تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان – رشته ها

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان – رشته ها:

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان

آموزش جامع ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان ۱۴۰۲ و لیست کامل رشته های بدون کنکور و زمان ثبت نام بدون کنکور پردیس خودگردان 1402 بیان شده است.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان – رشته ها

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان – رشته ها

برای کسانی که تمایل به ثبت نام در دانشگاه‌های پردیس خودگردان سال ۱۴۰۲ را دارند، فرصت‌های دیگری علاوه بر شرکت در آزمون کنکور سراسری وجود دارد. این فرصت‌ها شامل مسیرهای بدون کنکور یا پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی می‌شوند، که باعث می‌شود افراد بتوانند در رشته مورد نظر خود تحصیل کنند.

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان

اما باید توجه داشت که مانند سایر دانشگاه‌های بدون آزمون، دانشگاه‌های پردیس خودگردان نیز شرایط خاص خود را دارند و ثبت نام در آنها در زمان مشخصی توسط سازمان سنجش انجام می‌شود. عدم آگاهی از زمان، روش و وب‌سایت ثبت نام می‌تواند برای داوطلبان مشکلاتی ایجاد کند. در این مقاله به بررسی زمان، شرایط و روش ثبت نام در دانشگاه‌های پردیس خودگردان سال ۱۴۰۲ می‌پردازیم.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان سال ۱۴۰۲

فرآیند ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه‌های پردیس خودگردان 1402 معمولاً همزمان با دانشگاه‌های سراسری صورت می‌گیرد و به اطلاعیه‌های منتشر شده توسط سازمان سنجش پیرامون زمان‌بندی ورودی‌های مهر و بهمن مربوط می‌شود. طبق اطلاعات موجود در دفترچه کنکور سال گذشته و اطلاعیه‌های منتشر شده در مورد ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، ثبت نام برای پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) در دانشگاه‌های پردیس خودگردان بهمن از اواخر ماه آذر آغاز شده است.

پس از اعلام رسمی زمان ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان سال ۱۴۰۲، این مقاله بروزرسانی می‌شود و لینک ثبت نام در این بخش ارائه خواهد شد.

لطفاً توجه داشته باشید که معمولاً زمان ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان ۱۴۰۲ برای ورودی مهر همزمان با انتخاب رشته در آزمون کنکور سراسری در ماه‌های تیر و مرداد قرار دارد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

آموزش ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان ۱۴۰۲

طبق سنت گذشته، برای پذیرش بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان ورودی مهر و ورودی بهمن ۱۴۰۲، ثبت نام به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org صورت خواهد گرفت.

داوطلبان می‌توانند با ورود به وب‌سایت سازمان سنجش، از بخش ثبت نام و فقط با توجه به سوابق تحصیلی ۱۴۰۲، با وارد کردن کد ملی و بارگذاری یک عکس به ابعاد 4*3، فرم ثبت نام را تکمیل کرده و با انتخاب تا 100 رشته تحصیلی، فرم انتخاب رشته خود را نیز تکمیل می‌کنند.

راهنمای تصویری ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان ۱۴۰۲

1. در مرورگر سیستم، عبارت sanjesh.org یا کلمه “سنجش” را جستجو کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان 1

2. انتخاب اولین نتیجه با عنوان “سازمان سنجش آموزش کشور”.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان 2

3. از منوی رنگی سمت راست گزینه سراسری را انتخاب کنید و گزینه “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال ۱۴۰۲” را انتخاب کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان 3

4. در صفحه بازشده، گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان 4

5. عکس داوطلب را در قسمت مشخص شده در سامانه بارگذاری کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان 5

6. فرم ثبت نام را با استفاده از اطلاعات موجود در مدارک تکمیل کنید و به سوالات پرسیده شده پاسخ دهید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان 6

7. فرم انتخاب رشته را با حداکثر انتخاب 100 رشته تکمیل کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان 7

8. اطلاعات ثبت نام و رشته‌های انتخابی را تایید کنید تا کد رهگیری و شماره پرونده را دریافت کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان 8

راهنمای تصویری فوق مربوط به سال گذشته است، و هنگام شروع ثبت نام پردیس خودگردان ۱۴۰۲، این مقاله بروزرسانی خواهد شد و لینک ثبت نام در این قسمت قرار داده می‌شود.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

بیش تر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

لیست کامل رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان در سال ۱۴۰۲

دانشگاه‌های پردیس خودگردان تحت نظارت وزارت علوم قرار دارند و از نظر کیفیت آموزشی، سطح علمی اساتید، تسهیلات و سایر جنبه‌ها با دانشگاه‌های روزانه برابری دارند. اما برای تحصیل در این دانشگاه‌ها، متقاضیان باید شهریه پرداخت کنند. این موضوع باعث شده که افراد با رتبه‌های بالاتر از رتبه‌های مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه‌های روزانه، در دانشگاه‌های پردیس خودگردان تحصیل کنند.

دانشگاه پردیس خودگردان، بر اساس آزمون و سوابق تحصیلی افراد، برای رشته‌های موجود در جداولی که در ادامه آورده شده است، دانشجو پذیرش می‌کند. اطلاعات زیر بر اساس دفترچه انتخاب رشته کنکور سال ۱۴۰۲ ذکر شده است.

فهرست رشته‌های دانشگاه پردیس خودگران در گروه آزمایشی علوم تجربی در سال ۱۴۰۲

رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان

رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان 1

فهرست رشته‌های دانشگاه پردیس خودگران در گروه آزمایشی ریاضی فیزیک در سال ۱۴۰۲

رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان 2

رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان 3

فهرست رشته‌های دانشگاه پردیس خودگران در گروه آزمایشی انسانی در سال ۱۴۰۲

رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان 4

فهرست رشته‌های دانشگاه پردیس خودگران در گروه هنر و زبان های خارجی در سال ۱۴۰۲

 

رشته‌های بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان 5

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان سال ۱۴۰۲

همانطور که اشاره شد، امکان تحصیل در رشته‌های بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان تحت شرایط خاصی فراهم است. این شرایط به شرح زیر است:

  1. 1. داشتن مدرک دیپلم نظام جدید یا پیش‌دانشگاهی نظام قدیم در یکی از رشته‌های نظری، فنی و حرفه‌ای یا کاردانش، و یا مدرک کاردانی در یکی از دانشگاه‌های کشور.
  2. 2. داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی هنرستان هستند، اما مدرک پیش‌دانشگاهی را به دست نیاورده‌اند، مجاز به شرکت و انتخاب رشته‌های بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان نمی‌شوند.
  3. 3. ثبت نام متقاضیان تنها از طریق سایت سازمان سنجش و به صورت آنلاین انجام می‌شود.
  4. 4. معدل کتبی یا معدل کل باید به دقت در فرم ثبت نام وارد شود و در صورت مشاهده تضادی در هر مرحله بعدی، فرد مجاز به پذیرش نخواهد بود.
  5. 5. پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری تنها از طریق اینترنت و با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب انجام می‌شود.

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

هزینه‌ ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان ۱۴۰۲

برای دسترسی به صفحه ثبت نام و مشاهده فرم تقاضانامه آنلاین جهت انتخاب رشته بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان، داوطلبان می‌بایست ابتدا هزینه‌های ثبت نام بدون کنکور دانشگاه‌های سراسری سال ۱۴۰۲ را که توسط سازمان سنجش تعیین شده است، پرداخت نموده و سپس با دریافت سریال ثبت نام وارد سامانه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی شوند.

هزینه‌های ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان ۱۴۰۲، در همان زمانی که ثبت نام این دانشگاه‌ها آغاز می‌شود، مشخص می‌شود. معمولاً هر سال هزینه ثبت نام در این دانشگاه‌ها با افزایشی طرفدار دارد و نسبت به سال قبلی بیشتر است. در سال گذشته، هزینه ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان ۱۴۰۲، به مبلغ ۱۳۳ هزار تومان تعیین شده بود.

هنگامی که هزینه ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان ۱۴۰۲ مشخص شد، این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد و هزینه ثبت نام در این قسمت اعلام می‌شود.

بیشتر بخوانید:  ثبت نام کنکور سراسری

مشاوری ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه‌های پردیس خودگردان در سال ۱۴۰۲

اگر قصد دارید در دانشگاه‌های پردیس خودگردان در سال ۱۴۰۲ رشته‌های بدون آزمون را انتخاب کنید، موارد زیر را در نظر داشته باشید. در این نوع پذیرش، هیچ آزمون داخلی یا ورودی برگزار نمی‌شود و انتخاب دانشگاه صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی شما، به عبارت دیگر، معدل شما انجام می‌گیرد.

رشته‌های بدون آزمون در این دانشگاه‌ها شامل تمام گروه‌های آموزشی هستند. با این حال، رشته‌های دکتری حرفه‌ای مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و رشته‌های پیراپزشکی از گروه تجربی بدون کنکور در دانشگاه‌های پردیس خودگردان ارائه نمی‌شوند.

همچنین، توجه داشته باشید که عبارت «بدون آزمون» در مدارک فارغ التحصیلی ذکر نمی‌شود. همچنین، با توجه به اینکه دانشگاه‌های پردیس خودگردان شهریه‌پرداز هستند، باید به یاد داشته باشید که شهریه دوره‌های با آزمون و بدون آزمون تفاوتی ندارند و محل تحصیل دانشجویان یکپارچه در دانشگاهی است.

یکی از سؤالات اصلی و متداولی که مشاوران ما مطرح می‌کنند، مربوط به میزان شهریه دانشگاه‌های پردیس خودگردان در مقایسه با دانشگاه‌های دیگر است. در نهایت، به شما توصیه می‌شود پس از مطالعه شهریه دانشگاه‌های پردیس خودگردان و فهرست رشته‌های آن‌ها، مراحل ثبت نام را آغاز کنید.

بیشتر بخوانید:  sanjesh.org

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان – رشته ها

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان – رشته ها

برچسب ها

ثبت نام دانشگاه پردیس خودگردان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان ثبت نام بدون آزمون پردیس خودگردان 1402 زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی پردیس خودگردان ۱۴۰۲

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های پردیس خودگردان – رشته ها

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل