تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

📚 خلاصه ای از مقاله لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی:

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

در این مقاله لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی 1402 به همراه رشته های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته دولتی، آزاد و فنی حرفه ای برای داوطلبان ارائه شده است.

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

برگزاری آزمون کنکور برای ورود به مقطع کاردانی به کارشناسی، هر سال توسط سازمان سنجش برگزار می‌شود. این آزمون به منظور ثبت نام همزمان واجد شرایط برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی برای متقاضیان برگزار می‌شود. در ادامه، با بررسی لیست رشته‌های کاردانی به کارشناسی و مدارک مورد نیاز، فارغ التحصیلان و دانشجویان ترم آخر کاردانی می‌توانند فرم ثبت نام اینترنتی خود را تکمیل کنند.

علاوه بر این، فارغ التحصیلان و یا دانشجویان ترم آخر کاردانی، اگر تمایل داشته باشند در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند، می‌توانند از طریق آزمون کنکور کاردانی به کارشناسی یا ثبت نام بدون آزمون کاردانی به کارشناسی، اقدام کنند. به همین دلیل، داوطلبان رشته‌هایی که نیازمند آزمون هستند، می‌توانند دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی را از وبسایت سازمان سنجش دریافت کرده و با آشنایی با شرایط و مدارک مورد نیاز، فرم ثبت نام خود را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته تکمیل کنند.

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

برای قبولی دانشجویان در مقطع کارشناسی، دانشگاه‌های مختلف اقدامات موردنیاز را بر اساس نمره‌های آزمون کارشناسی ناپیوسته انجام می‌دهند. این دانشگاه‌ها شامل دانشگاه‌های آزاد، غیرانتفاعی، سراسری و دوره‌های روزانه و نوبت دوم می‌شوند. اصلی‌ترین رقابت در بین رشته‌ها در گروه پزشکی و رشته‌های پرطرفدار وجود دارد و متقاضیان می‌توانند با کسب نمره حدنصاب موردنیاز در آزمون کاردانی به کارشناسی، برای قبولی در این رشته‌ها اقدام کنند.

لیست رشته‌های کنکور کارشناسی ناپیوسته در سال ۱۴۰۲ در دفترچه کاردانی به کارشناسی منتشر شده است و متقاضیان پس از بررسی دقیق این رشته‌ها، می‌توانند به ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی خود بپردازند. در ادامه، قصد داریم توضیحاتی درباره لیست رشته‌های کنکور کارشناسی ناپیوسته دولتی، آزاد و فنی و حرفه‌ای ارائه کنیم.

فهرست رشته‌های کنکور کاردانی به کارشناسی دولتی در سال ۱۴۰۲

هر سال، دانشگاه‌های سراسری (دولتی) برای جذب دانشجویان کارشناسی ناپیوسته، آزمون کنکور کاردانی به کارشناسی را برگزار می‌کنند. داوطلبان متقاضی می‌توانند در مهلت مقرر، با مراجعه به سایت سنجش و وارد کردن اطلاعات موردنیاز، نام نویسی خود را انجام دهند.

یکی از شرایط ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی، داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) است. داوطلبان با حمل این مدرک و سایر مدارک لازم، می‌توانند فرم ثبت نام خود را تکمیل کنند. علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های گروه پزشکی نیز برای شرکت در آزمون کنکور کاردانی به کارشناسی، باید شرایط ذکر شده را رعایت کنند.

لیست رشته‌های کنکور کاردانی به کارشناسی دولتی در سال ۱۴۰۲ برای اطلاع شما به شرح زیر است:

لیست رشته‌های کنکور کاردانی به کارشناسی دولتی

هنگام ثبت نام، داوطلبان می‌توانند از فهرست رشته‌های کارشناسی ناپیوسته، رشته‌های موردنظر خود را بر اساس معیارهای مختلفی مانند اعتبار، مسافت، شهریه و… اولویت بندی کنند و حداکثر ۵۰ کد رشته محل را در فرم اینترنتی وارد کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره رشته‌های کنکور کاردانی به کارشناسی دولتی در سال ۱۴۰۲، ما تصمیم گرفتیم دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی سال قبل را برای شما داوطلبان قرار دهیم تا اطلاعات لازم را درباره جزئیات رشته‌های ارائه شده بدست آورید.

✔️ ثبت نام کاردانی به کارشناسی همزمان با انتخاب رشته این مقطع خواهد بود. توصیه می کنیم داوطلبان برای اطلاع از جزئیات ثبت نام رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی می توانند نخست مقاله زیر را مطالعه کرده و سپس برای ثبت نام خود اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

بیشتر بخوانید: ثبت نام کنکور سراسری

فهرست رشته‌های کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲

ثبت نام در آزمون کنکور کاردانی به کارشناسی در دانشگاه سراسری و آزاد با یکدیگر ترکیب شده است و داوطلبان واجد شرایط می‌توانند برای تحصیل در رشته‌های با آزمون و بدون آزمون ناپیوسته، فرم اینترنتی موجود در سایت سنجش را تکمیل کنند. اما باید توجه داشت که فرآیند انتخاب رشته در کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد به طور جداگانه از سایر دانشگاه‌ها انجام می‌شود و متقاضیان برای ثبت رشته‌های مورد نظر خود باید به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org مراجعه کنند.

فهرست رشته‌های کنکور کاردانی به کارشناسی در دانشگاه آزاد برای سال ۱۴۰۲ در دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی منتشر می‌شود تا داوطلبان کارشناسی ناپیوسته بتوانند با دانلود و مطالعه دقیق این دفترچه، از جزئیات رشته‌های بدون آزمون در دانشگاه آزاد آگاه شوند و در صورت واجد شرایط، نام نویسی خود را انجام دهند.

فهرست رشته‌های کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲

همچنین، با توجه به رشته‌های آزمون کاردانی به کارشناسی در دانشگاه آزاد، مشخص است که بیشتر رشته‌های کنکور کارشناسی ناپیوسته در این دانشگاه براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون ارائه می‌شود و تنها رشته‌های گروه پزشکی کاردانی به کارشناسی در این دانشگاه از طریق برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی امکان پذیر است.

✔️ همان طور که توضیح داده شد، داوطلبان متقاضی تحصیل در رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد می توانند در یک سایت مجزایی به اولویت بندی رشته محل های انتخابی خود بپردازند. بنابراین، برای تکمیل فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ناپیوسته می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: راهنما کامل انتخاب رشته کنکور سراسری

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل انتخاب رشته دانشگاه آزاد

فهرست رشته‌های کنکور کاردانی به کارشناسی فنی حرفه‌ای در سال ۱۴۰۲

علاوه بر رشته‌های کاردانی به کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی و غیرانتفاعی، فهرستی از رشته‌های دیگر مانند رشته‌های کنکور کاردانی به کارشناسی فنی حرفه‌ای در دفترچه ثبت‌نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۲ قابل مشاهده است. داوطلبان می‌توانند برای بررسی لیست رشته‌های فنی حرفه‌ای ارائه شده، به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و دفترچه کارشناسی ناپیوسته را دانلود کنند.

دانشکده‌های فنی حرفه‌ای، با توجه به امکانات و سطح کیفیت آموزشی خود، در مقطع کاردانی به کارشناسی، داوطلبانی را با آزمون و بدون آزمون ناپیوسته پذیرفته می‌کنند تا آن افراد بتوانند در رشته‌های موردعلاقه خود در این دانشکده‌ها تحصیل کنند. در هنگام ثبت‌نام در کنکور کاردانی به کارشناسی، داوطلبان می‌توانند با وارد کردن مشخصات شخصی و تحصیلی خود، ثبت‌نام خود را انجام دهند.

با این حال، ممکن است برخی از متقاضیان در رشته‌های با آزمون کاردانی به کارشناسی فنی حرفه‌ای پذیرفته نشوند. در این صورت، این داوطلبان می‌توانند در مهلت مقرر، از طریق ثبت‌نام بدون کنکور ناپیوسته فنی حرفه‌ای، در رشته‌های بدون آزمون منتشر شده، نام‌نویسی خود را با تکمیل فرم ثبت‌نام انجام دهند. برای پرکردن فرم ثبت‌نام اینترنتی، لازم است متقاضیان معدل کل مقطع کاردانی خود را به درستی وارد کنند تا اشتباهی در وارد کردن اطلاعات موردنیاز رخ ندهد. علاوه بر این، داوطلبان رشته‌های با آزمون فنی حرفه‌ای باید قبل از ورود به جلسه آزمون کاردانی به کارشناسی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

مدارک تحصیلی لازم جهت تحصیل در رشته های با کنکور کاردانی به کارشناسی 1402

برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی لازم است دارای مدرک کاردانی مرتبط با رشته ثبت نامی خود باشید، در غیر این صورت به منزله حذف شما از کنکور خواهد بود. در جدول زیر لیست مدارک کاردانی مورد نیاز داوطلبان آورده شده است.

مدارک تحصیلی لازم جهت تحصیل در رشته های با کنکور کاردانی به کارشناسی 1402مدارک تحصیلی لازم جهت تحصیل در رشته های با کنکور کاردانی به کارشناسی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور ریاضی

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور تجربی

منابع عمومی رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

همه مجموعه های امتحانی که در لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی قرار دارند، یک سری منابع عمومی و اختصاصی دارند. همانطور که می دانید منابع عمومی در بین همه رشته ها یکسان می باشند. در جدول زیر این منابع را ذکر کرده ایم.

 

منابع عمومی رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور هنر

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور انسانی

منابع اختصاصی رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

به دلیل آنکه در سال جاری رشته های آزمون کارشناسی ناپیوسته سراسری تنها در شش رشته خلاصه شده اند، در ادامه برخی از آن ها را ذکر می کنیم. اما اگر مایل هستید تا بهترین منابع و کتب کمک آموزشی رشته مورد نظر خود را بشناسید، می توانید راهنمایی لازم را کارشناسان ما دریافت کنید.

منابع اختصاصی رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی منابع اختصاصی رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی منابع اختصاصی رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی منابع اختصاصی رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی کلیک کنید.

 

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

برچسب ها

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی 1402 رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲ رشته های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته) دولتی آزاد و فنی وحرفه ای,دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد,رشته های با آزمون کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای,لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی آزاد ۱۴۰۲,رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی فنی حرفه ای,رشته های کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد,رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی دولتی ۱۴۰۲,رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی دولتی 1402,ثبت نام رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی,لیست رشته های کنکور کارشناسی ناپیوسته ۱۴۰۲,ثبت نام بدون کنکور ناپیوسته فنی حرفه ای,رشته های آزمون کاردانی به کارشناسی آزاد,شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی,زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی,کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد,انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی,رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1402,ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی,لیست رشته های کارشناسی ناپیوسته,با آزمون و بدون آزمون ناپیوسته,رشته های با کنکور فنی حرفه ای,رشته های کاردانی به کارشناسی,رشته های آزمون ناپیوسته آزاد,دفترچه کاردانی به کارشناسی,لیست رشته های فنی حرفه ای,آزمون کاردانی به کارشناسی,کنکور کاردانی به کارشناسی,کنکور کادانی به کارشناسی,آزمون کارشناسی ناپیوسته,کاردانی به کارشناسی,رشته های بدون آزمون,بدون آزمون ناپیوسته,کارشناسی ناپیوسته,رشته های با آزمون,دانشگاه آزاد,فنی حرفه ای,بدون آزمون,فوق دیپلم,کاردانی,رشته ها,ثبت نام,دولتی,لیستی,رشته,آزاد

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل