تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

📚 خلاصه ای از مقاله لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲:

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در این مقاله ندای مشاور، کامل ترین لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقاطع کاردانی و کارشناسی تجربی، ریاضی و انسانی برای ورودی مهر و بهمن ارائه داده شده است.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در دانشگاه آزاد، در مقاطع کاردانی و کارشناسی، پذیرش دانشجویان بدون نیاز به آزمون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی در رشته‌های مختلفی مانند تجربی، ریاضی و انسانی انجام می‌شود. برای داوطلبانی که علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه آزاد هستند، توصیه می‌شود لیست کامل رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد را با دقت مطالعه کنند.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

در حال حاضر، پذیرش بدون کنکور در بیش از 85٪ از رشته‌های دانشگاهی، از جمله دانشگاه‌های آزاد، بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد. دانشگاه آزاد در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته، دانشجویان بدون کنکور را پذیرش می‌دهد. داوطلبان باید با توجه به آخرین مدرک تحصیلی خود، مقطع موردنظر خود را انتخاب کرده و با بررسی لیست رشته‌های بدون کنکور و توجه به آینده تحصیلی و شغلی هر رشته، بهترین گزینه را انتخاب کنند.

در این مقاله، لیست کامل و جامع‌تری از رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در رشته‌های تجربی، ریاضی و انسانی در مقاطع کاردانی و کارشناسی برای ورودی مهر و بهمن ارائه شده است. انتخاب رشته صحیح و مناسب با مدارک تحصیلی شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

در دانشگاه آزاد، برای مقطع کاردانی پیوسته و کاردانی ناپیوسته، دانشجوان بدون نیاز به آزمون پذیرش می‌شوند. با این حال، پذیرش در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تفاوت‌هایی در مدارک قبولی دارد، بنابراین هر داوطلب باید با توجه به نوع رشته تحصیلی، سال فارغ التحصیلی و مدرک پایه، مقطع مناسب را انتخاب کند.

رشته‌های بدون کنکور مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

برای فارغ‌التحصیلان دیپلم نظام سالی واحدی/ترمی واحدی، نظام جدید (3-3-6) و رشته‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش است که پیش دانشگاهی ندارند. پذیرش داوطلبان کاردانی پیوسته در این گروه بر اساس معدل کل دیپلم تجربی، ریاضی و انسانی آنها انجام می‌شود.

☑️ برخی از رشته‌های مهم بدون کنکور در مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد در سال گذشته عبارتند از:

رشته‌های بدون کنکور مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد

برای دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور کاردانی پیوسته کلیک کنید.

رشته‌های بدون کنکور مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد

مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد مختص فارغ‌التحصیلان دیپلم نظام سالی واحدی/ترمی واحدی، پیش دانشگاهی، نظام جدید (3-3-6) و نظام قدیم 4 ساله است. لازم به ذکر است که معیار پذیرش در این گروه بر اساس معدل کتبی دیپلم است، و برای رشته‌های فنی یا نظام قدیم، معدل کل دیپلم مورد نیاز است.

☑️ برخی از رشته‌های مهم بدون کنکور در مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد در سال گذشته عبارتند از:

رشته‌های بدون کنکور مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد بخش اول

رشته‌های بدون کنکور مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد بخش دوم

رشته‌های بدون کنکور مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد بخش سوم

رشته‌های بدون کنکور مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد بخش چهارم

رشته‌های بدون کنکور مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد بخش پنجم

برای دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد کلیک کنید.

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد، علاوه بر مقاطع کاردانی و کارشناسی، در رشته‌های تجربی، ریاضی و انسانی هم برای مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشجو می‌پذیرد. تفاوت قبولی این دو مقطع، صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی است و هر داوطلب باید با توجه به رشته تحصیلی، سال فارغ التحصیلی و مدرک پایه، مقطع مناسب را انتخاب کند.

رشته‌های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

این مقطع برای افرادی است که فارغ‌التحصیل پایه فوق‌دیپلم یا همان کاردانی (پیوسته/ناپیوسته) هستند. لازم به ذکر است که معیار قبولی برای این گروه، معدل کل کاردانی و فوق‌دیپلم آنها است.

☑️ مهم‌ترین رشته‌های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد در سال گذشته عبارتند از:

رشته‌های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد بخش اول

رشته‌های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد بخش دوم

رشته‌های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد بخش سوم

این رشته‌ها برخی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین رشته‌های کارشناسی ناپیوسته هستند. در ادامه، لیست رشته‌های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته ارائه شده است تا شما به عنوان داوطلبان، از تمامی رشته‌های کارشناسی ناپیوسته آگاه شوید.

داوطلبان می‌توانند قبل از ثبت نام در یک یا چند رشته بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد، مدارک مورد نیاز را آماده کنند و سپس اقدام به ثبت نام نمایند.

برای دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته کلیک کنید.

رشته‌های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد

این مقطع مخصوص فارغ‌التحصیلان دیپلم از نظام سالی واحدی/ترمی واحدی و پیش دانشگاهی، نظام جدید و نظام قدیم ۴ ساله است و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد برای این گروه، بر اساس معدل کتبی دیپلم است. البته داوطلبان فارغ‌التحصیل رشته‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش و یا نظام قدیم بر اساس معدل کل دیپلم سنجیده می‌شوند.

☑️ مهم‌ترین رشته‌های کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد در سال گذشته عبارتند از:

رشته‌های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بخش اول

رشته‌های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بخش دوم

رشته‌های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بخش سوم

رشته‌های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد بخش چهارم

این رشته‌ها برخی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین رشته‌های کارشناسی هستند. در ادامه، لیست رشته‌های کارشناسی پیوسته بدون کنکور در قالب دفترچه رشته‌های کنکور کارشناسی پیوسته برای داوطلبان ارائه شده است.

برای دانلود دفترچه رشته های بدون کنکور کارشناسی پیوسته کلیک کنید.

 

متقاضیانی که قصد شرکت در رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد را دارند، باید در زمان مناسب، با آگاهی کامل از شرایط تحصیل و پذیرش در رشته‌های ارائه شده و ضوابط پذیرش، مراحل ثبت‌ نام، پرداخت هزینه و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های پیراپزشکی دانشگاه آزاد

مشاوره در انتخاب رشته و ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد

? لطفاً داوطلبان در نظر داشته باشند که تمامی رشته‌های دانشگاه آزاد در واحدهای مختلف پذیرش دانشجو بدون نیاز به کنکور دارند. با این حال، رشته‌های پیراپزشکی دانشگاه آزاد و یا پزشکی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکتری پیوسته و تعداد محدودی از رشته‌های واحدهای اصلی تنها از طریق کنکور دانشجو می‌پذیرند.

? با توجه به تعداد زیاد واحدهای دانشگاه آزاد، به شرکت‌کنندگان در فرآیند پذیرش این دانشگاه توصیه می‌شود که لیست دانشگاه‌هایی که رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد را ارائه می‌دهند، با دقت بررسی کرده و پس از مطالعه شرایط و ضوابط اعلام شده، در اولویت‌های مورد نظر خود ثبت‌نام نمایند.

همچنین، به داوطلبانی که درخواست پذیرش بدون آزمون را دارند، توصیه می‌شود که علاوه بر دانشگاه آزاد، شانس خود را برای ثبت نام دانشگاه پیام نور، دانشگاه علمی کاربردی و یا سایر دانشگاه‌ های بدون کنکور نیز امتحان کنند.

بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در سال 1402 دو بار در دو نیمسال تحصیلی برگزار می‌شود. این ثبت نام ها در نیمسال اول مهر ماه و نیمسال دوم بهمن ماه صورت می‌گیرد. داوطلبان می‌توانند در مهلت تعیین شده توسط دانشگاه آزاد، با مراجعه به وبسایت دانشگاه آزاد azmoon.org ثبت نام خود را انجام دهند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1402

شروع ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 برای ورودی نیمسال اول و در مهرماه، همزمان با ثبت نام و پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌های سراسری در مرداد ماه خواهد بود. به دلیل اینکه ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می‌شود، زمان شروع ثبت نام برای نیمسال تحصیلی دوم نیز توسط سایت سازمان سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام خواهد شد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ۱۴۰۲

لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع دکتری

دقت داشته باشید که محدودیت پذیرش در لیست رشته‌های بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد بیشتر از سایر مقاطع است. لیستی که در ادامه برای شما ارائه می‌شود، شامل رشته‌های با آزمون و بدون آزمون در برخی از واحدهای این دانشگاه است.

باید توجه کنید که هر واحد بر اساس ظرفیت پذیرش و تصمیمات مدیریتی، تمامی رشته‌های زیر را پوشش نمی‌دهد و برای انجام ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد و انتخاب درست رشته‌های بدون کنکور در مقطع دکترا، نیاز است هر واحد دانشگاهی را به صورت جداگانه بررسی کنید.

لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع دکتری بخش اول

لیست رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع دکتری بخش دوم

با توجه به تعداد بالای داوطلبان دکتری در دانشگاه آزاد و ظرفیت بزرگ پذیرش دانشجویان دکتری، ضروری است که داوطلبان در انتخاب رشته به مواردی از جمله ظرفیت، حد نصاب دعوت به مصاحبه و سایر ملاحظات مهم دیگر توجه کنند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

آیا سوابق تحصیلی در پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1402 تاثیر دارد؟

پذیرش بدون کنکور به معنای قبولی داوطلبان بر اساس سوابق تحصیلی و تاثیر معدل دیپلم می‌باشد. اما نکته مهم این است که تأثیر معدل در پذیرش رشته‌های بدون کنکور بر اساس نوع رشته داوطلبان متفاوت است.

هنوز اطلاعات مربوط به میزان تأثیر معدل در پذیرش رشته‌های بدون کنکور در سال 1402 در دانشگاه آزاد منتشر نشده است. بنابراین، برای آشنایی بیشتر با میزان تأثیر پذیرش معدل، می‌توانید جدول زیر را مربوط به سال 1401 ملاحظه نمایید.

آیا سوابق تحصیلی در پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد سال 1402 تاثیر دارد؟

 

فرایند ثبت‌نام در دانشگاه آزاد به همراه ثبت‌نام در کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌شود و هیچ تفاوتی بین آنها وجود ندارد. اما فقط از طریق ارائه سوابق تحصیلی در سایت دانشگاه آزاد می‌توان برای ثبت‌نام بدون آزمون در این دانشگاه اقدام کرد. مدرک بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز همانند کنکور دارای اعتبار است و فرصت اشتغال در بازار کار را فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید: تفاوت تحصیل بدون کنکور و با کنکور در دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

برای پذیرش در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد، داوطلبان باید به شرایطی دست یابند. این شرایط برای هر یک از مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به شرح زیر است:

  1. برای ثبت نام در رشته‌های کارشناسی پیوسته، باید مدرک کاردانی، پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام جدید و دیپلم 4 ساله نظام قدیم را داشته باشید.
  2. برای ثبت نام در رشته‌های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته آزاد، حتماً باید مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم را داشته باشید.
  3. برای ثبت نام در مقطع کاردانی پیوسته، باید دارای دیپلم نظام سالی واحدی/ترمی واحدی یا دیپلم نظام جدید (3-3-6) و نظام قدیم رشته‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش باشید.
  4. فارغ التحصیلان دیپلم نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی، فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی و فارغ التحصیلان نظام جدید (3-3-6) و نظام قدیم 4 ساله امکان ثبت نام در مقطع کاردانی ناپیوسته را دارند.

لطفاً توجه داشته باشید که این شرایط فقط برای رشته‌های بدون کنکور در دانشگاه آزاد مربوط به سال 1402 است.

بیشتر بخوانید: شهریه دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل