تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲ – زمان و آموزش

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲ – زمان و آموزش:

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

توضیحات جامع درباره راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی ۱۴۰۲ مانند زمان ، مراحل ثبت نام و آموزش ثبت نام بصورت تصویری و شرایط ثبت نام بدون آزمون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای سال 1402 بیان شده است.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲ – زمان و آموزش

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲ – زمان و آموزش

در سال ۱۴۰۲، سازمان سنجش به منظور پذیرش فارغ التحصیلان دیپلمه در زمینه های فنی حرفه ای، کاردانش، هنرستان و حتی رشته های نظری در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته، برنامه های آزمونی و غیرآزمونی را ارائه می دهد.

علاقه مندان به ادامه تحصیل در این مقطع، بر اساس جدول زمانبندی سازمان سنجش، می بایست به سایت این سازمان مراجعه کرده و پس از دریافت و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی ۱۴۰۲، در صورت وجود شرایط لازم، کارت اعتباری خریداری کرده و فرم ثبت نام را تکمیل و رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

فرآیند ثبت نام در آزمون کنکور و بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای از تاریخ ۱۸ تیر ۱۴۰۲ آغاز شده و تا تاریخ ۲۵ تیر ۱۴۰۲ ادامه خواهد یافت.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

ثبت نام در کاردانی فنی حرفه ای و انتخاب رشته های آزمونی و غیرآزمونی در مقطع کاردانی به صورت همزمان انجام می شود. اولین گام برای موفقیت در پذیرش رشته های کنکور کاردانی فنی حرفه ای، ثبت نام به موقع و دقیق است که نیازمند آگاهی داوطلبان از زمان و روش ثبت نام است. به همین دلیل، در این مقاله، زمان، روش، شرایط و لینک ثبت نام کنکور کاردانی ۱۴۰۲ به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:  sanjesh.org

زمان ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲

همان‌طور که اشاره کردیم، فرآیند ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای، همراه با آزمون و بدون آزمون، همزمان صورت می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند پس از اعلام زمان ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای، دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای را دریافت و مطالعه کنند تا در نهایت مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند.

در سال ۱۴۰۲، این فرآیند از تاریخ ۱۸ تیر تا ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۲ انجام می‌شود و افراد علاقه‌مند می‌توانند در این بازه زمانی اطلاعات خود را در سایت سنجش وارد کرده و اقدام به ویرایش مشخصات خود نمایند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

آموزش ثبت نام در آزمون کاردانی ۱۴۰۲

ثبت نام در آزمون کاردانی ۱۴۰۲ باید با توجه به تجانس رشته داوطلبان انجام شود و داوطلبان، بر اساس کد رایانه‌ای که در دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه‌ای ۱۴۰۲ آمده است، مجاز به انتخاب رشته‌های مرتبط با رشته دیپلم خود هستند. برای ثبت نام، متقاضیان ابتدا باید هزینه ثبت نام کنکور کاردانی را پرداخت کرده و سپس به فرم ثبت نام وارد شوند.

روند ثبت نام در آزمون کاردانی ۱۴۰۲ شامل مراحل زیر است:

1. مراجعه به وب‌سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org
2. دانلود دفترچه ثبت نام کاردانی ۱۴۰۲
3. مطالعه دفترچه و بررسی لیست رشته‌های ارائه شده
4. پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری
5. تکمیل فرم ثبت نام و فرم انتخاب رشته
6. دریافت کد رهگیری

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای ۱۴۰۲

یکی از موارد حیاتی که قبل از ثبت نام در این آزمون باید داوطلبان انجام دهند، مطالعه و بررسی راهنمای ثبت نام است. در این دستورالعمل، اطلاعاتی مانند لیست رشته‌های مرتبط با کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای ۱۴۰۲ قابل مشاهده است، به طوری که داوطلبان می‌توانند با بررسی آن، اولویت‌های خود را تعیین کنند.

مراحل ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای ۱۴۰۲ عبارتند از:

۱. مراجعه به سایت ثبت نام کاردانی فنی و حرفه‌ای به آدرس اینترنتی sanjesh.org و انتخاب گزینه “کاردانی فنی و حرفه‌ای” از منوی سمت راست صفحه.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بخش 1

۲. بر روی لینک فعال “سامانه ثبت نام آزمون مقطع کاردانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲” کلیک کنید.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بخش 2

۳. در صفحه جدید، روی گزینه “خرید کارت اعتباری” کلیک کنید.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بخش 3

۴. پس از انتخاب گزینه “سریال ثبت نام آزمون مقطع کاردانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ + هزینه پیامک اطلاع رسانی”، دکمه “تایید و ادامه” را بزنید.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بخش 4

۵. در مرحله بعد، اطلاعات خواسته شده از قبیل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه را وارد کنید و با انتخاب درگاه بانکی مورد نظر، دوباره گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بخش 5

۶. با مشاهده اطلاعات وارد شده، عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال کرده و برای واریز وجه مورد نظر، دکمه “ادامه روند پرداخت” را بزنید.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بخش 6

۷. سپس به طور خودکار به صفحه درگاه پرداخت الکترونیکی سایت منتقل می‌شوید که در این مرحله، اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید و گزینه “پرداخت” را بزنید.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بخش 7

۸. حال به مرحله سوم برگشته و گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بخش 8

۹. در نهایت، با وارد کردن سریال کارت اعتباری خریداری شده و فعال کردن تیک مربوطه، دکمه “تایید” را بزنید.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بخش 9

۱۰. برای تکمیل فرایند ثبت نام، می‌توانید به صفحه اصلی بازگردید و پس از مطالعه دقیق قوانین و مقررات، شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده را در فیلد مربوطه وارد کنید.
۱۱. بارگذاری مدارک ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای و تکمیل فرم انتخاب رشته نیز در مراحل بعدی انجام خواهد شد. توجه کنید که یک کد رهگیری در انتهای این فرآیند به شما ارائه می‌شود که باید آن را یادداشت کنید و نگهداری کنید.

توجه 1: هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر ۵۰ کد رشته است.
توجه 2: پیش از واریز هزینه ثبت نام، دقت کافی و حصول اطلاعات کامل در خصوص ضوابط پذیرش الزامی است، زیرا در صورت انصراف از ادامه این روند، هزینه پرداخت شده قابل بازگشت نخواهد بود.

با مراجعه به صفحه نخست سایت و مطالعه دقیق قوانین و مقررات مربوطه، می‌توانید فرآیند ثبت نام خود را به پایان برسانید.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

بیشتر بخوانید:  انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط ثبت نام آزمون کاردانی سال ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام در آزمون کاردانی دارای دو بخش، شرایط عمومی و شرایط اختصاصی است. داوطلبان موظفند قبل از ثبت نام، شرایط را با دقت مطالعه کرده و از امکان ثبت نام خود اطلاع حاصل کنند. لازم به ذکر است که شرایط ثبت نام در رشته‌های با کنکور و بدون کنکور یکسان است. در ادامه، شرایط عمومی و اختصاصی این مقطع را به طور جداگانه ذکر می‌کنیم:

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون کاردانی سال ۱۴۰۲

 • متقاضیان برای ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای سال ۱۴۰۲ بایستی دارای مدرک فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام جدید یا دیپلم فنی و حرفه‌ای نظام قدیم باشند. همچنین، فارغ التحصیلان رشته‌های هنرستان نیز مجاز به ثبت نام هستند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم متوسطه نظری هستند، بر اساس رشته تحصیلی خود می‌توانند در این آزمون شرکت کنند. این داوطلبان تنها مجاز به انتخاب رشته‌های کاردانی ناپیوسته هستند.
 • در صورتی که شرکت کنندگان، حدنصاب قبولی در یکی از کد رشته‌های اعلام شده برای نیمسال اول تحصیلی را کسب کنند، اما تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال ۱۴۰۲ دیپلم خود را دریافت نکنند، پذیرش آنها لغو خواهد شد.
 • در صورتی که پذیرفته شدگان نیمسال دوم تحصیلی، تا پایان نیمسال اول تحصیلی مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کنند، مجاز به ثبت نام خواهند بود.
 • دانشجویان آقا که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند و تمایل به ثبت نام و شرکت مجدد در دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای دارند، باید از رشته قبلی خود انصراف دهند تا از نظر نظام وظیفه، هیچ مانعی برای تحصیل نداشته باشند.
 • فارغ التحصیلان رشته‌های فنی حرفه‌ای، کاردانش و نظری در بازه زمانی سال‌های ۹۶ تا ۱۴۰۱ باید کد سوابق تحصیلی خود را برای ثبت نام در آزمون کاردانی ۱۴۰۲ دریافت و در فرم ثبت نام وارد کنند.

بیش تر بخوانید: ثبت نام لیسانس به پزشکی

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته های پیراپزشکی

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای سال ۱۴۰۲

همانطور که در قسمت‌های قبل اشاره شد، برای کسب اطلاعات درباره جزئیات ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای، داوطلبان می‌توانند دفترچه راهنمای ثبت نام را مطالعه نمایند. این راهنما را می‌توان از وبسایت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای دریافت کرد.

با توجه به اینکه هنوز دفترچه مربوط به آزمون سال ۱۴۰۲ منتشر نشده است، لینک دریافت دفترچه راهنمای سال گذشته را در ادامه قرار داده‌ایم تا با روند و شرایط ثبت نام و پذیرش در مقطع کاردانی فنی و حرفه‌ای آشنا شوید. هنگامی که دفترچه سال ۱۴۰۲ منتشر شد، لینک دانلود آن نیز فعال خواهد شد. دفتره جدید به محض انتشار در این بخش قرار خواهد گرفت.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه‌ای سال گذشته

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور پزشکی

بیش تر بخوانید: ثبت نام داروسازی بدون کنکور

نکات مهم در مورد ثبت نام آزمون سراسری کاردانی فنی حرفه‌ای 1402

 • تمام داوطلبانی که در آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای در دوره‌های روزانه پذیرفته شده‌اند، حتی در صورت انصراف، اجازه ثبت‌نام در آزمون را نخواهند داشت.
 •  داوطلبانی که در دوره‌های شبانه یا غیرانتفاعی مقطع کاردانی در گذشته آزمون پذیرفته شده‌اند، بدون انصراف از دانشگاه قبلی می‌توانند در آزمون شرکت کنند و در صورت قبولی، قبل از ثبت‌نام، از رشته دانشگاه قبلی خود انصراف دهند.
 •  دانشجویانی که اخراج شده یا انصراف داده‌اند، در صورتی اجازه شرکت در این آزمون را خواهند داشت که تسویه حساب مربوط به دانشگاه قبلی خود را انجام داده و از نظر سازمان نظام وظیفه به عنوان غایب شناخته نشوند.
 • تغییر از دوره‌های شبانه به روزانه به هیچ وجه ممکن نخواهد بود، بنابراین در هنگام ثبت‌نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای، در سامانه sanjesh.org، دقت لازم را داشته باشید.
 • سال گذشته، از تاریخ یکم لغایت چهارم شهریور، مجدداً لینک ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور در سایت سنجش فعال شد. در این بازه زمانی، داوطلبان می‌توانستند در مورد موارد زیر اقداماتی را انجام دهند و هنگام تمدید مهلت ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه‌ای، اطلاع رسانی می‌شد:
 • افرادی که قبلاً ثبت نام کرده‌اند، در این مرحله می‌توانند با مراجعه به دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و هر تغییری که در “ویرایش فهرست انتخاب رشته محل‌ها” و “اطلاعات ثبت‌نامی” وجود دارد، مطابقت داشته باشند.
 • داوطلبانی که تاکنون ثبت نام نکرده‌اند، در این مرحله تنها مجاز به ثبت نام در مجموعه‌های ثبت‌نامی هستند که براساس روش پذیرش “صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم)” است.

بیش تر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور رشته دندانپزشکی

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲ – زمان و آموزش

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲ – زمان و آموزش

برچسب ها

ثبت نام کنکور کاردانی ثبت نام آزمون کاردانی ۱۴۰۲ ثبت نام کنکور فنی حرفه ای 1402 کنکور کاردانی فنی حرفه ای

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲ – زمان و آموزش

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل