تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲

📚 خلاصه ای از مقاله رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲:

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲

در این مقاله رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ ارائه شده و لیست رشت های بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی تجربی 1402 مقطع کاردانی و کارشناسی قرار داده شده است

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲

رشته‌های بدون کنکور تجربی در سال ۱۴۰۲ از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری به عموم اعلام می‌شود. این اقدام به منظور اطلاع‌رسانی کامل به علاقه‌مندان به تحصیل در این رشته‌ها انجام می‌شود. در سال‌های اخیر، امکان ثبت نام و تحصیل در بسیاری از رشته‌ها و دانشگاه‌های کشور بدون نیاز به شرکت در آزمون سراسری ایجاد شده است. گروه آزمایشی نیز یکی از رشته‌های محبوب دوره متوسطه است و با توجه به رشته‌های تحصیلی مناسب آن در دانشگاه و فرصت‌های شغلی خوب در جامعه، توسط بسیاری از دانش‌آموزان انتخاب می‌شود. همانطور که در گروه‌های آزمایشی دیگر نیز رخ می‌دهد، بسیاری از رشته‌های این گروه نیز در دانشگاه به صورت بدون آزمون پذیرش دانشجو دارند. بنابراین، آگاهی از رشته‌های بدون کنکور تجربی برای علاقه‌مندان امری ضروری است؛ زیرا این افراد باید بدانند کدام رشته‌ها در چه دانشگاه‌هایی امکان ثبت نام بدون کنکور را فراهم کرده‌اند تا در صورت تمایل، آن‌ها را انتخاب کنند.

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲

باید به این نکته توجه کرد که با وجود افزایش ظرفیت رشته‌های بدون کنکور گروه تجربی، هنوز هم بسیاری از رشته‌های اصلی مانند پزشکی و بیشتر گرایش‌های پیراپزشکی فقط از طریق شرکت در آزمون سراسری دانشجو می‌پذیرند؛ بنابراین، اگر قصد تحصیل در این رشته‌ها را دارید، حتماً باید در کنکور تجربی شرکت کنید. البته باید توجه داشت که امکان انتخاب رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ برای کسانی که در کنکور سراسری شرکت می‌کنند نیز وجود دارد؛ بنابراین، اگر شرایط لازم برای شرکت در آزمون سراسری را دارید، حتماً در این آزمون ثبت نام کرده و سپس نسبت به انتخاب رشته‌های با آزمون یا بدون کنکور اقدام کنید. با توجه به علاقه بسیاری از داوطلبان گروه تجربی برای انتخاب رشته‌های بدون آزمون، در ادامه لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ دوره‌های مختلف را برای شما آورده‌ایم؛ این اطلاعات با ارائه رشته‌های موجود در هر دوره، به شما امکان می‌دهد رشته موردنظر خود را انتخاب کنید.

لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ روزانه

موضوع قابل توجه برای داوطلبان گروه آزمایشی تجربی، امکان تحصیل بدون کنکور در دوره‌های روزانه دانشگاه‌های سراسری است. تا همین چند سال قبل، ورود به دانشگاه در اکثر رشته‌ها، به خصوص رشته‌های تجربی، تنها با شرکت در آزمون سراسری امکان‌پذیر بود؛ اما اکنون شرایط تحصیل در بسیاری از رشته‌های این گروه، حتی در دوره‌های روزانه، به صورت بدون آزمون فراهم شده است. رشته‌های بدون کنکور تجربی از طریق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته به اطلاع رسانی می‌شوند؛ بنابراین متقاضیان تحصیلات دانشگاهی گروه تجربی، امکان بررسی آنها و انتخاب مناسب‌ترین رشته را خواهند داشت. این رشته‌ها هم در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کاردانی ارائه می‌شوند تا داوطلبان بسته به شرایط و علاقه خود، امکان تحصیل در رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ روزانه در هر یک از مقاطع کاردانی و کارشناسی را داشته باشند. در این قسمت، لیست رشته‌های کارشناسی و کاردانی را برای شما آورده‌ایم.

لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ روزانه مقطع کارشناسی

بخش قابل توجهی از رشته‌های بدون آزمون تجربی مربوط به مقطع کارشناسی پیوسته می‌باشند. متقاضیان تحصیل در صورت تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته‌ها، باید در مهلت تعیین شده نسبت به دانلود دفترچه ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام کنند. در این دفترچه تمامی رشته‌های ارائه شده به همراه کد مربوط به آنها اطلاع‌رسانی می‌شود. به این ترتیب، پس از مطالعه لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲، می‌توانید کد رشته‌های مربوطه را استخراج و در فرم ثبت‌نام وارد نمایید.

دقت داشته باشید، شرایط دانشجویانی که در رشته‌های بدون آزمون دوره روزانه دانشگاه‌های سراسری پذیرفته می‌شوند، کاملاً مشابه با دانشجویانی است که با شرکت در آزمون سراسری، موفق به پذیرش در این دانشگاه‌ها گردیده‌اند؛ بنابراین اگر رشته‌ی دلخواه شما در میان رشته‌های بدون کنکور تجربی قرار دارد، بدون تردید نسبت به انتخاب آن اقدام کنید. مهم‌ترین رشته‌های بدون آزمون گروه تجربی، به شرح ذیل می‌باشند:

لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ روزانه مقطع کارشناسی لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ روزانه مقطع کارشناسی

لیست رشته‌های بدون آزمون تجربی ۱۴۰۲ در مقطع کاردانی روزانه

در کنار مقطع کارشناسی، بسیاری از رشته‌های گروه تجربی در مقطع کاردانی نیز به صورت بدون آزمون وارد می‌پذیرند. افرادی که تمایل به تحصیل در مقطع کاردانی دارند، باید لیست رشته‌های بدون آزمون تجربی ۱۴۰۲ در این مقطع را مورد بررسی قرار دهند. این لیست رشته‌ها به طور کامل از طریق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته بدون آزمون مقطع کاردانی، که از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود، در دسترس است. لطفاً توجه داشته باشید که شرایط ورود دانشجویان به رشته‌های این مقطع به صورت بدون آزمون کاملاً مشابه با دانشجویانی است که با شرکت در آزمون سراسری موفق به پذیرش در رشته‌های مذکور شده‌اند. به عبارت دیگر، این دانشجویان نیازی به پرداخت شهریه ندارند و مدرک تحصیلی خود را بدون هیچ تبصره یا عنوان خاصی، از دانشگاه سراسری مربوطه دریافت می‌کنند. در ادامه، لیست رشته‌های بدون آزمون تجربی ۱۴۰۲ در مقطع کاردانی دوره روزانه دانشگاه‌های سراسری برای شما آورده شده است:

لیست رشته‌های بدون آزمون تجربی ۱۴۰۲ در مقطع کاردانی روزانه

بیش تر بخوانید: ثبت نام داروسازی بدون کنکور

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور پزشکی

لیست رشته‌های بدون آزمون تجربی ۱۴۰۲ شبانه

با توجه به افزایش قابل توجه ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌های سراسری در چند سال اخیر، امکان تحصیل در رشته‌های نوبت دوم یا شبانه این دانشگاه‌ها نیز بدون آزمون میسر گردیده است. لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ شبانه، همانند رشته‌های روزانه، در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد تا متقاضیان اطلاع کاملی از آنها داشته باشند. در این رشته‌ها، علاوه بر پرداخت شهریه، شرایط آموزشی مناسب دانشگاه‌های سراسری و ارائه رشته‌های متنوع باعث ترغیب بسیاری از داوطلبان به انتخاب این رشته‌ها در فرم ثبت‌نام می‌شود.

لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ شبانه در مقطع کارشناسی

دانشگاه‌های سراسری اقدام به پذیرش دانشجو در این مقطع هم در دوره روزانه و هم دوره شبانه می‌کنند. برخی دانشگاه‌ها براساس ظرفیت خود، حتی کلاس‌های دانشجویان روزانه و نوبت دوم را هم به صورت مشترک برگزار می‌کنند. همچنین، برخی دانشگاه‌ها ممکن است رشته‌های بدون آزمون تجربی را تنها برای یکی از دوره‌های روزانه یا شبانه ارائه نمایند. علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های بدون آزمون، ابتدا باید شرایط رشته‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی و دوره شبانه را بررسی کرده و سپس نسبت به انتخاب رشته‌های مورد نظر اقدام کنند. پرداخت شهریه مطابق با دانشجویان نوبت دوم دانشگاه سراسری نیز از جمله شرایط مهم قابل توجه است که باید به آن توجه شود.

لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ شبانه در مقطع کارشناسی

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ شبانه مقطع کاردانی

در حال حاضر، رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ در مقطع کاردانی شبانه نیز وجود دارند. افرادی که در رشته های بدون آزمون کاردانی روزانه قبول نمی شوند، می توانند کد رشته های مرتبط با این موضوع را در فرم ثبت نام خود وارد کنند. بدین ترتیب، تمام متقاضیانی که تمایل به تحصیل در این رشته ها دارند، باید شهریه ای پرداخت کنند که مطابق با دانشجویان نوبت دوم دانشگاه های سراسری است. رشته هایی که در دوره شبانه مقطع کاردانی ارائه می شوند، بطور کلی مشابه رشته های موجود در دوره روزانه هستند. البته، لیست کامل رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ دوره شبانه دانشگاه های سراسری در هر سال یا دوره پذیرش، از طریق دفترچه راهنما اطلاع رسانی می شود. در هر صورت، لیستی از رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ دوره شبانه دانشگاه های سراسری را در اختیارتان قرار داده ایم تا در صورت تمایل به تحصیل در این دوره و رشته ها، به اطلاعات کافی دسترسی داشته باشید.

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ شبانه مقطع کاردانی

توصیه می‌شود علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ شبانه، اطلاعات مربوط به شرایط و موارد مورد نیاز را از منابع رسمی و دفترچه راهنما به دقت مطالعه کنند تا در انتخاب رشته‌های متناسب با علاقه و توانایی خود، تصمیم‌گیری صحیحی انجام دهند.

بیش تر بخوانید: پرستاری بدون کنکور

بیش تر بخوانید: رشته اتاق عمل بدون کنکور

لیست رشته‌های پزشکی بدون آزمون تجربی ۱۴۰۲

با توجه به افزایش قابل توجه ظرفیت و تنوع رشته‌های بدون آزمون در سال‌های اخیر، حتی دانشگاه‌های سراسری نیز در بسیاری از رشته‌ها دانشجویان بدون آزمون را پذیرش می‌کنند. با این حال، برخی از رشته‌های محبوب در گروه آزمایشی تجربی، مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پیراپزشکی، همچنان تنها با شرکت در آزمون سراسری دانشجو می‌پذیرند. با مطالعه لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ در تمامی دانشگاه‌ها، از جمله دانشگاه‌های سراسری (با دروس روزانه و نوبت دوم)، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌های غیرانتفاعی، دانشگاه‌های آزاد و پردیس‌های خودگران، متوجه خواهید شد که هیچ کدام از این رشته‌ها به صورت بدون آزمون ارائه نشده‌اند.

اگرچه با توجه به تصمیماتی که برای حذف تدریجی کنکور اتخاذ شده است و تأثیر سوابق تحصیلی سال به سال در حال افزایش است، احتمال وجود رشته‌هایی مانند پزشکی بدون آزمون در دانشگاه‌های مختلف در سال‌های آینده وجود دارد. با این حال، هیچ سازمانی یا دانشگاه خاصی تا کنون این موضوع را تأیید نکرده‌اند و رشته پزشکی در لیست رشته‌های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ در هیچ یک از دانشگاه‌های کشور وجود ندارد. باید

توجه داشت که در صورتی که تصمیم به ارائه رشته‌های علوم پزشکی بدون آزمون گرفته شود، ارائه رشته‌های پیراپزشکی مانند پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و سایر گرایش‌های مشابه، در اولویت قرار خواهد گرفت. یعنی در صورتی که این رشته‌ها بدون آزمون ارائه شوند، پذیرش در آنها قبل از پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی صورت خواهد گرفت. منبع رسمی برای اطلاع از این موضوع، عناوین رشته‌های بدون کنکور تجربی در دفترچه راهنما می‌باشد.

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

لیست رشته های بدون کنکور گروه علوم تجربی غیرانتفاعی 1402

پیش از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی می بایست به این نکته توجه نمایید که جهت تحصیل در این دانشگاه، شهریه مربوطه برای نام نویسی در هر ترم برای هر رشته متغییر می باشد لذا با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، از نام نویسی خود اطمینان حاصل کنید.

لیست رشته های بدون کنکور گروه علوم تجربی غیرانتفاعی 1402

بیش تر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور انسانی

لیست رشته های بدون کنکور گروه علوم تجربی پیام نور 1402

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور تنها در مقطع کارشناسی ارائه می شوند لذا در صورتی که واجد شرایط هستید اقدام به مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نموده و سپس به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مراجعه کنید.

لیست رشته های بدون کنکور گروه علوم تجربی پیام نور 1402

بیش تر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

لیست رشته های بدون کنکور گروه علوم تجربی دانشگاه آزاد 1402

درصورتی که خواهان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای سال 1401 هستید، ابتدا از شرایط مندرج در  دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مطلع گشته و سپس به انتخاب رشته از میان لیست رشته های آن بپردازید.

لیست رشته های بدون کنکور گروه علوم تجربی دانشگاه آزاد 1402

بیش تر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

بیش تر بخوانید: رشته های پیراپزشکی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ پردیس خودگردان

پردیس های خودگردان یکی از واحدهای آموزشی دانشگاهی هستند که در حال حاضر اقدام به پذیرش دانشجو بدون شرکت در آزمون سراسری می کنند. در گذشته، این پردیس ها ابتدا به صورت نیمه متمرکز عمل می کردند و سپس به شکل متمرکز تغییر کردند. امروزه، امکان پذیرش دانشجویان بدون کنکور در این واحدهای دانشگاهی فراهم شده است. لیست رشته های بدون کنکور تجربی پردیس خودگردان مشابه سایر دانشگاه ها، از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون ارائه می شود؛ بنابراین، اگر تمایل به تحصیل در رشته های مختلف این دانشگاه را دارید، باید دفترچه را به طور کامل مطالعه کنید. باید ذکر کرد که پذیرش دانشجو در واحدهای دانشگاهی پردیس خودگردان در رشته تجربی نسبت به رشته های دیگر مانند ریاضی، محدودتر است. رشته های علوم مهندسی، صنایع غذایی (کشاورزی) و مهندسی فضای سبز از جمله اصلی‌ترین رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ پردیس خودگردان هستند.

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ پردیس خودگردان

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته مامایی

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته هوشبری

چند نکته مهم در خصوص رشته های بدون کنکور تجربی 1402

✅ قبل از واریز هزینه ثبت نام در رشته های بدون کنکور تجربی، به موارد زیر توجه کنید.

⬅️ برای ثبت نام در رشته‌های علوم پزشکی بدون آزمون، در صورت قبولی و پذیرش، ملزم به انجام تعهدات خواهید بود. در مقطع کاردانی، ظرفیت محدودی برای پذیرش بدون آزمون در این رشته وجود دارد که فقط متقاضیان با معدل دیپلم و بر اساس سوابق تحصیلی و مصاحبه می‌توانند در آن ثبت نام کنند.

⬅️ تحصیل همزمان در چند کد رشته مجاز نمی‌باشد.

رشته های مختص به گروه علوم تجربی برای داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل در رشته های بدون کنکور در دانشگاه‌های مجازی به صورت الکترونیکی وجود ندارند.

⬅️ علاقه‌مندان می‌توانند با توجه به ضرایب تعیین شده برای سوابق تحصیلی هر رشته، در هر یک از رشته های بدون کنکور تجربی موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام، ثبت نام کنند.

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور سراسری

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور تجربی

 

در صورت نیاز به مشاوره تحصیلی می توانید از خدمات سامانه ندای مشاور استفاده کنید. همچنین برای دانلود فایل pdf این مطلب روی رشته های بدون کنکور تجربی کلیک کنید.

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲

برچسب ها

رشته های بدون کنکور تجربی 1402 لیست رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲ لیست رشته های بدون آزمون تجربی ۱۴۰۲ رشته های بدون آزمون تجربی 1402

لیست رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲,رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲,رشته های بدون کنکور تجربی,لیست رشته های بدون کنکور گروه علوم تجربی غیرانتفاعی,لیست رشته های بدون کنکور گروه علوم تجربی دانشگاه آزاد,لیست رشته های بدون کنکور گروه علوم تجربی دانشگاه پیام نور

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

رشته های بدون کنکور تجربی ۱۴۰۲

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل