تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور

📚 خلاصه ای از مقاله اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور:

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور

این مطلب در خصوص نحوه اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور و سایت و پیگیری جواب این اعتراض و نحوه اعتراض به سوابق تحصیلی نوشته شده است.

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور

شما می‌توانید اعتراض‌های خود را به نمره‌های اخذ شده در کنکور به شیوه آنلاین و از طریق پلتفرم الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش، با مراجعه به آدرس my.medu.ir انجام دهید. افرادی که پس از دریافت نتایج اولیه، نیاز به اعتراض به مجموع نمرات تحصیلی خود دارند، می‌توانند از این ابزار استفاده نموده و درخواست خود را ثبت کنند. نتایج اولیه آزمون کنکور در سال ۱۴۰۲ به نحوی منتشر شد که تغییرات قابل توجهی نسبت به دوره‌های گذشته داشت. از این تغییرات می‌توان به حذف مواد عمومی از منابع آزمون و اضافه کردن امتیاز آنها به بخش سوابق تحصیلی اشاره نمود. این مسئله نشان‌دهنده اهمیت بالای نمرات تحصیلی در مجموع نتایج کنکور است و این مسئله برای بسیاری از داوطلبان اهمیت دارد تا با روش‌های اعتراض به نمره‌های تحصیلی آشنا شوند. به طور کلی، گزارش‌های اولیه کنکور شامل نمرات خام، نتایج آزمون‌های ویژه و مجموع نمرات تحصیلی دانش‌آموزان است که از منابع وزارت آموزش و پرورش تهیه شده‌اند.

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور

با توجه به اهمیت مهمی که نمره‌های تحصیلی در کنکور دارند، حفظ درستی این نمرات در گزارش‌های کنکور بسیار حائز اهمیت است. زیرا این نمرات به طور مستقیم تأثیری در رتبه‌بندی و پذیرش داوطلبان خواهند داشت. به همین دلیل افرادی که به اشتباهی اطلاعات نمره‌های تحصیلی خود را ثبت نکرده‌اند، می‌توانند با اقدام به اعتراض به نمره‌های تحصیلی در کنکور، به اصلاح آنها بپردازند. تغییرات در نمرات تحصیلی توسط وزارت آموزش و پرورش اعمال و در گزارش‌های اولیه ثبت می‌شود، بنابراین اعتراض‌ها به این نمرات مستقیماً از طریق سامانه وزارت انجام می‌شود و نیازی به استفاده از سایت سنجش نیست. با توجه به تجربه‌هایی که ممکن است برای داوطلبان پیش آید، در ادامه نحوه ورود به سایت اعتراض به نمره‌های تحصیلی در کنکور را شرح داده و روش اقدامات لازم را توضیح خواهیم داد. لذا با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲

اهمیت سوابق تحصیلی در آزمون کنکور امسال به نسبت دوره‌های قبلی بسیار بالاتر رفته و به ۴۰ درصد نهایی افزایش یافته است. این امر تاثیر قابل توجهی در جدول نهایی، موقعیت رتبه‌ها و فرصت پذیرش داوطلبان در دانشگاه‌های مختلف دارد. در این راستا، فرصت ارائه اعتراض به نمره‌های تحصیلی برای افرادی که باور دارند نمره‌ها به‌طور غلطی درج شده، ایجاد شده است. اعتراض به نمره‌های تحصیلی در کنکور به صورت اختصاصی آنلاین امکان‌پذیر است و نیازی به مراجعه حضوری ندارد. با این حال، برای این امر، سایتی متفاوت از پلتفرم سنجش تعبیه شده است و علاقه‌مندان باید به درگاه الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش مراجعه نمایند. داوطلبانی که قصد اعتراض دارند، باید پس از دریافت کارنامه اولیه، سریعاً وارد حساب کاربری خود در این سامانه شده و فرآیند اعتراض به نمره‌های تحصیلی در کنکور را آغاز کنند. در ادامه، توضیحاتی در مورد نحوه ورود به این وب‌سایت و مراحل انجام اعتراض برایتان آورده‌ایم.

بیشتر بخوانید: اعتراض به نتایج کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: نرم افزار تخمین رتبه کنکور

برای اعتراض به نمره سوابق تحصیلی کنکور چکار باید کنیم؟

در پی تغییراتی که در قوانین آزمون کنکور امسال اعمال گردیده، اهمیت سابقه تحصیلی به میزان قابل توجهی افزایش یافته و به ۴۰ درصد نهایی ارتقاء پیدا کرده است. همچنین، دروس عمومی از دایره منابع آزمون خارج شده و امتیاز آن‌ها به بخش تحصیلی اضافه می‌شود. این مساله نشانگر اهمیت بسیار بالای نمرات تحصیلی است و در صورت عدم ثبت صحیح آن در کارنامه اولیه، نیاز به ارتقاء آن احساس می‌شود. در این راستا، فرصت اعتراض به نمره‌های تحصیلی به منظور اصلاح آن‌ها فراهم گردیده است. وزارت آموزش و پرورش این اعتراضات را بررسی و در صورت وجود هر گونه اشتباه، تصحیح می‌نماید. با این حال، سوال مهم این است که چگونه می‌توان به این اعتراضات دست یافت. نحوه اعتراض به نمره‌های تحصیلی کنکور به طریقی آنلاین و از طریق سیستم الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش انجام می‌پذیرد.

✅ برای شروع، به سادگی نیاز دارید تا مراحل زیر را دنبال کنید:

⬅️ ابتدا آدرس وب my.medu.ir جستججو کرده و از گوگل انتخاب کنید.

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور

⬅️ در قسمت نمایش‌داده‌شده، گزینه مختص «دانش‌آموز» را انتخاب کرده و اطلاعات خواسته‌شده را پر کنید.

نحوه اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور

⬅️ پس از وارد کردن اطلاعات، به قسمت «آزمون‌های سراسری» بروید.

سایت اعتراض به نمره سوابق تحصیلی کنکور

⬅️ گزینه اعتراض به نمره‌های تحصیلی را انتخاب کنید و فرآیند اعتراض را آغاز کنید.

با پیروی از این مراحل، اعتراض به نمره‌های تحصیلی شما با موفقیت در پلتفرم الکترونیک وزارت آموزش و پرورش ثبت خواهد شد. در این مسیر، تصحیح مجدد نمرات تحصیلی شما توسط مراجع ذی‌صلاح انجام می‌شود و در صورت تایید اشتباه، تصحیح‌های لازم صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش
بیشتر بخوانید: توضیحات کارنامه کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته با سوابق تحصیلی

سایت اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور

در مطلب قبل، فرایند اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در آزمون کنکور را به شما تشریح کردیم. این روش به شما اجازه می‌دهد که بدون نیاز به حضور حضوری، اعتراض خود را ارائه دهید. وب‌سایت مربوط به اعتراض به سوابق تحصیلی در این زمینه، در درگاه الکترونیکی خدمات آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir فعالیت می‌کند. با توجه به اینکه در چندین سال اخیر اکثر خدمات آموزشی ارائه شده به دانش‌آموزان از طریق این وب‌سایت انجام می‌شود، بسیاری از داوطلبان با این سامانه آشنایی دارند.

با این حال، در مقاله قبل، فرآیند ورود به این وب‌سایت و ارسال اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در آزمون کنکور از طریق آن را به تفصیل شرح دادیم. این اطلاعات کمک می‌کند تا داوطلبانی که فکر می‌کنند نمره کل سوابق تحصیلی‌شان به‌طور نادرست در کارنامه اولیه ثبت شده، با استفاده از این وب‌سایت، اعتراض خود را به درستی ارائه دهند.

بیشتر بخوانید: رتبه اصلی در کارنامه کنکور کدام است
بیشتر بخوانید: تراز کنکور

راهنمای پیگیری نتیجه اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در آزمون کنکور ۱۴۰۲

پس از اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در آزمون کنکور، دانش‌آموزان به دنبال روش‌های پیگیری جواب اعتراض خود هستند. وزارت آموزش و پرورش از داوطلبان خود اعلام کرده است که تنها راه معتبر برای پیگیری نتیجه اعتراض، مراجعه به وب‌سایت my.medu.ir است. تمام اعتراضاتی که در این سامانه ثبت می‌شوند، با دقت و انصاف مورد بررسی قرار می‌گیرند.

بعد از ثبت اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور از این طریق، شما قادر به پیگیری وضعیت اعتراض خود در همین سامانه خواهید بود. این بدان معناست که پس از گذشت مدتی، می‌توانید مجدداً به حساب کاربری خود وارد شده و جواب اعتراض خود را در این سامانه مشاهده نمایید.

در صورتی که علیرغم ثبت اعتراض و بررسی دقیق، نمره شما تغییر نکرده و همچنان به اعتراض خود پایبند هستید، امکان پرسش از کارشناسان سازمان سنجش نیز وجود دارد. شما می‌توانید از طریق شماره تلفن ۴۲۱۶۳ با پیش شماره ۰۲۱ با این کارشناسان تماس بگیرید تا درباره مراحل بعدی اعتراض و نحوه رفع ابهامات خود مشاوره و راهنمایی دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: رتبه در سهمیه چیست
بیشتر بخوانید: کارنامه سبز کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: سیستم ارسال درخواست سازمان سنجش

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی تلفنی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور کلیک کنید.

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور

برچسب ها

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور نحوه اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور اعتراض به سوابق تحصیلی کنکور سایت اعتراض به اعمال سوابق کنکور

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور , نحوه اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور , اعتراض به سوابق تحصیلی کنکور , سایت اعتراض به اعمال سوابق کنکور

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

اعتراض به نمره سوابق تحصیلی در کنکور

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل