تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 1402

📚 خلاصه ای از مقاله لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 1402:

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 1402

در این مقاله ، جزئیات لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 1402 به همراه لیست رشته محل های ارائه دهنده رشته ریاضی بر اساس سوابق تحصیلی برای داوطلبان ارائه شده است

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 1402

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 1402

با افزایش تعداد دانشگاه‌هایی که پذیرش بدون کنکور را به افرادی با سوابق تحصیلی ارائه می‌دهند، فرصتی برای علاقه‌مندان به رشته‌های گروه ریاضی برای ورود به دانشگاه‌ها فراهم شده است. با این حال، متقاضیان باید به‌خاطر داشته باشند که تمام رشته‌های گروه ریاضی به صورت بدون آزمون قابل قبول نیستند، بنابراین قبل از ثبت‌نام، باید لیست رشته‌های بدون کنکور گروه ریاضی در سال ۱۴۰۲ را بررسی کنند.

متقاضیان علاقه‌مند به رشته‌های گروه ریاضی می‌توانند علاوه بر شرکت در آزمون کنکور سراسری، با استفاده از سوابق تحصیلی خود در سال ۱۴۰۲ نیز در این رشته‌ها ثبت‌نام کنند و در صورت قبولی نهایی، به دانشگاه وارد شوند.

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 1402

لطفا توجه داشته باشید که هر چند 85٪ از رشته‌های موجود در دانشگاه‌ها بدون کنکور است، اما این نمی‌ نماید که تمام رشته‌های گروه ریاضی به این شکل ارائه می‌شوند. در هر دوره پذیرش بدون کنکور و قبل از شروع فرایند ثبت‌نام، لیست رشته‌های بدون کنکور گروه ریاضی توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود و متقاضیان باید با مطالعه این لیست، رشته موردنظر خود را انتخاب کنند.

به منظور اطلاع رسانی بهتر به متقاضیان درباره این رشته‌ها و برای سهولت در انتخاب رشته بدون آزمون گروه ریاضی در سال جاری، در این مقاله لیست رشته‌های بدون کنکور گروه ریاضی در سال ۱۴۰۲ به همراه لیست کامل دانشگاه‌های ارائه‌دهنده آنها آورده شده است.

لیست رشته‌های بدون کنکور ریاضی ۱۴۰۲

جهت ورود به دانشگاه‌های سراسری در سال ۱۴۰۲ و ثبت‌نام بدون کنکور، یکی از چالش‌های اساسی برای داوطلبان، انتخاب رشته تحصیلی است. این انتخاب بسیار تأثیرگذار بر آینده داوطلبان خواهد بود. داوطلبانی که می‌خواهند در رشته‌های ریاضی وارد دانشگاه شوند بدون کنکور، باید با درک لیست رشته‌های بدون کنکور ریاضی ۱۴۰۲، بهترین رشته‌ای که با شرایط موردنظرشان هماهنگی دارد را انتخاب کنند و در مرحله ثبت‌نام شرکت کنند.

لیست رشته‌های بدون آزمون کارشناسی 1402

در اینجا بر اساس لیست رشته‌های بدون آزمون کارشناسی سال گذشته، لیست رشته‌های بدون کنکور ریاضی مقطع کارشناسی ۱۴۰۱ ارائه شده است، زیرا لیست رشته‌های بدون کنکور ریاضی مقطع کارشناسی ۱۴۰۲ هنوز منتشر نشده است. در صورتی که تغییراتی در رشته‌ها وجود داشته باشد هنگام انتشار لیست رشته‌های بدون کنکور ریاضی کارشناسی ۱۴۰۲، جدول زیر به‌روزرسانی خواهد شد.

لیست رشته‌های بدون آزمون کارشناسی 1402 لیست رشته‌های بدون آزمون کارشناسی 1402

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی سال ۱۴۰۲ مقطع کاردانی ناپیوسته

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی سال ۱۴۰۲ مقطع کاردانی ناپیوسته هنوز منتشر نشده است، به همین دلیل در ادامه لیست رشته های مربوط به سال گذشته می باشد. به محض انتشار لیست رشته های 1402 در صورت بروز تغییرات این جداول به روزرسانی خواهند شد. در صورت بروزرسانی شدن لیست رشته های بدون کنکور ریاضی ۱۴۰۲ یا انتشار اصلاحیه ای در خصوص رشته های ارائه شده علاوه بر بروزرسانی این مقاله در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام دانشگاه های بدون ازمون هیوا اطلاع رسانی خواهد شد.

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی سال ۱۴۰۲ مقطع کاردانی ناپیوسته

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور تجربی

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور انسانی

رشته های بدون کنکور ریاضی ۱۴۰۲ روزانه

در سال‌های اخیر، ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌های مختلف کشور، از جمله دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه‌های غیرانتفاعی مانند پیام نور و پردیس‌های خودگران و بین‌المللی، در رشته ریاضی به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است. این به معنای این است که هر کسی که به هر دلیلی قادر به شرکت در آزمون سراسری نبوده یا با وجود شرکت در کنکور نتیجه مطلوبی را کسب نکرده باشد، می‌تواند رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌های مختلف را بررسی کند و انتخاب کند. در این بین، رشته‌های بدون کنکور ریاضی در دانشگاه‌های دولتی در بخش روزانه اهمیت بیشتری دارند. این رشته‌ها به دلیل شرایطی کاملاً مشابه با رشته‌های روزانه با آزمون، دانشجویان پذیرفته شده را در برمی‌گیرند و نیازی به پرداخت شهریه برای تحصیل آن‌ها وجود ندارد.

براساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته و ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، رشته‌های بدون کنکور ریاضی در مقطع کارشناسی و کاردانی ارائه می‌شوند. در ادامه، لیست رشته‌های بدون کنکور ریاضی مقطع کارشناسی ۱۴۰۲ روزانه را برای شما معرفی می‌کنیم:

لیست رشته‌های بدون کنکور ریاضی مقطع کارشناسی ۱۴۰۲ روزانه

در بسیاری از دانشگاه‌های سراسری، رشته‌های مورد پذیرش مربوط به مقطع کارشناسی پیوسته هستند. پذیرفته شدگان در این رشته‌ها شرایطی کاملاً مشابه با دانشجویان رشته‌های کارشناسی با آزمون خواهند داشت. به عبارت دیگر، افرادی که یکی از کدهای موجود در لیست رشته‌های بدون کنکور ریاضی ۱۴۰۲ روزانه را انتخاب کنند و با توجه به سوابق تحصیلی خود، موفق به پذیرش در آن‌ها شوند، باید در طول مدت نرمال ۴ سال یا ۸ ترم، این دوره تحصیلی را به پایان برسانند. البته در برخی موارد، دو ترم به صورت سنوات نیز به این مدت تحصیل اضافه می‌شود و در صورت طولانی‌تر شدن مدت تحصیل دانشجو از این بازه زمانی، ادامه تحصیل مشروط به شرایط فرد و تصمیمات دانشگاه خواهد بود. پس اگر علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های کارشناسی پیوسته هستید، باید از کدهای رشته‌های موجود در این لیست آگاه شوید. در ادامه، لیست رشته‌های بدون کنکور ریاضی مقطع کارشناسی ۱۴۰۲ روزانه را برای شما فراهم کرده‌ایم.

لیست رشته‌های بدون کنکور ریاضی مقطع کارشناسی ۱۴۰۲ روزانه لیست رشته‌های بدون کنکور ریاضی مقطع کارشناسی ۱۴۰۲ روزانه

لیست رشته‌های بدون آزمون ریاضی مقطع کاردانی ۱۴۰۲ روزانه

بجای مقطع کارشناسی، دانشگاه‌های مختلف کشور، شامل دانشگاه‌های سراسری و بخش‌های دیگر، نیز در مقطع کاردانی امکان پذیرش بدون آزمون را فراهم می‌کنند. به این ترتیب، افرادی که قصد تحصیل در مقطع کاردانی را دارند، می‌توانند با بررسی لیست رشته‌های بدون آزمون ریاضی مقطع کاردانی، رشته مورد نظر خود را پیدا کنند. هر سال با انتشار دفترچه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری، این لیست‌ها جداگانه اعلام می‌شوند و متقاضیان به سادگی می‌توانند رشته‌های بدون آزمون این مقطع را مشاهده کنند.

شرایط تحصیل در مقطع کاردانی بدون آزمون در روزانه دانشگاه‌های سراسری، مشابه دانشجویانی است که از طریق شرکت در آزمون سراسری وارد این دانشگاه‌ها شده‌اند؛ به این معنی که برای تحصیل در این رشته‌ها نیازی به پرداخت هزینه‌های تحصیلی وجود ندارد و به طور کامل رایگان می‌باشد. در ادامه، لیست رشته‌های بدون آزمون ریاضی مقطع کاردانی ۱۴۰۲ روزانه را برای شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید رشته مورد نظر خود را به صورت بدون آزمون انتخاب کنید و از امکانات آن بهره‌برداری نمایید.

لیست رشته‌های بدون آزمون ریاضی مقطع کاردانی ۱۴۰۲ روزانه

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور ریاضی

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور سراسری

لیست رشته‌های بدون آزمون ریاضی ۱۴۰۲ شبانه

در بخش قبل، لیست رشته‌های بدون آزمون ریاضی ۱۴۰۲ در مقاطع کارشناسی و کاردانی دوره‌های روزانه دانشگاه‌های سراسری را به طور کامل برای شما ارائه کردیم؛ در نتیجه، اکنون با آگاهی از این موارد، در صورت تمایل می‌توانید کد رشته‌های مربوط به هر یک را در فرم انتخاب رشته بدون آزمون سراسری وارد نمایید. با این حال، باید توجه داشت که رشته‌های بدون آزمون ریاضی دانشگاه‌های سراسری محدود به این موارد نمی‌شوند؛ بلکه این دانشگاه‌ها در دوره‌های شبانه یا نوبت دوم نیز به پذیرش دانشجو می‌پردازند. دانشجویانی که در دوره‌های شبانه یا نوبت دوم پذیرفته می‌شوند، می‌توانند از تمامی امکانات دانشجویان روزانه استفاده کنند و حتی در بسیاری از موارد، کلاس‌های آن‌ها نیز مشابه همان رشته در دوره روزانه است؛ با این حال، دانشجویان نوبت دوم می‌بایست برای تحصیل در دانشگاه‌های سراسری، شهریه را پرداخت کنند. در ادامه، لیست رشته‌های بدون آزمون ریاضی در دوره شبانه مقاطع کارشناسی و کاردانی را نیز برای شما ارائه می‌دهیم تا اطلاعات کاملی از این رشته‌ها را در اختیار داشته باشید.

لیست رشته‌های بدون آزمون ریاضی مقطع کارشناسی ۱۴۰۲ شبانه

علاوه بر رشته‌های روزانه در دوره کارشناسی، هر سال بخش قابل توجهی از ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های سراسری به دوره‌های شبانه اختصاص دارد. همانند امکان انتخاب کد رشته‌های روزانه یا شبانه در زمان شرکت در آزمون سراسری، برای داوطلبان پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌های سراسری نیز این امکان فراهم شده است؛ به عبارت دیگر، در صورتی که فرد متقاضی شرایط لازم برای پذیرش در رشته‌های بدون آزمون ریاضی ۱۴۰۲ دوره روزانه را نداشته باشد، می‌تواند کد رشته‌های مربوط به دوره شبانه یا نوبت دوم را انتخاب کند؛ به این ترتیب، امکان تحصیل در دانشگاه سراسری و دریافت مدرک کارشناسی ارشد از آن فراهم می‌شود. با این تفاوت که باید هزینه تحصیل یا شهریه را پرداخت نماید. به هر حال، در صورتی که شرایط لازم برای انتخاب رشته‌های نوبت دوم را داشته باشید، می‌توانید هر کدام از رشته‌های ارائه شده در دانشگاه‌های مختلف را انتخاب نمایید.

لیست رشته‌های بدون آزمون ریاضی مقطع کارشناسی ۱۴۰۲ شبانه لیست رشته‌های بدون آزمون ریاضی مقطع کارشناسی ۱۴۰۲ شبانه

فهرست رشته های مقطع کاردانی بدون کنکور ریاضی در سال ۱۴۰۲ شبانه

در دوره کاردانی شبانه همانند دوره‌های روزانه، تعداد زیادی رشته بدون نیاز به آزمون ریاضی برای پذیرش وجود دارد. اگر علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های ریاضی در مقطع کاردانی شبانه در دانشگاه‌های سراسری هستید، می‌توانید لیست رشته‌های بدون نیاز به کنکور ریاضی در سال ۱۴۰۲ را مطالعه کرده و رشته موردنظر خود را جستجو نمایید. در نظر داشته باشید که شرایط دانشجویان شبانه یا نوبت دوم بدون نیاز به آزمون در دانشگاه‌های سراسری مشابه شرایط دانشجویان روزانه در این مقطع خواهد بود.

با این حال، این افراد باید طبق چارچوب‌ها، دستورالعمل‌ها و قوانین وزارت علوم و دانشگاه مربوطه، شهریه تحصیلی خود را پرداخت کنند. پس از اتمام دوره کاردانی، دانشگاه محل تحصیل مدرک مربوط به رشته موردنظر در این مقطع را به شما ارائه خواهد کرد. به دلیل علاقه زیاد برخی از داوطلبان به تحصیل در این رشته‌ها، در ادامه لیستی از رشته‌های بدون نیاز به کنکور ریاضی در سال جاری را برای شما بیان کرده‌ایم.

فهرست رشته های مقطع کاردانی بدون کنکور ریاضی در سال ۱۴۰۲ شبانه

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور انسانی

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور تجربی

فهرست رشته های بدون کنکور ریاضی پردیس‌های خودگردان سال ۱۴۰۲

تا به این لحظه، اطلاعات کاملی درباره رشته‌های بدون نیاز به کنکور در رشته ریاضی در سال ۱۴۰۲ در دانشگاه‌های سراسری را ارائه داده‌ایم، برای دوره‌های روزانه و شبانه. از این رو، شما اکنون می‌دانید که در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌های سراسری، در هر دو دوره شبانه و روزانه، رشته‌های مختلفی وجود دارند و شما قادر خواهید بود در آنها ثبت‌نام کنید. با این حال، باید توجه داشت که علاوه بر دانشگاه‌های سراسری، پردیس‌های خودگردان نیز شرایط لازم برای پذیرش دانشجو بدون نیاز به شرکت در آزمون سراسری را فراهم کرده‌اند. در گذشته، پردیس‌های خودگردان که به عنوان پردیس‌های بین‌المللی نیز شناخته می‌شدند، دانشجوهای خود را به صورت متمرکز پذیرش می‌کردند. اما از سال ۱۳۹۳، این شرایط تغییر کرده و امروزه امکان تحصیل در برخی از رشته‌ها بدون نیاز به کنکور وجود دارد. لیست رشته‌های ریاضی بدون نیاز به کنکور در سال ۱۴۰۲ پردیس‌های خودگردان همراه با رشته‌های سایر دانشگاه‌ها، سالانه منتشر می‌شود.

بنابراین، افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف بدون نیاز به شرکت در آزمون سراسری را دارند، باید کد رشته مورد نظر خود را در فرم انتخاب رشته بدون نیاز به کنکور وارد کنند. پس از بررسی شرایط متقاضیان و مقایسه آنها بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دیپلم، نتایج پذیرفته شدگان اعلام خواهد شد. لازم به ذکر است که تحصیل در پردیس‌های خودگردان نیاز به پرداخت هزینه‌های نسبتاً بالا دارد. بنابراین، قبل از انتخاب رشته‌های بدون نیاز به کنکور در این مراکز دانشگاهی، بهتر است اطلاعات کاملی درباره شرایط شهریه و هزینه‌های تحصیل در هر ترم را به دست آورید. در هر حال، در این بخش، لیست رشته‌های ریاضی بدون نیاز به کنکور در سال ۱۴۰۲ پردیس‌های خودگردان را برای شما آورده‌ایم تا در صورت تصمیم به تحصیل در این مراکز، بتوانید از بین رشته‌های ارائه شده، رشته موردنظر خود را انتخاب کنید.

فهرست رشته های بدون کنکور ریاضی پردیس‌های خودگردان سال ۱۴۰۲

بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان

بیشتر بخوانید: اعتبار مدرک پردیس خودگردان

رشته های ریاضی بدون کنکور دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد نیز در رشته های بدون کنکور ریاضی را در دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو جذب می کند. برای انتخاب این رشته ها دو راه وجود دارد؛ شرکت در کنکور سراسری و ثبت نام در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی. در روش اول، متقاضی در کنکور سراسری شرکت کرده و پس از اعلام نتایج اولیه از میان رشته های بدون آزمون انتخاب می کند. اما در روش دوم می توان همرمان با انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، رشته های بدون آزمون ریاضی را گزینش کرد.

توجه داشته باشید که برای نام نویسی لازم است که حتما به سایت دانشگاه ازاد مراجعه شود. البته دفترچه مقاطع مختلف از قبیل کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد به صورت جداگانه منتشر می شود و علاقه مندان می بایست با توجه به رشته های بدون کنکور ریاضی فرم انتخاب رشته را اولویت بندی کنند. در جدول زیر لیست رشته های بدون کنکور ریاضی دانشگاه آزاد را در مجموع جمع آوری کرده ایم.

رشته های ریاضی بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته های ریاضی بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته های ریاضی بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته های ریاضی بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته های ریاضی بدون کنکور دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی پیام نور و غیرانتفاعی دانشگاه های سراسری 1402

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی پیام نور و غیرانتفاعی دانشگاه های سراسری 1402 لیست رشته های بدون کنکور ریاضی پیام نور و غیرانتفاعی دانشگاه های سراسری 1402

بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی مجازی دانشگاه های سراسری 1402

داوطلبانی که در رشته های ارائه شده به صورت مجازی پذیرفته می شوند، می بایست در کلاس هایی که به صورت اینترنتی برگزار می شود شرکت نمایند. پذیرش در این دوره ها به صورت بدون کنکور و با کنکور امکان پذیر است و پرداخت شهریه نیز بر اساس نوع دانشگاه تعیین می گردد.

دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی زیادی به این شیوه دانشجو پذیرش می نمایند. مطابق دفترچه ثبت نام بدون کنکور ریاضی، رشته ارائه شده مجازی مهندسی مواد و متالوژی است.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل انتخاب رشته دانشگاه آزاد

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی رشته های بدون کنکور ریاضی کلیک کنید.

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 1402

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 1402

برچسب ها

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی رشته های بدون کنکور ریاضی لیست رشته های بدون آزمون ریاضی رشته های دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی ریاضی لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 1402

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی ۱۴۰۲,رشته های بدون کنکور ریاضی 1402,رشته های بدون کنکور ریاضی,رشته های بدون کنکور ریاضی دانشگاه آزاد,رشته های بدون کنکور ریاضی پیام نور,رشته های بدون کنکور ریاضی غیرانتفاعی,رشته های بدون کنکور ریاضی پردیس خودگردان

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی 1402

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل