تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

درخواست صدور دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی 1402

📚 خلاصه ای از مقاله درخواست صدور دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی 1402:

دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی

درخواست صدور دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی 1402 + آموزش درخواست اینترنتی و حضوری دانشنامه علمی کاربردی + مدارک مورد نیاز و زمان صدور

درخواست صدور دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی 1402

درخواست صدور دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی 1402

درخواست صدور دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی

در ابتدا به بیان اینکه دانشنامه چیست و چه تفاوتی با گواهی موقت دارد می پردازیم و سپس به نحوه و شرایط دریافت دانشنامه دانشگاه علمی کاربردی می پردازیم.

باید بیان کنیم گواهی موقت مدرکی می باشد که معمولا همه فارغ التحصیلان بعد از اتمام تحصیل دریافت می کنند و با این مدرک می توانند در آزمون ها استخدامی یا ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی در داخل کشور اقدام نمایند. گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی نیز مانند بقیه دانشگاه ها بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کاردانی یا کارشناسی صادر می شود.

دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشنامه اخرین مدرک تحصیلی یا معتبرترین مدرک تحصیلی شما می باشد که برای شما صادر می شود. دانشنامه علمی کاربردی و در کل دانشنامه همه دانشگاه ها بیش تر برای افرادی کاربرد دارد که می خواهند به خارج از کشور مهاجرت کنند یا ادامه تحصیل خود را در خارج از کشور انجام دهند کاربرد دارد.

به این صورت که دانشنامه تحصیلی خود را ترجمه کرده و به همراه ریز نمرات به دانشگاه یا شرکت مورد نظر خود در خارج از کشور ارائه می دهند. پس در واقع شما برای هر مقطع تحصیلی که فارغ التحصیل می شوید مثلا کارشناسی ، هم می توانید گواهی موقت دریافت کنید و هم تقاضای صدور دانشنامه دانشگاه علمی کاربردی را ارئه دهید تا برای شما صادر شود.

دانشنامه برای دانشجویانی که در دانشگاه سراسری تحصیل کرده اند کمی سخت تر صادر می شود زیرا چون این دانشجویان از امکانات و هزینه های کشور استفاده نموده اند ، تعهد خدمتی برای کشور دارند که یا باید آن مدت زمان را درکشور کار کرده و یا هزینه آن را پرداخت نمایند ولی در دانشگاه های شهریه محور مثل دانشگاه علمی کاربردی صدور دانشنامه تحصیلی مشکلی ندارد و سریع انجام می پذیرد.

بیش تر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

صدور گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی

برای دریافت دانشنامه ابتدا باید گواهی موقت خود را داشته باشید زیرا یکی از مدارکی که برای دریافت دانشنامه علمی کاربردی مورد نیاز می باشد گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

برای دریافت گواهی موقت شما می توانید بعد از فارغ التحصیلی بلافاصله درخواست صدور گواهی موقت علمی کاربردی را ارئه دهید. البته این گواهی را معمولا خود دانشگاه ها برای همه دانشجویان صادر می کنند و نیازی به درخواست نیست و معمولا تا 30 روز بعد ازثبت آخرین نمره در سامانه هم آوا گواهی موقت علمی کاربردی صادر می شود.

اگر هم عجله دارید بلافاصله می توانید بعد از تسویه حساب و فارغ التحصیلی درخواست خود را به دانشگاه برای صدور گواهی موقت علمی کاربردی به دانشگاه ارائه دهید و ظرف مدت 7 الی 14 روز گواهی موقت شما صادر خواهد شد.

بیش تر بخوانید: رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

صدور دانشنامه علمی کاربردی

بعد از دریافت گواهی موقت می توانید درخواست صدور دانشنامه دانشگاه علمی کاربردی را ثبت نمایید. ثبت صدور دانشنامه بصورت و اینترنتی امکان پذیر می باشد.

برای ثبت درخواست حضوری به دانشگاه خود مراجعه نمایید و به بخش آموزش یا فارغ التحصیلی در دانشگاه مراجعه نمایید. در آنجا با ارائه کد ملی و شماره دانشجویی خود می توانید فرم درخواست صدور دانشنامه را پر کنید و مراحل را تکمیل نمایید.

برای درخواست دانشنامه دانشگاه علمی کاربردی 1401 بصوت اینترنتی باید وارد سامانه هم آوا شده و در بخش درخواست دانشنامه درخواست صدور را ثبت نمایید که در ادامه بصورت تصویری مراحل ثبت  درخواست را توضیح خواهیم داد.

در ادامه به مدارک صدور دانشنامه علمی کاربردی می پردازیم.

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

مدارک لازم جهت دریافت دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی

برای درخواست حضوری:

1- گواهی موقت تحصیلی خود را همراه داشته باشید. در صورتی که هنوز این گواهی را دریافت نکرده اید می توانید در زمان مراجعه به دانشگاه ابتدا گواهی خود را دریافت کنید و بلافاصله درخواست صدور دانشنامه را ثبت کنید.

2-کارت معافیت پزشکی یا کارت پایان خدمت برای آقایان و در صورتی که در مقطع بالاتری در حال تحصیل هستید می توانید گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود دریافت کرده و همراه خود داشته باشید.

3- اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی به همراه دو قطعه عکس 3 در 4

4- اگر برای مدرک کارشناسی اقدام می کنید اصل مدرک کاردانی خود را نیز همراه داشته باشید.

5- یک تمبر 1000 تومانی که از تمامی شعب بانک ملی قابل دریافت می باشد.

6- اگر از صندوق رفاه دانشجویان وامی دریافت کرده اید باد تسویه نمایید و نامه تسویه و عدم بدهی را نیز همراه خود داشته باشید.

7- اگر در رشته تحصیلی خود تعهد خدمت داشته باشید باید نامه اتمام تعهد خدمت را نیز همراه خود داشته باشید.

8- در صورتی که خودتان امکان مراجعه ندارید باید به یک شخص وکالت دهید تا کارهای صدور دانشنامه علمی کاربردی را انجام دهد.

بیش تر بخوانید: رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

مدت زمان قانونی جهت صدور گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی

بعد از اینکه درخواست صدور دانشنامه خود را ثبت نمودید معمولا مدت زمان زیادی برای صدور دانشنامه زمان نمی برد. چرا که دانشگاه علمی کاربردی ، دولتی نبوده و هزینه تحصیل را پرداخت می نمایید و مشکلات دانشجویان سراسری را ندارید.

مدت زمان مشخصی نمی توان برای صدور مشخص کرد ولی معمولا حداکثر یک ماهه صادر می گردد البته بازهم می تواند نسبت به شهر و دانشگاه متفاوت باشد.

بیش تر بخوانید: شهریه دانشگاه علمی کاربردی

صدور دانشنامه دانشگاه علمی کاربردی بصورت اینترنتی

برای ثبت اینترنتی درخواست دانشنامه به روش زیر اقدام نمایید:

1 ابتدا نشانی edu.uast.ac.ir را با استفاده از مرورگر کروم در گوگل جستجو کنید. با جستجوی این عبارت تصویری مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده می شود:

ورود به سایت هم آوا علمی کاربردی

2 روی لینک مشخص شده کلیک نمایید تا وارد سامانه هماوا شوید. با ورود به سایت باید با تصویری مشابه تصویر زیر روبرو شوید:

ورود به سایت هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

3 نام کاربردی و رمز عبور خود را که از دانشگاه دریافت کرده اید را در بخش سمت راست وارد نمایید تا میز کار سایت هم آوا شوید. بعد از ورود باید با تصویری مشابه زیر رو به رو شوید:

سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی

4 حال با توجه به تصویر مشخص شده گزینه دریافت دانشنامه را انتخاب نمایید و ادامه مراحل را انجام دهید. در ادامه مدارک و فرم های خواسته شده را با دقت پر نمایید. بعد از اتمال روی گزینه ثبت نهایی کلیک نمایید. تبریک می گوییم درخواست دانشنامه دانشگاه علمی کاربردی ارسال شد.

بیش تر بخوانید: دفترچه دانشگاه علمی کاربردی

درخواست صدور دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی 1402

درخواست صدور دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی 1402

برچسب ها

فرم درخواست صدور دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی پیگیری دانشنامه علمی کاربردی سامانه فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی پیگیری گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی استعلام دانشنامه علمی کاربردی کد رهگیری دانشنامه علمی کاربردی مراحل فارغ التحصیلی علمی کاربردی ثبت درخواست فارغ التحصیلی علمی کاربردی لیست دانشنامه های چاپ شده دانشگاه علمی کاربردی تهران پیگیری گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی هزینه فارغ التحصیلی علمی کاربردی مدت زمان صدور گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی پیگیری گواهی موقت دانشگاه علمی کاربردی

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

درخواست صدور دانشنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی 1402

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل