تماس با مشاوره تحصیلی ندای مشاور

تحصیل در کره جنوبی

📚 خلاصه ای از مقاله تحصیل در کره جنوبی:

تحصیل در کره جنوبی

در این مقاله به بررسی شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های کره جنوبی 2023 پرداخته و هزینه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کره جنوبی اشاره شده است

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

در سال‌های اخیر، تحصیل در کره جنوبی به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. دانشگاه‌های این کشور، با در نظر گرفتن شهریه‌های معقول و ارائه بورسیه‌های فراوان، محیطی پویا و چندفرهنگی را در شهرهای کره جنوبی فراهم کرده‌اند.

کره جنوبی یکی از کشورهای پیشرفته آسیایی است که به دلیل امکانات آموزشی بسیار مناسب، هر ساله مقصد تحصیلی بسیاری از علاقه‌مندان به دستیابی به دانش‌بنیانی شده است. پیشرفت چشم‌گیر مراکز آموزش عالی این کشور، توجه بسیاری از دانشجویان را به خود جلب کرده است. علاوه بر این، ارائه بورسیه‌های تحصیلی قابل قبول به دانشجویان، یکی از دلایل جاذبه تحصیل در کره جنوبی برای دانشجویان ایرانی و سایر کشورها می‌باشد.

تحصیل در کره جنوبی

یکی از پرسش‌هایی که برای بسیاری از دانشجویان در خصوص تحصیل در کره جنوبی مطرح می‌شود این است که آیا تحصیل در این کشور نیز مانند برخی از کشورها به صورت رایگان امکان‌پذیر است؟ برای تحصیل در کره جنوبی، بسته به نوع دانشگاه، هزینه‌های متفاوتی وجود خواهد داشت. در اینجا به بررسی تحصیل در کره جنوبی و هزینه‌های مرتبط می‌پردازیم.

تحصیل در کره جنوبی: جاذبه‌ ها و امتیازات

در سال‌های اخیر، کشور کره جنوبی با پیشرفت‌های چشم‌گیر خود در حوزه‌های مختلف، توجه بسیاری از دانشجویان و علاقه‌مندان به زندگی در این کشور را به خود جلب کرده است. این امر باعث شده تا تعداد زیادی مهاجر در جستجوی تحصیل و زندگی در کره جنوبی را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

تحصیل در دانشگاه‌های کره جنوبی امروزه یکی از پرطرفدارترین گزینه‌ها بین دانشجویان سرتاسر جهان است. در چند سال اخیر، دریافت پذیرش در دانشگاه‌های این کشور به شکل قابل توجهی افزایش یافته و دانشجویان می‌توانند در پایتخت کره جنوبی، سئول، از شرایط و امکانات مناسبی بهره‌مند شوند.

علاوه بر این، کشور کره جنوبی بسیاری از تحقیقات و پروژه‌های علمی را نیز پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل، دانشجویانی که در رشته‌های آزمایشگاهی و پژوهشی تحصیل می‌کنند، به ادامه تحصیل در کره جنوبی در سال ۲۰۲۳ فکر می‌کنند و این کشور را در الویت‌های مهاجرتی خود قرار می‌دهند. علاوه بر این، بسیاری از دانش‌آموزان دوران دبیرستان نیز برای تحصیل در این کشور آماده می‌شوند تا از مزایای دوران تحصیلی دانشگاهی در کره جنوبی بهره‌برداری کنند.

از لحاظ اقتصادی، کشور کره جنوبی یکی از کشورهای قدرتمند جهان است. با اقتصاد بسیار پویا و در رده بالای کشورهای آسیا، کره جنوبی جزو کشورهایی است که بیش از نیمی از جمعیت آن دارای مدرک تحصیلات عالی هستند. به همین دلیل، این کشور به عنوان یک کشور تحصیل‌کرده و فرهیخته شناخته می‌شود.

زبان رسمی کره جنوبی کره‌ای است، اما در دانشگاه‌ها امکان آموزش به زبان انگلیسی نیز وجود دارد. این امکان باعث می‌شود دانشجویانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند، به راحتی در دانشگاه‌های کره جنوبی تحصیل کنند.

سیستم آموزشی کره جنوبی به گونه‌ای است که تحصیل در مدارس عمومی و خصوصی تفاوت چشم‌گیری ندارد. هر دو نوع مدرسه به یک میزان کیفیت آموزشی برخوردارند و تفاوت چشم‌گیری در این کیفیت وجود ندارد. به همین دلیل، تحصیل برای افراد بسیاری در این کشور جذاب و دلپذیر است.

کره جنوبی با جمعیتی بالغ بر ۵۰ میلیون نفر، یکی از کشورهای پرطرفدار در بین جوانان و نوجوانان است. با مرزهای دریای زرد در غرب و دریای ژاپن در شرق، این کشور همسایه‌ی چین و ژاپن محسوب می‌شود. واحد پول این کشور وون است و با علامت KRW نمایش داده می‌شود. از طرفی، کره جنوبی از طریق موسیقی و هنر خود، توانسته نظر بسیاری از مردم جهان را جلب کند. این کشور همواره در تلاش برای بهبود وضعیت خود و مردمش است.

سیستم آموزشی در کره جنوبی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که در آن دانش‌آموزان در سه مرحله ابتدایی، متوسطه و دبیرستان تحصیل می‌کنند. در پایان دوره دبیرستان، دانش‌آموزان به دو شاخه علمی و حرفه‌ای تقسیم می‌شوند. این سیستم تحصیلی تفاوت‌هایی با سیستم آموزشی ایران دارد، زیرا در کشورهای دیگر نیز مدت زمان سال تحصیلی متفاوت است.

در صورتی که دانش‌آموزان خارجی قصد ادامه تحصیل در کره جنوبی را داشته باشند، باید در آزمون مهارت علمی بورس کالج CSAT شرکت کنند و نمره قبولی را کسب کنند. این آزمون که هشت ساعت طول می‌کشد، دانش‌آموزان را در زمینه‌های مختلفی مانند زبان کره‌ای، انگلیسی، تاریخ کره، ریاضیات و موضوعات دیگر بررسی می‌کند.

یکی از مزایای تحصیل در کره جنوبی این است که دانش‌آموزان خارجی می‌توانند در مدارس بین‌المللی شرکت کنند و با هم ملاقات کرده و تجربیات خوبی را در محیط تحصیلی در کره جنوبی به دست آورند. این وضعیت در کشورهای دیگر به صورت چندان رایج نیست.

کره جنوبی تلاش می‌کند تا سیستم آموزشی خود را بهبود دهد و بهترین شرایط آموزشی، روحی و رفاهی را برای دانشجویان فراهم کند. در ادامه، برخی از دانشگاه‌های کره جنوبی که در صورت قبولی می‌توانید در آنها تحصیل کنید را بررسی خ

واهیم کرد. کره جنوبی شامل ۱۶ دانشگاه با رتبه‌بندی کمتر از ۵۰۰ در رده‌بندی QS است. این نشان می‌دهد که رقابت برای ورود به دانشگاه‌های کره جنوبی بسیار سخت است و برای قبولی باید شرایط خاصی را داشته باشید.

چند مورد از این دانشگاه ها، دانشگاه ملی سئول، دانشگاه هانیانگ، کیونگ هی، یونسی، و دانشگاه ایوها می باشند که از برترین و بهترین دانشگاه های این کشور محسوب می شوند.

دانشگاه ملی سئول

دانشگاه ملی سئول، یکی از دانشگاه‌های برتر و معتبر برای دانشجویان بین‌المللی در کره جنوبی است. این دانشگاه در قلب پایتخت قرار گرفته و با بیش از 16 دانشکده، گزینه‌های متنوعی از جمله دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را برای دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشگاه سونگ کوانک وون

دانشگاه سونگ کوانک وون نیز به عنوان یکی از دانشگاه‌های باستانی در شرق آسیا شناخته می‌شود. با بیش از ۶۰۰ سال سابقه، این دانشگاه با کیفیت و حرفه‌ای بودن آموزش خود، جذب علاقه‌مندان زیادی برای تحصیل در آن داشته است. دانشگاه سونگ کوانک وون دو پردیس علوم انسانی و اجتماعی در پایتخت و یک پردیس علوم طبیعی در شهر سوون را دارا می‌باشد. این دانشگاه با حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ دانشگاه در ۷۰ کشور جهان، برنامه‌های تبادل دانشجویی دارد و با آنها همکاری می‌کند.

دانشگاه علوم و فناوری کره (KAIST)

دانشگاه علوم و فناوری کره (KAIST) با هدف تأمین نیازهای علمی و منابع انسانی متخصص در کشور، در شهر دائجون تأسیس شده است. در این دانشگاه، دانشجویان آموزش طراحی ابزارها و فناوری‌های مدرن را دریافت می‌کنند. طراحی بسیاری از وسایل مانند لپ‌تاپ، گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌ها به عهده دانشجویان این دانشگاه است. برای ورود به این دانشگاه، دانشجویان باید دارای هوش بالا و خلاقیت مناسب باشند تا بتوانند طراحی‌ها و نوآوری‌های جدیدی را در سطح جهانی ایجاد کنند.

دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ

هدف اصلی از تأسیس دانشگاه علوم و فناوری پوهانگ در سال ۱۹۸۶، ایجاد فارغ‌التحصیلان برجسته در زمینه تحقیقات و تولید در سطح جهانی بود. این دانشگاه به طور معمول دانشجویان با استعداد و پیشرو را برای تولید نسل بعدی نوآوران جهانی جذب می‌کند.

با این حال، ورود به دانشگاه‌های کره جنوبی همچنان دشوار است و برای شرکت در آزمون‌ها و ورود به دانشکده‌های برجسته این کشور، باید حداقل معیارهای لازم را داشته باشید. این مطلب نشان می‌دهد که تحصیل در کره جنوبی در سال ۲۰۲۳ همچنان چالش‌برانگیز است.

مزایای تحصیل در کره جنوبی

با توجه به وجود مزایای چشمگیری برای تحصیل در کره جنوبی، لیستی از این مزایا در ادامه آمده است:

✅ 1. امکان تحصیل در کشوری با فرهنگ بالا و زندگی پرجنب و جوش.
✅ 2. چشم‌اندازهای شغلی خوب برای آینده و دوران پس از تحصیل.
✅ 3. استفاده از آموزش با کیفیت و زیرساخت‌های پیشرفته.
✅ 4. اخذ مدارک بین‌المللی معتبر برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کره.
✅ 5. هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاهی در کره مقرون به صرفه است.
✅ 6. وجود بورسیه‌های تحصیلی زیاد و امکان ثبت‌نام در بورسیه‌های دولتی در سطوح مختلف.
✅ 7. ارائه کمک‌های هزینه سفر و تحصیل به دانشجویان بین‌المللی.
✅ 8. امکان کسب درآمد در کنار تحصیل با انجام کار پاره‌وقت و کار در تعطیلات.
✅ 9. بهره‌برداری از فرهنگ غنی و غذاهای جذاب این کشور.
✅ 10. امکان یادگیری زبان کره‌ای از طریق کلاس‌های آموزشی رایگان یا با هزینه کم.
✅ 11. وجود امکانات تفریحی و برگزاری کنسرت‌های موسیقی با حضور خواننده‌های معروف.
✅ 12. امنیت بالا و کمبود جرم و جنایت در کره جنوبی.
✅ 13. وجود مراقبت‌های بهداشتی پیشرفته.

با توجه به مزایای ذکر شده، کره جنوبی به عنوان مقصد تحصیلی ارزشمندی در نظر گرفته می‌شود. این کشور نه تنها یک مکان برای گردشگری است، بلکه یک مقصد برجسته برای مطالعات بین‌المللی نیز محسوب می‌شود.

مورد جالبی درباره کره جنوبی این است که در سال‌های اخیر، تعداد دانشجویان بین‌المللی در این کشور به شدت افزایش یافته است. در طول شش سال گذشته، بیش از 160,000 نفر از دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌ها و کالج‌های کره تحصیل کرده‌اند، از زمان آوریل 2019 تاکنون.

شرایط تحصیل در کره جنوبی در سال 2023

تحصیل در کشور کره جنوبی، مانند سایر کشورها، در تمامی مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دکتری امکان پذیر است. همه افراد، بدون توجه به سطح تحصیلی خود، می‌توانند برای دریافت پذیرش تحصیلی در این کشور فرهیخته اقدام کنند.

تحصیل در دانشگاه‌های کره جنوبی تجربه‌ای فوق‌العاده برای هر دانشجویی است به دلیل سطح فرهنگ و سواد افراد در این کشور. ورود به این کشور، علاوه بر زیبایی‌های آن، امکان دستیابی به سطح بالای آموزش از کودکان تا بزرگسالان و پیگیری پیشرفت روزافزون آن را فراهم می‌کند. علاقه‌مندانی که به آشنایی با فرهنگ و زبان دیگری غیر از کشور خود علاقه‌مند هستند، می‌توانند کره جنوبی را در لیست کشورهای در حال توسعه برای تحصیل خود و دوستانشان اضافه کنند.

مقاطع تحصیلی در کره جنوبی شبیه به سایر کشورهای آسیایی و اروپایی است. اما یک نکته بسیار مهم این است که رقابت در دانشگاه‌های کره جنوبی بسیار بالا است و این کشور با جذب تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی به دنبال دستیابی به استانداردهای جهانی است.

برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، وزارت آموزش و پرورش با در نظر گرفتن تعداد زیادی مهاجر تحصیلی، شرایطی را تعیین کرده است تا از بین آنها افرادی که واجد شرایط هستند، را به کشور دعوت کند و درخواست پذیرش آنها را قبول کند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی کره جنوبی

⏪ داشتن رزومه‌ای براق و منحصربه‌فرد
⏪ کسب نمرات و معدل بالا
⏪ تسلط به زبان انگلیسی و دریافت نمره 5.5 در آزمون آیلتس
⏪ عدم داشتن سابقه منفی

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کره جنوبی

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور کره جنوبی را دارند، باید شرایط زیر را برآورده کنند و در صورت داشتن این شرایط، مدارک خود را ارائه دهند. شرایط عبارتند از:

⏪ داشتن حداقل معدل 12 در دوره کارشناسی
⏪ دریافت مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره حداقل 6.5 یا معادل آن در آزمون تافل
⏪ دریافت مدرک زبان کره‌ای
⏪ ارائه توصیه‌نامه
⏪ ارائه رزومه کامل
⏪ ارائه اسکن پاسپورت به همراه عکس
⏪ ارائه مدارک شناسایی

شرایط تحصیل در مقطع دکتری کره جنوبی

عموماً پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد، بسیاری از فارغ‌التحصیلان تصمیم می‌گیرند تحصیلات خود را در مقطع دکتری ادامه دهند. برای دریافت پذیرش در دانشگاه‌های کره جنوبی در مقطع دکتری، کافی است مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مرتبط ارائه دهید. اما لازم به ذکر است که تمام دانشگاه‌های کره جنوبی شرایط یکسانی ندارند و این موضوع برای دانشج ویان بسیار پیچیده می‌شود.

در واقع، برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در این مقطع، مناسب است از یک یا چند استاد راهنما کمک گرفته و بر روی پروپوزال و پایان‌نامه خود کار کنید. استادان راهنما، متقاضی را در مسیر کسب پذیرش دکتری در دانشگاه هدایت خواهند کرد و نکات مهمی را به دانشجویان علاقه‌مند توضیح خواهند داد.

علاوه بر این، فارغ‌التحصیلانی که مدرک دکتری خود را از دانشگاه مورد نظر دریافت می‌کنند، می‌توانند برای تحصیلات پسادکتری در همان دانشگاه اقدام کنند. کره جنوبی سالانه دو بار اقدام به پذیرش دانشجو در این مقطع می‌کند.

هزینه تحصیل در کره جنوبی

توجه به هزینه‌های تحصیل در کشور مورد نظر، از مسائل مهمی است که دانشجویان علاقمند به تحصیل در خارج از کشور باید مد نظر خود قرار دهند. در صورتی که تصمیم به تحصیل در کره جنوبی داشته باشند، باید توجه کنند که هزینه‌ها بسته به نوع دانشگاه ممکن است متفاوت باشد.

در اینجا لازم به ذکر است که دانشجویان بین‌المللی اغلب مبلغی مشابه دانشجویان داخلی را برای تحصیل در کره جنوبی پرداخت می‌کنند. هزینه‌ها بین موسسات مختلف و حتی در داخل هر یک از آن‌ها نیز متفاوت است. برای رشته‌های خاص و پرتقاضا، هزینه‌ها ممکن است بیشتر از سایر رشته‌ها باشد.

با این حال، هزینه‌های تحصیل در کره جنوبی نسبت به کشورهایی مانند چین یا سایر کشورها، بسیار مناسب و مقرون به صرفه هستند. هزینه‌های تحصیل در کره جنوبی در حدود 2500 تا 4000 دلار سالانه است، که به‌طور قابل توجهی ارزان‌تر از کشورهایی مانند ایالات متحده است. در ایالات متحده، دانشجویان ممکن است تا 50000 دلار در سال هزینه تحصیل داشته باشند. در جدول زیر، هزینه‌های تحصیل در کره جنوبی به‌طور خلاصه آورده شده است.

هزینه تحصیل در کره جنوبی

از آنجایی که اقبال دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کره جنوبی در حال افزایش است، امکانات مالی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شده است. بورسیه‌های تحصیلی در کره جنوبی ترکیبی از منابع دولتی و دانشگاه‌ها استفاده می‌کنند. برخی از دانشگاه‌های برجسته کره جنوبی، بورسیه‌های مهمی را ارائه می‌دهند.

⭐ بورسیه جهانی کره: این بورسیه توسط دولت کره برای دانشجویان بین‌المللی که تمایل به تحصیل در کره جنوبی دارند، فراهم می‌شود. این بورسیه شامل هزینه‌های تحصیل و زندگی، از جمله بلیط هواپیما به کره جنوبی است. زمان درخواست بورسیه جهانی کره در ماه‌های اکتبر تا نوامبر هر سال است.

⭐ دانشگاه ملی سئول: این دانشگاه همچنین هزینه‌های تحصیل، زندگی، بیمه درمانی و هزینه یک سفر رفت و برگشت اقتصادی به کره جنوبی را برای دانشجویان بین‌المللی تامین می‌کند. متقاضیان این بورسیه باید در بازه زمانی بین فوریه و مارس درخواست خود را به دانشگاه ارائه داده و در مرحله اول از طریق سفارت کره در کشور خود اقدام نمایند.

⭐ دانشگاه کره: این دانشگاه دارای یک فهرست گسترده از بورسیه‌های تحصیلی در رشته‌های مختلف است. دانشجویان علاقمند می‌توانند در دو دوره در ماه‌های آگوست تا اکتبر و فوریه تا آوریل، برای بهره‌برداری از این بورسیه‌ها اقدام نمایند.

⭐ دانشگاه کیونگ هی: این دانشگاه به دلیل دانشکده پزشکی معروف خود شناخته شده است. همچنین، دانشگاه کیونگ هی بورسیه‌های تحصیلی متعددی ارائه می‌دهد که بسته به شرایط، تا 30 درصد، 50 درصد و 70 درصد شهریه دانشجویان را پوشش می‌دهند.”

✔️ علاوه بر هزینه های تحصیلی، دانشجو برای گذراندن زندگی باید حداقل هزینه هایی را نیز برای خوراک، پوشاک و از همه مهمتر مکانی برای زندگی بپردازد که در ادامه به برخی از این هزینه ها اشاره خواهیم کرد:

هزینه تحصیل در کره جنوبی

✔️ همچنین هزینه هایی که می بایست برای پرداخت هر رشته در هر مقطعی پرداخت شود را در جدولی که مشاهده می کنید قرار داده ایم تا بتوان با آگاهی بیشتری نسبت به انتخاب دانشگاه مورد نظر در کشور منتخب اقدام کرد.

هزینه تحصیل در کره جنوبی

مدارک لازم برای تحصیل در کره جنوبی

جهت تحصیل در کره جنوبی، در سال ۲۰۲۳، مراقبت‌های لازمی از نظر ارائه مدارک و ثبت نام صورت می‌گیرد، زیرا تقاضای دریافت پذیرش به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این مدارک شامل اطلاعات اولیه دانشجویان است که بررسی می‌شود و نتیجه پذیرش یا عدم پذیرش در مرحله اول توسط اداره مهاجرت به دانشجو اطلاع داده می‌شود.

اشخاصی که تصمیم نهایی خود را برای تحصیل در کره جنوبی در سال ۲۰۲۳ گرفته‌اند، باید در تاریخ تعیین شده مدارک خود را برای دریافت ویزا ارسال کنند. لازم به ذکر است که تمامی مدارک باید ترجمه شده باشند و این ترجمه‌ها مدت زمان و اعتبار خود را دارند. در صورتی که تاریخ ارسال مدارک هنوز فرا نرسیده است، متقاضی باید از انجام ترجمه مدارک خود خودداری کند و آن را به تعویق بیاندازد.

✅ دانشجویان پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر، می‌توانند به سایت آن دانشگاه مراجعه کرده و با تکمیل فرم‌های مربوطه، مدارک مورد نیاز را مشاهده و به دقت آن‌ها را فراهم کنند. برخی از مدارک لازم برای تحصیل در کره جنوبی شامل موارد زیر می‌باشد:

⏪ پاسپورت معتبر
⏪ مدارک شناسایی، از جمله کارت ملی و شناسنامه
⏪ آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
⏪ گواهی عدم سوء پیشینه
⏪ گواهی سلامت
⏪ ارائه حساب بانکی معتبر با موجودی مناسب برابر با هزینه یک سال زندگی در کره جنوبی
⏪ تایید مدارک توسط سفارت

✅ علاوه بر این، افراد برای دریافت ویزای تحصیلی نیز باید مدارک مربوطه را به اداره مهاجرت ارسال کنند تا در صورت پذیرش و قبولی در تحصیل در کره جنوبی در سال ۲۰۲۳، اقدام به جمع‌آوری این مدارک نمایند. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی به شرح زیر است:

⏪ پاسپورت
⏪ تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی آن‌ها
⏪ نامه تضمین مالی
⏪ انگیزه‌نامه
⏪ فرم درخواست ویزا
⏪ رسید فیش پرداختی ویزا
⏪ توصیه‌نامه
⏪ مدارک هویتی، شامل شناسنامه، کارت ملی و …
⏪ گواهی عدم سابقه‌ی کیفری
⏪ گواهی سلامت
⏪ نامه پذیرش از دانشگاه
⏪ دو قطعه عکس

✅ باید توجه داشت که ویزای تحصیلی کره جنوبی بسته به مقطع تحصیلی، انواع متفاوتی دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

⏪ D-2-1: کاردانی
⏪ D-2-2: کارشناسی
⏪ D-2-3: کارشناسی ارشد
⏪ D-2-4: دکترا
⏪ D-2-5: تحقیقاتی

مراحل پذیرش تحصیل در کره جنوبی

در ادامه، یک مطلب جدید با حفظ معنا و با استفاده از اصطلاحات و ساختارهای جدید را برای شما تهیه کرده‌ام:

یکی از عوامل حیاتی برای دریافت پذیرش تحصیلی یا مهاجرت کاری، آشنایی به زبان و ارائه رزومه‌ای مناسب است. در سال ۲۰۲۳، تحصیل در کره جنوبی همچنان نیازمند داشتن مدارک تحصیلی با نمره‌ی بالا است و همچنین مدرک زبان با نمره‌ی عالی را می‌طلبد. برای تحصیل در مدارس کره جنوبی، لازم است ویزای تحصیلی را از دولت این کشور دریافت کرده و پس از انتخاب مدرسه و انجام مراحل ثبت نام، مدارک لازم را ارسال کرده و شهریه را پرداخت نمایید.

تحصیل در دانشگاه نیز نیازمند ارائه مدارک و انجام مراحل خاص خود است. در ابتدا، باید مرحله اخذ ویزای مقصد را در اولویت بندی خود قرار دهید. سپس با تکمیل فرم درخواست پذیرش و ارائه مدارک مورد نیاز، برای دریافت آن اقدام کنید.

برای دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌های کره جنوبی، باید فرم درخواست دانشگاه، کپی پاسپورت، مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی و ارائه تضمین مالی و اثبات آن را تهیه کنید. پس از دریافت پذیرش، باید به سفارت کشور کره جنوبی مراجعه کرده و درخواست ویزای دانشجویی را ارائه دهید. مدارک لازم برای درخواست ویزای دانشجویی عبارتند از:

 •  پاسپورت اصلی و کپی آن
 • فرم درخواست ویزای دانشجویی که از سایت سفارت این کشور قابل دریافت است
 • هزینه درخواست ویزا
 • عکس پاسپورت
 • اثبات تضمین مالی
 • مدارک و سابقه تحصیلی در صورت شرکت در دوره‌های دانشگاهی

مراحل اخذ ویزای تحصیلی در کره جنوبی

برای دریافت ویزای تحصیلی در کره جنوبی، باید مدارک مربوطه را آماده کرده و به سفارت این کشور ارسال نمایید. برخی از این مدارک عبارتند از:

 • پاسپورت یا گواهی تولد
 • اسکن مدرک دیپلم یا کارشناسی
 • کپی سوابق تحصیلی قبلی
 • ارائه رزومه (CV) که شامل تجربیات و مهارت‌های کاربردی باشد
 • توصیه‌نامه از اساتید معتبر
 • نمره آزمون برای تحصیل در کره جنوبی
 • گواهی اثبات تضمین مالی برای تحصیل در این کشور.

تحصیل در مقاطع مختلف در کره جنوبی

سامانه آموزشی کره جنوبی مانند سامانه آموزشی ایران است و برای ورود به دانشگاه، دانش‌آموزان باید 12 سال تحصیل را به پایان برسانند. کودکان با حضور در مهد کودک و پیش‌دبستانی، برای ورود به مقطع تحصیلی اجباری در سن 6 سالگی آماده می‌شوند. مقطع ابتدایی تحصیل دانش‌آموزان تا سن 12 سالگی ادامه می‌یابد و سپس وارد مقطع متوسطه و سپس دبیرستان می‌شوند. در ادامه، به بررسی تحصیل در مقاطع مختلف، از ابتدایی تا مقاطع بالاتر و دکتری، خواهیم پرداخت.

تحصیل در مدارس کره جنوبی

دانش‌آموزان از سن 6 سالگی در مدارس کره جنوبی تحصیل می‌کنند. مدت زمان تحصیل این دانش‌آموزان 6 سال است و در این دوره، آموزش دروس ابتدایی و اساسی ارائه می‌شود. پس از اتمام این دوره، دانش‌آموزان برای ورود به دبیرستان آماده می‌شوند. دبیرستان به دو دوره 3 ساله تقسیم می‌شود. در دوره اول، دانش‌آموزان می‌توانند به مدت 3 سال در دبیرستان‌های فنی و حرفه‌ای نیز تحصیل کنند. دوره دوم نیز به همین شکل است. قبل از ورود به دانشگاه در کره جنوبی، دانش‌آموزان باید 12 سال تحصیل را به پایان برسانند.

تحصیل در مدارس کره جنوبی

تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی

با توجه به اینکه دانشگاه‌های کره جنوبی از جمله بهترین دانشگاه‌ها و باتوجه به سطح علمی ساکنان این کشور هستند، کره جنوبی به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی برتر شناخته شده است و بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند هستند که در یکی از این دانشگاه‌های برتر کشور کره جنوبی در مقطع کارشناسی تحصیل کنند.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کره جنوبی، مانند بسیاری از کشورهای آسیایی، 3 تا 4 سال است. یکی از برنامه‌های اصلی دانشگاه‌های ارائه دهنده مقطع کارشناسی، آزمون توانایی کالج اسکولاستیک است. این آزمون به 5 بخش تقسیم شده است و دانشجویان باید در این آزمون به نمره خوبی دست یابند. بخش‌هایی از این آزمون شامل زبان کره‌ای، زبان انگلیسی، ریاضیات، زبان‌های خارجی و علوم اجتماعی و طبیعی هستند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های کره جنوبی در رشته‌های مختلفی از جمله پزشکی، مهندسی، علوم اجتماعی و هنر امکان‌پذیر است. با این حال، دانشجویان بین‌المللی برای ورود به این دانشگاه‌ها و تحصیل در مقطع کارشناسی، باید شرایط ویژه‌ای را داشته باشند. این شرایط شامل داشتن دانش کافی در زبان کره‌ای، داشتن گذرنامه معتبر، گذراندن آزمون سلامتی، و داشتن سابقه تحصیلی مناسب می‌باشد. همچنین، آشنایی با زبان انگلیسی و داشتن حداقل نمره 5.5 در آزمون آیلتس نیز لازم است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کره جنوبی

تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در کره جنوبی برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی جذابیت دارد. این کشور هر ساله تعداد زیادی دانشجوی خارجی را در مقاطع ارشد و دکتری پذیرش می‌دهد. هدف کره جنوبی از جذب بهترین استعدادهای جهان است تا با استفاده از توانمندی‌های آن‌ها، به توسعه و پیشرفت کشور خود کمک کند.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کره جنوبی معمولاً 1 تا 3 سال است. بیشتر دانشگاه‌های کره جنوبی در این مقطع دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. برای ورود به دانشگاه در این مقطع، نمره قابل قبول در آزمون آیلتس برابر با 6.5 برای مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز است.

تحصیل در مقطع دکتری در کره جنوبی

تحصیل در مقطع دکتری در کره جنوبی معمولاً 3 سال طول می‌کشد. برای ورود به این مقطع، دانشجویان باید 36 واحد دروس تئوری را گذرانده و در آزمون جامع شرکت کنند. همچنین، باید یک پایان‌نامه تحت نظر استاد راهنما تهیه و ارائه کنند. دریافت مدرک دکتری در یکی از دانشگاه‌های برتر کره جنوبی، به دانشجویان امکان می‌دهد تا مدرکی با اعتبار بالا و شناخته‌شده جهانی را دریافت کنند.

دوره دکتری در دانشگاه‌های کره جنوبی هر سال در دو ترم بهار و پاییز برگزار می‌شود. برای ورود به دوره تحصیلی که در ماه مارس آغاز می‌شود، باید در سپتامبر و نوامبر درخواست خود را ثبت کنید. همچنین، برای ورود به دوره تحصیلی که در سپتامبر شروع می‌شود، می‌توانید اقدامات لازم را از ماه می تا ژوئن انجام دهید.

مطالعه و تسلط بر زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی در کره جنوبی بسیار حائز اهمیت است. آمارها نشان می‌دهد که مردم کره جنوبی به طور کلی علاقه زیادی به یادگیری زبان انگلیسی دارند و بسیاری از آن‌ها در این زبان مهارت دارند.

تحصیل در رشته پزشکی در کره جنوبی

در کشور کره جنوبی، تحصیل در رشته پزشکی به طور کلی بسیار معتبر و مورد احترام است. اما برای دانشجویان داخلی و حتی دانشجویان خارجی، ورود به دانشگاه‌های پزشکی کره جنوبی چالش‌هایی را به همراه دارد. در ابتدا، برای ورود به دانشگاه‌های کره جنوبی و تحصیل در رشته پزشکی، مسلط بودن به زبان کره‌ای ضروری است. زیرا تمامی دروس و آموزش‌ها در این رشته به زبان کره‌ای ارائه می‌شوند.

⬇️ برنامه‌های تحصیلی در رشته پزشکی در کره جنوبی معمولاً به دو بخش تقسیم می‌شوند: بخش پیش‌بالینی و بخش بالینی.

⬅️ دوره پیش‌بالینی شامل دروسی از جمله فیزیولوژی، زیست‌شناسی و آناتومی می‌شود.

⬅️ در بخش بالینی، دانشجویان با حضور در بیمارستان‌ها و تمرین‌های عملی، دروس تخصصی خود را مطالعه می‌کنند.

وضعیت اقامت پس از اتمام تحصیل در کره جنوبی

دانشجویان بین‌المللی که پس از اتمام تحصیلات خود در کره جنوبی قصد دارند در این کشور اقامت دائم پیدا کنند، باید به دنبال یافتن شغل مناسب باشند و وارد بازار کار کره جنوبی شوند. در صورتی که دانشجو پیشنهاد کاری از یک کارفرما دریافت کند، می‌تواند اقامت کاری را دریافت کند و برای مدتی در کره جنوبی زندگی کند. اما در غیر این صورت، دریافت اقامت دائم بسیار دشوار خواهد بود. برای دانشجویانی که نتوانستند پیشنهاد کاری دریافت کنند، می‌توانند از طریق برنامه‌های دیگری مانند اخذ نامه کارآموزی در شرکت‌های معتبر، به اداره مهاجرت مراجعه کرده و درخواست اقامت پس از تحصیل را با ارائه نامه کارآموزی ثبت کنند.

در صورتی که دانشجوی بین‌المللی اقامت پس از تحصیل خود را از طریق دریافت نامه کارآموزی اخذ کند، زمانی حدود 6 ماه وقت دارد تا از طرف یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کند و اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهد. باید توجه داشت که این فرایند به سادگی قابل انجام نیست و نیاز به پیگیری‌های مداوم از سوی دانشجو دارد.

لازم به ذکر است که کشور کره جنوبی به دانشجویان و افراد با تخصص و مهارت بالا پذیرایی می‌کند. با این حال، دریافت اقامت دائم برای آن‌ها ممکن است کمی دشوار باشد. برای دریافت تابعیت کره جنوبی، افراد باید به مدت 5 سال به طور متوالی در این کشور ساکن باشند و در این مدت، نباید شاکایتی یا تخریبی از سوی این افراد وجود داشته باشد. همچنین، حداقل سن برای دریافت تابعیت کره جنوبی 20 سال تمام است. علاوه بر این، فرد متقاضی باید تمکن مالی داشته و وابستگی مالی به فرد یا افراد دیگری نداشته باشد. در نهایت، داوطلب باید به زبان کره‌ای مسلط بوده و آگاهی کافی از فرهنگ این کشور را داشته باشد.

تحصیل رایگان در کره جنوبی

یکی از مزایای جذاب برای دانشجویان بین‌المللی، تحصیل رایگان در کره جنوبی است. اما باید توجه داشت که دانشجویان بین‌المللی باید شرایط مالی خوبی داشته باشند. دانشگاه‌های کره جنوبی هزینه‌های تحصیلی را پرداخت نمی‌کنند و این بر عهده دانشجو است. همچنین، هزینه‌های زندگی در کره جنوبی نیز باید توسط دانشجو تامین شود.

تحصیل در کره جنوبی بدون مدرک زبان

تحصیل در دانشگاه‌های کره جنوبی بدون مدرک زبان، همانند سایر دانشگاه‌های محبوب، ممکن نیست. برای ورود به دانشگاه‌های این کشور، شرکت در آزمون TOPIK الزامی است. به طور کلی، علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کره جنوبی باید حداقل نمره 5.5 در آزمون آیلتس داشته باشند یا به زبان کره‌ای مسلط باشند. اگر قصد تحصیل در کره جنوبی را در سال 2023 بدون ارائه مدرک زبان دارید، تنها راه ارتباط با مسئول دانشگاه مورد نظر و شرح شرایط خود به آن‌ها است تا بتوانند شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

مشاوره تحصیل در یک کشور آسیایی پیشرفته

در اواخر سال 2023، تحصیل در یکی از کشورهای آسیایی پیشرفته به نام کره جنوبی بسیار محبوبیت بالایی را به خود اختصاص داده است. این کشور دارای دلایل و مزایای بسیاری است که می‌توان آن‌ها را در نظر گرفت. این کشور به دانشجویان بین‌المللی فرصتی منحصر به فرد برای دستیابی به تحصیلات با کیفیت و آموزش به زبان انگلیسی ارائه می‌دهد.

یکی از دلایل اصلی جذابیت تحصیل در کره جنوبی، وجود دانشگاه‌های با سطح جهانی برتر است که به طور ویژه دانشجویان بین‌المللی را جذب می‌کند. آموزش در این دانشگاه‌ها به صورت کاملاً به‌روز و با کیفیت بالا انجام می‌شود و دانشجویان با استقبال بسیاری از این دانشگاه‌ها روبرو می‌شوند و با اشتیاق برای پذیرش تحصیلی در آن‌ها اقدام می‌کنند.

همچنین، کره جنوبی به لحاظ رشد روزافزون در کیفیت زندگی و شرایط اقتصادی مناسب، به عنوان یک کشور جذاب برای زندگی و تحصیل شناخته می‌شود. این کشور پس از جدایی از کره شمالی، توانسته است در کمترین زمان ممکن به استقلال دست یابد و شرایط اقتصادی مطلوبی را برای شهروندان خود فراهم کند.

در کره جنوبی، تحصیل همانند سایر کشورها است، اما باید به میزان سواد مردم عادی در این کشور توجه کنیم. بر طبق آمارها، حدود ۶۷ درصد از مردم ک

ره جنوبی دارای مدرک دیپلم هستند و به تحصیل در دانشگاه‌ها می‌پردازند. این در حالیست که در مقایسه با کشور ایران، جوانان کره‌ای بیشتر تمایل دارند به جستجوی فرصت‌های شغلی بپردازند و تحصیل را به عنوان امری حیاتی مشاهده نمی‌کنند.

یکی از مزیت‌های مهم تحصیل در کره جنوبی، هزینه مناسب آن است. با این حال، تحصیل در این کشور هزینه‌هایی را به همراه دارد و دانشجویان بین‌المللی باید تمامی هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهند. با این حال، شهریه‌ها و قیمت‌های زندگی در کره جنوبی همچنان به میزانی مناسب است.

همچنین، در صورتی که دانشجوی بین‌المللی موفق به دریافت بورسیه تحصیلی کره جنوبی شود، می‌تواند در یکی از دانشگاه‌های برتر جهان در کره جنوبی تحصیل کند. این فرایند برخاسته خاصی دارد و دانشجو باید مراحل مشخصی را طی کند.

تنوع رشته‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کره جنوبی نیز یکی از مزایای مهم است. داوطلبان بین‌المللی با انواع گزینه‌ها در رشته‌های مختلف مواجه می‌شوند و می‌توانند به راحتی در رشته مورد نظر خود تحصیل کنند.

علاوه بر این، فرهنگ و سطح اجتماعی بالای کره جنوبی نیز به جذابیت این کشور افزوده است. سطح فرهنگی و سواد در این کشور به مراتب بالاتر از بسیاری از کشورهای آسیایی دیگر است و جوانان آن برای دستیابی به سطوح تحصیلی بالا تلاش می‌کنند.

کشور کره جنوبی دارای دانشگاه‌های معتبری است که در آنها از سیستم آموزشی بسیار خوبی استفاده می‌شود. این دانشگاه‌ها، از اعتبارات بالایی در سطح جهانی برخوردار بوده و استادان و معلمان آنها تحت حمایت دولت و حکومت قرار می‌گیرند.

همچنین، اقتصاد کره جنوبی در چند سال اخیر به دلیل نوآوری‌ها و خلاقیت‌های مختلف، به یک جایگاه مناسب در رده‌بندی جهانی رسیده است. این کشور به دانشجویان خود آموزش می‌دهد تا از خلاقیت و تخیل خود برای کسب و اختراع تکنولوژی‌های جدید استفاده کنند و به این ترتیب، در میان کشورهای با استانداردهای جهانی رتبه‌بندی شوند.

با در نظر گرفتن مزایا و معایب تحصیل در کره جنوبی، انتخاب این کشور برای تحصیل به عنوان یک انتخاب هوشمندانه محسوب می‌شود. تعدادی از دانشجویان به این کشور مهاجرت تحصیلی می‌کنند به دلیل مزیت‌هایی که این کشور دارد.

تحصیل در کره جنوبی

تحصیل در کره جنوبی

برچسب ها

تحصیل در کره جنوبی 2023 شرایط تحصیل در کره جنوبی هزینه تحصیل در کره جنوبی تحصیل رایگان در کره جنوبی مدارک لازم تحصیل در کره جنوبی

حداقل معدل و رزومه و مدرک زبان برای تحصیل در خارج از کشور,لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم,اخذ پذیرش تحصیل درکره جنوبی 2023,مدارک لازم برای تحصیل در,تحصیل در کره جنوبی ۲۰۲۳,ویزای تحصیلی کره جنوبی,تحصیل در خارج از کشور,بورسیه جهانی کره:,کره جنوبی ۲۰۲۳,کره جنوبی 2023,بورسیه تحصیلی,تحصیل در چین,ویزای تحصیلی,توصیه نامه,کره جنوبی,SAT آزمون,تحصیل درکره جنوبی,تحصیل,شرایط,هزینه,ویزا,کره

در صورت نیاز به مشاوره درباره:

تحصیل در کره جنوبی

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره زیر تماس بگیرید.

909-907-1375

پاسخگویی از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل