تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

سامانه وادانا دانشگاه آزاد | سایت vadamap.ec.iau.ir | vadana

📚 خلاصه ای از مقاله سامانه وادانا دانشگاه آزاد | سایت vadamap.ec.iau.ir | vadana:

سامانه وادانا دانشگاه آزاد

در این مطلب به بررسی سامانه وادانا vadamap.ec.iau.ir و نحوه ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد به نشانی سایت وادانا vadamap.iauec.ac.ir پرداخته ایم

سامانه وادانا دانشگاه آزاد | سایت vadamap.ec.iau.ir | vadana

سامانه وادانا دانشگاه آزاد | سایت vadamap.ec.iau.ir | vadana

با توجه به تغییر برنامه های آموزشی کشور در نتیجه شیوع بیماری کرونا و ارائه آموزش های تحصیلی به صورت الکترونیکی ،سامانه آموزش مجازی و واحد الکترونیکی یکپارچه دانشگاه آزاد اسلامی ( وادانا ) ، به منظور یکپارچه سازی و بهبود سطح کیفی آموزش های غیر حضوری و برخط دانشگاه آزاد ، راه اندازی شده است . برای ترم تحصیلی جدید 1400 دانشگاه آزاد ، دانشجویان می توانند با ورود به سایت vadana از آموزش های برخط ارائه شده استفاده کنند .

برای ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد کلیک کنید

سامانه وادانا دانشگاه آزاد

پایگاه الکترونیکی آموزش مجازی دانشگاه آزاد به آدرس vadamap.ec.iau.ir اخیرا با هدف برگزاری کلاس ها و ارائه خدمات تحصیلی به دانشجویان این دانشگاه به صورت مجازی فعال شده است تا دانشجویان بتوانند از راه دور، آموزش دریافت نمایند.

دانشجویان با استفاده از این سایت می توانند کلاس های درسی خود را به صورت آنلاین بگذرانند. به منظور وارد شدن و بهره بردن از امکانات این سامانه، می بایست با نحوه ورود و خدمات ارائه شده آن آشنا باشید.

با توجه به اهمیت آشنایی دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه آزاد با سایت vadana ، در ادامه این مقاله مراحل و راهنمای تصویری نحوه ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد به نشانی vadamap.iauec.ac.ir را ارائه داده ایم .

نحوه ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد vadamap.ec.iau.ir

همانطور که پیش از این نیز اشاره شده است ، آموزش های برخط نیمسال گذشته دانشگاه آزاد از طریق سایت lmsmap.iauec.ac.ir انجام شده است . دانشجویان دانشگاه آزاد با ورود به این سامانه و انتخاب سایت استان محل تحصیل خود می توانستند در کلاس های غیر حضوری و آنلاین حاضر شوند .

با توجه به کاستی های موجود در این سامانه و برخی اشکالات گزارش شده از سوی دانشجویان ، دانشگاه آزاد با راه اندازی سامانه ای پیشرفته تر ، خدمات ارائه شده به دانشجویان را بهبود داده است . سایت وادانا دانشگاه آزاد سامانه جدید جایگزین سایت lmsmap.iauec.ac.ir می باشد .

مراحل ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد vadamap.ec.iau.ir :

  • 1 – ورود به سایت اصلی وادانا به نشانی vadamap.iauec.ac.ir
  • 2 – انتخاب استان و واحد محل تحصیل از روی نقشه ارائه شده
  • 3 – ورود به سامانه با درج نام کاربری و رمز ورود
  • 4 – مشاهده آموزش های ارائه شده برای دانشجو و حضور در جلسات

? نام کاربری و رمز ورود به سامانه وادانا می تواند یکی از حالت های زیر باشد :

  • نام کاربری : شماره دانشجویی / رمز عبور : کد ملی
  • نام کاربری : کد ملی / رمز عبور : کد ملی
  • نام کاربری : کد ملی / رمز عبور : شماره موبایل

بیش تر بخوانید: سایت اموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

راهنمای تصویری نحوه ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد vadamap.ec.iau.ir

همانطور که توضیح داده شد آموزش های مجازی دانشگاه آزاد از طریق سامانه وادانا به نشانی vadamap.ec.iau.ir انجام می شود . دانشجویان این دانشگاه پس از انتخاب واحد و پرداخت شهریه دانشگاه آزاد می بایست طبق تقویم آموزشی اعلام شده از سوی واحد محل تحصیل در کلاس های مجازی شرکت کنند .

به منظور سهولت ورود دانشجویان به سامانه وادانا دانشگاه آزاد و آگاهی از بخش های مختلف ، امکانات و آموزش های این سایت ، در ادامه راهنمای تصویری نحوه ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد به نشانی vadamap.ec.iau.ir را ارائه داده ایم .

? 1 – ورود به سامانه وادانا و انتخاب استان محل تحصیل از روی نقشه ارائه شده

? 2 – انتخاب واحد محل تحصیل از لیست ارائه شده

? 3 – ورود به صفحه اختصاصی واحد محل تحصیل و وارد کردن نام کاربری و رمز ورود

? 4 – ورود به صفحه شخصی و انتخاب درس مورد نظر از میان گزینه های ارائه شده

? 5 – انتخاب شماره کلاس و ورود به صفحه بعدی

? 6 – انتخاب گزینه پیوستن به کلاس

? 7 – ورود به کلاس با انتخاب گزینه ” open in application ”

بیش تر بخوانید: سایت پژوهشیار دانشگاه آزاد ris.iau.ac.ir

امکانات سامانه وادانا دانشگاه آزاد

همانگونه که بیان کردیم سامانه وادانا با هدف آموزش مجازی به دانشجویان در دانشگاه های آزاد سراسر کشور طراحی شده است. لذا این سامانه امکانات مختلفی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

✅ امکان مشاهده دروس انتخابی خود

یکی از امکاناتی که دانشجویان در حین ورود به سامانه می توانند مشاهده نمایند، لیست دروس اخذ شده در زمان انتخاب واحد می باشد. تمامی دروسی که کاربر در ترم جاری موفق به اخذ آنها شده است را می تواند با ورود به آیکون کلاس های من مشاهده نماید.

✅ امکان ظبط فایل صوتی

در صورتی که دانشجو نتواند در زمان معین کلاس درسی خود را به صورت مجازی شرکت کند، می تواند جهت جلوگیری از عقب ماندن از دروس خود فایل صوتی را که استاد مربوطه بارگذاری نموده را دانلود و از بار علمی آن بهره ببرد.

✅ دانلود فایل pdf

از امکانات دیگری که در اختیار مدرسان دانشگاه ها در نظر گرفته شده است می توان به بارگذاری فایل pdf اشاره نمود که بنابر آن در صورتی که مبحث تدریسی دارای فایل مشخصی باشد، در صورت بارگذاری مدرس در سامانه دانشجویان می توانند به دانلود آن بپردازند.

✅ حضور و غیاب

زمان و نام تمامی دانشجویانی که در سامانه حضور آنلاین داشته اند توسط وادانا به ثبت رسیده و اساتید دسترسی کاملی به اسامی و مقدار تایمی که محصل در جلسه حضور داشته است را دارا می باشد.

✅ برگزاری آزمون

اساتید می توانند بر حسب سلیقه خود آزمون تستی، تشریحی و یا ترکیبی از هر دو را در این سامانه طراحی و بارگذاری نمایند و دانشجویان نیز می بایست پس از ورود به این سامانه و با انتخاب آیکون امتحانات موجود آزمون خود را بدهند.

✅ بازیابی رمز عبور

همانطور که می دانید جهت استفاده از سامانه وادانا نیاز است که کاربران نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایند، لذا در صورتی که یکی از آنها مفقود و یا فراموش شده باشد امکان بازیابی آنها از طریق این سامانه فراهم است. بدین منظور افراد می بایست با کلیک بر روی فراموشی رمز عبور در صفحه اصلی و وارد نمودن نام کاربری خود که همان شماره دانشجویی می باشد جست و جو را انتخاب و نام کاربری خود را بازیابی کنند.

بیش تر بخوانید: سامانه ساجد دانشگاه آزاد

مشکلات ورود به سایت وادانا

? در ادامه به برخی مشکلات ورود به سایت وادانا می پردازیم:

✅ ۱- خطای ورود به سامانه وادانا

اگر در هنگام ورود دانشجویان جدید ، سایت وادانا با خطا مواجه شد سه رقم اول که کد واحد می باشد را حذف کنید و مجددا تلاش کنید.

✅ ۲- فراموش کردن رمز عبور سایت وادانا

این امکان برای شما فراهم شده است که با ورود به لینک زیر ، از روش های بازیابی رمز عبور وادانا استفاده نمایید:

vadana43.iauec.ac.ir/login/

forgot_password.php

ابتدا نام کاربری خود را وارد کرده و سپس روش های بازیابی رمز عبور به شما نشان داده خواهد شد.

✅ ۳- خطای مرورگر در ورود به سامانه وادانا

اگر از مرورگرهای قدیمی استفاده کنید با خطاهای مختلفی مواجه می شوید. بنابراین پیشنهاد می شود از جدیدترین مرورگرهای فایرفاکس یا کروم استفاده نمایید.

✅ ۴- مشکل کند بودن سایت وادانا

این مشکل زمانی بروز می کند که تعداد زیادی از دانشجویان بطور همزمان در حال استفاده از سایت هستند. بنابراین بهتر است در زمان خلوت تری به سامانه وادانا مراجعه نمایید.

سوالات متداول در خصوص مشکلات سامانه وادانا دانشگاه آزاد

سامانه وادانا نیز همانند بسیاری از برنامه ها دارای ایرادات و مشکلاتی می باشد که ممکن است باعث اختلال در کار با آن گردد که آشنایی با آن جهت حل مشکل بسیار مهم و کاربردی می باشد.

1- نام کاربری و رمز عبور خود را با شماره دانشجویی تکمیل نمودم اما باز هم سامانه خطا در ورود را هشدار می دهد چه کاری انجام دهم؟

✔️ در صورتی که با وارد نمودن شماره دانشجویی خود با مشکل مواجه شدید، مجددا با واحد دانشگاهی خود تماس حاصل نمایید.

2- رمز عبور خود را فراموش کرده ام و در صورت مراجعه به دانشگاه مورد نظر هیچ پاسخی دریافت ننمودم چه اقدامی انجام دهم؟

✔️ برای رفع این مشکل شما می توانید مطابق با مطالب گفته شده در این مقاله بر روی فراموشی رمز عبور ضربه بزنید.

3- چرا نمی توانم وارد کلاس های مجازی بشوم؟

✔️ برای ورود به کلاس ها لازم است نام کاربریتان را در هر دو کادر وارد نموده با این تفاوت که @edu را وارد ننمایید.

4- در زمان ورود به کلاس صدای استاد را ندارم چه کاری انجام دهم؟

✔️ در صورت ورود به کلاس مورد نظر لازم است که بلند گوی خود را روشن نمایید.

5- زمانی که وارد سامانه وادانا می شوم دو واحد از دروسی که اخذ نکرده ام نمایان می شود چه کاری کنم تا حذف شوند؟

✔️ در صورتی که سایت رفرش و بروز رسانی شود دروسی که در فرم انتخاب واحد شما وجود ندارند، حذف خواهند شد.

6- با تلفن همراه نمی توانم وارد سایت وادانا شوم راه حل مشکل چیست؟

✔️ به این دلیل که نسخه موبایلی این سامانه منتشر نشده است می توانید از نسخه تحت وب آن استفاده کنید.

اگر پس از مطالعه مراحل ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد vadamap.ec.iau.ir برای ورود به این سایت دچار مشکلی شدید می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان سامانه ندای مشاور پاسخ سوالات خود را دریافت کنید .

بیش تر بخوانید: سامانه هم آوا edu.uast.ac.ir

لینک مستقیم ورود به سامانه های وادانا

دانشگاه آزاد برای رفاه حال داوطلبان، سامانه ای را به نام سامانه احراز هویت دانشگاه آزاد طراحی کرده است تا کاربران تنها با یک بار ثبت نام کاربری بتوانند به تمامی سایت ها از جمله سایت وادانا دسترسی داشته باشیند.

نام واحد لینک ورود
کرج vadana36.iauec.ac.ir
تبریز vadana23.iauec.ac.ir
بروجرد ،گرگان، آذرشهر، بیله سوار، بین المللی خرمشهر-خلیج فارس، تفرش، جهرم، خدا آفرین، خدابنده، خمین، سما امیدیه، سما بروجرد، سما رودهن، آق قلا، بندر ترکمن، کردکوی، گمیشان vadana24.iauec.ac.ir
مرند، شهرکرد، سما ارسنجان، سما گناباد، سما اهواز، آستانه اشرفیه، بهشهر، میانه، زرین دشت، سما پاکدشت، فیروزآباد، سما میانه، اردل، لردگان vadana14.iauec.ac.ir
اردکان، سبزوار، آباده، رامهرمز، سما تهرانسر، نورآباد ممسنی، نوشهر، ترکمنچای، بردسیر، اسلام آباد غرب، لارستان، بستک، بندرگز، پارس آباد مغان، هادیشهر vadana06.iauec.ac.ir
بم، سما رودبار، صومعه سرا، فومن و شفت، لنگرود، پردیس بین الملل تبریز، تنکابن، مرکز جم، چابهار، بوئین زهرا، بهاباد، بهبهان، پردیس علوم تحقیقات آذربایجان شرقی، مرکز آبگرم، واحد بین المللی ارس vadana21.iauec.ac.ir
ایرانشهر، تکاب، سما آیت الله آملی، سما شهرکرد، سما یزد، ماه نشان، نکا، نیکشهر، مهربان، مرکز شال، پاسارگاد، سما پارس آباد مغان، سما چالوس، سما سراوان، سما مهاباد، سما سوسنگرد، خفر، سردرود، سما یاسوج، سما رباط کریم، سما سبزوار، سما ملایر، سما بابل، دهدشت بهمئی، مهاجران، سامن vadana43.iauec.ac.ir
قم، خامنه، دزفول، سماکازرون، سماگچساران،سما گرگان، شازند، سماجهرم، قرچک ورامین، کلیبر، گرمسار، گوگان، بهرمان، خاروانا، شهمیرزاد، ایوانکی vadana35.iauec.ac.ir
سما گرمسار، مرگز صباشهر، گرمی، شادگان، سما تربت حیدریه، سما تنکابن، سما خلخال، سما زنجان، مرکز خرامه، مرکز نهاوند، کوار فارس، مرکز جاجرم، مرکز لشت نشا زیباکنار، سما فیروزآباد، مرکز بوانات، سما بجنورد، سما قائمشهر، مرکز آبدانان، مرکز آستانه، اسدآباد، سما زابل، سما آزادشهر، سما اسلام آباد غرب، سما خمین، سما دهدشت، سما شیروان، مرکز زهک، سروستان، سما تاکستان، مرکز هشتجین vadana42.iauec.ac.ir

وادانا آزمون

یکی دیگر از امکاناتی که در سامانه وادانا دانشگاه آزاد ارائه شده است، این است که اساتید می تواند امتحانات تشریحی، تستی یا ترکیبی میان ترم و پایان ترم دانشجویان را دراین سامانه برگزار کنند. به بیانی دیگر علاوه بر آموزش و کلاس آنلاین می توان در آزمون های وادانا نیز استفاده کرد.

زمانی که بنا به نظر و تشخیص آموزش یک واحد دانشگاهی سامانه وادانا متناسب با شرایط و ملاک های دانشگاه بوده و به عنوان بستر برگزاری آزمون انتخاب می شود، دانشجویان موظف هستند طبق برنامه اعلامی وارد این سایت شده و در امتحانات شرکت کنند.

یکی از سامانه های دانشگاه آزاد سامانه وادافا نام دارد و برای برگزاری جلسه پیش دفاع دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد طراحی شده است. در این سامانه جلسات پیش دفاع دکتری به صورت آنلاین برگزار شده و امکان رزرو زمان جلسات وجود دارد.

✅ مراحل ورود به سامانه وادانا آزمون

? 1 – جست و جوی عبارت وادانا یا vadamap.iauec.ac.ir در مرورگر سیستم

? 2 – انتخاب استان و واحد محل تحصیل

? 3 – ورود به سامانه با درج نام کاربری و رمز ورود

? 4 – مشاهده امتحانات موجود

? 5 – انتخاب گزینه شروع آزمون

? 6 – پاسخدهی به سوالات به شیوه مشخص شده و اتمام امتحان

بیش تر بخوانید: azmoon.org سایت دانشگاه آزاد

سامانه وادانا دانشگاه آزاد | سایت vadamap.ec.iau.ir | vadana

سامانه وادانا دانشگاه آزاد | سایت vadamap.ec.iau.ir | vadana

برچسب ها

وادانا ورود به سامانه وادانا سامانه وادانا سایت وادانا vadana

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

سامانه وادانا دانشگاه آزاد | سایت vadamap.ec.iau.ir | vadana

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل