تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ثبت نام دبیرستان مفید ۱۴۰۲

📚 خلاصه ای از مقاله ثبت نام دبیرستان مفید ۱۴۰۲:

ثبت نام دبیرستان مفید 1403

جهت آموزش نحوه ثبت نام دبیرستان مفید و متصل شدن به در سامانه ثبت نام دبیرستان وارد شوید. برای اطلاع از شرایط ثبت نام دبیرستان مفید کلیک نمایید.

ثبت نام دبیرستان مفید ۱۴۰۲

ثبت نام دبیرستان مفید ۱۴۰۲

ثبت نام دبیرستان مفید ۱۴۰۲

مجتمع آموزشی مفید، با حضور در شهرهای تهران و قم و تحت پوشش شعبه‌های دبیرستان دخترانه و پسرانه، در سال تحصیلی 1402 دانش‌آموزان را در تمام مقاطع و رشته‌های تحصیلی پذیرش می‌کند. داوطلبان می‌توانند در زمان پیش ثبت‌نام متوسطه اول و دوم با تکمیل فرم‌های مربوطه در سایت مدارس، در دبیرستان مفید 1402 ثبت‌نام کنند.

با بیش از 40 سال سابقه، مدارس مفید به عنوان یکی از مراکز آموزشی برتر در شهر تهران شناخته می‌شوند. این مجتمع آموزشی شامل سه مدرسه پیش‌دبستان و دبستان، دو مدرسه راهنمایی و سه دبیرستان پسرانه به همراه مجتمع آموزشی دخترانه است. هر سال، به دلیل امکانات ویژه‌ای که مدارس مفید در اختیار دانش‌آموزان مستعد قرار می‌دهند، والدین بسیاری تمایل دارند که فرزندان خود را در این مدارس ثبت نام کنند.

در حال حاضر، نگرانی اصلی اهالی آموزش و پرورش نسبت به وظیفه مدرسه بیش از تأکید بر تحصیلات علمی به تربیت و تعلیم زندگی اخلاقی است. مجتمع آموزشی مفید 1402 با توجه به این نیاز جامعه، برنامه‌های منحصر به فردی را برای آموزش مهارت‌های زندگی و ارزش‌های اخلاقی به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد.

تربیت و تعلیم دانش‌آموزان به منظور مشارکت موثر و مفید در جامعه، از هدف‌های اصلی مجتمع آموزشی مفید است. رسیدن به این هدف از طریق تربیتی جامع که شامل جنبه‌های علمی، مذهبی، اخلاقی و اجتماعی است، میسر می‌شود و مجتمع آموزشی مفید در پی حققیت این هدف قدم می‌گذارد. علاوه بر این، برنامه‌های آموزشی و اخلاقی دبیرستان مفید بر اساس تحقیقات و دستاوردهای جدید در حوزه آموزش و یادگیری تنظیم شده است تا دانش‌آموزان را به سوی موفقیت‌های علمی و اخلاقی هدایت کند. در ادامه، شرایط ثبت‌نام و تحصیل در دبیرستان مفید 1402 و زمان پیش ثبت‌نام متوسطه اول و دوم مدارس مفید توضیح داده شده است.

 

زمان ثبت نام دبیرستان مفید ۱۴۰۲

مدارس مفید با ارائه امکانات و شرایط تحصیلی و تربیتی برتر، جذابیت زیادی برای والدین داشته و آنها را به حضور فرزندان خود در این مدارس ترغیب می‌کند. برای ثبت نام در مدرسه مورد نظر، والدین باید در زمان مشخص شده توسط مجتمع آموزشی مفید اقدام کنند؛ در غیر این صورت، امکان ثبت نام برای آنها وجود ندارد. زمان و مدت دقیق ثبت نام در مدارس مجتمع مفید از طریق سایت این مجتمع به متقاضیان اعلام می‌شود.

 • فرآیند ثبت نام در دبیرستان مفید ۱۴۰۲ برای پایه‌های مختلف از اسفند ماه ۱۴۰۱ آغاز شده و تا اواخر فروردین ماه ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

مرحله اول برای نام‌ نویسی دانش‌آموزان در مدارس مفید، پر کردن فرم پیش‌ثبت‌نام متوسطه اول و دوم است. این فرم شامل اطلاعات هویتی و تحصیلی دانش‌آموز است و باید به دقت تکمیل شود. ارائه فرم به صورت آنلاین انجام می‌شود و باید در سایت مجتمع آموزشی مفید آپلود شود. همچنین، در مرحله پیش‌ثبت‌نام، عکس دانش‌آموز، سوابق تحصیلی و کارنامه نیز باید در سایت آپلود شوند. لازم به ذکر است که والدین می‌توانند برای دریافت کارنامه دانش‌آموزان به صورت حضوری به مدارس مراجعه کنند یا آن را از طریق سایت همگام دریافت نمایند.

پس از اتمام این مراحل، متقاضیان یک کد پذیرش دریافت می‌کنند که نشان دهنده تکمیل پیش‌ثبت‌نام است و باید برای مراحل بعدی نگه‌داری شود. در مراحل بعدی ثبت نام، دانش‌آموزان باید مرحله معارفه عمومی، معارفه گروه‌های کوچک و در نهایت معارفه خصوصی را پشت سر بگذارند. در صورت کسب امتیازات لازم در این مراحل، دانش‌آموز به مدرسه مفید پذیرفته می‌شود.

علاوه بر مراحل فوق، دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه باید آزمون ورودی مدارس مفید را با موفقیت پشت سر بگذارند. شرکت و قبولی در این آزمون، مهم‌ترین شرط برای ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس مفید ۱۴۰۲ است. تاریخ و شرایط برگزاری این آزمون نیز در سایت مجتمع آموزشی مفید اعلام می‌شود.

متقاضیان ملزم هستند در روز و ساعت مقرر در مکان تعیین شده جهت شرکت در آزمون حاضر شوند. در غیر این صورت، امکان ثبت نام و تحصیل در دبیرستان مفید وجود ندارد. همراه داشتن کارت آزمون و کارت شناسایی دانش‌آموز برای شرکت در آزمون الزامی است. نتایج این آزمون نیز از طریق سایت مدارس مفید اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید: سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

سایت دبیرستان مفید

آگهی ها و اطلاعیه‌های مربوط به ثبت نام، آزمون و نتایج قبولی در دبیرستان مفید ۱۴۰۲ در سایت رسمی این مجتمع آموزشی منتشر می‌شود. دانش‌آموزان برای پیگیری این اطلاعیه‌ها باید به وبسایت مدارس مفید به آدرس mofidsch.ir مراجعه کنند. اطلاعیه‌های مهم و کلی مربوط به مجتمع‌های آموزشی مفید در این سایت به دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی می‌شود.

برای ورود مستقیم به وبسایت مجتمع آموزشی مفید mofidsch.ir، اینجا کلیک کنید.

علاوه بر سایت اصلی، هر یک از شعبه‌های مدارس مفید نیز اطلاعیه‌ها و اخبار مربوط به خود را در وبسایت مخصوص خود منتشر می‌کنند. در ادامه، آدرس وبسایت هر یک از مدارس مفید ذکر شده است. متقاضیان می‌توانند با کلیک بر روی وبسایت شعبه مورد نظر، به صورت مستقیم به آن دسترسی داشته باشند.

 • سایت دبیرستان‌های مفید:
 1. دبیرستان دوره اول دخترانه مفید: mofidsch.ir/m4
 2. دبیرستان دوره اول پسرانه مفید – قیطریه: mofidsch.ir/m2
 3. دبیرستان دوره اول پسرانه مفید – یادگار امام: mofidsch.ir/m1
 4. دبیرستان دوره اول پسرانه مفید – قلهک: mofidsch.ir/m3
 5. دبیرستان دوره اول پسرانه مفید – قم: mofidsch.ir/m5
 6. دبیرستان دوره دوم دخترانه مفید: mofidsch.ir/h5
 7. دبیرستان دوره دوم پسرانه مفید – قیطریه: mofidsch.ir/h2
 8. دبیرستان دوره دوم پسرانه مفید – یادگار امام: mofidsch.ir/h1
 9. دبیرستان دوره دوم پسرانه مفید – نیایش: mofidsch.ir/h3
 10. دبیرستان دوره دوم پسرانه مفید – قم: mofidsch.ir/h4

آخرین اخبار هر یک از این مدارس در وبسایت مربوط به آن‌ها منتشر می‌شود تا والدین و دانش‌آموزان در سریع‌ترین زمان به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

نحوه ثبت نام دبیرستان مفید

1 مرحله اول ثبت نام در دبیرستان‌های مفید، پرکردن فرم پیش ثبت نام برای مقاطع متوسطه اول و دوم است. برای تکمیل این فرم، متقاضیان باید به آدرس اینترنتی mofidsch.ir و بخش پیش ثبت نام مراجعه کنند. در این مرحله، فرد متقاضی باید مدرسه‌ای که میخواهد در آن ثبت نام کند را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کند.

ثبت نام دبیرستان مفید

2 در مرحله بعد، سیاست‌های کلی مدارس مفید برای سال ۱۴۰۲ به خانواده‌ها نمایش داده می‌شود تا آن‌ها از مطالب آن مطلع شوند. با کلیک بر روی گزینه “اینجانب موارد فوق را مطالعه کردم و همسویی خود را با سیاست‌ها اعلام می‌نمایم” و سپس انتخاب گزینه “بعدی”، متقاضی به مرحله بعد پیش ثبت نام وارد می‌شود.

ثبت نام دبیرستان مفید 1402 1403

3 در این مرحله، فرمی حاوی اطلاعات مورد نیاز به متقاضی نمایش داده می‌شود و وی باید اطلاعات شناسایی و هویتی خود و آدرس محل سکونت خود را به دقت در فیلدهای مشخص شده وارد کند. همچنین، باید یک عکس پرسنلی از خود که در سال گذشته گرفته شده باشد و حجم آن کمتر از ۳۰۰۰ کیلوبایت است، آپلود کند. پرکردن تمامی اطلاعات مورد نیاز در این فرم الزامی است.

4 پس از این مرحله، فرمی مربوط به اطلاعات شناسایی، تحصیلات و شغل والدین دانش‌آموز نمایش داده می‌شود. این اطلاعات نیز باید به دقت و مطابق با اطلاعات موجود در شناسنامه والدین تکمیل شوند. سپس، با انتخاب گزینه “تایید شماره موبایل” و وارد کردن کد فعالسازی که به شماره موبایل وارد شده ارسال می‌شود، پیش ثبت نام به اتمام می‌رسد و شماره داوطلبی و فایل تایید مرحله پیش ثبت نام به متقاضی ارائه می‌شود.

متقاضی موظف است این کد و فایل را تا پایان فرآیند ثبت نام نگه دارد. پس از انجام مراحل مربوط به پیش ثبت نام، دانش‌آموز باید برای آزمون ورودی و پس از آن مصاحبه حضوری در مدرسه مورد نظر آماده شود، زیرا ملاک اصلی پذیرش در مدارس مفید، قبولی در آزمون و مصاحبه حضوری است.

علاوه بر مدارس مفید، مدارس سلام نیز جزو مدارس غیرانتفاعی با شهریه پرداز ایران هستند و به دلیل برگزاری کلاس‌های فوق‌العاده، هر ساله جزو بهترین مدارس کشور محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس سلام

شرایط ثبت نام دبیرستان مفید 1402

انجام مراحل پیش ثبت نام در مدارس مفید بسیار حائز اهمیت است و اگر دانش‌آموزی نتواند فرم پیش ثبت نام را ارائه دهد، امکان ثبت نام در مدارس مفید برای او وجود ندارد. دانش‌آموزان باید در این مرحله مدارک خود را به‌طور صحیح و دقیق آپلود کنند، زیرا در غیر این صورت، حتی در صورت پذیرش ثبت نام، ممکن است ثبت نام آن‌ها لغو شود.

در مدارس مفید ۱۴۰۲ همانند سایر مدارس غیرانتفاعی مانند دبیرستان انرژی اتمی، علامه طباطبایی، ماندگار البرز و سایر مدارس مشابه، برای ورود و ثبت نام دانش‌آموزان شرایط خاصی در نظر گرفته می‌شود. یکی از مهم‌ترین شرایط ثبت نام در دبیرستان مفید، علاوه بر انجام پیش ثبت نام، شرکت در جلسات معارفه است. دانش‌آموزان دوره متوسطه باید در آزمون ورودی امتیاز لازم را کسب کنند تا بتوانند به جلسات معارفه دعوت شوند. در واقع، امتیازات کسب شده در آزمون ورودی و جلسات معارفه، تعیین‌کننده ورود دانش‌آموزان به مدارس مفید می‌باشد.

لازم به ذکر است که انجام مراحل پیش ثبت نام در مدارس مفید به معنای قطعیت ثبت نام در این مدارس نیست. به همین دلیل، پیشنهاد می‌دهم در زمان پیش ثبت نام دوره متوسطه اول و دوم دبیرستان مفید، به چندین مدرسه دیگر نیز توجه کنید و مراحل پیش ثبت نام را در همه آن‌ها انجام دهید.

بیشتر بخوانید: ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی

.

مدارک لازم برای ثبت نام دبیرستان مفید

همانطور که اشاره شد، برای پذیرش در مدارس مجتمع آموزشی مفید، پس از تکمیل فرم پیش‌ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز، مشترکان باید در مراحل آزمون و مصاحبه حضوری امتیاز کسب کنند. پس از انجام مراحل پیش‌ثبت نام، یک کد و یک فایل به متقاضیان ارائه می‌شود و داشتن این کد و چاپ فایل ثبت نام، برای مرحله ثبت نام اصلی در مدارس مفید الزامی است.

علاوه بر کد و چاپ فایل ثبت نام، والدین و دانش‌آموزان باید در هنگام مراجعه حضوری به مدرسه مورد نظر، مدارک لازم پرونده دانش‌آموزان را همراه خود داشته باشند. در ادامه به بررسی این مدارک می‌پردازیم:

اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه دانش‌آموز

پرونده تحصیلی دانش‌آموز

اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر

کپی مدارک تحصیلی پدر و مادر

کپی مدارک محل سکونت مانند سند منزل و یا اجاره‌نامه

بعد از بررسی و اعتبارسنجی مدارک فوق، ثبت نام دانش‌آموز در مدرسه مورد نظر تکمیل می‌شود. لازم به ذکر است که این مدارک تنها برای ثبت نام اولیه دانش‌آموز در هر مقطع مورد نیاز است و دانش‌آموزانی که سال گذشته در مدرسه مفید تحصیل کرده‌اند، نیازی به ثبت نام مجدد ندارند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس دکترحسابی

آدرس و تلفن دبیرستان‌های دخترانه مفید

همانطور که اشاره شد، به دلیل سطح بالای علمی و کیفیت آموزشی، مدارس مفید جایگاه ویژه‌ای در بین دانش‌آموزان و والدینشان دارند و بسیاری از خانواده‌ها تمایل دارند که فرزندانشان را در این مجتمع آموزشی تحصیل کنند. به همین دلیل، مجتمع آموزشی مفید با ایجاد شعبه‌های مختلف، به ویژه در دوره‌های متوسطه اول و دوم، سعی در پوشش دادن تعداد بیشتری از دانش‌آموزان داشته است.

شعبه‌های مدارس مفید ۱۴۰۲ در مناطق مختلف وجود دارند و این امکان را به دانش‌آموزان می‌دهد تا مدرسه‌ای را برای تحصیل انتخاب کنند که به نزدیکی محل سکونت آن‌ها باشد. علاوه بر این، مدارس مفید سرویس‌های رفت و برگشت نیز برای دانش‌آموزان فراهم کرده‌اند. بنابراین، دانش‌آموزان ساکن در شهر تهران می‌توانند با مراجعه به سامانه هوشمند سرویس مدارس شهر تهران، درخواست ثبت نام برای سرویس رفت و برگشت به مدارس را انجام دهند. همچنین، دانش‌آموزان شهرهای دیگر نیز می‌توانند اقدامات مورد نیاز را از طریق سایت یا حضوری از طریق مدرسه انجام دهند.

ضمناً لازم به ذکر است که تعداد شعب مدارس پسرانه مفید بیشتر از دبیرستان‌های دخترانه است. این مجتمع سه مدرسه دخترانه دارد که یک شعبه آن به آموزش دوره ابتدایی اختصاص دارد و دو شعبه دیگر مربوط به دوره‌های متوسطه اول و دوم می‌باشند.

 1. دبیرستان دخترانه مفید دوره متوسطه اول:
  آدرس: خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، کوچه کوشا، خیابان وزیری‌پور، نبش کوچه شمشاد
  شماره تماس: ۰۲۱۲۶۴۰۲۶۱۲ – ۰۲۱۲۲۴۰۲۶۰۵ – ۰۲۱۲۲۲۵۱۰۶۲
 2. دبیرستان دخترانه مفید دوره متوسطه دوم:
  آدرس: خیابان دولت، بلوار کاوه، خیابان اخلاقی، خیابان جهانتاب، کوچه هنگامه شرقی
  شماره تماس: ۰۲۱۲۲۵۷۷۹۶۰ – ۰۲۱۲۲۵۷۷۹۵۸ – ۰۲۱۲۲۵۷۷۹۵۷
  موبایل: ۰۹۰۲۰۰۱۴۹۶۳
  ایمیل: mofidgirls.highschool2@mecp.ir

با توجه به ظرفیت محدود این مدارس، دانش‌آموزانی که تمایل دارند در مدارس مفید تحصیل کنند، باید در آزمون ورودی و مصاحبه حضوری تلاش بیشتری را به خرج دهند. همچنین، آن‌ها می‌توانند علاوه بر مدارس مفید، فرصت ورود به مدارس دیگری مانند مدارس شاهد را نیز امتحان کنند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس شاهد

آدرس و تلفن دبیرستان‌های پسرانه مفید

مدارس پسرانه مفید تعداد بیشتری دارند و این امکان را به خانواده‌ها و دانش‌آموزان می‌دهند تا در نزدیک‌ترین مدرسه به محل زندگی خود ثبت نام کنند. با توجه به مدیریت یکسان و یکپارچه مجتمع آموزشی مفید، تمامی خدمات ارائه شده و سبک تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در تمامی شعب مدارس مفید یکسان است. در ادامه، آدرس و تلفن دبیرستان‌های پسرانه مفید در مقاطع اول و دوم متوسطه آمده است:

 1. دبیرستان دوره اول پسرانه مفید – قیطریه:
  آدرس: بزرگراه صدر، بلوار کاوه شمالی، روشنایی غربی، بهار شمالی، بن بست مفید، دبیرستان مفید منطقه ۱ (دوره اول)، کد پستی: ۹۵۶۵۳-۱۹۳۱۸
  تلفن: ۰۲۱-۲۲۲۱۳۶۶۴، ۰۲۱-۲۲۲۱۳۶۶۵
 2. دبیرستان دوره اول پسرانه مفید – یادگار امام:
  آدرس: بزرگراه یادگار امام (ره)، نرسیده به تقاطع آزادی، بلوار شهید حبیب الله، بلوار شهید تیموری شرقی (سهرورد)، کوچه شهید عموزاده، دبیرستان دوره اول مفید منطقه، کد پستی: ۱۸۱۵۰-۱۴۵۵۶
  تلفن: ۰۲۱-۶۶۰۰۵۰۷۷، ۰۲۱-۶۶۰۳۰۵۸۸، ۰۲۱-۶۶۰۱۲۹۷۷، ۰۲۱-۶۶۰۵۳۹۳۹، ۰۲۱-۶۶
 3. دبیرستان دوره اول پسرانه مفید – قلهک:
  آدرس: خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از ایستگاه متروی قلهک، خیابان سجاد، دبیرستان پسرانه دوره اول مفید
  تلفن: ۰۲۱-۲۲۶۳۰۱۷۶، ۰۲۱-۲۲۶۳۰۱۷۷، ۰۲۱-۲۶۶۰۰۱۹۶
 4. دبیرستان دوره اول پسرانه مفید – قم:
  آدرس: انتهای بلوار زنبیل‌آباد، میدان مفید، جنب در ورودی اصلی دانشگاه مفید
  تلفن: ۰۲۵-۳۲۹۱۶۲۰۰
 5. دبیرستان دوره دوم پسرانه مفید – قیطریه:
  آدرس: بزرگراه صدر، بلوار کاوه شمالی، روشنایی غربی، بن بست مفید، دبیرستان دوره دوم پسرانه مفید (قیطریه)
  تلفن: ۰۲۱-۲۲۲۰۸۵۳۰
 6. دبیرستان دوره دوم پسرانه مفید – یادگار امام:
  مسیر دسترسی 1: خیابان آزادی، خیابان حبیب الله، بلوار شهید تیموری (به سمت یادگار)، نبش کوچه شهید عموزاده
  مسیر دسترسی 2: بزرگراه یادگار امام (ره) جنوب، بلوار شهید تیموری، نبش کوچه شهید عموزاده
  تلفن: ۰۲۱-۶۶۰۰۵۰۰۱
 7. دبیرستان دوره دوم پسرانه مفید – نیایش:
  آدرس: شهرک قدس (غرب)، بلوار شهید دادمان، بلوار درختی، خیابان شهید حافظی (ارغوان غربی)، کوچه پرتو
  تلفن: ۰۲۱-۲۲۰۶۵۰۸۷
 8. دبیرستان دوره دوم پسرانه مفید – قم:
  آدرس: میدان شیخ مفید، جنب درب اصلی دانشگاه مفید، متوسطه دوره دوم مفید
  تلفن: ۰۲۵-۳۲۹۱۰۳۸۰، ۰۲۵-۳۲۹۱۱۰۷۳

رشته های تحصیلی دبیرستان مفید

انتخاب رشته تحصیلی برای دوره متوسطه دوم، یکی از تصمیمات مهم در زندگی فرد است. در مدارس مفید، تمامی رشته‌های تحصیلی از شاخه نظری تدریس می‌شوند و دانش‌آموزان این مدرسه می‌توانند بر اساس علاقه و استعداد خود یکی از رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی را انتخاب کنند. رشته‌های ریاضی و تجربی در شعب یادگار امام، قیطریه، قم و شعبه دبیرستان دخترانه مفید و رشته انسانی در شعب نیایش، قم و شعبه دبیرستان دخترانه تدریس می‌شوند.

دانش‌آموزان می‌توانند با توجه به علاقه و استعداد خود رشته تحصیلی دبیرستان را انتخاب کرده و به ادامه تحصیل در آن بپردازند. مجتمع آموزشی مفید، بهترین اساتید و معلمان را برای تدریس انتخاب کرده است تا دانش‌آموزان در هر رشته‌ی تحصیلی از بهترین خدمات آموزشی بهره‌مند شوند.

دانش‌آموزان پایه نهم متوسطه اول در دبیرستان‌های مفید که در آستانه انتخاب رشته‌ی تحصیلی خود برای مقطع متوسطه دوم هستند، می‌توانند با مشاوره و کمک مشاوران متخصص مجتمع مفید، رشته‌ی تحصیلی مناسب‌ترین براساس علایق و استعدادهای خود را انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید: سایت ثبت نام کتب درسی

شهریه دبیرستان مفید

در مجتمع مدارس مفید، که از مدارس غیرانتفاعی است، شهریه از دانش‌آموزان دریافت می‌شود. این شهریه برای پوشش هزینه‌های آموزشی و بهبود امکانات فراهم شده برای دانش‌آموزان، ارزش و اهمیت خاصی دارد. سامانه اعلام شهریه مدارس غیردولتی هر سال، مبلغ تقریبی شهریه این مدارس را اعلام می‌کند.

روش آموزش و تربیت دانش‌آموزان در مدارس مفید با مدارس دیگر متفاوت است و بر اساس توجه به مهارت‌ها و کشف استعدادهای دانش‌آموزان انجام می‌شود. به همین دلیل، خانواده‌ها نگرانی‌های آموزشی فرزندان خود را ندارند و ترجیح می‌دهند با پرداخت شهریه بالا، محیطی سالم و مناسب برای رشد و توسعه استعدادهای فرزندانشان را فراهم کنند.

مبلغ شهریه مدارس مفید هر سال براساس عوامل مختلفی اعمال می‌شود، از جمله پایه تحصیلی و رشته تحصیلی دانش‌آموزان و فعالیت‌های مورد انتظار در طول سال تحصیلی. برای اطلاعات دقیق‌تر، والدین و دانش‌آموزان بهتر است با مدرسه تماس بگیرند. معمولاً در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱، مبلغی در حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان برای شهریه دانش‌آموزان دوره متوسطه را در نظر می‌گیرند.

این شهریه شامل هزینه‌هایی مانند کلاس‌های آموزشی و اردوهای تحصیلی است. همچنین، هزینه‌ های جداگانه‌ای برای خدمات اختیاری مانند سرویس رفت و برگشت دریافت می‌شود. لازم به ذکر است که دانش‌آموزانی که در مدارس مفید تحصیل می‌کنند، نیازی به کلاس‌های فوق‌العاده یا آموزش‌های خارج از مدرسه ندارند. این مدارس، با پرداخت شهریه، تامین نیازهای آموزشی فرزندان بدون هزینه‌های اضافی برای خانواده‌ها را فراهم می‌کنند.

مدارس مفید به عنوان مدرسه‌های زندگی شناخته می‌شوند و آموزش درس‌ها تنها یک بخش از فعالیت‌های این مدارس است. دانش‌آموزان در این مدارس، علاوه بر دریافت بهترین آموزش‌های درسی تحت نظارت اساتید مجرب، مهارت‌ها و مفاهیم زندگی در جامعه را فرا می‌گیرند.

پیش ثبت‌نام در دبیرستان دوره اول مفید

در فرآیند پیش ثبت‌نام در دبیرستان دوره اول مفید، آزمونی بر اساس دروس قرآن، پیام‌های آسمانی، علوم، ادبیات، عربی و انگلیسی برگزار می‌شود. این آزمون به صورت تستی برای تمامی دروس و به صورت تستی و تشریحی برای درس ریاضی است. نتایج آزمون بر اساس نمرات تستی و تشریحی به طور مساوی محاسبه خواهند شد.

در ادامه، داوطلبان پس از ثبت‌نام در دبیرستان مفید ملزم به شرکت در آزمون ورودی می‌باشند. آزمون ورودی در ماه اردیبهشت برگزار خواهد شد و زمان آن روز پنج‌شنبه ساعت ۱۵ است. بنابراین، داوطلبان باید قبل از شرکت در آزمون ورودی، کارت ورود به جلسه را دریافت کرده و حضور خود را در محل برگزاری آزمون تأمین نمایند.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان

امکانات دیگر مدارس مفید

مدارس مفید با هدف آماده سازی دانش‌آموزان برای زندگی ورودی به جامعه و آینده خود، اقدامات و امکانات برتری را در نظر گرفته‌اند. این امکانات شامل برگزاری اردوهای جهادی، جشنواره‌ها و مسابقات قرآن، عترت و نماز، برنامه‌های مذهبی متنوع، کارگاه‌های آموزشی و سایر فعالیت‌های مفید است که دانش‌آموزان را برای زندگی سالم و موفق آماده می‌کنند.

هرچند که سیاست‌ ها و برنامه‌های دبیرستان مفید برای تمام مدارس این مجموعه یکسان است، اما امکانات جزئی این مدارس با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. در ادامه به توضیح این امکانات می‌پردازیم.

 1. امکانات آموزشی:
 2. کلاس‌های آموزشی مجهز به ابزارهای هوشمند، اتاق‌های سمعی و بصری
 3. کتابخانه و سالن مطالعه
 4. آزمایشگاه‌های علوم، فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی
 5. کارگاه‌های الکترونیک، هوا فضا و سایر رشته‌ها با امکانات ویژه
 6. مرکز رایانه مجهز به اینترنت پرسرعت و پهنای باند بالا
 • امکانات ورزشی:

سالن‌های بسکتبال، والیبال، فوتبال، هندبال، تنیس روی میز و سایر رشته‌های ورزشی با تجهیزات استاندارد و کامل

 • امکانات رفاهی:
 1. سالن‌های غذاخوری تمیز و بهداشتی
 2. بوفه فعال
 3. نمازخانه
 4. سالن و آمفی‌تئاتر با ظرفیت بالا برای برگزاری جشن‌ها، مسابقات، جلسات، آزمون‌ها، مطالعات گروهی و سایر فعالیت‌ها

دانش‌آموزان باید به‌ یاد داشته باشند که اکثر مدارس غیرانتفاعی امکانات مشابهی دارند و شهریه مدارس نیز بر اساس این امکانات تعیین می‌شود.

ثبت نام دبیرستان مفید ۱۴۰۲

ثبت نام دبیرستان مفید ۱۴۰۲

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ثبت نام دبیرستان مفید ۱۴۰۲

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل