تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سامانه پادا pada.medu.ir – معرفی و دریافت کارنامه

📚 خلاصه ای از مقاله سامانه پادا pada.medu.ir – معرفی و دریافت کارنامه:

سامانه پادا pada.medu.ir

توضیحات جامع درباره جزئیات سامانه پادا pada.medu.ir و آموزش نحوه ورود به سایت سامانه پادا، نحوه ثبت نام،نحوه مشاهده نتایج و نحوه دریافت کارنامه و لینک ورود بیان شده است.

سامانه پادا pada.medu.ir – معرفی و دریافت کارنامه

سامانه پادا pada.medu.ir – معرفی و دریافت کارنامه

با توجه به نیازهای دانش آموزان برای دسترسی به پرونده تحصیلی و کارنامه های خود در محیط آنلاین، سامانه پادا pada.medu.ir به عنوان یکی از مهمترین پلتفرم‌های اینترنتی برای دانش آموزان در دوران کرونا، در سال ۱۳۹۹ فعالیت خود را آغاز کرد. دانش آموزان برای ورود به سامانه پادا pada.medu.ir نیاز به نام کاربری و رمز عبور دارند تا بتوانند به لینک سامانه پادا دسترسی پیدا کنند. سامانه پادا علاوه بر ارائه پرونده دانش آموزی جامع و دریافت کارنامه های تحصیلی، امکان بررسی وضعیت تحصیلی هر دانش آموز را در سال ۱۴۰۰ فراهم کرده است.

? برای ورود مستقیم به سایت پادا آموزش و پرورش کلیک کنید.

 

سامانه پادا pada.medu.ir

? در طول شیوع ویروس کرونا، برخی سامانه‌های متفاوت مانند سامانه همگام و سامانه سیدا، به منظور ارائه خدمات به معلمان و دانش آموزان در سطوح تحصیلی مختلف، به کار گرفته شدند. به تازگی، سامانه پادا pada.medu.ir نیز به عنوان یکی از جدیدترین سامانه‌ها به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

? با توجه به اینکه برخی از دانش آموزان نیاز به دریافت پرونده تحصیلی خود را دارند و امکان مراجعه حضوری به مدارس در دسترس نیست، آن‌ها می‌توانند با ورود به سامانه پادا یا سایت پرونده الکترونیکی دانش آموزان به راحتی مراحل مربوط به دریافت پرونده تحصیلی خود را انجام دهند. همچنین، این سامانه امکان مشاهده آنلاین و غیر حضوری کارنامه دانش آموزان را به آن‌ها می‌دهد و در صورت لزوم، امکان چاپ آن نیز وجود دارد.

سامانه پادا pada.medu.ir

? سامانه پادا با نشانی pada.medu.ir یک سامانه مشابه سایت آموزش و پرورش است که به دانش آموزان امکان می‌دهد بدون حضور در مدرسه و انجام خدمات حضوری، اقداماتی مانند وقفه و تعیین پایه، نقل و انتقال دانش آموزان، پیش ثبت نام در پایه هفتم و دهم، ثبت نام پیش دبستانی، ثبت نام دانش آموزان جدید الورود اتباع، ثبت نام در پایه اول مدارس شاهد، مشاهده کارنامه آنلاین، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی و سایر امور را انجام دهند.

? با پیشرفت تکنولوژی در آموزش و پرورش، طراحی سایت‌های متنوعی برای کاهش مراجعه حضوری به ادارات و تسریع در انجام امور صورت گرفته است، و سامانه پادا (pada.medu.ir) یکی از این سامانه‌هاست که در سال جاری بسیاری از امکانات از قبیل ثبت نام در جشنواره‌ها و مسابقات را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

? والدینی که تمایل به نقل و انتقال فرزندان خود در مدارس را دارند، باید به سایت pada.medu.ir مراجعه کرده و پس از ثبت نام اولیه، نتایج را از این سایت و مدارس پیگیری کنند.

راهنمای استفاده از سامانه پادا pada.medu.ir

برای ورود به سامانه پادا، دانش آموزان باید نام کاربری و رمز عبور پادا را از مدیریت مدارس خود دریافت کنند. نام کاربری معمولاً کد ملی دانش آموز است، اما رمز عبور متفاوت است. دانش آموزان می توانند اطلاعات تحصیلی و کارنامه خود را از سایت ثبت نام دانش آموزی pada.medu.ir دریافت کنند. همچنین، برخی از امکانات اینترنتی نیز از طریق سامانه پنجره واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش در دسترس قرار گرفته است. جزئیات بیشتر درباره نحوه استفاده از سامانه پادا pada.medu.ir در ادامه توضیح داده شده است.

راهنمای تصویری استفاده از سامانه پادا آموزش و پرورش

? در سایت پادا، امکانات متنوعی فراهم شده است. برای استفاده از خدمات دانش آموز، ابتدا عبارت “پادا” یا “pada.medu.ir” را در مرورگر جستجو کنید و بر روی لینک نمایش داده شده اولین کلیک کنید. سپس می توانید بر اساس تصویر روی هر گزینه مورد نظر خود کلیک کنید.

سامانه پادا

? برای استفاده از امور مختلف مانند نقل و انتقال دانش آموزان، پیش ثبت نام در پایه هفتم و دهم، مشاهده کارنامه، دریافت کارت ورود به جلسه امتحان نهایی، صفحه‌ای مشابه تصویر زیر باز می‌شود و دانش آموز برای انجام فرایند مورد نظر خود، نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی را وارد می‌کند. دانش آموزان باید توجه کنند که امکان ویرایش اطلاعات در سامانه پادا وجود ندارد و در صورت نیاز به تغییر شماره همراه یا تغییرات دیگر، باید به مدرسه مراجعه کنند.

سایت پادا

راهنمای ورود به سامانه پادا

در سامانه پادا، اطلاعات تحصیلی دانش آموزان در سیدا ثبت و ذخیره می‌شود و از طریق وب‌سایت pada.medu.ir در دسترس قرار می‌گیرد. در ادامه، توضیحات لازم برای ورود به هر بخش ارائه شده است:

1- ورود به بخش نقل و انتقال دانش‌آموزان سمپاد، آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان و ثبت نام آزمون المپیاد

1. برای شروع، وارد وب‌سایت pada.medu.ir شده و به بخش “آموزشی” مراجعه کنید.

pada.medu.ir

2. در بخش ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403، از میان آیکون‌های قابل مشاهده، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید: نقل و انتقال دانش‌آموزان سمپاد، آزمون ورودی مدارس تیزهوشان، یا ثبت نام آزمون المپیاد.

pada.medu.ir

3. سپس، نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی را در کادرهای مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک کنید.

pada.medu.ir بخش 2

پس از ورود به پنل کاربری، با وارد کردن اطلاعات فردی و تحصیلی خود و پرداخت هزینه تعیین شده، فرآیند نام‌نویسی خود را تکمیل کنید.

2- ورود به بخش نقل و انتقال دانش‌آموزان، جشنواره و مشاهده کارنامه

1. برای دریافت کارنامه، وارد سایت pada.medu.ir شده و گزینه “آموزشی” را انتخاب کنید.

pada.medu.ir بخش 3

2. در بخش نقل و انتقال دانش‌آموزان، جشنواره و مشاهده کارنامه، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

pada.medu.ir بخش 4

3. نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی را در فیلدهای مربوطه وارد کرده و در انتها بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک کنید.

pada.medu.ir بخش 5

پس از ورود به پنل کاربری، با وارد کردن اطلاعات فردی و تحصیلی خود و پرداخت هزینه تعیین شده، فرآیند نام‌نویسی خود را تکمیل کنید.

توصیه می‌شود دانش‌آموزان هنگام استفاده از سامانه پادا، نکات امنیتی را رعایت کرده و از ویرایش اطلاعات در سامانه پادا خودداری کنند. در صورت نیاز به تغییرات، بهتر است به مدرسه مراجعه شود.

3- ورود به بخش وقفه و تعیین پایه در سامانه پادا

برای ورود به بخش وقفه و تعیین پایه در سامانه پادا، به وب‌سایت pada.medu.ir مراجعه کنید و گزینه “آموزشی” را انتخاب کنید. در ادامه، توضیحات برای ثبت نام در آزمون تیزهوشان 1402-1403 را دنبال کنید.

pada.medu.ir بخش 6

1. ابتدا، گزینه “وقفه و تعیین پایه” را انتخاب کنید.

pada.medu.ir بخش 7

2. تیک وقفه تحصیلی یک ساله را فعال کنید و سپس در کادرهای مربوطه، کد ملی دانش‌آموز و کد امنیتی را وارد کنید.

3. در انتها، بر روی گزینه “استعلام” کلیک کنید.

با این اقدامات، به بخش وقفه و تعیین پایه دسترسی پیدا خواهید کرد. توصیه می‌شود در استفاده از سامانه پادا، اطلاعات شخصی و مربوط به وقفه تحصیلی خود را با دقت وارد کنید. همچنین، توصیه می‌شود قبل از تایید و ادامه فرآیند، از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کنید.

4- ورود به بخش مرحله‌های ارزیابی سواد حرکتی دانش‌آموزان در سامانه پادا

برای دسترسی به بخش ارزیابی سواد حرکتی دانش‌آموزان در سامانه پادا، ابتدا به وب‌سایت pada.medu.ir مراجعه کرده و به بخش “آموزشی” رفته و توصیه می‌شود توضیحات زیر را در مورد ثبت نام در آزمون تیزهوشان 1402-1403 دنبال کنید.

pada.medu.ir بخش 8

1. ابتدا، گزینه “ارزیابی سواد حرکتی دانش‌آموز” را انتخاب کنید.

pada.medu.ir بخش 9

2. صفحه‌ای مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده خواهد شد. در این مرحله، باید اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید، شامل کد ملی و عبارت امنیتی موجود، سپس گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.

pada.medu.ir بخش 10

3. در این مرحله، باید به تکمیل سوالات موجود در فرم پیش رو بپردازید.

با انجام این مراحل، به بخش ارزیابی سواد حرکتی دانش‌آموزان دسترسی خواهید داشت. توصیه می‌شود در هنگام استفاده از سامانه پادا، اطلاعات درخواستی را با دقت وارد کنید و پیش از تایید و ادامه فرآیند، از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کنید.

5- ورود به بخش مرحله‌های پیش ثبت‌نام مدارس شاهد در سامانه پادا

برای دسترسی به بخش پیش ثبت‌نام مدارس شاهد در سامانه پادا، ابتدا به وب‌سایت pada.medu.ir مراجعه کرده و به بخش “آموزشی” رفته و توصیه می‌شود توضیحات زیر را در مورد ثبت نام در آزمون تیزهوشان 1402-1403 دنبال کنید.

pada.medu.ir بخش 11

1. ابتدا، گزینه “پیش ثبت‌نام مدارس شاهد” را انتخاب کنید.

pada.medu.ir بخش 12

2. موارد ذکر شده را مطالعه کنید و در قسمت “ملیت” نام کشور خود را وارد کنید.

pada.medu.ir بخش 13

3. پس از درج نام ملیت در کادر مربوطه، فیلدهایی برای شما باز می‌شوند که باید با اطلاعات خواسته شده آن‌ها را تکمیل کنید. سپس در انتها، گزینه “جستجوی” را فشار دهید.

pada.medu.ir بخش 14

نکته: روند ورود دانش‌آموزان اتباع نیز مشابه مراحل فوق است، با این تفاوت که باید کد اتباع خود را به جای کد ملی وارد کنید و همچنین به جای شناسنامه، پاسپورت خود را ارائه دهید.

توصیه می‌شود در هنگام استفاده از سامانه پادا، دقت لازم را در وارد کردن اطلاعات داشته باشید و پیش از تایید و ادامه فرآیند، از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان حاصل کنید.

دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان از سامانه پادا

در این بخش قصد داریم درباره دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان بحث کنیم. زمانی که دانش آموزان قصد دارند از مدرسه فعلی خود به مدارس دیگر منتقل شوند یا به هر دلیلی قصد تغییر مدرسه را دارند، ضروری است پرونده خود را به مدرسه جدید تحویل دهند. به همین دلیل، اهمیت بسیاری دارد که افراد بتوانند پرونده الکترونیکی خود را از سامانه پادا دریافت کرده و در صورت نیاز، آن را چاپ نمایند.

?️ یکی از اهداف اصلی سامانه پادا، ارائه پرونده الکترونیکی به دانش آموزان است. با این حال، به دلیل جدید بودن این سامانه و وجود برخی مشکلات، همچنان مشکلاتی در دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان در این سامانه وجود دارد.

?️ متأسفانه در حال حاضر با توجه به نقص‌هایی که در سایت پادا وجود دارد، هنوز دانش آموزان قادر به دریافت پرونده الکترونیکی خود در این سامانه نمی‌باشند. در حال حاضر، تنها قابلیت مشاهده کارنامه در سامانه سیدا برای دانش آموزان قابل انجام است.

?️ بنابراین، در صورتی که می‌خواهید پرونده دانش آموزی خود را دریافت کنید، در حال حاضر توصیه می‌کنیم از سامانه پادا استفاده ننمایید و به صورت حضوری به مدرسه خود مراجعه کرده و پرونده خود را دریافت نمایید.

دریافت کارنامه الکترونیکی دانش آموزان در سامانه پادا

سامانه پادا دو امکان مهم را به دانش آموزان ارائه می‌دهد. اولین امکان، استفاده از سایت پرونده الکترونیکی دانش آموزان و دریافت کارنامه الکترونیکی آنها به صورت الکترونیکی است. در حال حاضر استفاده از این امکان در سایت پادا امکان پذیر نیست و دانش آموزان برای دریافت پرونده خود باید به مدرسه مراجعه کنند.

? امکان دیگر سایت پادا، دریافت کارنامه های دانش آموزی است. خوشبختانه، مشاهده کارنامه دانش آموزی در سایت پادا برای دانش آموزان امکان پذیر است. در صورتی که مدیر مدرسه به دانش آموز رمز عبوری را از طریق سامانه سیدا اختصاص داده باشد و نمرات دانش آموز از سامانه سیدا به سامانه پادا منتقل شده باشد، دانش آموز می تواند کارنامه تحصیلی خود را در این سامانه مشاهده کند.

? در صورتی که به شما دانش آموز عزیز اطلاع رسانی شده است که برای مشاهده نمرات خود به سامانه پرونده الکترونیک دانش آموزان مراجعه کنید، می توانید با استفاده از روش ورودی که توضیح داده شد، ابتدا به این سامانه وارد شوید.

? برای ورود به سامانه پادا، شما آدرس سایت پادا را که pada.medu.ir می باشد، در قسمت جستجوی گوگل وارد کنید تا سایت پرونده الکترونیکی دانش آموزان برای شما باز شود. در مراحل بعدی، نام کاربری خود را که معمولاً کد ملی شما بدون صفر است، در کادر اول وارد کنید و رمز عبوری که مدرسه در اختیار شما قرار داده است، را در قسمت دوم وارد نمایید و با کلیک بر روی گزینه ورود کاربران به این سامانه وارد شوید.

سامانه پادا بخش 1

? به محض ورود شما به این سامانه، اگر کارنامه‌ای برای شما ارسال شده باشد، می توانید آن را در صفحه نخست مشاهده کنید. کارنامه در این سامانه دقیقاً مشابه کارنامه‌های چاپ شده است. البته، اگر تمایل دارید کارنامه تحصیلی خودتان را پرینت کنید، می توانید بر روی گزینه پرینت که در سمت چپ و بالای سامانه قرار دارد، کارنامه تحصیلی خود را پرینت کنید.

سامانه پادا بخش 2

ثبت نام مدارس شاهد در سامانه پادا pada.medu.ir

دانش آموزانی که شرایط ثبت نام در مدارس شاهد را دارا می‌باشند، می‌توانند در همان زمانی که فرآیند ثبت نام در مقاطع موردنظر خود را آغاز می‌کنند، به وب‌سایت پادا با آدرس pada.medu.ir مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را به صورت آنلاین تکمیل کنند. ثبت نام در مدارس شاهد برای دانش آموزانی که سهمیه شاهد را دارند، به صورت قطعی و در یک مرحله توسط سامانه پادا انجام می‌شود.

? برای ورود مستقیم به ثبت نام مدارس شاهد در سامانه پادا آموزش و پرورش کلیک کنید.

? دانش آموزانی که سهمیه شاهد را ندارند و قصد ثبت نام قطعی در این مدارس را دارند، ابتدا باید پیش ثبت نام خود را در سامانه پادا انجام داده و در صورت داشتن امتیاز لازم برای ثبت نام در مدارس شاهد، مدارک و اسناد مورد نیاز برای ثبت نام را همراه با یکی از والدین خود به صورت حضوری به مدرسه شاهد مورد نظر ارائه دهند. نحوه ثبت نام در مدارس شاهد در سامانه پادا pada.medu.ir در ادامه توضیح داده شده است.

? ابتدا آدرس سامانه پادا را در مرورگر خود وارد کنید و یا با استفاده از لینک بالا به لینک مربوطه رفته و وارد سامانه شوید.

سامانه پادا بخش 3

? پس از ورود به بخش مذکور در زمان ثبت نام مدارس شاهد، اطلاعات خود را تکمیل کنید.

سامانه پادا بخش 4

? ثبت نام پیش‌اولیه در مدارس شاهد نیز در سامانه پادا قابل انجام است و والدین می‌توانند برای ثبت نام اولیه فرزند خود در مقطع ابتدایی، با ورود به وب‌سایت سامانه پادا، اطلاعات موردنیاز را وارد کنند.

آموزش وقفه و تعیین پایه در سامانه پادا pada.medu.ir

یکی از امکانات جدیدی که آموزش و پرورش در سامانه پادا برای دانش آموزان فراهم کرده است، امکان ثبت وقفه و تعیین پایه دانش آموزان می‌باشد. به عبارت دیگر، دانش آموزانی که به هر دلیلی نمی‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند، با ورود به وب‌سایت پادا و انتخاب گزینه وقفه و تعیین پایه، می‌توانند در طول یک سال تحصیلی مورد نظر خود را در این سامانه وقفه تحصیلی ثبت کنند و در سال آینده آن پایه را پیش بگیرند. برای استفاده از این گزینه، فرد باید مراحل زیر را طی کند:

۱- در ابتدا، آدرس وب‌سایت پادا که pada.medu.ir است را در مرورگر خود وارد کند و سپس وارد سامانه پادا شود. سپس بر روی گزینه وقفه و تعیین پایه کلیک کند.

سامانه پادا بخش 5

 

۲- در این مرحله، صفحه‌ای که مربوط به وقفه و تعیین پایه است برای فرد باز می‌شود. حال با توجه به نوع اقدام خود، بر روی یکی از دو گزینه وقفه تحصیلی یا تعیین پایه کلیک کنید و سپس کد ملی دانش آموز را همراه با کد امنیتی وارد کنید.

سامانه پادا بخش 6

آموزش نقل و انتقال دانش آموزان در سامانه پادا pada.medu.ir

دانش آموزانی که قصد دارند از سامانه پادا و سیدا استفاده کرده و از مدرسه فعلی خود به مدرسه دیگری منتقل شوند، می‌توانند با اطلاع از روش نقل و انتقال دانش آموزان در سامانه سیدا و پادا، درخواست خود را از طریق سامانه پادا ثبت کنند. برای این منظور، باید به وب‌سایت پادا مراجعه کرده و تمامی نمرات، مدارک تحصیلی، کارنامه و سایر اسنادی که توسط مدرسه مهر و امضا شده‌اند، را در سامانه pada بارگذاری کنند.

امکان استفاده از سامانه انتقالی دانش آموزان در سامانه پادا از طریق آدرس وب‌سایت pada.medu.ir فراهم است. دانش آموزان باید بر روی گزینه انتقالی که در راهنمای تصویری زیر نیز نشان داده شده است، کلیک کنند و پس از وارد کردن رمزهای مربوطه، وارد سامانه شوند.

نقل و انتقال دانش آموزان در سامانه پادا

برای ارزیابی سواد حرکتی و انجام برنامه‌ای برای سنجش سلامت دانش آموزان، سامانه پادا یک برنامه تدوین کرده است. داوطلبان می‌توانند از طریق سامانه پادا به سوالات این برنامه پاسخ دهند.

فرایند ثبت نام دانش آموزان اتباع در سامانه پادا pada.medu.ir

هر سال، تعداد زیادی از اتباع ساکن در ایران قصد ثبت نام در مدارس ایران را دارند. با الکترونیکی شدن فرآیند ثبت نام در مدارس امروز، برای این گروه از دانش آموزان مشکلاتی به وجود آمده است و مسیر یادگیری آنان را تحت تأثیر قرار داده است. به منظور تسهیل مسیر یادگیری دانش آموزان اتباع، آموزش و پرورش اقدام به فراهم آوردن امکان ثبت نام اینترنتی دانش آموزان اتباع از طریق وب‌سایت pada.medu.ir نموده است.

? فرآیند ثبت نام دانش آموزان اتباع در سامانه پادا pada.medu.ir مشابه ثبت نام دانش آموزان ایرانی است و آن‌ها نیز می‌توانند برای ثبت نام در مدارس تیزهوشان، شاهد و سایر مدارس اقدام کنند. با این حال، لازم به ذکر است که داشتن کارت حمایت تحصیلی و ارائه مدارک لازم برای ثبت نام الزامی است و تمامی امکانات و شرایط ثبت نام برای این گروه، با دانش آموزان ایرانی تفاوتی ندارد.

روش دریافت نام کاربری و رمز عبور سامانه پادا pada.medu.ir

برای ورود به سامانه دانش آموزی پادا، دانش آموزان نیازمند ارائه نام کاربری و رمز عبور می‌باشند. در صورتی که دانش آموزان نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت نکرده یا به اشتباه وارد کنند، اجازه ورود به این سامانه و دسترسی به بخش‌های مختلف آن را نخواهند داشت. اغلب، نام کاربری همان کد ملی دانش آموز است، اما رمز عبور باید از مدیریت مدارس دریافت شود.

?با توجه به اینکه دانش آموزان برای دسترسی به امکانات سایت pada.medu.ir ابتدا باید در سامانه سیدا ثبت نام کرده و توسط مدیران مدارس تأیید شوند، آن‌ها باید با مراجعه به مدارس خود یا تماس با مدیران مدارس، نام کاربری و رمز عبور سامانه پادا را دریافت و مراحل مورد نظر خود را تکمیل کنند.

? لازم به ذکر است که دانش آموزان امکان ویرایش اطلاعات و دریافت رمز عبور در صورت فراموشی را از طریق این سایت ندارند و تنها راه مراجعه به مدیر مدارس و یا آموزش و پرورش استان است. همچنین، سامانه همگام نیز یکی از سامانه‌های دانش آموزی است که توسط آموزش و پرورش ارائه شده است و دانش آموزان می‌توانند با دریافت رمز و نام کاربری از مدیریت مدارس، از این سایت نیز استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سامانه همگام، پیشنهاد می‌شود به مقاله‌ای که در زیر ارائه شده است، مراجعه نمایید.

گرفتن پرونده الکترونیکی از سامانه پادا pada.medu.ir

? علاوه بر امکان دریافت کارنامه تحصیلی، سامانه دانش آموزی پادا همچنین امکان دریافت پرونده تحصیلی بدون حضور حضوری را برای دانش آموزان فراهم کرده است. ثبت اطلاعات مربوط به پرونده الکترونیکی دانش آموزان در سایت پادا از طریق سامانه سیدا انجام می‌شود. بدین منظور، دانش آموزان باید حتماً در سامانه سیدا مدارس ثبت نام کرده باشند تا بتوانند از امکانات پادا استفاده کنند.

? مشکلاتی مانند عدم امکان ثبت نمرات اعشاری دانش آموزان در سامانه سیدا، باعث شده است که در حال حاضر امکان دریافت پرونده الکترونیکی پادا برای کاربران این سامانه فراهم نباشد. با این حال، قابل پیش‌بینی است که در آینده نزدیک این مشکل برطرف شده و امکان دریافت پرونده الکترونیکی از سامانه پادا pada.medu.ir ممکن خواهد شد.

بازیابی رمز عبور سامانه پادا به چه صورت است؟

یکی از خدمات مهم این سامانه، امکان بازیابی رمز عبور سامانه پادا در صورت فراموشی آن بدون نیاز به حضور حضوری است. در صورتی که دانش آموزان رمز عبور خود را فراموش یا گم کرده‌اند، می‌توانند با طی کردن مراحل زیر، رمز عبور پادا را بازیابی کنند:

1. ورود به سایت pada.medu.ir و انتخاب گزینه “آموزشی”.

بازیابی رمز عبور سامانه پادا بخش 1
2. در مرحله اول ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402-1403، گزینه “بازیابی کلمه عبور” را انتخاب کنید.

بازیابی رمز عبور سامانه پادا بخش 2

3. پس از انتخاب گزینه مربوطه در صفحه اولیه سایت و ورود به صفحه زیر، کلید “ثبت” را فشار دهید.

بازیابی رمز عبور سامانه پادا بخش 3

توجه داشته باشید که این مراحل صرفاً برای بازیابی رمز عبور سامانه پادا است.

ورود به سامانه نورینو در سامانه پادا

شاید اسم سامانه نورینو به گوش شما نیز خورده باشد. برای ورود به این سایت، تنها نیاز به داشتن نام کاربری و رمز عبوری است که به شما برای ورود به سامانه پادا داده شده است. در واقع، نورینو یکی از بخش‌های موجود در سامانه پادا است که خود دارای بخش‌های مختلفی می‌باشد، از جمله:

– مسابقات قرآن، عترت و نماز
– ثبت نام در کلاس‌های دارالقرآن
– هیئت مذهبی
– عطر انتظار

نحوه ورود به سامانه نورینو

1. از طریق موبایل یا رایانه خود به سامانه پادا به آدرس الکترونیکی pada.medu.ir مراجعه کنید و آیکون “پرورشی” را انتخاب کنید.

سامانه نورینو در سامانه پادا

2. هم اکنون صفحه‌ای برای شما نمایش داده می‌شود که باید در فیلدهای مربوطه نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و بر روی گزینه “ورود کاربران” کلیک کنید.

سامانه نورینو سامانه پادا

3. پس از طی مراحل بالا، برای شما منویی باز خواهد شد که در ابتدا آن‌ها را ذکر کردیم و شما می‌توانید با کلیک بر روی هر یک از آن‌ها، به بخش‌های مربوطه وارد شوید.

رفع مشکل ورود به سامانه پادا pada.medu.ir

? بعضی از کاربرانی که تمایل به ورود به سامانه pada دارند، ممکن است با مشکلات مختلفی روبرو شوند و از وارد شدن به سایت منصرف شوند. عوامل متعددی می‌توانند باعث عدم دسترسی کاربران به سامانه دانش آموزی پادا شوند. این عوامل شامل سرعت ضعیف اینترنت، عدم دسترسی به داده‌های سامانه pada و دیگر موارد مشابه است که باعث ایجاد اختلال در ورود به سایت پادا می‌شوند.

? راه حل پیشنهادی برای کاهش اختلالات چنینی این است که در صورتی که پس از بررسی جوانبی مانند سرعت اینترنت و ورود صحیح اطلاعات و کد امنیتی، همچنان با مشکل روبرو هستید، از صفحه مرورگر خود خارج شده و مجدداً صفحه ورود سامانه را باز کنید. توصیه می‌شود در صورت وجود اختلال در نمایش اطلاعات ورودی سایت دانش‌آموزی پادا، از مرورگر Firefox برای ورود به سامانه pada.medu.ir استفاده نمایید.

کد امنیتی سامانه پادا آموزش و پرورش

✅  در سامانه دانش آموزی پادا، هنگام ورود به سایت، دانش آموزان باید اطلاعات مورد نیاز را ثبت کنند. این اطلاعات شامل نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی ورود به سامانه می‌باشد. کد امنیتی سامانه پادا، تصویری است که در انتهای صفحه ورودی قرار دارد و کاربران باید آن را در کادر مجاور آن وارد کنند.

✅  در صورتی که این کد برای شما قابل خواندن نباشد، می‌توانید با کلیک بر روی فلش کنار تصویر، کد جدیدی را دریافت کنید. توجه داشته باشید که وارد کردن کد اشتباه به جای کد امنیتی سامانه پادا، از ورود شما به سایت جلوگیری می‌کند و مانع دسترسی شما به اطلاعات داخل سامانه می‌شود.

دانلود برنامه موبایل سامانه پادا pada.medu.ir

یکی از امور مهم برای دانش‌آموزان و والدین آنها، دسترسی آسانتر به سامانه دانش‌آموزی پادا است. این سامانه حاوی اطلاعاتی است که نتیجه تحصیل و ارزشیابی دانش‌آموزان در دوره‌های مختلف آموزشی را شامل می‌شود. اطلاعاتی که به ثبت رسیده‌اند، علاوه بر اهمیتی که دارند، تأثیر قابل توجهی در پیشرفت و بهبود تحصیلات دانش‌آموزان دارند.

? با توجه به اینکه امروزه بیشتر فعالیت‌های الکترونیکی از طریق گوشی‌های همراه و اپلیکیشن‌های موبایل انجام می‌شود، مسئولین مربوطه قصد دارند برنامه‌ای مناسب برای دسترسی آسان‌تر دانش‌آموزان به امکانات این سامانه را طراحی و راه‌اندازی کنند.

✅  اپلیکیشن پادا در این بخش به زودی منتشر می‌شود.

? همچنین، دانش‌آموزان سال دوازدهمی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارند، باید توجه داشته باشند که دریافت تاییدیه تحصیلی از طریق سایت پادا امکان‌پذیر نیست. آنها باید وارد سامانه دریافت تاییدیه تحصیلی شده و درخواست خود را پیگیری کنند.

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان در سایت پادا آموزش و پرورش

? نتایج آزمون تیزهوشان برای دانش‌آموزان مقاطع ششم به هفتم و نهم به دهم، مدتی پس از برگزاری آزمون، از طریق سایت پادا به نشانی pada.medu.ir اعلام می‌شود. دانش‌آموزانی که در این آزمون شرکت کرده‌اند، می‌توانند در زمان اعلام نتایج، با استفاده از کدملی و رمز عبور خود، به سامانه پادا مراجعه کنند و نتایج قبولی یا عدم قبولی خود را مشاهده کنند.

? ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نیز احتمال دارد و مانند سال‌های گذشته، این امکان در اوایل مرداد ماه در سامانه پادا فراهم می‌شود. پاسخگویی به درخواست‌های تجدیدنظر صرفاً از طریق سامانه مربوطه و در مهلت زمانی مشخص شده انجام می‌شود و پاسخگویی به مراجعات حضوری ممکن نیست و اثری در تغییر نتایج نخواهد داشت.

ویرایش اطلاعات در سامانه پادا

?اطلاعات فردی و تحصیلی که در این سامانه ثبت می‌شود، بسیار حائز اهمیت است، زیرا تنها با این وسیله می‌توانید از امکانات سایت بهره‌برداری کنید. اما لازم است بدانید که امکان ویرایش اطلاعات نادرست توسط خود دانش‌آموز از طریق سامانه پادا وجود ندارد.

?در این مواقع، باید با مراجعه به مدرسه خود، از مدیر مدرسه درخواست کنید تا ویرایش این اطلاعات را انجام دهید و سپس با ورود به سامانه پادا، تغییرات مورد نیاز را اعمال کنید.

معرفی سامانه پادا

سامانه پادا که به عنوان “پرونده الکترونیکی دانش آموزان” شناخته می‌شود، با هدف ارائه خدمات مجازی و جلوگیری از نیاز به مراجعه حضوری به مدارس و ادارات آموزشی تاسیس شده است. برای ورود به این سامانه، شما می‌توانید از طریق اطلاعات ثبت شده در سامانه سیدا و همچنین با دریافت رمز عبور از مدرسه، به نشانی الکترونیکی pada.medu.ir وارد شوید. وقتی وارد سایت پادا می‌شوید، با دو گزینه “پرورشی” و “آموزشی” مواجه خواهید شد. با کلیک بر روی هرکدام از این گزینه‌ها، وارد دنیای متفاوتی خواهید شد که در ادامه به توضیح هرکدام از آنها می‌پردازیم.

معرفی سامانه پادا بخش 1

? بخش “پرورشی”
هنگامی که گزینه “پرورشی” را انتخاب می‌کنید، صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که نام کاربری برای ورود به این بخش، کد ملی شماست. بنابراین، برای ورود، نام کاربری خود را بدون صفر اول در فیلد مربوطه وارد کرده و رمز عبوری که از مدرسه دریافت کرده‌اید را در کادر دوم وارد نمایید.

معرفی سامانه پادا بخش 2

?بخش “آموزشی”
وقتی بخش “آموزشی” را در سایت پادا انتخاب می‌کنید، صفحه زیر را مشاهده می‌کنید. این بخش شامل تمامی خدماتی است که این سایت در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از طریق این بخش، بدون نیاز به مراجعه حضوری به مدرسه یا سازمان مورد نظر، می‌توانید به انجام فرآیندهایی مانند مشاهده کارنامه، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات، تعیین وقفه و پایه و غیره بپردازید. توضیحات مربوط به هرکدام از این موارد در جدول زیر آورده شده است.

معرفی سامانه پادا بخش 3

نکته: با کلیک بر روی هر لینک، وارد صفحه مورد نظر خواهید شد.

معرفی سامانه پادا بخش 4

معرفی سامانه پادا بخش 5

 

سامانه پادا pada.medu.ir – معرفی و دریافت کارنامه

سامانه پادا pada.medu.ir – معرفی و دریافت کارنامه

برچسب ها

پادا pada.medu.ir ورود به سایت سامانه پادا سامانه پادا pada.medu.ir ثبت نام و اعلام نتایج پادا دریافت کارنامه پادا

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

سامانه پادا pada.medu.ir – معرفی و دریافت کارنامه

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل