تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

📚 خلاصه ای از مقاله دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲:

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی

در این مقاله دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 1402 جزئیات دفترچه، زمان انتشار، دریافت و دانلود دفترچه انتخاب رشته، پی دی اف pdf با لینک مستقیم از سایت سازمان سنجش sanjesh.org آمده است

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

بعد از اعلام نتایج کنکور ، مرحله بسیار حیاتی برای دانش‌آموزانی که قصد انتخاب رشته دانشگاهی را دارند، آغاز می‌شود. دانش‌آموزان ابتدا نتایج اولیه‌شان را بررسی می‌کنند و سپس در تاریخ مشخصی دفترچه‌ای برای انتخاب رشته دریافت می‌کنند. سپس، با دقت و انتخاب شخصی، رشته‌های مورد علاقه‌شان را انتخاب می‌کنند. این فرآیند برای دانش‌آموزانی که در رشته تجربی شرکت کرده‌اند، نیز صدق می‌کند. آن‌ها باید منتظر تاریخ انتشار دفترچه انتخاب رشته تجربی از سایت سنجش باشند و آن را دانلود کنند تا بتوانند به‌طور دقیق و بهینه رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایند.

تاریخ انتشار دفترچه انتخاب رشته تجربی سال 1402 از روز یکشنبه 29 مرداد ماه خواهد بود.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

در آغازِ مرحله‌ای اساسی برای دانش‌آموزان مختص رشته های تجربی که قصد پیوستن به دانشگاه‌های معتبر کشور را دارند، یک فرصت به وجود می‌آید. این دسته افراد می‌توانند در صورت کسب نمره موردنظر در کنکور سراسری، از وبگاه رسمی سازمان سنجش به نام sanjesh.org دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی رو دانلود نموده و اقدام به انتخاب رشته کتکور تجربی نمایند.

لازم به ذکر است که به علت دو مرحله برگزاری آزمون کنکور تجربی، در یک تاریخ مشخص،استفاده از دفترچه انتخاب رشته تجربی امکان‌پذیر می‌شود. این تاریخ به تاریخ 29 مردادماه سال 1402 می‌افتد و محتوای آن در وبسایت معتبر سازمان سنجش با نشانی sanjesh.org منتشر خواهد شد. این دفترچه، تنها یک بار در دسترس قرار خواهد گرفت برای استفاده در دو مرحله آزمون مذکور.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی 1402

علاوه بر مسائل مهمی که درباره انتخاب رشته و شروط پذیرش وجود دارد، تعداد شغل‌های مختلف موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور نیز مورد ذکر قرار گرفته است. این دفترچه برای گروه آزمایشی تجربی در تاریخ 29 مرداد ماه 1402 از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش منتشر می‌شود. شما می‌توانید این دفترچه را از طریق لینک هایی که در زیر قرار دارد، دریافت کنید.

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی 1402  ✅

✅ دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1402 (به محض انتشار فعال می گردد) ✅

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه
بیشتر بخوانید: پاسخ سازمان سنجش به اعتراضات کنکور

محتویات دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

قبل از هر اقدامی در جهت انتخاب رشته مطابق راهنمایی‌ها و قوانین دفترچه کنکور تجربی سال 1402، نیاز است که داوطلبان اطلاعات موجود در این دفترچه را به دقت مورد بررسی قرار دهند. در ادامه به تفصیل به تبیین بخش‌های مختلف راهنمای انتخاب رشته تجربی می‌پردازیم.

توجه: تمامی اطلاعات ارائه شده مرتبط با دوره‌ی گذشته می‌باشد و در صورتی که در آینده تغییراتی اعمال شود، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

فصل اول: توضیحات و شرایط و ضوابط کلی پذیرش و مسیر انتخاب رشته

این فصل از دو بخش تشکیل شده است؛ بخش ابتدایی به‌عنوان راهنمایی عملی برای انتخاب رشته و بخش دوم به‌عنوان توضیحی از مقررات انتخاب رشته عنوان می‌شود. در جدول زیر توضیحات هر یک از این بخش‌ها شرح داده شده است.

محتویات دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی

فصل دوم: توضیحات و جداول کدرشته ها

✅ این فصل شامل توضیحاتی درباره موارد زیر می‌شود:

👈 کدهای رشته‌های تحصیلی
👈 ظرفیت موجود در هر رشته در دوره‌های مختلف
👈 فهرست رشته‌هایی که به‌جز کنکور سراسری دارای شرایط خاص هستند
👈 لیست رشته‌های دانشگاهی بدون نیاز به کنکور سراسری
👈 متقاضیانی که موظف به ارائه مدارک درخصوص تأثیرات بلایای طبیعی هستند، باید فرم گواهی‌نامه تأثیرات بلایای طبیعی را از انتهای این فصل دریافت نموده و پس از تکمیل، به مراجع مختص مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور تیر ماه
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش

لیست رشته های کنکور تجربی 1402

داوطلبانی که تمایل به شرکت در کنکور رشته تجربی سال 1402 را دارند، باید برای کسب اطلاعات درباره لیست رشته‌های موجود، به راهنمای اختصاصی این دوره مراجعه کنند. در همین زمینه، باید به آخرین تغییرات اعمال شده در آزمون کنکور توجه داشت که به‌طور کلی، زیرگروه‌ها در هر دو مرحله کنکور (کنکور سراسری دی ماه و کنکور سراسری تیر ماه) حذف شده‌اند.

اشخاص باید قبل از شروع زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 1402، به تحقیقاتی در زمینه رشته‌های مورد علاقه خود بپردازند و همچنین با شرایط پذیرش دانشگاهی که در راهنمای انتخاب رشته آمده است، آشنا شوند. سپس، فهرستی از انتخاب‌های مورد نظر خود تهیه کنند و با استفاده از فرم انتخاب رشته که در وبگاه کنکور سراسری قرار دارد، کد رشته مورد نظر را ثبت کنند.

لیست رشته های کنکور تجربی لیست رشته های انتخاب رشته کنکور تجربی لیست رشته های انتخاب رشته تجربی رشته های انتخاب رشته تجربی

لطفاً توجه داشته باشید که به منظور جلوگیری از اشتباهات در انتخاب رشته، امکان ویرایش انتخاب رشته توسط سازمان سنجش در آینده فراهم خواهد بود.

بیشتر بخوانید: اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور
بیشتر بخوانید: تاثیر سهمیه مناطق در انتخاب رشته کنکور
بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور تجربی

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی دانلود دفترچه انتخاب رشته تجربی کلیک کنید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

برچسب ها

دفترچه انتخاب رشته تجربی دانلود فترچه انتخاب رشته 1402 تجربی Pdf دفترچه انتخاب رشته تجربی دفترچه انتخاب رشته تجربی 1402 ازاد . دفترچه انتخاب رشته تجربی ۱۴۰۲ دفترچه انتخاب رشته تجربی 1402 سوابق تحصیلی

دفترچه انتخاب رشته تجربی,دانلود فترچه انتخاب رشته 1402 تجربی , Pdf دفترچه انتخاب رشته تجربی, دفترچه انتخاب رشته تجربی 1402 ازاد . دفترچه انتخاب رشته تجربی ۱۴۰۲ , دفترچه انتخاب رشته تجربی 1402 سوابق تحصیلی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور تجربی ۱۴۰۲

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل