تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سایت سنجش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir

📚 خلاصه ای از مقاله سایت سنجش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir:

سایت سنجش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir

در این مقاله سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ac.ir معرفی و نحوه ورود به آن به همراه امکانات سامانه آزاد azmoon.iau.ir توضیح داده شده است.

سایت سنجش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir

سایت سنجش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir

سایت دانشگاه آزاد اسلامی به منظور انجام مراحل مختلف مرتبط با پذیرش داوطلبان تحصیل در این دانشگاه، طراحی و راه‌اندازی شده است. این دانشگاه که یکی از بزرگترین مؤسسات آموزش عالی کشور محسوب می‌شود، هر ساله در کنار دانشگاه‌های دیگر، تعداد زیادی دانشجو در اختصاص رشته‌های مختلف به خود می‌پذیرد.

در گذشته، دانشگاه آزاد اسلامی از طریق آزمون‌های جداگانه دانشجو می‌پذیرفت؛ اما در چند سال اخیر، این دانشگاه همچون سایر دانشگاه‌ها، آزمون ورودی خود را به صورت ملی و یکپارچه برگزار می‌کند. این فرآیند شامل مراحل ثبت نام اولیه، شرکت در آزمون و دریافت نتایج اولیه می‌شود. اما پس از اخذ نتایج اولیه، متقاضیان باید با مراجعه به وب‌سایت اختصاصی دانشگاه به آدرس azmoon.iau.ir، مراحل بعدی را انجام دهند. انتخاب رشته و ثبت نام در رشته‌های مورد نظر، از جمله مراحل اساسی این فرآیند می‌باشد.

به عبارت دیگر، اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستید، باید بدانید که سامانه انتخاب رشته این دانشگاه با سامانه مرکز سنجش که برای دانشگاه‌های دولتی به کار می‌رود، تفاوت دارد و پس از دریافت نتایج اولیه، باید به وب‌سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نموده و رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید.

با توجه به تنوع خدماتی که از طریق وب‌سایت دانشگاه آزاد ارائه می‌شود، در این مقاله قصد داریم به معرفی این سامانه بپردازیم و امکانات مختلف آن را تشریح کنیم. این تشریحات به شما کمک خواهد کرد تا با خدمات مختلف این وب‌سایت آشنا شده و بتوانید در انجام امور مختلف تحصیلی از آن بهره‌برداری کنید. همچنین، برای رفع مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، سامانه azmoon.iau.ir راه‌های ارتباطی مختلفی را فراهم کرده است که می‌توانید از آنها برای بهبود وضعیت خود استفاده کنید. در ادامه، اطلاعاتی در مورد این راه‌های ارتباطی نیز برای شما آورده‌ایم.

لینک ورود به سایت دانشگاه آزاد

سایت سنجش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir

ورود به سایت دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir

ورود به پلتفرم آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی به منظور انجام امور مرتبط با پذیرش و سنجش، اقدامی ساده و قابل دستیابی است. در ادامه نحوه ورود به سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به صورت کامل آمده است:

👈 1. ابتدا آدرس وب‌سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی را در نوار آدرس مرورگر خود وارد کنید: azmoon.iau.ir.

ورود به سایت دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir

👈 2. صفحه اصلی سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با نام “مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی” برای شما نمایش داده می‌شود.

ورود به سایت دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir

👈 3. از اینجا، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه‌ای که نوشته “ورود به سایت” یا مشابه آن است، به بخش ورود و ورود به سامانه بروید.

👈 4. بعد از کلیک، شما به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که از شما نام کاربری (که معمولاً شماره ملی یا کد ملی شماست) و رمز عبور خواسته می‌شود.

👈 5. نام کاربری و رمز عبور خود را با دقت وارد کنید. اطلاعات ورودی خود را به دقت و با اطمینان وارد کنید.

👈 6. پس از وارد کردن اطلاعات، بر روی دکمه “ورود” یا مشابه آن کلیک کنید.

👈 7. با موفقیت وارد شده‌اید! اکنون می‌توانید از خدمات مختلفی که این سامانه ارائه می‌دهد، استفاده کنید. این امور شامل انتخاب رشته، مشاهده نتایج آزمون، و ثبت نام در دانشگاه‌های محل پذیرش می‌شود.

با دنبال کردن این مراحل، به راحتی می‌توانید به سامانه دانشگاه آزاد اسلامی وارد شده و از امکانات و خدمات آن بهره‌برداری کنید. برای انجام امور حساس، بهتر است از دستگاه‌های رایانه‌ای یا لپ‌تاپ استفاده کنید تا تجربه بهتری داشته باشید.

سایت دانشگاه آزاد ثبت نام azmoon.iau.ir

ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی به منظور تحصیل در رشته‌های مختلف، یک مرحله مهم و اساسی است که به وسیله سامانه آنلاین این دانشگاه با نشانی azmoon.iau.ir انجام می‌شود. این مرحله معمولاً پس از اطلاع از قبولی و نتیجه نهایی امتحانات و پذیرش انجام می‌پذیرد. در ادامه نحوه ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی برای مقاطع مختلف توضیح داده شده است.

سایت دانشگاه آزاد ثبت نام azmoon.iau.ir

 1. ثبت نام در مقطع کاردانی:
  در این دوره، رشته‌های با آزمون و بدون آزمون برای پذیرش دانشجو پیش‌نهاد می‌شود. پس از اعلام نتایج و قبولی در رشته موردنظر، متقاضیان باید به سامانه azmoon.iau.ir مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام اولیه کنند. در این مرحله، بارگذاری مدارک موردنیاز نیز انجام می‌شود. لینک ثبت نام در زمان تعیین شده در سایت قرار داده می‌شود.
 2. ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته:
  رشته‌های اغلب این دوره بر اساس سوابق تحصیلی انتخاب می‌شوند. ثبت نام آنلاین از طریق سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد انجام می‌گیرد. پس از قبولی و تایید، متقاضیان می‌توانند با ورود به سامانه azmoon.iau.ir اقدام به ثبت نام نمایند.
 3. ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته:
  در این دوره، افرادی که مدارک کاردانی خود را در دانشگاه آزاد یا دانشگاه‌های دیگر اخذ کرده‌اند، می‌توانند به ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته اقدام کنند. پس از ورود به سامانه، اطلاعات و مدارک مورد نیاز تکمیل می‌شود.
 4. ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد:
  در این مقطع، رشته‌ها با آزمون و بدون آزمون معرفی می‌شوند. متقاضیان که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده‌اند، پس از اعلام نتایج و قبولی می‌توانند با ورود به سامانه ثبت نام اولیه را انجام دهند. همچنین کسانی که قصد دارند بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش یابند، باید در زمان مقرر ثبت نام آنلاین را انجام دهند.
 5. ثبت نام در مقطع دکتری تخصصی (PhD):
  در دوره دکتری، افرادی که دوره کارشناسی ارشد خود را گذرانده‌اند، می‌توانند بر اساس شرایط و مقررات دانشگاه آزاد اقدام به ثبت نام در این مقطع نمایند. ثبت نام اولیه و تکمیل اطلاعات به وسیله سامانه آنلاین انجام می‌پذیرد.

سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته azmoon.iau.ir

به طور خلاصه، مراحل انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی به اختصار به این شکل است:

 •  انتخاب رشته مقطع کاردانی:
  1. بعد از اطلاع از قبولی و نتایج اولیه آزمون، به سامانه آزاد به نشانی azmoon.iau.ir مراجعه کنید.
  2. بسته به مجوز انتخاب رشته که توسط دانشگاه داده شده است یا بر اساس سوابق تحصیلی، رشته‌های مورد نظر خود را انتخاب و فرم انتخاب رشته را تکمیل کنید.
 • انتخاب رشته مقطع کارشناسی پیوسته:
  1. در زمان مقرر به سامانه azmoon.iau.ir مراجعه کنید.
  2. لیست رشته‌های مورد علاقه خود را با ترتیب اولویت وارد کنید.
 •  انتخاب رشته مقطع کارشناسی ناپیوسته:
  1. بعد از اطلاع از قبولی، به سامانه آزاد به نشانی azmoon.iau.ir مراجعه کنید.
  2. رشته‌های انتخابی خود را بر اساس محدودیت‌ها یا رهنمودهای دفترچه راهنما وارد کنید.
 •  انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد:
  1. پس از اطلاع از قبولی، به سامانه آزاد به نشانی azmoon.iau.ir مراجعه کنید.
  2. کد رشته‌های مدنظر خود را با ترتیب اولویت وارد کنید.
 •  انتخاب رشته مقطع دکتری تخصصی (PhD):
  1. پس از قبولی، به سامانه آزاد به نشانی azmoon.iau.ir مراجعه کنید.
  2. از لینک‌های مربوط به انتخاب رشته دکتری استفاده کنید.

دقت داشته باشید که مراحل انتخاب رشته بسته به مقطع تحصیلی و نحوه پذیرش ممکن است تفاوت داشته باشد. در هر صورت، مهم است که به اطلاعیه‌ها و مدارک موردنیاز دقت کنید و مراحل را به درستی انجام دهید.

سایت دانشگاه آزاد ثبت نام و اعلام نتیجه EPT english.iau.ac.ir

بله، ممنون از توضیحات کاملتان. بر اساس توضیحات ارائه شده، در سایت دانشگاه آزاد اسلامی امکان ثبت نام و شرکت در آزمون EPT (English Proficiency Test) برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد را دارند، وجود دارد.

در این آزمون، دانشجویان می‌توانند سطح زبان انگلیسی خود را ارزیابی کنند تا میزان آمادگی زبانی‌شان برای تحصیل در دکتری را بسنجند. مهمترین نکته در اینجا زمان‌بندی آزمون است، چرا که این آزمون در چندین مرحله در سال برگزار می‌شود و تاریخ‌های ثبت نام و برگزاری آزمون در سایت اختصاصی دانشگاه آزاد اعلام می‌شوند.

سایت دانشگاه آزاد ثبت نام و اعلام نتیجه EPT english.iau.ac.ir

برای ثبت نام در این آزمون، متقاضیان می‌توانند به سامانه azmoon.iau.ir مراجعه کنند و با جستجوی آدرس english.iau.ac.ir مستقیماً وارد سامانه ثبت نام آزمون EPT شوند. در این سایت، زمان‌بندی آزمون و همچنین توضیحات مربوط به راهنمای ثبت نام، منابع موردنیاز و بودجه‌بندی آزمون ارائه شده‌اند.

پس در صورتی که به شرکت در آزمون EPT دانشگاه آزاد علاقه دارید، بهتر است به صورت منظم و به موقع به سایت اختصاصی دانشگاه مراجعه کنید تا اطلاعات جدیدی که ممکن است اعلام شود، را از دست ندهید و با زمان‌بندی و شیوه ثبت نام آشنا شوید.

سایت دانشگاه آزاد اعلام نتایج azmoon.iau.ir

تا این جای کار توضیحات لازم را در مورد روش ثبت نام و انتخاب رشته مقاطع تحصیلی مختلف از طریق سامانه دانشگاه آزاد ارائه دادیم؛ اما پس از انتخاب رشته، داوطلبان باید منتظر نتیجه نهایی و اطلاع از قبولی یا عدم قبولی شان در رشته های انتخابی باشند. دقت داشته باشید که مشاهده نتایج نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد هم از طریق سامانه اختصاصی آن به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ir انجام می گیرد؛ پس کسانی که قبلا نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام کرده اند، باید در موعد مقرر مجددا به این سایت مراجعه نموده و نتیجه را دریافت کنند. به طور معمول، اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته در مقاطع مختلف دانشگاه آزاد حدودا یک ماه پس از انجام این فرایند می باشد. از آن جایی که متقاضیان پس از مشاهده نتیجه نهایی باید مراحل دیگری از جمله ثبت نام را انجام دهند، در این قسمت نحوه مشاهده نتایج را هم از طریق سایت دانشگاه آزاد بیان کرده ایم.

 1. اعلام نتایج مقطع کاردانی
  افرادی که نسبت به انتخاب رشته های با آزمون یا بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقطع کاردانی اقدام کرده اند، مدتی بعد می توانند با مراجعه به این سامانه از نتیجه قبولی شان مطلع شوند. در این بازه زمانی لینک اعلام نتایج کاردانی فعال شده و در صفحه اول سامانه اعلام نتایج آزاد قابل مشاهده است. معمولا برای ورود به سامانه و مشاهده نتیجه نهایی در مقطع کاردانی به اطلاعاتی از جمله شماره شناسنامه، سال تولد و کد ملی نیاز است.
 2. اعلام نتایج مقطع کارشناسی پیوسته
  آن دسته از داوطلبان که پس از شرکت در کنکور سراسری نسبت به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد اقدام کرده یا کد رشته های مربوط به پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی را وارد کرده اند، برای اطلاع از نتیجه آزمون شان باید به سایت azmoon.iau.ir مراجعه نموده و لینک مربوطه را انتخاب کنند. برای مشاهده نتایج نهایی در این مقطع هم معمولا به کد دسترسی دانشگاه آزاد و کد ملی نیاز خواهید داشت.
 3. اعلام نتایج کارشناسی ناپیوسته
  اطلاع از نتایج پذیرش در مقطع کارشناسی ناپیوسته هم با روشی مشابه از طریق سامانه دانشگاه آزاد انجام می گیرد. کسانی که در زمان انتخاب رشته نسبت به ثبت کد رشته های با آزمون و بدون آزمون این دانشگاه اقدام کرده اند، می توانند در زمان اعلام نتایج به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نموده و از طریق لینک های مربوطه از قبولی یا عدم قبولی شان مطلع شوند. برای ورود به حساب کاربری و مشاهده نتایج این مقطع کد ملی و شماره داوطلبی الزامی است.
 4. اعلام نتایج مقطع کارشناسی ارشد
  کارنامه نهایی داوطلبان تحصیلی در مقطع ارشد رشته های مختلف دانشگاه آزاد هم مانند سایر مقاطع از طریق سامانه اختصاصی آن ارائه خواهد شد؛ از این رو متقاضیانی که در آزمون سراسری ارشد شرکت کرده و سپس رشته های دانشگاه آزاد را انتخاب نموده اند یا کسانی که کد رشته های بدون آزمون ارشد این دانشگاه را در فرم انتخاب رشته وارد کرده اند، برای مشاهده نتیجه نهایی خود فقط باید از این طریق اقدام نمایند.
 5. اعلام نتایج مقطع دکتری تخصصی (PHD)
  نتیجه نهایی پذیرش متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری آزاد در موعد مقرر از طریق سایت این دانشگاه به نشانی azmoon.iau.ir اعلام می شود. به این ترتیب که لینک اعلام نتایج با عنوان «کارنامه نهایی آزمون دکتری تخصصی سال … » در صفحه اصلی این سامانه قرار خواهد گرفت. با انتخاب این لینک، از شما درخواست می شود اطلاعات مورد نیاز از جمله کد دسترسی و کد ملی را وارد کرده تا بتوانید نتیجه آزمون تان را مشاهده نمایید.

ثبت درخواست الکترونیکی در سایت دانشگاه آزاد

گاهی اوقات ممکن است کاربران قصد ارائه درخواست های مختلفی مانند اعتراض به نتیجه نهایی انتخاب رشته شان را داشته باشند. در این گونه موارد هم سامانه اختصاصی دانشگاه آزاد، شرایط را برای آن ها فراهم کرده است. به این صورت، داوطلبان برای ثبت درخواست های خود نیاز به مراجعه حضوری به واحد دانشگاهی ندارند؛ بلکه می توانند درخواست شان را به صورت آنلاین در سایت دانشگاه آزاد ثبت کرده و در اسرع وقت پاسخ آن را دریافت کنند. استفاده از سامانه ثبت درخواست الکترونیکی این دانشگاه هم ساده بوده و کافی است برای ورود به آن یک سری اقدامات ساده را انجام دهید. این اقدامات به شرح ذیل می باشند:

👈 ۱ابتدا باید آدرس اینترنتی azmoon.iau.ir را جست و جو کرده و به صفحه اصلی سامانه دانشگاه آزاد وارد شوید. پس از ورود به این قسمت، با کلیک بر روی کادر «سامانه ثبت درخواست الکترونیکی» در قسمت بالای صفحه یا انتخاب گزینه «ثبت درخواست الکترونیکی» در منوی سمت راست، به صفحه ورودی این سامانه منتقل خواهید شد.

ثبت درخواست الکترونیکی در سایت دانشگاه آزاد

 

👈 ۲در این بخش از شما خواسته می شود اطلاعات ورودی از جمله نام کاربری و رمز عبورتان را وارد کنید. در صورتی که قبلا در این سایت نام نویسی کرده اید، اطلاعات کاربری تان را وارد کرده و پس از قرار دادن کد امنیتی در جایگاه خود، گزینه «ورود» را بزنید. در غیر این صورت، ابتدا گزینه «ثبت نام» در پایین صفحه را انتخاب نموده و نام نویسی تان را انجام دهید.

ورود به سایت دانشگاه آزاد

👈 ۳پس از وارد شدن به حساب کاربری تان در این بخش از سایت دانشگاه آزاد ، امکان ثبت درخواست های گوناگون به صورت آنلاین برای تان فراهم خواهد بود.

در صورتی که قصد استفاده از سامانه ثبت درخواست الکترونیکی دانشگاه آزاد را دارید، کافی است مراحل فوق را طی کرده و وارد سامانه شوید. در ادامه می توانید درخواست تان را بدون نیاز به مراجعه حضوری ارائه داده و از همین طریق پیگیری نمایید.

ارتباط با سایت دانشگاه آزاد

ارتباط با بخش پشتیبانی و امکان ارسال پیشنهادات و انتقادات به سامانه دانشگاه آزاد از اهمیت بالایی برخوردار است. این امکانات به دانشجویان و داوطلبان اجازه می‌دهد تا در صورت مواجهه با مشکلات، سوالات یا نیاز به راهنمایی، به راحتی با بخش مربوطه در ارتباط باشند و مشکلاتشان را حل کنند.

در صورتی که می‌خواهید با بخش پشتیبانی سایت دانشگاه آزاد ارتباط برقرار کنید، می‌توانید از منوی موجود در سمت راست صفحه اصلی سایت به بخش “ارتباط با ما” بروید. در این بخش، شماره تماس پشتیبانی، لینک پرسش و پاسخ، و آدرس‌های ارتباطی نمایش داده می‌شوند.

در تصویر زیر، نمونه‌ای از صفحه “ارتباط با ما” در سایت دانشگاه آزاد را مشاهده می‌کنید:

ارتباط با سایت دانشگاه آزاد

از این امکانات برای ارتباط با دانشگاه و ارائه هرگونه نظر، پیشنهاد یا انتقادات در خصوص بهبود خدمات استفاده کنید. این ارتباطات می‌توانند به بهبود کیفیت و ارتقاء خدمات دانشگاه آزاد کمک کنند.

سایت سنجش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir

سایت سنجش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir

برچسب ها

azmoon.iau.ac.ir سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد سایت دانشگاه آزاد ورود به سامانه strong> ورود به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد

azmoon.iau.ac.ir , سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد , سایت دانشگاه آزاد , ورود به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد,سایت دانشگاه آزاد,سنجش دانشگاه آزاد, azmoon.iau.ir

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

سایت سنجش دانشگاه آزاد azmoon.iau.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل