تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند

📚 خلاصه ای از مقاله لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند:

لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند

این مطلب در رابطه با لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند و دانشگاه های ایرانی که حقوق میدهند به همراه لیست دانشگاه های باحقوق نگارش شده است

لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند

لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند

در دهه اخیر، رشته‌هایی که از نظر مزایا و حقوق در دوران دانشجویی برخوردارند، به دلیل شرایط اقتصادی نامساعد، طرفداران زیادی جذب کرده‌اند. این امر در تمام رشته‌های دانشجویی صادق نیست و تنها برخی از رشته‌ها این امکان را فراهم می‌کنند. استفاده از این حقوق دانشجویی در برخی از رشته‌ها مزایایی دارد و به عنوان یک نقطه مثبت در مسیر تحصیلی در نظر گرفته می‌شود.

در اینجا، ما به معرفی لیستی از دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند، می‌پردازیم. مهم است به یاد داشته باشیم که ورود به این دانشگاه‌ها و تحصیل در رشته‌های مرتبط تنها از طریق شرکت در آزمون کنکور سراسری امکان‌پذیر است. داوطلبان باید با تلاش و آمادگی کامل، برای کسب نمره و رتبه‌ای که به قبولی در این دانشگاه‌ها منجر می‌شود، تلاش نمایند.

لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند

لیست دانشگاه های ایرانی که حقوق میدهند

 1. دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی
  در دنیای آموزش و پرورش، دانشگاه‌هایی با نام‌های “فرهنگیان” و “تربیت دبیر شهید رجایی” وجود دارند. این دانشگاه‌ها مسئولیت ایجاد و تربیت معلمان برای وزارت آموزش و پرورش را برعهده دارند. آنها به منظور پرداخت به نیازهای آموزشی مناطق مختلف، دانشجوها را پذیرش می‌کنند. دانشجویان این دانشگاه‌ها از زمان ورود به دانشگاه، از حقوق و مزایای مختلف بهره‌مند می‌شوند.
  میزان حقوق دانشجویان معلمان در دانشگاه فرهنگیان مشمول تصمیمات مجلس و شورای نگهبان است. در سال‌های اخیر، حقوق دانشجویان این دانشگاه نسبت به سال ۱۴۰۰، حدود ۲۵ درصد افزایش یافته است. این حقوق ماهانه به مبلغی حدود ۵٫۶۰۰٫۰۰۰ تومان پرداخت می‌شود. همچنین، در آینده (سال ۱۴۰۲) نیز پیش‌بینی می‌شود که حقوق دانشجویان افزایشی خواهد داشت.
 2. دانشگاه امام باقر
  در دنیای آموزش، دانشگاهی با نام “امام باقر” وجود دارد. این دانشگاه، به عنوان یک دانشگاه تحت وزارت اطلاعات و امنیت ملی شناخته می‌شود و جزو دانشگاه‌هایی است که به دانشجوهایش حقوق دانشجویی را پرداخت نمی‌کند. این دانشگاه نیز هزینه‌های مختلفی مانند خوابگاه، غذا، و خدمات رفاهی را به عهده دانشجو می‌گیرد. یکی از مزایای این دانشگاه، فرصت استخدام در وزارت اطلاعات و استفاده از خدمات رایگانی که ارائه می‌دهد، می‌باشد.
 3. دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله
  در حوزه علوم پزشکی، دانشگاهی به نام “بقیه الله” وجود دارد که از دانشجویان پس از پذیرش و ورود به دانشگاه، در مراحل مختلف تحصیلی و حتی در دوران دانشجویی، فرصت استخدام در سازمان‌های متنوعی مانند ارتش، نیروی انتظامی و نیروی دریایی را فراهم می‌کند. دانشجویان این دانشگاه نیز در این دوران از حقوق و مزایای متناسب با شرایط دانشگاه بهره‌مند خواهند شد.
  مهم است به این نکته اشاره کرد که مبلغ حقوق دانشجویان این دانشگاه، بسته به نوع رشته و مقطع تحصیلی، متفاوت است. در این دانشگاه، بخشی از حقوق دانشجویان جهت پوشش هزینه‌های مختلف مانند خوابگاه و دیگر هزینه‌ها اختصاص داده می‌شود. همچنین، حقوق دانشجویان در رشته‌های مختلف مانند پزشکی و پیراپزشکی بسته به نوع رشته و تحصیلات دانشجوها، به طور دقیق محاسبه و تعیین می‌شود.
 4. دانشگاه افسری ارتش
  در دانشگاه افسری ارتش کشور، دانشجویان فرصتی برای یادگیری و آموزش در محیطی اختصاصی دارند. حقوق دانشجویان در این دانشگاه، همانند دانشگاه‌های دیگر نظیر سپاه و علوم انتظامی، متفاوت است و به توجه به شرایط فردی آنها، حقوق مختلفی اختصاص دارد. این حقوق نه تنها در دوران تحصیل، بلکه پس از فارغ‌التحصیلی، از جمله استخدام رسمی و استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی و امکانات رفاهی دیگر برای دانشجویان این دانشگاه فراهم می‌شود.
  مهم است به این نکته اشاره کرد که مبلغ حقوق دانشجویان این دانشگاه در بازه‌ای میان ۳ تا ۴ میلیون تومان واقع می‌شود، با توجه به نوع رشته و شرایط تحصیلی آنها. این مبلغ معمولاً به منظور هزینه‌های مختلف شامل خدمات خوابگاه و دیگر نیازها، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. دانشگاه علوم پزشکی شاهد ارتش
  در زمینه علوم پزشکی، یک دانشگاه به نام “شاهد ارتش” فعالیت دارد. این دانشگاه تحت نظارت ارتش جمهوری اسلامی است و به دانشجویان خود حقوق ماهیانه پرداخت می‌کند. دانشجویانی که در دانشگاه علوم پزشکی شاهد ارتش تحصیل می‌کنند، از ابتدای سال تحصیلی به بورسیه دسترسی دارند. این دانشگاه برخورداری از مزایای عالی، آن را به یکی از محبوب‌ترین دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشور تبدیل کرده است.
 6. دانشگاه علوم قضایی
  در حوزه علوم قضایی، دانشگاهی با همین نام وجود دارد. دانشجویان این دانشگاه، همانند دانشجویان سایر دانشگاه‌های باحقوق، از ابتدای شروع تحصیل به دریافت حقوق دانشجویی ماهیانه دسترسی دارند. مقدار این حقوق، با حقوق پایه در دسته دو قضایی مطابقت دارد و با تغییرات حاصل از تغییرات و افزایش حقوق کارکنان قضایی، میزان حقوق دانشجویان در زمان تحصیل نیز افزایش می‌یابد.
  مهم است به این نکته اشاره کرد که دانشگاه علوم قضایی تنها از طریق کنکور سراسری و اجرای مصاحبه، دانشجو پذیرش می‌کند. داوطلبان از گروه‌های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی می‌توانند رشته‌های این دانشگاه را در فرم انتخاب رشته خود اعلام کنند.
 7. دانشگاه صدا و سیما
  دانشگاه “صدا و سیما” به عنوان یک دانشگاه دولتی در سال ۱۳۴۸ تأسیس شده است. این دانشگاه از طریق آزمون سراسری دانشجویان جدید را به خود جذب می‌کند. فارغ التحصیلان این دانشگاه، پس از اخذ مدرک تحصیلی، می‌توانند در سازمان رادیو و تلوزیون به کار بپردازند و از حقوق و مزایای بسیار خوبی بهره‌برداری کنند. این دانشگاه امکان تحصیل در رشته‌های مختلف را ارائه می‌دهد که مهمترین آنها عبارتند از:
  1. روزنامه‌نگاری
  2. مهندسی برق
  3. کاردان الکترونیک
  4. کارگردانی تلویزیون
  5. تلویزیون و هنرهای دیجیتالی
  در صورتی که به تحصیل در یکی از این رشته‌ها علاقه‌مندید، می‌توانید در ثبت نام دانشگاه صدا و سیما تشرکت نموده و در یکی از این رشته ها حصیل کنید و در آینده با اخذ مدرک، در حوزه رسانه و تلویزیون فعالیت داشته باشید.

 

لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند

لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند

برچسب ها

لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند دانشگاه های ایرانی که حقوق میدهند لیست دانشگاه های باحقوق کدام رشته های دانشگاه دارای حقوق هستند دانشگاه هایی که حقوق میدهند

دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند, لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند , دانشگاه های ایرانی که حقوق میدهند , لیست دانشگاه های باحقوق , کدام رشته های دانشگاه دارای حقوق هستند , دانشگاه هایی که حقوق میدهند

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

لیست دانشگاه هایی که به دانشجویان حقوق میدهند

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل