیم از منابع آموزشی در قالب دی‌وی‌دی کنکور انسانی استفاده نمایید.

برنامه‌ریزی برای کنکور هر داوطلب، با توجه به خصوصیات اخلاقی، شرایط و امکانات فردی، با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل، باید با توجه به توانایی‌ها، استعدادها، وضعیت درسی و سایر عواملی که در متن فوق ذکر شد، یک برنامه‌ریزی منحصر به فرد برای مطالعه منابع کنکور انسانی ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: زمان اعلام نتایج کنکور

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی برنامه ریزی کنکور انسانی کلیک کنید.

برنامه ریزی کنکور انسانی 1403

برنامه ریزی کنکور انسانی 1403

برچسب ها

برنامه ریزی کنکور انسانی 1403 نحوه مطالعه در کنکور انسانی برنامه ریزی کنکور انسانی 1403 برنامه ریزی کنکور انسانی

تعیین هدف برای برنامه ریزی کنکور انسانی 1403,طراحی جدول برنامه ریزی کنکور انسانی 1403,چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم,برنامه ریزی کنکور انسانی 1403,برنامه ریزی کنکور انسانی 1403,سوالات کنکور سراسری سال گذشته,برنامه ریزی برای کنکور 1403,برنامه ریزی کنکور انسانی,ثبت نام در کنکور سراسری,ریزی کنکور انسانی 1403,کنکور سراسری انسانی,برنامه ریزی مطالعه,کنکور انسانی 1403,برنامه ریزی کنکور,برنامه مطالعه,برنامه روزانه,کنکور انسانی,نحوه مطالعه,انسانی 1403,برنامه ریزی,انسانی 1403,کنکور 1403,برنامه,کنکوری,مطالعه,انسانی,کنکور,1403,نحوه,1403

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

برنامه ریزی کنکور انسانی 1403

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل