تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه بدون کنکور غیرانتفاعی 1402

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه بدون کنکور غیرانتفاعی 1402:

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

در این مقاله نحوه و شرایط ثبت نام دانشگاه های غیر انتفاعی ۱۴۰۲ را به همراه جزئیات مهلت و زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی 1402 ارائه شده است

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه بدون کنکور غیرانتفاعی 1402

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه بدون کنکور غیرانتفاعی 1402

دانشگاه غیرانتفاعی برای مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرند. دانشگاه غیر انتفاعی دو بار در سال برای ورودی مهر و بهمن از داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دعوت به عمل می آورد و متقاضیان می توانند بر اساس معدل مقطع قبلی خود و در صورت دارا بودن شرایط مندرج در اطلاعیه پذیرش، برای ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی اقدام کنند.

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

در حال حاضر، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی اقدام به پذیرش دانشجو برای مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بدون نیاز به شرکت در آزمون کنکور می‌کنند. با توجه به معدل مقطع تحصیلی قبلی و اطلاعیه‌های پذیرش، متقاضیان می‌توانند برای ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی اقدام کنند.

دانشگاه های غیرانتفاعی هر سال از طریق دو روش با آزمون و بدون آزمون دانشجو را پذیرش می‌دهند. در روش با آزمون، از طریق آزمون کنکور سراسری و در روش بدون آزمون، از طریق مراجعه به سوابق تحصیلی متقاضیان، دانشجوها را پذیرش می‌کنند. با این حال، به دلیل تعداد بالای متقاضیان، امکان پذیرش برای همه فراهم نیست. در صورتی که متقاضیان شرایط لازم را داشته باشند یا از زمان ثبت نام بدون آزمون مطلع نباشند، قادر به ثبت درخواست پذیرش خود نخواهند بود. به همین دلیل، متقاضیان در مهلت پیش از ثبت نام تلاش می‌کنند تا اطلاعات کافی درباره شرایط و ضوابط این نوع پذیرش را بدست آورند.

در طول سال، دانشگاه های غیرانتفاعی دو بار بدون آزمون ورودی را برای دوره های مهر و بهمن ارائه می‌دهند. متقاضیان باید با مطالعه لیست رشته‌های بدون کنکور این دانشگاه ها و در روزهای تعیین شده، شرایط و ضوابط پذیرش را بررسی کنند و در نهایت ثبت نام خود را انجام دهند. این مقاله به زمان، نحوه و شرایط ثبت نام در دانشگاه های غیرانتفاعی و ویژگی های تحصیل در این دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی پرداخته است

زمان ثبت نام در دانشگاه های غیرانتفاعی بدون آزمون برای سال ۱۴۰۲

در سال ۱۴۰۲، دانشگاه های غیرانتفاعی برای مقاطع کاردانی (پیوسته و ناپیوسته)، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، به صورت بدون آزمون دانشجو را پذیرش می‌کنند. متقاضیان پذیرش بدون کنکور باید در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ که اعلام شده است، اقدام به ثبت نام خود کنند.

در سال گذشته، ثبت نام بدون کنکور برای مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته دانشگاه های غیرانتفاعی همزمان آغاز و انجام می‌شد. براساس اطلاعیه‌ای که توسط سازمان سنجش منتشر شده است، ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه های غیرانتفاعی مهر ماه پس از اعلام نتایج اولیه کنکور و در همان زمان با انتخاب رشته در مرداد ماه انجام شده است. هنوز زمان ثبت نام سال ۱۴۰۲ مشخص نشده است، اما احتمالاً در همین بازه زمانی قرار خواهد گرفت.

✔ با اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲، این مقاله به روزرسانی خواهد شد تا اطلاعات جدیدی را منتشر کند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی کاردانی 1402

همچنین، زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی برای مقطع کاردانی سال ۱۴۰۲ نیز در اطلاعیه‌ای از سازمان سنجش اعلام شده است. مهلت ثبت نام رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه غیرانتفاعی از تاریخ ۱۴ تیر ماه آغاز شده و تا ۲۱ تیر ماه ادامه داشته است. هنوز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی برای مقطع کاردانی ۱۴۰۲ مشخص نشده است، اما انتظار می‌رود در همین بازه زمانی قرار بگیرد.

✔ با اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی ۱۴۰۲، این مقاله به روز رسانی می‌شود و لینک ثبت نام در این بخش قرار داده می‌شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی کاردانی به کارشناسی 1402

همچنین، زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی برای مقطع کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۲ نیز مطابق اطلاعیه‌ای که از سوی سازمان سنجش منتشر شده است، از تاریخ ۲۹ خرداد ماه ۱۴۰۱ لغایت ۵ تیر ماه به مدت هفت روز برای ثبت نام امکان‌پذیر بود. احتمال می‌رود زمان ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی برای مقطع کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲ نیز در همین بازه زمانی قرار بگیرد.

✔ با اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۲، این مقاله به روز رسانی خواهد شد و لینک ثبت نام در این بخش قرار داده می‌شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی هر ساله از سوی سازمان سنجش اعلام می شود. با توجه به اینکه هنوز زمان ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی مشخص نشده، در جدول زیر زمان بندی تمام مقاطع بدون آزمون دانشگاه غیر انتفاعی سال گذشته ارائه شده است. با توجه به مندرجات دفترچه کنکور ثبت نام رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته دانشگاه غیرانتفاعی مهر پس از اعلام نتایج اولیه کنکور و در مرداد ماه آغاز می شد.

زمان ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

 

مراحل ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی مهر ۱۴۰۲

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه معمولا به صورت اینترنتی انجام می شود. در این حالت متقاضیان پذیرش دانشگاه غیرانتفاعی موظفند در زمان تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

☑️ نحوه و مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ۱۴۰۲ به شرح زیر می باشد.

 1. ورود به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org
 2. دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر 1402
 3. پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری
 4. ورود به سامانه ثبت نام و آپلود عکس 3 * 4
 5. تکمیل فرم های ثبت نام (اطلاعات شخصی و اطلاعات تحصیلی)
 6. تکمیل فرم انتخاب رشته
 7. تایید نهایی اطلاعات و دریافت شماره پرونده و کد رهگیری

☑️ مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن ۱۴۰۲

با ایجاد تغییرات نحوه پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی، ثبت نام بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی بهمن ماه نیز در دو مرحله انجام می شود که مرحله اول به صورت اینترنتی و مرحله دوم مختص قبول شدگان و به صورت حضوری و در واحد دانشگاهی انجام می شود. مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن ۱۴۰۲ به شرح زیر می باشد.

 1. ورود به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org
 2. دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بهمن
 3. آماده سازی مدارک لازم برای ثبت نام
 4. پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری
 5. ورود به سامانه ثبت نام و آپلود عکس 3 * 4
 6. تکمیل فرم های ثبت نام (اطلاعات شخصی و اطلاعات تحصیلی)
 7. تکمیل فرم انتخاب رشته
 8. تایید نهایی اطلاعات و دریافت شماره پرونده و کد رهگیری

✔ دفترچه انتخاب رشته دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ همزمان با شروع ثبت نام بدون آزمون این دانشگاه و در دو نوبت مهر و بهمن منتشر می شود که علاقه مندان به شرکت در این ثبت نام می بایست دفترچه مربوط به مقطع مورد تقاضای خود را پیش از ثبت نام به دقت مطالعه نمایند.

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی

۱- جست و جوی “sanjesh.org” و یا کلمه “سنجش” در مرورگر سیستم

نحوه ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

۲- انتخاب اولین گزینه نمایش داده شده تحت عنوان “سازمان سنجش آموزش کشور”

نحوه ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

۳- انتخاب گزینه سراسری از منوی سمت راست و انتخاب گزینه “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر (بهمن) ماه ”

نحوه ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

۴- انتخاب گزینه ” تایید و ادامه – گام بعدی ”

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

۵- پرداخت هزینه و ورود به سامانه برای بارگذاری عکس

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی 1401

۶- تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات خواسته شده

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی

۷- وارد کردن “کد رشته محل” های انتخاب شده

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی 1402

✔ به داوطلبان متقاضی ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی توصیه می شود پیش از اقدام به ثبت نام نخست مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام را آماده کرده و سپس نام نویسی خود را انجام دهند.

شرایط ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲

قسمتی از دفترچه ثبت نام به توضیح شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ اختصاص داده شده است که لازم است داوطلبان با آگاهی از این شرایط فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند. شرایط ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی 1402 بدون کنکور مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی است که در ادامه به مهم ترین این شرایط اشاره شده است:

? شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1402

 • اعتقاد به دین اسلام
 • پیروی از قوانین جمهوری اسلامی ایران
 • عدم ارتکاب به فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • پیروی از قوانین دانشگاه غیرانتفاعی

پرداخت شهریه مطابق مصوب سالانه. (نحوه پرداخت شهریه دانشگاه غیر انتفاعی نیز به دو صورت حضوری و غیر حضوری بسته به دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد.)

? شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1402

 • مدارک مورد پذیرش مقطع کارشناسی پیوسته: مدارک دیپلم فنی حرفه ای یا نظری (دیپلم 3 سال نظام جدید)، دیپلم 4 ساله نظام قدیم، دیپلم سه ساله نظام قدیم+ پیش دانشگاهی، کاردانی (فوق دیپلم)
 • مدارک مورد پذیرش مقطع کارشناسی ناپیوسته: مدرک کاردانی (فوق دیپلم)
 • مدارک مورد پذیرش مقطع کاردانی پیوسته: مدارک دیپلم فنی حرفه ای یا نظری (دیپلم 3 سال نظام جدید) یا دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 • مدارک مورد پذیرش مقطع کاردانی ناپیوسته: مدرک دیپلم سه ساله نظام قدیم و پیش دانشگاهی، دیپلم 4 ساله نظام جدید
 • محرومیت پذیرفته شدگان دوره روزانه بدون کنکور سراسری 1401 و کنکور سراسری
 • اعلام انصراف قطعی دانشجویان دوره روزانه تا قبل از شروع ثبت نام
 • اعلام انصراف قطعی دانشجویان دوره های غیر روزانه تا قبل از ثبت نام نهایی و حضوری در دانشگاه محل قبولی دوم
 • ارائه تعهدنامه کتبی جهت ادامه تحصیل تنها در یک رشته محل قبولی
 • تفاوت اعمال تفاوت درصد اعمـال معدل تفاوت نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی رشته انتخابی

✔ واجدین شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ در صورت علاقه به پذیرش بدون آزمون در این دانشگاه ها نخست می توانند مدارک مورد نیاز ثبت نام را آماده کرده و سپس برای ثبت نام خود اقدام کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی

دانشگاه غیرانتفاعی از جمله دانشگاه هایی هستند که با اخذ مجوز از وزارت علوم و با هدف فعال سازی بخش خصوصی در زمینه آموزش عالی و افزایش ظرفیت آموزش عالی شروع به کار کرده است. این دانشگاه با برخورداری از سطح و کیفیت آموزشی مناسب در مقایسه با سایر دانشگاه ها متقاضیان زیادی را جذب ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی کرده است.

این دانشگاه رشته های بدون کنکور را در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ارائه می دهد. کیفیت دانشگاه غیرانتفاعی در سال های اخیر با بررسی بازرسان وزارت علوم سطح بندی شده است و 5 سطح آموزشی برای دانشگاه های غیرانتفاعی تعریف شده است که سطح یک از کیفیت آموزشی بالاتری نسبت به سایر سطوح برخوردار است.

مدرک دانشگاه غیرانتفاعی نیز از نظر ارزش و اعتبار مانند سایر دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم می باشد و فارغ التحصیلان این دانشگاه با ارائه این مدرک می توانند در همه دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل شوند. همچنین داوطلبان باید دقت داشته باشند که عنوان بدون آزمون در مدارک آنها درج نمی شود.

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه بدون کنکور غیرانتفاعی 1402

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه بدون کنکور غیرانتفاعی 1402

برچسب ها

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی 1401 مهلت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه غیرانتفاعی ۱۴۰۲ ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی 1402 ثبت نام دانشگاه های غیر انتفاعی ۱۴۰۲

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام دانشگاه غیر انتفاعی ۱۴۰۲ – زمان و نحوه بدون کنکور غیرانتفاعی 1402

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل