تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ – زمان و نحوه

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ – زمان و نحوه:

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

توضیحات جامع درباره زمان، نحوه و شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ و همچنین زمان انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 1403 به همراه آموزش تصویری بیان شده است

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ – زمان و نحوه

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ – زمان و نحوه

سازمان سنجش هر سال برای دوره کارشناسی ناپیوسته در آزمون کاردانی به کارشناسی در شش حوزه تحصیلی مختلف اعم از علوم پزشکی، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، علوم انسانی، هنر و دامپزشکی در دانشگاه‌های مختلف، رشته‌های با آزمون و بدون آزمون را ارائه می‌دهد. در سال‌های اخیر، بیشتر دانشگاه‌هایی که در دوره کارشناسی ناپیوسته دانشجو پذیرش می‌کنند، آزمون ورودی را از فرآیند پذیرش خود حذف کرده و به صورت بدون آزمون، دانشجو می‌پذیرند. با این حال، در برخی رشته‌های پرطرفدار مانند رشته‌های حوزه پزشکی و در دانشگاه‌های دولتی روزانه که متقاضیان بسیاری دارند، پذیرش هنوز به صورت آزمونی انجام می‌شود.

زمان ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی از تاریخ 28 خرداد تا 4 تیرماه سال 1403 است.

برای ورود مستقیم به سایت ثبت نام کاردانی به کارشناسی کلیک کنید.

 

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

آزمون کاردانی به کارشناسی یا همان دوره کارشناسی ناپیوسته، هر سال توسط سازمان تشخیص سطح آموزش برگزار می‌شود تا داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی (فوق دیپلم) هستند، بتوانند وارد دوره کارشناسی ناپیوسته (لیسانس) شوند. در این بین، دانشگاه آزاد نیز فقط در رشته‌های حوزه پزشکی، پذیرش با آزمون دارد و برای شرکت در آن نیز باید در فرآیند ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنید. جهت تسهیل فرآیند ثبت نام داوطلبان در آزمون کاردانی به کارشناسی در سال جاری، این مقاله جزئیات مهمی از جمله انتخاب رشته، زمان، روش و شرایط ثبت نام را ارائه می‌دهد.

زمان ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳

سازمان سنجش مسئول اعلام زمان ثبت نام، نوع آزمون (با یا بدون آزمون)، روش ثبت نام و تاریخ برگزاری آزمون و انتشار دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ است.

? به گفته سازمان سنجش، داوطلبان متقاضی می‌توانند از تاریخ ۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۳ تا تاریخ ۴ تیرماه برای ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است که ممکن است زمان ثبت نام و انتخاب رشته‌های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ تمدید شود. در این صورت، به‌طور معمول، چند روز به مهلت زمان ثبت نام اضافه می‌شود تا داوطلبانی که از ثبت نام عقب افتاده‌اند، همچنان فرصتی برای ثبت نام داشته باشند.

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی
بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

معرفی سایت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۳

برای افرادی که مدرک کاردانی یا فوق دیپلم دارند، کنکور کاردانی به کارشناسی برگزار می‌شود. سازمان سنجش و آموزش کشور، مسئول برگزاری تمامی کنکورهای ملی است. به همین جهت، داوطلبان باید به وب‌سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را از طریق این سایت انجام دهند.

 ?️ برای ورود مستقیم به سایت ثبت نام کاردانی به کارشناسی کلیک کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که تمامی اطلاعیه‌ها و ضوابط مربوط به ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی از طریق پورتال اطلاع رسانی سازمان سنجش به دست داوطلبان خواهد رسید و آن‌ها باید تمامی مراحل ثبت نام در آزمون و سایر امور مانند دریافت کارت ورود به جلسه، مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام، مشاهده نتایج و غیره را از طریق وب‌سایت سازمان سنجش انجام دهند.

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد
بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1403

روند ثبت نام و انتخاب رشته در کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۳ به صورت آنلاین از طریق وبسایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌پذیرد. برای انجام این فرآیند، شما باید مراحل زیر را طبق راهنمایی زیر دنبال کنید:

۱. به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید و گزینه “کاردانی به کارشناسی” را از فهرست سمت راست انتخاب کنید. این مرحله به عنوان مرحله اول ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی است.

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بخش 1

۲. در مرحله دوم، بر روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته دوره‌های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۳” کلیک کنید.

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بخش 2

۳. در مرحله سوم، گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب کنید و اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بخش 3

۴. در مرحله چهارم، سریال ثبت نام پذیرش دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مهر ماه ۱۴۰۳ را انتخاب کنید و دکمه “تایید و ادامه” را فشار دهید.

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بخش 4

۵. پس از انتخاب درگاه بانکی، فرآیند پرداخت را انجام داده و دکمه “پرداخت” را بزنید.

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بخش 5

۶. در مرحله ششم، دکمه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب کنید.

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بخش 6

۷. سریال کارت اعتباری و شماره همراه خود را وارد کرده و گزینه “تایید” را انتخاب کنید. این مرحله به عنوان مرحله هفتم ثبت نام محسوب می‌شود.

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بخش 7

۸. در مرحله آخر، پس از تکمیل فرم مربوطه، کد رهگیری را دریافت کرده و آن را یادداشت کنید.

با انجام این مراحل، شما به طور موفقیت‌آمیز ثبت نام و انتخاب رشته در کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۳ را انجام داده‌اید.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های کنکور کاردانی به کارشناسی
بیشتر بخوانید: رشته های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳

  1. 1. متقاضیان باید قبل از انجام انتخاب رشته در کنکور کاردانی به کارشناسی سال جاری، از مطابقت شرایط تعیین شده اطمینان حاصل کنند. شرایط ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی سال جاری در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور مندرج است.
  2. 2. داوطلبانی که در حال حاضر مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دارند یا تا 31 شهریور فارغ التحصیل می‌شوند، مجاز به شرکت در این آزمون هستند. اگر داوطلبی مدرک فوق دیپلم خود را تا پایان بهمن اخذ می‌کند، مجاز به شرکت در آزمون هستند، اما تنها می‌توانند رشته‌های نیمسال دوم را انتخاب کنند.
  3. 3. اگر داوطلبی مدرک کاردانی یکی از رشته‌های گروه پزشکی که طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت اجباری دارند را دارد، تنها در صورتی می‌تواند در آزمون شرکت کند که رشته انتخابی او در کنکور کاردانی به کارشناسی دارای طرح اجباری باشد.
  4. 4. داوطلبانی که مدرک بالاتر از کارشناسی دارند، اجازه ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی در رشته‌های گروه پزشکی و غیر پزشکی را ندارند.
  5. 5. داوطلبانی که قبلاً یک بار در مقطع کارشناسی ناپیوسته از مزایای تحصیل رایگان استفاده کرده‌اند، در صورت شرکت مجدد در کنکور کارد
  6. انی به کارشناسی و در صورت قبولی در رشته‌های روزانه، موظف به پرداخت شهریه مشابه دانشجویان دوره نوبت دوم (شبانه) هستند.
  7. 6. دارندگان مدارک معادل مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدارک معادل سازمان امور استخدامی کشور (که فاقد مجوز وزارت علوم هستند)، با ارائه گواهی قبولی در آزمون جامع، می‌توانند در دوره‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و موسسات و مراکز آموزش عالی و پردیس‌ها ثبت نام کنند.
  8. 7. متقاضیان فرهنگیانی که به هر نحوی قبلاً مدرک کارشناسی (پیوسته یا ناپیوسته) و بالاتر از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی یا آزاد را دریافت کرده‌اند، مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان نیستند.

با مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی، تمامی شرایط و ضوابط شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی را می‌توانید دریافت کرده و در زمان ثبت نام اقدام نمایید. لینک ثبت نام و انتخاب رشته در سایت sanjesh.org توسط سازمان سنجش قرار داده خواهد شد تا همه داوطلبان در صورت داشتن شرایط لازم، ثبت نام خود را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1403

یکی از اقدامات حیاتی برای داوطلبان قبل از ثبت نام، مطالعه دستورالعمل های مربوط به این فرایند است. فایل مشروح در اینباره معمولاً همزمان با شروع زمان ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی در وبسایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد. بنابراین، متقاضیان باید به این وبسایت مراجعه کرده و یا از طریق پیوند موجود در جدول زیر به این راهنما دسترسی پیدا کنند. این راهنما جهت اطلاع رسانی به داوطلبان ورود به دوره کارشناسی ناپیوسته تدوین شده است.

 برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی کلیک کنید.

راهنمای پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳

برای ثبت نام در آزمون کنکور کاردانی به کارشناسی، داوطلبان باید هزینه ثبت نام را پرداخت کنند. پرداخت این هزینه از طریق وب‌سایت سازمان سنجش و با استفاده از خرید کارت اعتباری انجام می‌شود. برای خرید کارت اعتباری و ثبت نام در آزمون کنکور کاردانی به کارشناسی، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. ابتدا به وب‌سایت سازمان سنجش و بخش مربوط به کنکور کاردانی به کارشناسی مراجعه کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بخش 1

2. وارد سامانه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۲ شوید و از منوی سمت راست این سامانه بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید.

پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بخش 2

3. در مرحله بعد، از طریق یک کارت عضو شتاب، خرید کارت اعتباری را با وارد کردن شماره کارت، رمز دوم و سایر مشخصات مربوطه انجام دهید.

4. در نهایت، شماره سریال کارت اعتباری خود را یادداشت کنید و آن را در قسمت مشخص شده برای ورود به سامانه ثبت نام وارد کنید.

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور سراسری
بیشتر بخوانید: اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور

راهنمای انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1403

یکی از تفاوت‌های مهم بین آزمون کاردانی به کارشناسی و سایر آزمون‌های سازمان سنجش، زمان انتخاب رشته است. در آزمون کاردانی به کارشناسی، انتخاب رشته همزمان با ثبت نام صورت می‌گیرد و در این مرحله، هر داوطلب حق دارد تا حداکثر 50 دانشگاه را در رشته مورد نظر انتخاب کند.

فرایند پذیرش نیز به دو روش متفاوت صورت می‌پذیرد. در برخی رشته‌ها، پذیرش بر اساس آزمون صورت می‌گیرد و داوطلب باید بدون داشتن نتیجه آزمون، رشته مورد نظر را انتخاب کند. در نوع دیگر پذیرش نیز، مبتنی بر سوابق تحصیلی است و داوطلبان از آزمون معاف می‌شوند و تنها نیاز دارند رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند.

بنابراین، به این نتیجه می‌رسیم که در هر دو نوع پذیرش، انتخاب رشته ضروری است. در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی برای دانشگاه‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و غیرانتفاعی، تنها معیار قبولی رتبه و نمره آزمون داوطلب است. بنابراین، ترتیب انتخاب‌ها باید بر اساس علاقه داوطلب باشد.

همچنین، تصور اشتباهی که بر این اساس است که انتخاب اول رشته‌های با سطح پایین، احتمال قبولی بیشتری دارد، در انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی صحت ندارد. در ضمن، در مقاطع کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد، تحصیل بدون کنکور در رشته‌های غیرپزشکی امکان‌پذیر است. اما در رشته‌های گروه پزشکی، داوطلبان باید در آزمون کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنند.

در مرحله ثبت نام و انتخاب رشته، داوطلبان می‌توانند تنها دانشگاه‌های دولتی را انتخاب کنند و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی در دانشگاه‌های آزاد پس از اعلام نتایج آزمون کاردانی به کارشناسی، و معمولاً در اواخر شهریور یا اوایل مهرماه انجام می‌شود.

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه علمی کاربردی
بیشتر بخوانید: شهریه های دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی در سال ۱۴۰۳

در سایت سازمان سنجش کشور، برنامه زمانی برای تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون‌های سراسری در سال ۱۴۰۳ منتشر شده است. در ادامه مقاله، جدولی از زمان بندی ثبت نام و برگزاری آزمون کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۳ را برای آگاهی داوطلبان قرار داده‌ایم.

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی 1403

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی
بیش تر بخوانید:  رشته های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ – زمان و نحوه

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ – زمان و نحوه

برچسب ها

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی ثبت نام کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ زمان کارشناسی ناپیوسته

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی , انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی , ثبت نام کاردانی به کارشناسی , زمان کارشناسی ناپیوسته

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۳ – زمان و نحوه

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل