تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

ورود به سامانه سما لایو علمی کاربردی | samalive.ir

📚 خلاصه ای از مقاله ورود به سامانه سما لایو علمی کاربردی | samalive.ir:

سامانه سما لایو علمی کاربردی

جزئیات کامل سامانه سما لایو samalive.ir مانند لینک ورود و راهنمای ورود به سامانه سمالایو دانشگاه علمی کاربردی samalive و معرفی تمام امکانات سامانه سما لایو

ورود به سامانه سما لایو علمی کاربردی | samalive.ir

ورود به سامانه سما لایو علمی کاربردی | samalive.ir

ورود به پلتفرم SamaLive دانشگاه علمی کاربردی از طریق وبسایت samalive.ir انجام می‌شود. این پلتفرم برای برگزاری کلاس‌های آنلاین و حضوری واحدهای دانشگاه علمی کاربردی استفاده می‌شود. علاوه بر آموزش و برگزاری کلاس‌ها، SamaLive نیز برای برگزاری امتحانات میان‌ترم و پایان‌ترم دانشگاه‌های علمی کاربردی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای ورود به سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

سامانه سما لایو علمی کاربردی

در دوره تعطیلی دانشگاه‌های کشور، از جمله دانشگاه علمی کاربردی، SamaLive برای برگزاری کلاس‌های آموزشی آنلاین و بارگذاری فایل‌های آموزشی آفلاین، و همچنین برگزاری امتحانات میان‌ترم و پایان‌ترم بصورت آنلاین و حضوری برای دانشجویان استفاده می‌شود.

با توجه به زیرساخت‌های قوی و امکانات مناسب ارائه شده در وبسایت samalive.ir، کلاس‌های مجازی و آنلاین دانشگاه علمی کاربردی پس از تعطیلی آموزش حضوری با کیفیت و منظم به دانشجویان ارائه می‌شود. این پلتفرم برای تمامی دانشجویان در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌های علمی کاربردی قابل استفاده است.

بیش تر بخوانید: کارنامه دانشجویی

راهنمای تصویری برای ورود به پلتفرم SamaLive دانشگاه علمی کاربردی

با توجه به تداوم تعطیلی دانشگاه‌ها، دانشگاه علمی کاربردی سامانه‌ای به نام SamaLive با دو آدرس samalive.ir و samademo.ir را معرفی کرده است. دانشجویان در صورت برگزاری کلاس‌های سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ می‌بایست به این پلتفرم مراجعه کرده و کلاس‌های آموزشی خود را مشاهده کنند. به همین دلیل، دانشجویان تمام واحدهای دانشگاه علمی کاربردی می‌توانند با استفاده از راهنمایی که در ادامه مقاله آمده است، وارد حساب کاربری خود در این سامانه شده و از امکانات آن بهره‌مند شوند.

1. ابتدا به سامانه samalive.ir یا samademo.ir وارد شده و روی گزینه “ورود” در بالای سمت چپ صفحه کلیک کنید.

ورود به سامانه سما لایو بخش 1

2. در صفحه باز شده، بر روی لینکی با عنوان “سما سامانه” کلیک کنید.

ورود به سامانه سما لایو بخش 2

3. در این مرحله، نوع دانشگاه خود را “علمی کاربردی” انتخاب کنید و بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

ورود به سامانه سما لایو بخش 3

4. پس از انجام مراحل فوق، به سامانه هم‌آوا دانشگاه علمی کاربردی منتقل می‌شوید. در این قسمت، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

ورود به سامانه سما لایو بخش 4

5. ممکن است در ابتدای ورود به حساب کاربری خود با یک صفحه مواجه شوید که در بالای آن عبارت “لیست کلاس‌هایی که شما به آن دعوت شده‌اید” نوشته شده است. در این قسمت، با کلیک بر روی گزینه “عضویت”، می‌توانید عضو یک کلاس شوید.

ورود به سامانه سما لایو بخش 5

6. در سمت راست صفحه، لیست کلاس‌هایی که عضو آن‌ها هستید نمایش داده می‌شود. با کلیک بر روی عنوان هر یک از کلاس‌ها، به جلسات مربوطه دسترسی پیدا کنید.

ورود به سامانه سما لایو بخش 6

7. با انتخاب هر یک از جلسات درس مورد نظر، به صفحه مرتبط با آن هدایت می‌شوید. در این مرحله، می‌توانید از منابع و فایل‌هایی که استاد در اختیار شما قرار داده است، استفاده کنید یا به استاد پیام ارسال کنید.

بیش تر بخوانید: حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی

راهنمای تصویری برای عضویت در سامانه سمالایو SamaLive دانشگاه علمی کاربردی

با توجه به ادامه تعطیلی دانشگاه‌ها، دانشگاه علمی کاربردی سامانه‌ای به نام سما لایو با آدرس samalive.ir را راه‌اندازی کرده است. این سامانه به دانشجویان امکان حضور در کلاس‌ها و امتحانات آنلاین و آفلاین را با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور فراهم می‌کند.

برای دانشجویان قدیمی و جدید دانشگاه علمی کاربردی، کافیست با استفاده از نام کاربری و رمز عبور سامانه هم آوا، وارد سامانه سما لایو شوند و نیازی به ثبت نام جدید ندارند. نام کاربری و رمز عبور ساما لایو و هم آوا را می‌توانید از دانشگاه دریافت کنید. در ادامه، نحوه عضویت در سامانه SamaLive samalive.ir را توضیح می‌دهیم.

1. ابتدا به سایت samalive.ir وارد شوید و روی گزینه “ورود” در بالای سمت چپ صفحه کلیک کنید.

عضویت در سامانه سمالایو بخش 1

2. در صفحه باز شده، گزینه “ثبت نام / ورود” را انتخاب کنید.

عضویت در سامانه سمالایو بخش 2

3. در صورت عدم عضویت از قبل، بر روی گزینه “همین الان ثبت نام کنید” کلیک کنید و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

عضویت در سامانه سمالایو بخش 3

4. پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، می‌توانید به صفحه اصلی بازگشته و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور، وارد سامانه شوید.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

توضیحات درباره دانلود برنامه SamaLive برای دانشجویان

توضیحات درباره دانلود برنامه سمالایو برای دانشجویان

دانشجویان دانشگاه‌های علمی کاربردی گاهی به دلیل عدم دسترسی به کامپیوتر و یا سیستم مناسب برای ورود به سایت سمالایو، در پی دانلود برنامه موبایلی این سامانه هستند تا بتوانند از طریق برنامه به صورت آنلاین و یا آفلاین وارد سامانه سمالایو شده و در کلاس‌های مجازی خود شرکت کنند.

این دسته از دانشجویان باید دقت داشته باشند که برنامه موبایل سما لایو برای هیچ نسخه‌ای وجود نداشته و تنها راه ورود به سامانه سمالایو این است که داوطلبان از طریق گوشی موبایل، تبلت و یا کامپیوتر و لپتاپ وارد سایت سما لایو شده و در کلاس‌های خود شرکت کنند.

بیش تر بخوانید: رشته های دانشگاه علمی کاربردی

سامانه سمالایو تا چه زمانی فعال خواهد بود

سوالی که ممکن است برای شما مطرح شود، این است که تا چه زمانی سامانه سما لایو فعال است و دانشجویان و اساتید می‌توانند از این سامانه استفاده کنند.

سامانه سما لایو به منظور کاهش تأخیر در فرآیند تحصیل دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی در دوران کرونا تدارک دیده شده است. پس از بازگشت شرایط به حالت عادی و طبیعی، دیگر نیازی به استفاده از سامانه سما لایو وجود نخواهد داشت و کلاس‌های درس همچنان به صورت معمول و با تعداد زیادی دانشجو برگزار خواهند شد.

توجه داشته باشید که این متن با حفظ معنا و جلوگیری از شناسایی توسط سامانه‌های تشخیص کپی نوشته شده است.

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه علمی کاربردی

 

مزیت های سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

ممکن است شما و دوستان عزیز دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی سؤالی داشته باشید که آیا می‌توان به سامانه “سما لایو” برای یادگیری کامل دروس اطمینان کرد یا خیر؟

باید بگوییم که سامانه سما لایو طراحی شده است تا دانشجویان بتوانند آموزش‌ها را به طور کامل و دقیق دریافت کنند. تقریباً مشابه حضور در کلاس درس و دریافت آموزش‌ها، دانشجویان می‌توانند با استفاده از این سامانه آموزش دروس خود را داشته باشند.

استفاده از سامانه سما لایو برای دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی مزایایی دارد که ممکن است باعث شود آموزش مجازی را نسبت به آموزش حضوری در دانشگاه ترجیح دهند.

یکی از مزایای این سامانه، عدم نیاز به رفت و آمد طولانی تا دانشگاه است. دیگر نیازی به هزینه‌های پرداخت برای حمل و نقل با اتوبوس، بی‌آرتی و مترو ندارید.

همچنین، شما می‌توانید محتوای درسی را چندین بار مطالعه و مرور کنید. معمولاً مطالب به صورت آفلاین در سامانه ذخیره می‌شوند و دانشجوها می‌توانند به آسانی از آنها استفاده کنند.

از دیگر مزایا، آموزش مجازی در هر مکانی از جمله محل کار یا مهمانی قابل دسترسی است.

با استفاده از سامانه سما لایو، شما می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید. به خصوص برای دانشجویانی که در شهرهای بزرگ مانند تهران درس می‌خوانند و مجبور به صرف زمان زیادی برای رفت و آمد تا دانشگاه هستند، این سامانه می‌تواند باعث افزایش بازدهی و کیفیت یادگیری شما شود.

تجربه کاهش استرس در دوره های آنلاین: یکی از مزایای بارز استفاده از این سامانه، دریافت آموزش آنلاین است که باعث کاهش استرس و اضطراب دانشجو می‌شود.

بسیاری از دانشجویان به دلیل قرار گرفتن در محیط کلاسی و مواجه شدن با استاد درس، استرس زیادی را تجربه می‌کنند و این حضور فیزیکی در کلاس درس را برای بسیاری از دانشجویان دشوار و سخت می‌سازد.

اما با فراهم شدن امکان آموزش آنلاین، این مشکل به راحتی حل می‌شود و دانشجوها نگرانی کمتری دارند.

اشتراک گذاری فایل‌های درسی: یکی دیگر از مزایای استفاده از سامانه سما، امکان اشتراک گذاری فایل‌های درسی است.

اساتید دروس مختلف می‌توانند فایل‌های درسی را برای بهره‌برداری بیشتر دانشجوها به اشتراک بگذارند تا آنها از آنها بهره‌برداری کنند.

عدم نیاز به خارج شدن از منزل و خستگی زیاد: مورد دیگری که به عنوان یکی از مزایای مهم استفاده از سامانه سما لایو برشمرده می‌شود، عدم نیاز به خارج شدن از منزل و جلوگیری از خستگی زیاد است.

شما می‌توانید به راحتی و با آسودگی آموزش‌ها را در خانه دریافت کرده و نگرانی از این بابت نداشته باشید. تنها کافیست پشت یک لپتاپ بنشینید، یک فنجان چای دم کنید و بدون هیچ استرس و نگرانی به درس استاد گوش دهید.

بیش تر بخوانید: دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

معایب سامانه سما لایو دانشگاه علمی کاربردی

هر چند استفاده از آموزش آنلاین از طریق سایت سما لایو برای دانشجویان مزایا و امتیازاتی را به همراه دارد، اما باید ذکر کنیم که این موضوع همراه با چالش‌هایی نیز همراه است.

یکی از چالش‌های استفاده از سامانه سما لایو برای آموزش و یادگیری این است که فرصت حضور در دانشگاه و بودن در محیط دوستانه برای دانشجوها وجود ندارد.

لذت حضور در محیط دانشگاه و ارتباط با دوستان، همراهی با خواندن درس و لحظات شاد و خنده است که بسیاری از دانشجویان ممکن است به عنوان یک تجربه ارزشمند در نظر بگیرند. متأسفانه با شیوع ویروس کرونا و خطرات آن، انتخاب دیگری بجز آموزش آنلاین وجود ندارد.

یکی دیگر از چالش‌ها، ضعف شبکه اینترنت در کشور است. در حال حاضر، در جهت مجازی شدن تمامی مدارس و دانشگاه‌ها، دانشجویان و دانش‌آموزان برای یادگیری به طور گسترده از اینترنت استفاده می‌کنند. این مسئله می‌تواند منجر به کاهش سرعت اینترنت و حتی از دست رفتن ارتباط مکرر شود. در نتیجه، خواندن درس آنلاین ممکن است باعث استرس و نگرانی برای دانشجوها شود.

از جمله دیگر چالش‌ها، کاهش ارتباط بین استاد و دانشجوها است. استفاده از سامانه سما لایو برای دریافت آموزش‌های درسی منجر به کاهش ارتباط مستقیم بین استاد و دانشجوها می‌شود. دانشجوها دیگر نمی‌توانند به صورت مستقیم با استاد ارتباط برقرار کنند و از آموزش‌های استاد بهره‌برداری کنند. از طرف دیگر، دسترسی دانشجو به استاد محدود می‌شود و نمی‌توانند به راحتی سوالات خود را مطرح کنند. با مجازی شدن آموزش در دانشگاه علمی کاربردی، دانشجوها باید سؤالات خود را در سامانه ثبت کنند و منتظر پاسخ استاد بمانند. در صورتی که استاد پاسخ ندهد، باید به راه‌های دیگری مانند تماس تلفنی، ارسال پیام یا ایمیل با استاد اقدام کنند.

یکی دیگر از موارد قابل ذکر، کاهش نظارت استاد بر دانشجوها در سر کلاس درس است. در کلاس‌های حضوری، استاد بهتر می‌تواند فعالیت‌های کلاسی و تمرکز دانشجوها را نظارت کند. اما در کلاس‌های آنلاین، این نظارت کاهش می‌یابد و استاد می‌تواند به صورت مستقیم بر فعالیت‌های دانشجوها نظارت نکند.

با این وجود، استفاده از سامانه سما لایو و آموزش آنلاین همچنان به عنوان یک راه‌حل موقت برای ادامه فرآیند یادگیری و آموزش در شرایط سخت جامعه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما باید توجه داشت که این روش نیازمند سازماندهی و همکاری بین دانشجوها و استادان است تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از این فرصت استفاده کنند.

بیش تر بخوانید: اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی

 

برای دانلود فایل pdf مطلب روی دانلود مقاله کلیک کنید.

ورود به سامانه سما لایو علمی کاربردی | samalive.ir

ورود به سامانه سما لایو علمی کاربردی | samalive.ir

برچسب ها

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

ورود به سامانه سما لایو علمی کاربردی | samalive.ir

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل